agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2021-2022 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni640Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-11-2021, 12:16   #91
Ağaç Dostu

incirli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-06-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İpekk3545 Mesajı Göster
Merhaba tohum takas etkinliği son gün ne zaman acaba?
4.3 Etkinlik Takvimi
Paylaşımcıların başlık açarak tohum tanıtımına başlaması ... 2 Ekim 2021
Taleplerin başlaması ... 2 Ekim 2021
Talep edenlerin kargo adreslerini LojistikMerkezi'ne özel mesaj ile göndermesi ... Hemen
Taleplerin veri tabanında toplanıp işlenerek paylaşımcıları bilgilendirme başlangıcı ... Kasım sonu (her ay sonu tekrarlanacak)
Taleplerin tamamlanması ... Aralık 2021 İlk hafta (dikkat ! bazı paylaşımcılar lojistik nedenlerle paylaştığı tohumlar için daha erken bir tarih belirleyebilirler)
Paylaşımcılar için tohum poşetleme etiketlerinin hazırlanması ve yayınlanması ... Aralık 2021 İkinci hafta
Paylaşımcıların taleplere göre tohumları hazırlayarak lojistik merkezine göndermesi ... Aralık 2021 Üçüncü hafta
Lojistik merkezinde gelen tohumların tasnif, ayrım ve talep edenlere göre zarflanması ... Ocak 2022 ikinci hafta
Talep edenlere ait zarfların kargoya verilmesi ... Ocak 2022 son hafta

incirli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-11-2021, 20:57   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-09-2020
Merhabalar, bu yıl etkinlikte çarliston biber ve oturak salçalık domates tohumu paylaşabilecek var mı?

edremit zeytin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-11-2021, 06:21   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Merhaba, bu yıl köyde bir akrabamdan salça için satın aldığım domatesi çok beğendim. Eski bir tohum. Yıllardır bu tohumdan yetiştiricilik yaptıklarını söylediler. Bir miktar tohum aldım ama az olduğu ve de kendim yetiştiriciliğini yapmadığım için etkinlikte paylaşmayı düşünmüyordum. Salçalık oturak domates istendiği için 15-20 kişiye yetecek kadar paylaşım yapabilirim.

ciminli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2021, 01:12   #94
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi edremit zeytin Mesajı Göster
Merhabalar, bu yıl etkinlikte çarliston biber ve oturak salçalık domates tohumu paylaşabilecek var mı?
Elimde 3-4 sene önce bu etkinlikten aldığım ve düzenli yetiştirdiğim tohumlardan var. Çiftliğe gittiğimde duruma bakacağım. Paylaşacak kadar yoksa da size özel gönderebilirim.

cetine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2021, 10:24   #95
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AdamShine Mesajı Göster
Arkadaşlar elinde "Black Beauty" domates tohumu olan varsa paylaşım yapabilmesi mümkün müdür acaba?
Buyrun...

AdamShine beğendi.
TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2021, 16:50   #96
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Öncelikle arkadaşlar geçen yıl Almanya'da yaşamaya başladım ve uzun zamandır yoğunluktan dolayı ara ara girsem de aktif olamadım sayfamı ihmal ettim. Öncelikle bu yüzden hepinizden özür dilerim. (Sadece tohum talep edip ortadan kayboluyor konumuna düşmüş gibi hissettim.) Geçen yıl tohum paylaşımına katıldım ancak yoğunluktan talep edip gönderim yapamadım ama bu yıl tatilimi paylaşım zamanına çekebildim. Aralığın ayında Türkiye'ye geleceğim bu zaman diliminde sınırlı sayıda tohum paylaşımı yapmayı planlıyorum ve önceden paketleyip agaclar.net bünyesindeki arkadaşıma göndereceğim. O da gönderim zamanı etiketleri paketlere yerleştirip lojistik merkezine gönderecek bu şekilde sizlerle tohum paylaşmayı planlıyorum.

malina, cetine, sernur ve 5 kişi beğendi.

Düzenleyen dongyul : 14-11-2021 saat 17:22
dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-11-2021, 21:10   #97
Ağaç Dostu

Ben de bir kaç sene önce talep eden olarak katıldıktan sonra hiç tohum paylaşamadım. Ailedeki hastalıklar, kayıplar, bahçeyle ilgilenememe, moral bozukluğu vb.

Geçen sene utana sıkıla 2. kez talep eden oldum. Sevgili Meyvelitepe' ye sordum katılıp katılamayacağımı. Öyle bir cevap verdi ki çok kararsız kalmakla beraber katıldım

Bu sene ilk kez ben de paylaşım yapıyorum. Umarım sonuna da erdiririm başarıyla.

Benim de arkadaşlardan bir talebim olacak. Güzel fasülye çeşitleri olan arkadaşlar paylaşabilir mi?

Eski 16-11-2021, 20:31   #98
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2018
Benim forumda 4.yılım, kendi bahçem olmasa da (anne bahçeleri sayesinde) iki yıldır tohum paylaşımı da yapma şansım olmuştu. Bu yıl aslında hiç tohum talebinde de bulunmayacaktım, seneye eğlenebileceğim bir bahçem muhtemelen olmayacak çünkü. Olsa da geçen senedelerde heves edip yetiştiremediklerime bile yetebileceğimi sanmıyorum ( taleplerim dışında ekstra gelen hediyeler ve meyvelitepe hediyeleriyle ihya olmuş durumdayım) . Ama sonra kataloglar önüme dökülence kendimi tutamadım ve balkonda da olsa yetiştirmek üzere birkaç tohum (çiçek) talep ettim. Aslında paylaşım yapacak değişik tohumum da yok gibi ama talep edince paylaşamamak huzursuz etti, kataloglara baktığımda paylaşılmayıp da bende olan bişey de yok sanki, birtek bakla paylaşımı görmedim. Ola ki bi ara benim aradığım gibi bakla tohumu arayan varsa birkaç kişiyle paylaşabilirim. Hepinize, sağlıklı, mutlu, bereketli sezonlar.

Meraklıdr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2021, 20:58   #99
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meraklıdr Mesajı Göster
Benim forumda 4.yılım, kendi bahçem olmasa da (anne bahçeleri sayesinde) iki yıldır tohum paylaşımı da yapma şansım olmuştu. Bu yıl aslında hiç tohum talebinde de bulunmayacaktım, seneye eğlenebileceğim bir bahçem muhtemelen olmayacak çünkü. Olsa da geçen senedelerde heves edip yetiştiremediklerime bile yetebileceğimi sanmıyorum ( taleplerim dışında ekstra gelen hediyeler ve meyvelitepe hediyeleriyle ihya olmuş durumdayım) . Ama sonra kataloglar önüme dökülence kendimi tutamadım ve balkonda da olsa yetiştirmek üzere birkaç tohum (çiçek) talep ettim. Aslında paylaşım yapacak değişik tohumum da yok gibi ama talep edince paylaşamamak huzursuz etti, kataloglara baktığımda paylaşılmayıp da bende olan bişey de yok sanki, birtek bakla paylaşımı görmedim. Ola ki bi ara benim aradığım gibi bakla tohumu arayan varsa birkaç kişiyle paylaşabilirim. Hepinize, sağlıklı, mutlu, bereketli sezonlar.

Evet bakla tohumu paylaşmanız çok iyi olur bence; hemen talip olabilirim...

Meraklıdr beğendi.
mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2021, 06:35   #100
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Bende İstanbul (dağ) ıspanağı koyu bordo renkli olanı arıyorum. Birisi paylaşıma koyabilirse sevinirim

istcallst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-11-2021, 17:17   #101
Ağaç Dostu

Bir tohum paylaşımında belirlediğimiz/paylaşabileceğimiz talep sayısına ulaşınca o başlığı taleplere kapatabilir miyiz?

Eski 19-11-2021, 19:02   #102
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cetine Mesajı Göster
Bir tohum paylaşımında belirlediğimiz/paylaşabileceğimiz talep sayısına ulaşınca o başlığı taleplere kapatabilir miyiz?

Gelen taleplerin içinde geçersiz sayılacaklar olabileceğinden kapatılmıyor sanırım...

Sent from my iPhone using Tapatalk

mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2021, 14:23   #103
Ağaç Dostu

Musa Gündoğan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-11-2014
Alıntı:
Bunun için hiç uğraşmanıza gerek yok isterse 100 kişi istesin siz istediğiniz kadarına gönderebilirsiniz. limit belirlemenize gerek yoktur.

bilenyum beğendi.
Musa Gündoğan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2021, 15:45   #104
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Sn. Kenger, kataloglarınızdaki Boğa Kanı Pancar'ın saflığı konusunda şöyle bir ifade var:

"Dağıtılacak tohumun saflığı: Yanında pazı vardı, tohum saflığı için bir önlem alamadım."

Geçmiş yıllarda paylaşmış olduğunuz boğa kanı pancar'ına da pazı karışmıştı sanırım. Ektiklerimin çoğu pazı idi. Pancar kökü yapmadılar. Sizinle bu bilgiyi paylaşıp paylaşmadığımı hatırlamıyorum. Şimdi görünce belirtmek istedim.

nazlı06 beğendi.
its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2021, 16:36   #105
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Sn. Kenger, kataloglarınızdaki Boğa Kanı Pancar'ın saflığı konusunda şöyle bir ifade var:

"Dağıtılacak tohumun saflığı: Yanında pazı vardı, tohum saflığı için bir önlem alamadım."

Geçmiş yıllarda paylaşmış olduğunuz boğa kanı pancar'ına da pazı karışmıştı sanırım. Ektiklerimin çoğu pazı idi. Pancar kökü yapmadılar. Sizinle bu bilgiyi paylaşıp paylaşmadığımı hatırlamıyorum. Şimdi görünce belirtmek istedim.
Sn. its_just_a_ride.
Teşekkürler, melezlenmiş de olabilir. Tohumlarımı kontrol edip en eski tohumlarımdan pancar çıkarmayı deneyeyim bakalım
Genellikle yapraklarını kullandığım için kök kartlaşıyor, o yüzden de pancar elde edemiyorum diye düşünüyordum

Kenger Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-11-2021, 17:12   #106
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kenger Mesajı Göster
Genellikle yapraklarını kullandığım için kök kartlaşıyor, o yüzden de pancar elde edemiyorum diye düşünüyordum

Sn Kenger yalnız değilsiniz. Yapraklarını koparıp yumurtayla kavurarak tükettiğimiz için kök yapmıyor zannediyordum.

nazlı06 ve Kenger beğendi.
saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2021, 20:14   #107
Ağaç Dostu

dongyul's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2015
Merhaba şimdi dikkatimi çekti kataloglarda sayın, zir.mühendis ile sayın i.sunaz aynı tohum paylaşımına sahip bir hata mı var yoksa sayfalara yanlışla mı eklendi? yoksa ikisi de aynı kişi mi?

Yoksa eğer aynı kişiler ise ona göre tohum tercih ederken bir kişiden tercih ediyim.

dongyul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2021, 22:15   #108
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Musa Gündoğan Mesajı Göster
Bunun için hiç uğraşmanıza gerek yok isterse 100 kişi istesin siz istediğiniz kadarına gönderebilirsiniz. limit belirlemenize gerek yoktur.
10 kişi limit koymuştum. Tohum yetmezse ilk 10 kişiye gönderebilmek adına kapatabilmek gerekir diye düşündüm. Beğeni listesi de tarih sırasıylaysa durum çözülür aslında.

Eski 21-11-2021, 23:08   #109
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
10 kişi limit koymuştum. Tohum yetmezse ilk 10 kişiye gönderebilmek adına kapatabilmek gerekir diye düşündüm. Beğeni listesi de tarih sırasıylaysa durum çözülür aslında.
Belli bir tohumda talep kapatma diye birşey yok. Siz sadece 10 kişiye gönderecekseniz, size gelen etiketlerden 10 kişiyi seçip gönderebilirsiniz. Kaldı ki, belli bir tohumu talep eden herkes için size etiket gelmeyebilir. Bir kısım taleplerin size gelmeden önce zaten elenmesi söz konusu olabilir.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2021, 23:47   #110
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Belli bir tohumda talep kapatma diye birşey yok. Siz sadece 10 kişiye gönderecekseniz, size gelen etiketlerden 10 kişiyi seçip gönderebilirsiniz. Kaldı ki, belli bir tohumu talep eden herkes için size etiket gelmeyebilir. Bir kısım taleplerin size gelmeden önce zaten elenmesi söz konusu olabilir.
Tüm taleplerin geçerli olduğunu kabul edersek ilk 10 kişiye göndermek daha doğru olmaz mı?

10 kişi yazdığım halde 14-15 talep varsa zaten bir şekilde karşılanır ama 30 talep geldiğini düşünelim. Rastgele seçmek yerine, eldeki tohum miktarına göre ilk talep edenleri nasıl belirleyebilirim?

Eski 22-11-2021, 05:08   #111
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Tüm taleplerin geçerli olduğunu kabul edersek ilk 10 kişiye göndermek daha doğru olmaz mı?

10 kişi yazdığım halde 14-15 talep varsa zaten bir şekilde karşılanır ama 30 talep geldiğini düşünelim. Rastgele seçmek yerine, eldeki tohum miktarına göre ilk talep edenleri nasıl belirleyebilirim?
Kendi sayfanıza girip beğenilenler kısmına tıkladığınızda tarih, saat sırası ile tüm sizden tohum talep eden kişiler görünecektir. Size gelen etiketlerden talep sırasına göre veya istediğiniz kişilere göre tohumları gönderirsiniz. Gönderme tercihi size kalmış.

MeyveliTepe beğendi.
Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-11-2021, 19:35   #112
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Selamlar,
Ispanak tohumu paylaşacak olan var mı acaba? Hani böyle atadan dededen kalma eski tadında...
Eğer olursa çok sevinirim

elifaydin beğendi.
obabilgesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2021, 11:18   #113
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2019
Tombul kornişon tohumları

Sevgili forumdaşlar, bu sene salatalık verimi konusunda sıkıntı yaşadım ve paylaşımda sınır getirmek zorunda kaldım. Sorun beklemediğim tombul kornişon da tatsız bir süpriz yaptı, daha yeni fermente ettiğim tohumlardan dolu olanlar sadece 83 adet civarı çıktı (normalde 200'e yakın olurdu). Bu nedenle talep eden herkese çok sınırlı (6 adet kadar) gönderebiliyorum. Bilginize sunmak istedim.

nazlı06 ve Zekoş beğendi.
Şeftali çiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2021, 17:18   #114
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2019
Öğleden sonra aklıma geçen seneye ait tohumlar geldi. Balkon buzdolabında sakladığım tohumları araştırdım ve buldum. Hepsi de gayet sağlıklı ve iyi durumdalar. O nedenle bu seneki tohumlara ilaveten her bir poşete 6 tane de geçen yılınkilerden ilave etmek istiyorum. Talep eden dostlardan bir itiraz gelmezse bu şekilde yapacağım. Sevgiler.

nazlı06 beğendi.
Şeftali çiçeği Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2021, 19:24   #115
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-01-2021
Arkadaşlar taleplerime ekle butonu nasıl aktifleşiyor?

davutn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2021, 20:15   #116
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Şeftali çiçeği Mesajı Göster
Öğleden sonra aklıma geçen seneye ait tohumlar geldi. Balkon buzdolabında sakladığım tohumları araştırdım ve buldum. Hepsi de gayet sağlıklı ve iyi durumdalar. O nedenle bu seneki tohumlara ilaveten her bir poşete 6 tane de geçen yılınkilerden ilave etmek istiyorum. Talep eden dostlardan bir itiraz gelmezse bu şekilde yapacağım. Sevgiler.
Kimsenin itiraz edeceğini zannetmiyorum. Çünkü gectiğimiz yaz çok kurak ve sıcak gecince yeterli verim olmadı. Olanında içi dolmadı. Geçen yılki dagıtımda sayın Devrann paylaştığı uzun salatalık vardı harıka oldu ama tohumluk bıraktıklarını içi dolnamıştı. Kök kurudu gitti salatalıkları rengi gitti ama içleri boştu

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2021, 23:24   #117
Ağaç Dostu

Muda's Avatar

Giriş Tarihi: 12-02-2013
Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi davutn Mesajı Göster
Arkadaşlar taleplerime ekle butonu nasıl aktifleşiyor?
Sn. davutn;

Paylaşımcı olduğunuz kendi sayfanızda siz kendiniz taleplerime ekle butonunu göremezsiniz. Sadece paylaş butonu bulunmakta. Sizin dışınızdaki üyeler ancak taleplerime ekle butonunu görebilirler. Ben şu anda iki paylaşımınızdan da talepte bulundum.

Kolay gelsin.

Muda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-12-2021, 10:47   #118
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-01-2021
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Muda Mesajı Göster
Sn. davutn;

Paylaşımcı olduğunuz kendi sayfanızda siz kendiniz taleplerime ekle butonunu göremezsiniz. Sadece paylaş butonu bulunmakta. Sizin dışınızdaki üyeler ancak taleplerime ekle butonunu görebilirler. Ben şu anda iki paylaşımınızdan da talepte bulundum.

Kolay gelsin.
Teşekkürler hocam sağlıkla kalınız...

davutn Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2021, 15:33   #119
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 09-10-2021
Merhaba tohum paylaşım etkinliğine ilk defa katılıyorum. Tohumlar ne zaman dağıtıma çıkıyor tarih olarak bir bilgisi olan var mı?

Ayfer zeynep Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-12-2021, 16:35   #120
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ayfer zeynep Mesajı Göster
Merhaba tohum paylaşım etkinliğine ilk defa katılıyorum. Tohumlar ne zaman dağıtıma çıkıyor tarih olarak bir bilgisi olan var mı?
Burada tüm takvim var. Tıklayın

halcur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 13:25.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024