agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni1314Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-11-2020, 20:44   #241
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2009
Bu sene 2 sene aradan sonra tohum talep ederek etkinliğe katılmak istiyordum ama kurallara uyup uymadığına emin olamadım.

"Önemli: Bir katılımcı iki yıl üst üste sadece talep eden olarak etkinliğe katılamaz. Örnek: Geçen yıl paylaşmadan tohum talep eden bir katılımcının bu yıl etkinlikten tohum talep edebilmesi için mutlaka tohum da paylaşması gereklidir."

Genel prensiplerde yer alan bu kural;
-2 yıl üst üste talep edilemez anlamına mı geliyor?

yoksa

-2 kere (arada yıllar gemiş olsa da), paylaşım yapılmadan talep edilemez anlamına mı geliyor?

cetine Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-11-2020, 22:12   #242
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-11-2020
İlk kez tohum isteğinde bulunacağım. Bulunduğum konum yerel ve atalık tohumlardan oldukça fakir. Yoğun tarımın yapıldığı bir Ege köyünün en büyük sıkıntılarından biri de bu zaten. Bu nedenle tohumlara ulaşabileceğim platformlardan yegane yer burası.

30 yaşındayım. Ziraat mühendisliğini ve ardından Gastronomi'yi bitirdim. Gastronomi'de en önemli kural malzeme. Malzeme kötü olduktan sonra istediğimiz kadar iyi bir şef olalım kaliteli ve lezzetli bir yemek ortaya çıkmaz. Bu bilinçle bu yıl "eski kokulu domatesler" in hala var olduğunu gösterebilmek için yetiştiricilik yapmak istiyorum. Önceliğim tohum yelpazemi ve miktarını arttırmak.

Umarım güzel bir takas ve ardından yetiştiricilik yılı olur. Yağışlar ve yeterli soğuklar tez zamanda topraklarımızı bereketlendirmesi umuduyla.

Sevgiler.

sernur beğendi.
gastroplants Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-11-2020, 23:32   #243
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gastroplants Mesajı Göster
İzmir' yetiştirilmesi mümkün müdür acaba?
Mısır son derece arsız bir bitkidir, sanırım Türkiye’de yetişmeyecek bölge yoktur...

obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-11-2020, 23:36   #244
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-08-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
6 Aralık Pazar günü saat 24:00'de etkinliğin tohum tanıtım ve talep süreci tamamlanıyor.
tohum talep edeceğimiz sayfayı bulamıyorum. Herkesin kendine göre işi var anlıyorum. Bana yardım etme imkanınız yok mu sayın meyvelitepe. 2 yıldır kaçırdığım etkinliği 1 yıl daha kaçırmak çok üzecek beni
ASlinda bundan daha önemli olan ; talep edebilme şartlarına haiz olup olmadığım. 10 mesaja ulaşamadım hâlâ.
Çok üzgünüm.
Bu yıl da sizi (tohum etkinliği üyelerini) uzaktan seyredecegim galiba

Bahce_mersin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 29-11-2020, 23:48   #245
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Bahce_mersin Mesajı Göster
tohum talep edeceğimiz sayfayı bulamıyorum. Herkesin kendine göre işi var anlıyorum. Bana yardım etme imkanınız yok mu sayın meyvelitepe. 2 yıldır kaçırdığım etkinliği 1 yıl daha kaçırmak çok üzecek beni
ASlinda bundan daha önemli olan ; talep edebilme şartlarına haiz olup olmadığım. 10 mesaja ulaşamadım hâlâ.
Çok üzgünüm.
Bu yıl da sizi (tohum etkinliği üyelerini) uzaktan seyredecegim galiba

2020-2021 Tohum Paylaşım Etkinliği (Kataloglar)

Bahce_mersin beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-11-2020, 15:47   #246
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-11-2020
Şeftali çiçeği
Gerçekten emeğinize sağlık. Bu zamanda sizin gibi tohunlarımıza sahip çıkan ender kişilerdensiniz. Sağolun varolun.

cemilsisik beğendi.
gastroplants Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-11-2020, 20:07   #247
Ağaç Dostu

_violet's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2017
Merhaba, 3-4 yıldır forumdayım. Her yıl imrenerek baktığım tohum paylaşım etkinliğine bu yıl sadece tohum talebinde bulunarak katılmak istedim. Çalıştığımdan fırsat buldukça girip paylaşım yapıyorum. 3 yıldır kendim yetiştirdiğim her yıl tohumunu alıp ertesi yıl ektiğim bir çeri domatesim var. Nasip olursa seneye de tohum paylaşımına da katılmak niyetindeyim.

Sadece taleplerime ekle ve lojistik merkezine iletişim bilgilerimi gönderdim. Umarım eksik birşey yapmamışımdır. Diğer hususlar değerlendirilerek dağıtım yapılacak sanırım. Bu etkinlikte payı olan herkese çok teşekkür ediyor ve kolaylıklar diliyorum. Sağlıkla kalın.

_violet Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-11-2020, 20:54   #248
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gastroplants Mesajı Göster
Gerçekten emeğinize sağlık. Bu zamanda sizin gibi tohunlarımıza sahip çıkan ender kişilerdensiniz. Sağolun varolun.
Sayın gastroplants, Sayın Şeftali çiçeği'nin gayretleri elbette takdire şayan fakat siz 10 mesajı tamamlama gayretiyle, forumda tohumlara sahip olan diğer forumdaşlara biraz haksızlık etmişsiniz gibi görünüyor.

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 30-11-2020, 21:58   #249
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malbman Mesajı Göster
Sayın gastroplants, Sayın Şeftali çiçeği'nin gayretleri elbette takdire şayan fakat siz 10 mesajı tamamlama gayretiyle, forumda tohumlara sahip olan diğer forumdaşlara biraz haksızlık etmişsiniz gibi görünüyor.
Ek olarak:
Genel kurallarda belirtildiği üzere;
Alıntı:
2. agaclar.net Tohum Paylaşım Etkinliğinin Paydaşları

30 Eylül 2020 tarihi itibarıyla tüm aktif üyeler
bu tarihten öne üye olmak gerekiyor. Yani bu tarihten sonra üye olanlar gelecek yılı bekleme durumunda. (Bu durumu yanlış anlamadığımı umuyorum.) Yani mesaj kotasını doldurmak için çabaya gerek yok.

halcur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-12-2020, 13:46   #250
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-10-2020
Wink Farklı sebze türleri

Merhaba farklı sebze türlerini nereden bulabilirim hangi siteyi önerilsiniz

Serdars1 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-12-2020, 22:31   #251
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2018
Merhabalar, bir ricam olacak, iki yıl önce tohum paylaşımından gelen buena mulata biberi çok sevmiştim ( o tohumların da birkaç tanesi fideye dönüşebilmişti) ama kendi biberimden aldığımız tohumları malesef fideye hiç çevirmedim. Kataloğu iki kere kontrol ettim bu yıl paylaşan olmamış, geçen seneki gibi bi şımarıklık yapayım, belki yine elinde olup da paylaşabilecek olan bir arkadaşımız vardır? Herkese keyifli bir etkinlik ve verimli bir sezon en önemlisi de sağlık diliyorum, çoook selamlar.

Meraklıdr Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 01-12-2020, 22:53   #252
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Meraklıdr Mesajı Göster
Merhabalar, bir ricam olacak, iki yıl önce tohum paylaşımından gelen buena mulata biberi çok sevmiştim ( o tohumların da birkaç tanesi fideye dönüşebilmişti) ama kendi biberimden aldığımız tohumları malesef fideye hiç çevirmedim. Kataloğu iki kere kontrol ettim bu yıl paylaşan olmamış, geçen seneki gibi bi şımarıklık yapayım, belki yine elinde olup da paylaşabilecek olan bir arkadaşımız vardır? Herkese keyifli bir etkinlik ve verimli bir sezon en önemlisi de sağlık diliyorum, çoook selamlar.
Hemen.

Düzenleyen TCM : 01-12-2020 saat 23:24 Neden: Link eklendi
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-12-2020, 09:14   #253
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Sevgili TCM geçen sene de imdadıma siz yetişmiştiniz (painted mountain mısır ile), ben de yüzünüzü kara çıkarmadım, aldığım tohumu çoğaltıp bu yıl paylaşıma sundum. Teşekkür ediyorum , bu yıl da umarım yetiştirip paylaşma şansım olur. Dikkatimi çeken birşey var sanırım bazı tohumlar bir ara moda olup sonra unutuluyor çok beğenilmeyen tohumlar mı acaba diyeceğim ama buena mulata özelinde pek mantıklı gelmiyor çünkü rengi tadı (acısı) çok güzel bir biber, sadece biraz nazlı sanki . Selamlar tekrar teşekkürler.

sernur ve devrann beğendi.
Eski 02-12-2020, 09:28   #254
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Zaten biz yapamayacakmışız, Güler gelemezdi; erken karar aldık, "erkeklik bizde kaldı!

Yayınlanan genelgeye göre; belirli mazereti olmayan kimselerin özel araçlarıyla şehirler arası seyahat etmesi yasaklandı.
Mazeret bildirmeyen vatandaşlar, şehirler arası ulaşımını uçak, otobüs veya vapur ile yapabilecek.

Alıntı:
İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı mazeret listesi:

– Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olan,

– Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat edecek olan (en fazla 4 kişi),

– Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyen (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler),

– ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacaklar ve refakatçileri,

– Askerlik hizmetini tamamlayarak yerleşim yerlerine dönmek isteyen,

– Özel veya kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı olan,

– Ceza infaz kurumlarından salıverilen

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-12-2020, 21:21   #255
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Zaten biz yapamayacakmışız, Güler gelemezdi; erken karar aldık, "erkeklik bizde kaldı!

Yayınlanan genelgeye göre; belirli mazereti olmayan kimselerin özel araçlarıyla şehirler arası seyahat etmesi yasaklandı.
Mazeret bildirmeyen vatandaşlar, şehirler arası ulaşımını uçak, otobüs veya vapur ile yapabilecek.
Gerçekten böyle bir durum var mı, genelgede göremedim, nereden okudunuz?

malina beğendi.
Eski 02-12-2020, 23:01   #256
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Biz de yarın hanımla Manisa'ya oğlanın yanına gidecektik, burayı okurken fark ettim ben de, varmış maalesef.

malina ve sernur beğendi.
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-12-2020, 09:03   #257
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Hürriyet

Sözcü

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-12-2020, 10:48   #258
Ağaçsever

Genelge aşağıdaki şekilde , sokağa çıkma yasağı olan gün ve saatlerde diye belirtilmiş, ben de hafta içi gündüz seyahat edebilirmişim gibi yorumladım. Bu benim manüpilasyon isteğimden mi , benim gibi yorumlayan başkası da var mı? nasıl netleştirilebilir ?

Eklenen Resimler

pares ve TCM beğendi.
Eski 03-12-2020, 11:42   #259
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2013
Alıntı:
Genelge aşağıdaki şekilde , sokağa çıkma yasağı olan gün ve saatlerde diye belirtilmiş, ben de hafta içi gündüz seyahat edebilirmişim gibi yorumladım. Bu benim manüpilasyon isteğimden mi , benim gibi yorumlayan başkası da var mı? nasıl netleştirilebilir ?
Sayın Meraklıdır ben 3 arkadaşımla birlikte ilçe seyahat kurulunda izin işlerine bakıyoruz, hafta arası 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kısıtlamaya tabi, yaşınız aradaki kısma uyuyorsa sorun yok seyahat edebilirsiniz, hafta sonu ise izin belgesi alıp(uygun mazeret) seyahat edebilirsiniz.

sernur, bahcedenn, TCM ve 2 kişi beğendi.
pares Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-12-2020, 12:16   #260
Ağaçsever

feyzalp's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2020
Alıntı:
Sayın meraklıdr, Evet kısıtlamanın olduğu saatlerin dışında (hafta içi gündüz) özel araçla seyahat edebilirsiniz. Yasak başlamadan varacağınız yere ulaşmanız gerekir.

feyzalp Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-12-2020, 14:07   #261
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pares Mesajı Göster
Sayın Meraklıdır ben 3 arkadaşımla birlikte ilçe seyahat kurulunda izin işlerine bakıyoruz, hafta arası 20 yaş altı ve 65 yaş üstü kısıtlamaya tabi, yaşınız aradaki kısma uyuyorsa sorun yok seyahat edebilirsiniz, hafta sonu ise izin belgesi alıp(uygun mazeret) seyahat edebilirsiniz.
Sayın Pares
İlçelerde Kaymakamlık bünyesinde mi mevcut bu kurul?

nazlı06 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-12-2020, 14:42   #262
Yeni Üye

sayen21's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2015
Herkesi için hayırlı uğurlu olması dileği ile emeği geçen herkese çok teşekkür ederim, gerçekten çok emek isteyen ve bu emeğin karşılıksız sunulduğu bir etkinlik.

sayen21 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-12-2020, 15:23   #263
Ağaç Dostu

mutlu_inan's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2015
Ben bu sene sadece paylaşan olarak katılacağım önceki senelerden mail adresim vardı bu sene tekrar mail adresi göndermem gerekiyor mu?

Meraklıdr beğendi.
mutlu_inan Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-12-2020, 16:34   #264
Ağaçsever

Alıntı:
Çok teşekkür ediyorum Sayın pares, ben ve eşim yaş sınırları içindeyiz de çocuk 20 yaş altı ancak onu bırakma şansımız yok bizimle seyahat edecek mecbur, araçtan çıkmadığı zaman herhangi bir sorun olmaz diye düşünüyorum kendi çapımda ama, hafta içi gündüz de çevirme falan yapılıyor mu acaba?

sernur ve pares beğendi.
Eski 03-12-2020, 16:58   #265
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Alıntı:
Çok teşekkür ediyorum Sayın pares, ben ve eşim yaş sınırları içindeyiz de çocuk 20 yaş altı ancak onu bırakma şansımız yok bizimle seyahat edecek mecbur, araçtan çıkmadığı zaman herhangi bir sorun olmaz diye düşünüyorum kendi çapımda ama, hafta içi gündüz de çevirme falan yapılıyor mu acaba?
20 yaş altı çocuklar yanlarında veli veya vasisi olduğı sürece izin almaksızın seyahat edebiliyorlar şu an telefondan ekleyemiyorum yarın işyerine gittiğimde ayrıntılı eklerim. İzin işlemleri e_başvuru ve 199 nolu telefonla yapılıyor

sernur ve Meraklıdr beğendi.
Eski 03-12-2020, 16:59   #266
Ağaç Dostu

pares's Avatar

Talking

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi nazlı06 Mesajı Göster
Sayın Pares
İlçelerde Kaymakamlık bünyesinde mi mevcut bu kurul?
Evet Kaymakamlıklarda sayın nazlı06

nazlı06 beğendi.
Eski 03-12-2020, 17:08   #267
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mutlu_inan Mesajı Göster
Ben bu sene sadece paylaşan olarak katılacağım önceki senelerden mail adresim vardı bu sene tekrar mail adresi göndermem gerekiyor mu?
Evet sanırım gerekiyor, size etiketlere gönderebilmek için e-posta laazım.

istcallst Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-12-2020, 17:23   #268
Ağaçsever

Alıntı:
20 yaş altı çocuklar yanlarında veli veya vasisi olduğı sürece izin almaksızın seyahat edebiliyorlar şu an telefondan ekleyemiyorum yarın işyerine gittiğimde ayrıntılı eklerim. İzin işlemleri e_başvuru ve 199 nolu telefonla yapılıyor
Teşekkür ediyorum çocuk benimle seyahat edebiliyorsa izin için biyere başvurmama gerek yok diye anlıyorum, doğru di mi? İzin işlemleri yasaklı saatler için?

Eski 03-12-2020, 18:35   #269
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
Alıntı:
Evet Kaymakamlıklarda sayın nazlı06
Teşekkür ediyorum
Yakın bir zamanda annem ve babami İzmir'deki bir hastanede kontrolleri var giderken izin almak zorundayım.

nazlı06 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-12-2020, 09:20   #270
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-12-2020
benim tohumum yok elimde ama etkinliğe katılabilirmiyim?

dilekpnrbs Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024