agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni1314Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 20-11-2020, 13:28   #181
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bilenyum Mesajı Göster
korona belasına yakalandığım için ve biraz ağır geçti.
Geçmiş olsun...

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2020, 13:43   #182
agaclar.net

malina's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
En güzeli toplanma öncesi dış ortam ve kişiler ile minimum iletişim sonrası toplanmak. Yani İstanbul'a geleceksem mümkünse 14 gün kendimi izole etmeli, teması kesmeli ve temiz bir şekilde yönetimin içine katılmalıyım. Süre uzun gelirse; belirtilerin görülme süresi genelde 3-5 gün, en azından beş gün izolasyon sonrası toplanılabilir.
Toplanıp iş bitinceye kadar sürekli birlikte yaşayacak değiliz. Güler başka şehirden gelip kalacak ama Zafer İnandıklı evine gidip gelecek. Çoluk çocuğu, eşi bir kenarda bırakıp izolasyonu nasıl sağlayacak? Güler kocasını ne İstanbul'a getirir, ne o kadar süre köyde tek başına bırakır...

Alıntı:
Bir diğer tedbir piyasadan temin edilebilecek oldukça yüksek yüzde ile çalışan antikor testleri ile toplanma öncesi kontrolün sağlanması olabilir.
Magazin okuyoruz herhalde, Aleyna Tilki aynı gün iki test yaptırmış biri negatif biri pozitif çıkmış
Ayrıca bir test kaç para? Rivayetler muhtelif; yani hangi hastaneye gittiğinize göre değişiyor, hastanede beklerken hiç yoktan konoka kapma ihtimalin de çabası...

Eski 20-11-2020, 13:46   #183
agaclar.net

malina's Avatar

Zaten aynı evde yaşayan ya da zaten gün içi temasta olan, 65 yaş altı
bu işi yapmaya gönüllü arkadaşlar var mı? 3-4 kişilik bir grup olabilir.

Eski 20-11-2020, 15:18   #184
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-03-2019
LojistikMerkezi 'ne atılan mesajın ulaşıp ulaşmadığına dair sağlamasını yapabiliyor muyuz? Profiline girince Son Hareketi: 14-09-2020 olarak görünüyor. Acaba yetkili kişi profile girip mesajı ulaşanların listesini atması mantıklı olmaz mı?

Forumdaa takip ettiğim kadarıyla, bazıları mesaj geri geldi gibi yorumlar yapmış. Adres bilgilerini ulaşıp ulaşmadığını nasıl anlayacağız?

sefasevika Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2020, 16:30   #185
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Gönderdiyseniz gitmiştir. Ayrıca her bir gönderilen adres bilgisi için geldi/gelmedi gibi bildirim yapma imkanı yok. Talep faslı bittiğinde gelemeyenlerin bir listesi yayınlanacak.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2020, 16:49   #186
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Değerli katılımcılar,

Her yıl tohum kargolarını kabul edip, ekip halinde toplanarak bir düzen içinde tohumları tasnif edip, talep edenlerin zarflarına dağıtan, sonunda zarfları kargoya veren ekip pandemi sebebiyle pratik olarak bu işlemi yapamayacaktır.

Bu sebeple, minimum 3-4 kişiden oluşan, mümkün mertebe zaten birlikte bulunan ve pandemi sebebiyle aldığı riskler minimum olan yeni bir ekibin bu süreci üstlenmesine ihtiyacımız var.

Bir hafta içinde böyle bir ekibi teşekkül ettirebilirsek etkinlik devam edecek. Aksi halde bu yılın etkinliğini iptal etmek durumunda kalacağız.

Gönüllü çıkar ise, sürecin uygulama metodolojisi kendilerine detaylı olarak aktarılacaktır.

Bu görevi üstlenmek isteyen olur ise benimle irtabat kurmasını rica ederim.

Eski 20-11-2020, 17:25   #187
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Böyle bir organizasyonda “armut piş, ağzıma düş” diye beklemek yerine bizim de elimizi taşın altına koymamız gerekir.
İst. avrupa yakasındayım... Shiftli çalışıyorum, zamanlama problemim olabilir ama çalışılacak nokta yakın olursa hergün birkaç saat uğrar seve seve yardım edebilirim.

bilenyum ve Meraklıdr beğendi.
obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2020, 17:59   #188
agaclar.net

malina's Avatar

Eski 20-11-2020, 18:19   #189
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2013
Biz evde 4 kişiyiz. Hanım adeti olduğu üzere iyi, güzel, faydalı bir iş buldu mu gönüllü olur. Oğlumla kızım da neden olmasın dediler. Ben zaten "Keşke mümkün olsa da ekibe destek olabilsem." diye içimden geçirirdim.

Yalnız yöremizde PTT Kargo haricindeki kargo şirketlerine pek güvenemiyorum. Kargo araçlarını bir yere park edip, genelde oradan gidip almanızı bekliyorlar. Pazartesi genelde hepsi gelir. Diğer günler rastgele geliyorlar ve saatleri değişiyor.

Biri ilçedeki tek manavı (manavın ya önüne ya da 150m ötesine park ediyorlar.) bulamayan var.

1600tl değerindeki motorlu tırpanı dükkanların önüne kaldırıma bırakan var.

Hiç getirmeden şubeden alın diyen var. (Şubeler 90 km. uzaklıkta.)

Hülasa, PTT Kargo sorun olmazsa biz varız.

Asoo Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2020, 22:59   #190
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Geçen sene tek başıma % 10 u ile uğraşmışım, biraz sıkarsam % 20, az daha sıkarsam üçte birini ben halledebilirim de teknik olarak bu şekilde ayrıştırmak pek olası değil herhalde. Yani tüm kargoların diğerleriyle ilişkisi olmayan üçte veya dörtte biri bana gelirse halleder dağıtımını yaparım, bende kargo sorunu yok, @Meyvelitepe olabilir mi böyle eşleşme.

OSMAN45 ve halcur beğendi.
TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 20-11-2020, 23:30   #191
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Geçen sene tek başıma % 10 u ile uğraşmışım, biraz sıkarsam % 20, az daha sıkarsam üçte birini ben halledebilirim de teknik olarak bu şekilde ayrıştırmak pek olası değil herhalde. Yani tüm kargoların diğerleriyle ilişkisi olmayan üçte veya dörtte biri bana gelirse halleder dağıtımını yaparım, bende kargo sorunu yok, @Meyvelitepe olabilir mi böyle eşleşme.
Tüm kargoların tek bir yerde toplanması, belli bir düzen içinde açılıp, kayda alınarak tasnif edilmesi, her bir talep eden için hazırlanacak zarflara dağıtılması, zarfların etiketlenip kargoya verilmesi gerekiyor.

Bunun için detaylı bir prosedür, süreçte kullanılacak bir takım dökümanlar var.

Tasnif için 20-25 tane kadar mukavva kutu gerekiyor. Her kutu numaralandırılacak. Etiketlerdeki numaralara göre tohum poşetleri önce kutulara dağıtılacak. Sonra her bir kutu (içinde bir veya daha fazla talep edene gönderilmiş poşetler olacak) teker teker zarflara dağıtılacak.

Prosedür, hata yapma oranını azaltma ve hareket ekonomisi sağlamaya yönelik hazırlandı.

Zarflara yapışacak etiketlerin dışarıda bastırılması, ayrıca tasnif sırasında kullanılacak bir takım listeler vb.nin yazıcıdan çıktılarının alınması gerekiyor.

Geçen senelerde ortalama 100 kadar talep eden zarfı ve 5500 civarında dağıtılacak tohum poşeti oluyordu. Bu yıl bu rakamlar biraz daha az olabilir.

malina, TCM ve halcur beğendi.
Eski 21-11-2020, 09:59   #192
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Arkadaşlar bu işi yorucu da olsa zevkle yapıyordum, bu dönem için de malina'ya ben varım dedim. Niyetim yine malina'ya gidip orada kalmaktı. Oğuz'u ikna edebilirsem onu Gayrettepe'de evde kalmasını sağlamaktı. Ancak şu son gelen yasaklar iyice elimizi ayağımızı bağladı.

65 yaş üstü için verilen izin 10:00 - 13:00 arası. Ben bu üç saat içinde Manyas'dan İstanbul'a gelemem bile.
Zafer'in malina'ya gidip gelmesi en azından 45 dakika olsa kalan iki saat içinde ne kadar verimli çalışabilecek.

Eğer yasak durumlarında bir değişme olmaz da böyle kalırsa ben bu görevden affınızı rica edeceğim.
Üzgünüm, bulaş için gerekli önlemleri siperlikleri, dezenfektanları hazırlamış olmama rağmen kısıtlı zaman bizi buna mecbur bıraktı.

Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2020, 11:57   #193
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-07-2017
Urla Ekibi olarak gönüllüyüz

Selamlar, biraz önce Sn. Kenger ile telefonda görüştük ve bu işi üstlenebileceğiz. Yardım edecek arkadaş ve eşimiz var. Sadece PTT kargo ile bir çekincemiz var ama o konuda da gayret ederiz.

şehirliköylü Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2020, 16:24   #194
agaclar.net

malina's Avatar

Esas olan yurtiçi kargonun olması. Onun gitmediği yer sayısı az, bu yüzden ancak 1-2 PTT kargo isteyen çıkıyor.

Eski 21-11-2020, 16:36   #195
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Esas olan yurtiçi kargonun olması. Onun gitmediği yer sayısı az, bu yüzden ancak 1-2 PTT kargo isteyen çıkıyor.
Bu durumda iş bizimdir

Kenger Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2020, 16:59   #196
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kenger Mesajı Göster
Bu durumda iş bizimdir
Şimdiden hayırlı olsun diyelim mi?

halcur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2020, 17:10   #197
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
@kenger @şehirliköylü ne güzel insanlarsınız, çok teşekkür ederim

obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2020, 17:12   #198
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Alıntı:
PTT Kargo tüm Türkiye'ye dağıtım yapıyor. İstisnai büyük köyler hariç köylere de dağıtım yapan tek kargo şirketi. PTT'nin sıkıntısı kısmen devlet ataleti, kısmen de devlet ataleti imajı. Bir de pahalıca biraz.

Mecbur olmasam PTT Kargo kullanmam. Ama etkinliğimiz iptal olacağına PTT Kargo ile de gerçekleşebilir.

Eski 21-11-2020, 17:34   #199
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Asoo Mesajı Göster
PTT Kargo tüm Türkiye'ye dağıtım yapıyor. İstisnai büyük köyler hariç köylere de dağıtım yapan tek kargo şirketi. PTT'nin sıkıntısı kısmen devlet ataleti, kısmen de devlet ataleti imajı. Bir de pahalıca biraz.

Mecbur olmasam PTT Kargo kullanmam. Ama etkinliğimiz iptal olacağına PTT Kargo ile de gerçekleşebilir.
PTT Kargo bence diğer kargolara göre daha ucuz, çünkü çok kullanıyorum. Aras Kargo, Yurtiçi Kargo ile de gönderimlerim oluyor, onlar ptt ye göre daha pahallı. Önceleri PTT den çok memnundum ama şu son zamanlarda koliler alıcılara geç ulaştırılmaya başladı.

nazlı06 beğendi.
Eski 21-11-2020, 17:39   #200
Moderatör

Güler's Avatar

şehirliköylü - Kenger, herhangi birinizin bir kargo şirketi ile anlaşması var mı? Bu gönderimlerde oldukça kolaylık (ücret bakımından) sağlıyor.

nazlı06 beğendi.
Eski 21-11-2020, 17:45   #201
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Güler Mesajı Göster
PTT Kargo bence diğer kargolara göre daha ucuz, çünkü çok kullanıyorum. Aras Kargo, Yurtiçi Kargo ile de gönderimlerim oluyor, onlar ptt ye göre daha pahallı. Önceleri PTT den çok memnundum ama şu son zamanlarda koliler alıcılara geç ulaştırılmaya başladı.
Ben genelde alıcı olduğumdan fiyat kıyaslaması yapmam doğru olmamış.

Diğer şirketlerle yıllardır gönderim yapmadım, Bu sene PTT Kargo ile iki paket gönderdim. İkisi de bana çok pahalı geldi.

Belki de ben fukaralaşmışımdır.

malina beğendi.
Eski 21-11-2020, 17:56   #202
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Fiyat açısından değil de ptt kargoya gidip uzunca bir süre sıra beklemek, beklemek zor gelmez, kapalı ortamda uzun süre kalmak bana göre değil. (Virüs bulaşma korkusu açısından.) İlla ki ptt ile gönderim olacaksa ben affınıza sığınırım.

nazlı06, sernur ve Asoo beğendi.
Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 21-11-2020, 18:54   #203
Ağaç Dostu

Asoo's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevgi Durul Mesajı Göster
Fiyat açısından değil de ptt kargoya gidip uzunca bir süre sıra beklemek, beklemek zor gelmez, kapalı ortamda uzun süre kalmak bana göre değil. (Virüs bulaşma korkusu açısından.) İlla ki ptt ile gönderim olacaksa ben affınıza sığınırım.

Sanırım yöneticilerimiz PTT'siz bir çözüm bulacaklar.

Küçük yerlerde böyle bir sorunumuz olmayınca empati yapamayabiliyoruz. Geçenlerde Göynük PTT'den arandım. Dağıtımda sıkıntı olmuş. "Adnan ağabey, sanırım kargonuzda gıda var. Biz köye gönderene kadar bozulmasın, ya dolaba atalım ya da hafta sonu gelirseniz arayın, evden gelip kargonuzu vereyim." dediler. Israrcı olununca kabul ettim. Pazar günü benim için şubeyi açıp teslimatı yaptılar.

Hastane dahil herhangi bir devlet dairesinde de durum farklı değil. Memurlar iş bekliyorlar ve gittiğinizde işiniz genelde 5-10 dakikada bitiyor.

Eski 21-11-2020, 18:57   #204
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Normalde diğer kargolar PTT'den daha pahalı. Ancak bir anlaşma dahilinde gönderim yapılırsa çok ucuz fiyatlara gidebiliyor. Önceki yıllarda sn.Muda sayesinde hep çok indirimli gönderme imkanına sahip olduk. Bu yıl için de teyid bekliyoruz.

Eski 21-11-2020, 20:02   #205
Moderatör

Güler's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Normalde diğer kargolar PTT'den daha pahalı. Ancak bir anlaşma dahilinde gönderim yapılırsa çok ucuz fiyatlara gidebiliyor. Önceki yıllarda sn.Muda sayesinde hep çok indirimli gönderme imkanına sahip olduk. Bu yıl için de teyid bekliyoruz.
Ben de bu yüzden yazmıştım mesajı

nazlı06 beğendi.
Eski 21-11-2020, 21:17   #206
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Bu yıl da yurt içi kargoyu zarfları talep edenlere gönderirken anlaşma dahilinde kullanabileceğiz.

Eski 21-11-2020, 22:12   #207
Ağaç Dostu

sernur's Avatar

Giriş Tarihi: 02-11-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi şehirliköylü Mesajı Göster
Selamlar, biraz önce Sn. Kenger ile telefonda görüştük ve bu işi üstlenebileceğiz. Yardım edecek arkadaş ve eşimiz var. Sadece PTT kargo ile bir çekincemiz var ama o konuda da gayret ederiz.
Bende Urla Zeytinalanında sizinle birlikteyim.Sizden haber bekliyorum.

sernur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-11-2020, 09:07   #208
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-12-2017
Galeri: 5
O kadar sevindim ki anlatamam, geçen yıl ucundan azıcık tutma imkanım olan bu etkinlikte bu yıl ailemize tahminen o dönemlerde katılacak yeni üye sebebiyle gidip yardım etme imkanım olmayacaktı.
Hayırlı olsun diyelim. Bu arada biz tohum gönderenlere de büyük görev düşüyor, elimizden geldiğince tohumlarla ilgili olarak poşetlere, okunaklı olmasına dikkat etmemiz gerektiğini bir daha hatırlatmak isterim.

elifaydin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-11-2020, 10:40   #209
agaclar.net

malina's Avatar

İki arkadaşın mesajına cevaben yazıyorum:
Alıntı:
etkinliğimiz iptal olacağına PTT Kargo ile de gerçekleşebilir
Alıntı:
İlla ki ptt ile gönderim olacaksa ben affınıza sığınırım.
Beni nasıl okuyorsunuz, ya da okuyor musunuz?

Alıntı:
Te allam yaa

Eski 23-11-2020, 10:42   #210
agaclar.net

malina's Avatar

Sonuç olarak ekip

şehirliköylü
Kenger
sernur

olacak gibi...

Kesinleşti mi?

Bu sayfalara tekrar göz atabilirsiniz, ayrıntıları görüşeceğiz

Nasıl çalıştık? Olayın perde arkası :) 2019

Nasıl çalıştık? Olayın perde arkası :) 2020

Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024