agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni1314Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 08-01-2021, 09:43   #421
Ağaç Dostu

malbman's Avatar

Giriş Tarihi: 25-04-2008
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kenger Mesajı Göster
Tohumlar yeni adreslerine doğru yola çıkmaya hazırlar
Emeğinize sağlık. Varolun

malbman Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 09:52   #422
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 07-10-2020
Emeğinize yüreğinize sağlık

Serdars1 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 09:55   #423
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-08-2020
Kargom yola çıkmış, mesaj geldi şimdi. Çok heyecanlıyım

Bahce_mersin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 10:01   #424
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-01-2019
sayın TCM

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Her yıl yapmayacağım artık diyorum ama olmuyor. Hangisi en güzel, en iri, tohumluk olmaya en uygun diye aramaktan, bulduğumu hanıma da anlatmaktan bıktım, anlatayım ki onu koparmasın. Kimseyi sokmuyorum artık domateslerin arasına... Oysa her türden ikişer tane kendime ayırsam kalanları kafama göre toplayıp dağıtsam, yesem olmayacak mı. Yapamıyorum işte... Biberlerde dediğimi yapabildim, acı tatlı hepsi birbirine karıştığı için gözümün kestiğini koparıp yiyebiliyorum, tohum almıycam çünkü...

Ekip dikerken de sıkıntı hep; en güzel fideyi o türün ortasına dikeceksin ki çaprazlaşma riski azalsın. Her türü ayrı etiketleyeceksin, fideleri de ekim-bakım-taşıma-dikim aşamasında karıştırmamak lazım.

Topladıktan sonra da olay bitmiyor ki; kaç kere domates tohumlarını ayırdıktan sonra hemen kağıdını yazıp başucuna koymadığım için türünü unuttuğumdan atmak zorunda kaldım. Bu yıl da oldu hatta, iki kilo tohumluk domatesi ayıkladım içlerini buzluğa koydum ve fermentasyona bıraktım...İki gün sonra tam süzeyim dedim ki etiketini yazmamışım... Bulgar mıydı, Hafize Baliç mi... Attım artık.

Geçen komşularla oturuyoruz şakayla karışık laf çarpıyorlar, 'domatesleri ikişer ikişer veriyorsun' diye. E tohumluk onlar, size üstelik ikişer de olsa en güzellerini verdim, ben bile yemedim daha...

İşte tüm bunlar tohum aşkı yüzünden...Sevgi değil ki bu; aşk...Sevgi olsa bir sebebi olur, yaptıklarımızın mantıklı bir açıklaması olur... @Birnefestoprak ın Bradford karpuzlarının kulakçığı yok. Peki nasıl anlıycaz olgunlaştıklarını; en büyüğünü bıraktım öyle, iyice olgunlaşsın diye. Kessem belki erken olacak, bekledim, sonuçta en güzel karpuzun tohumlarını aldım ancak içi geçtiği için yiyemedim tabi.

Tohumları toplasan da iş bitmiyor ki; ilaç flakonlarını topla, yıka, kurut, içlerine tohumları koy, nem olmasın mantar tutmasın diye fırından aldığın meşe külünü koy, etiketle ve fazla yer kaplamayacak şekilde güzelce kutulayarak buzdolabına yerleştir. Mümkün olduğunca yer kaplatma ki hanımdan fırça yemeyesin...

Etkinlik zamanı ise ayrı telaş; en az üç gün odanın biri, halının üzeri koltukların üzeri işgal edilecek, yüzlerce küçük poşet mümkün olduğunca adil bir şekilde dolacak.

İşte böyle...Bunları az veya çok yaşamayan bu etkinliklerin kıymetini bilemez...Ama her şeye değer minicik tohumlarının ülkenin hatta dünyanın dört bir tarafında yeşerdiğini görmek.

@ g.c. nin sebzelerini sulayabilmek için, yaşatabilmek neler çektiğini biliyor musunuz, peki ses tonundaki inceliği duydunuz mu, bari yazılarını okusaydınız... O zaman yazılarında kötü niyet olmadığını bilirdiniz. Bunu yapamadınız diyelim, e be birader adam bir vurmuşsa sen 11 vurmuşsun, alt tarafı beş tane mesajın var, bari mesaj sayın kadar vuraydın...

Bir diğer iki mesaja sahip arkadaş ta yöneticilerin tavrını sert bulmuş biraz. Dışarıda emekli başçavuş gereksiz sormuşsun veya hiç konuşmamışsın diye gruptan atıyor adamı, attıktan sonra da demediğini bırakmıyor. İlaç önerdi diye iki ay, hibritin tanımını yaptı diye üç ay ceza veriyor. Ha güzel kardeşim tersleme görmemişsin sen, ilk foruma girdiğimde @ malina dan neler çekti bu forum, bi falakaya yatırmadığı kalıyordu, sizler iyi günlerdesiniz yine, kıymetini bilin.

@ tanery & @ Gökhans arkadaşlar biraz gezin dolaşın forumu, bir kaç sene geçirin, benzer facebook gruplarını forumları gezin, kızdığınız arkadaşları tanıyın, forumu tanıyın, ön yargılarınızdan kurtulun, seveceğinizden ve kıymetini bileceğinizden eminim...
Nasıl güzel anlatmışsınız tohum yolculuğunu Okurken müthiş keyf aldım, kaleminize sağlık...

OSMAN45, TCM, halcur ve 2 kişi beğendi.
hanifeceliktas Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 10:04   #425
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 06-01-2019
Alıntı:
Kalbim güm güm, çok teşekkürler, heyecanla bekliyoruz.

Bahce_mersin beğendi.
hanifeceliktas Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 11:24   #426
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-05-2009
Alıntı:
Harikasınız, emeklerinize saglık,

bu durumda ay takvimine göre de tohumları zamanında ekebiliriz.

Ama bu sene ekip nasıl çalıştı hiç foto yok mu?

istcallst Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 11:30   #427
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 21-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi istcallst Mesajı Göster
Harikasınız, emeklerinize saglık,

bu durumda ay takvimine göre de tohumları zamanında ekebiliriz.

Ama bu sene ekip nasıl çalıştı hiç foto yok mu?
Kargolar bitince nasıl çalıştık fotoları gelir sanırım.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

OSMAN45 beğendi.
bakidilek Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 13:07   #428
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2019
kargo poşetlerine bakılırsa çogu kişi hüsrana ugrayacak.
Talep edenlerin çogu listede yok sanırım.
Herhangi bir listede paylaşılmadı.
Kargolar yola çıkmaya başladıysa bu saatten sonra liste paylaşmanın da anlamı yok.

lime&mint Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 14:16   #429
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-05-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lime&mint Mesajı Göster
kargo poşetlerine bakılırsa çogu kişi hüsrana ugrayacak.
Talep edenlerin çogu listede yok sanırım.
Herhangi bir listede paylaşılmadı.
Kargolar yola çıkmaya başladıysa bu saatten sonra liste paylaşmanın da anlamı yok.
Fotoğraflardan bunu nereden anladınız acaba, 24 kutu dolusu kargo poşetini tek tek analiz mi ettiniz? Herkes aşağı yukarı geçerli taleplerini tahmin ediyordur kurallar zaten açık, tohum talep etme hakkı olup geçerli sayıda talep eden hemen herkesin talebi karşılanacaktır büyük ihtimal, geçen yıl böyleydi, ondan önceki sene böyleydi ise bu sene değişmesi için bir sebep yok. Talep geçerli bile olsa paylaşımcı talep edene göndermeme inisiyatifi kullandıysa da buna lojistik merkezindeki arkadaşların yapabileceği birşey yok zaten, o durumda liste yanıltıcı bile olabilir.

Kargolar yola çıkmadan liste paylaşılsa ne değişir hem, listeye itiraz edilip de süreç baştan mı başlatılacak, kurallara göre veritabanından çekilen listede bir değişiklik olma ihtimali sıfıra yakın.

gaseker Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 14:59   #430
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Benimki de yolda Böyle heyecanlar insana nasıl iyi geliyor yahu...
Bazen düşünüyorum da ne kadar şanslı insanlarız, belki gözün bile zor gördüğü minicik tohumların bize yaşattığı heyecan ve mutluluğa bir bakın. Bu kadar küçük şeylerle mutlu olabilmek, heyecanlanabilmek tam bir şükür sebebi... Keşke şu heyecanlarımızı hayata doyumsuz gözlerle bakan, yıkıcı hırsların hebâ ettiği insanlara da aşılayabilsek!

malina, sakagun, Asoo ve 7 kişi beğendi.
obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 15:53   #431
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Dünkü mesajımdan sonra Sayın Kenger kargo fotoğraflarını paylaşınca mutlu olmuştum.
Bu gün de kargonun kabul edildiği gelince çifte kavrulmuş gibi oldu.

Name:  Adsız.jpg
Views: 457
Size:  43.8 KB

halcur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 16:24   #432
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gaseker Mesajı Göster
Fotoğraflardan bunu nereden anladınız acaba, 24 kutu dolusu kargo poşetini tek tek analiz mi ettiniz? Herkes aşağı yukarı geçerli taleplerini tahmin ediyordur kurallar zaten açık, tohum talep etme hakkı olup geçerli sayıda talep eden hemen herkesin talebi karşılanacaktır büyük ihtimal, geçen yıl böyleydi, ondan önceki sene böyleydi ise bu sene değişmesi için bir sebep yok. Talep geçerli bile olsa paylaşımcı talep edene göndermeme inisiyatifi kullandıysa da buna lojistik merkezindeki arkadaşların yapabileceği birşey yok zaten, o durumda liste yanıltıcı bile olabilir.

Kargolar yola çıkmadan liste paylaşılsa ne değişir hem, listeye itiraz edilip de süreç baştan mı başlatılacak, kurallara göre veritabanından çekilen listede bir değişiklik olma ihtimali sıfıra yakın.
insanlar ona göre beklentiye girer. Tohum paylaşan birkaçkişi kendilerine gelen listelerin talep edenlerden az oldugunu bayagı fark oldugunu söylediler.

Tohum talebi kabul görmeyen kişiler boşuna beklentiye girmez.

Liste istenmesinin sebebi itiraz **** degişiklik degil zaten.Kargolar yola çıkıyor liste yok.Bu saatten sonra liste paylaşılmasının da anlamı yok.
Kargolar verilmeye başlandıysa 3/4 gün içinde zaten talebikabul görenler tohumları ile buluşacak.

Birden fazla yerde ikamet edenler ona göre başının çaresine bakar. Kışın durdugu yerin adresini verip hala yazlıkta olanlar olabilir.Gelse tohum beklese belki de kabul görmedi?

Büyük şehirlerde bu şekilde olanlar var. Paylaşılan resme göre bakınca birde tohum talebinde istenilen tohumlara kargo poşetleri az geldi.

Ortada büyük bir emek var.Birde bu pandemi dönemine ragmen.Ama eksiklikler de var.
Tohum talepleri kabul görenler umarım firesiz güzel,saglıklı,bereketli fideler yetiştirir.

Eski 08-01-2021, 17:04   #433
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Alıntı:
insanlar ona göre beklentiye girer. Tohum paylaşan birkaçkişi kendilerine gelen listelerin talep edenlerden az oldugunu bayagı fark oldugunu söylediler.

Liste istenmesinin sebebi itiraz **** degişiklik degil zaten.Kargolar yola çıkıyor liste yok.Bu saatten sonra liste paylaşılmasının da anlamı yok.
Kargolar verilmeye başlandıysa 3/4 gün içinde zaten talebikabul görenler tohumları ile buluşacak.

Birden fazla yerde ikamet edenler ona göre başının çaresine bakar. Kışın durdugu yerin adresini verip hala yazlıkta olanlar olabilir.Gelse tohum beklese belki de kabul görmedi?

Büyük şehirlerde bu şekilde olanlar var. Paylaşılan resme göre bakınca birde tohum talebinde istenilen tohumlara kargo poşetleri az geldi.

Ortada büyük bir emek var.Birde bu pandemi dönemine ragmen.Ama eksiklikler de var.
Tohum talepleri kabul görenler umarım firesiz güzel,saglıklı,bereketli fideler yetiştirir.
Eğer bir kişi nickini yazıp şifresini girebiliyorsa, kezâ bu etkinliği takip edebiliyorsa zaten talepleri geçerli mi, yoksa geçersiz mi onu hesaplayabilir. Şartlar ve kurallar ayan beyan ortada!
Burada talepleri geçerli olmayan ve dolayısıyla bizlerin de hakedişlerimizi olumsuz etkileyenler SORUMSUZ insanlardır! Böyle bir etkinlikte ve emekte eleştireceğiniz bir nokta varsa, o nokta tam burasıdır. Aksi takdirde yetkililer lütfetmiş böyle bir etkinlik düzenlemiş, ayrıca bir kaç arkadaşımız da uğraşmış paketlerimizi hazırlamış göndermiş bizim ancak minnet duyup teşekkür etmemiz gerekir! Bir de eleştirmek ne haddimize? Liste de geç hazırlanıversin. Şartları okumadan da etkinliğe katılıp, talepleri de kabul edilmeyenler kargolarını beklesin dursunlar! Hiç üzülmem, üzüleceğim tek şey benim gibi bu sorumsuzlar yüzünden mağdur olanlardır!

obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 17:55   #434
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
Geçmiş olsun, teşekkür ederiz size ve tüm emeği geçenlere...

mister73 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 18:12   #435
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Alıntı:

Sayın Obabilgesi'ne katılıyorum ve ekliyorum 353.mesajda paylaştığım bilgilere bakarsanız zaten bu konuyu ben de incelemiştim.

Alıntı:
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zekoş Mesajı Göster
Bu arada bende bir konuya örnek vererek acıklık getireyim.Benden tohum talep sayısı 143..çıkan etiket sayısı 91..yani 52 adet gecersiz talep olmuş.Ya olmasi gerekenden fazla talepte bulunmuş ya da kurallar gereği talep hakkı yokken talepte bulunmus.
Arkadaslar bunları göz önünde bulundurarak bana niye tohum gondermedi diye düşünmeyin lütfen...
Yakın zamanda da gecerli taleplerin listesi paylaşılır sanıyorum.
Bende de aynı durum var. Talep 262 kişi geçerli talep 192.

Daha önce ben bu durumun yaşanacağını tahmin ettiğim için inceleme yapmıştım. Bu durumun sebebi kurallara uymamak. Şöyle ki:
1-Eylülden sonra üye olanların talepte bulunması
2-Daha önceden üye olup da 10 mesaj kotasını doldurmayanlar ya da önemsiz/doldurma mesajlar yazanlar.
3-Paylaşımcı olmadığı halde iki yıl üst üste tohum talebinde bulunanlar.
4-Tabi bir de Sayın Zekoş'un dediği gibi hak ettiği talep miktarını aşanlar var.
Bunların hepsinin sebebi de bence okumamak. Kuralları okumuyoruz.

Benim tespitlerim bunlardı. Belki daha farklı sebepler de vardır.

Sayın lime&mint,
Yukarıda özellikle kırmızı ile renklendirilmiş bölümü okursanız sorunun kurallara uymadan tohum talebinde bulunanlar olduğunu göreceksiniz. Kurallara hakimseniz gereksiz beklentiye girmezsiniz. Tohum göndermeme hakkını kullanabilecek bazı üyeler haricinde kimden bana hangi tohumlar gelecek biliyorum.

Ayrıca birden fazla yerde ikamet etme meselesinin tohum listelerinin yayınlanması-yayınlanmaması ile ilgisi yok. Zaten gelecek kargoya göre insanlar tedbirlerini alabilir.

Poşetlere bakarak değerlendirme yapmak doğru olmaz. Fotoğraf yanıltıcı olabilir. Ayrıca bu sene salgın ve buna bağlı birçok sebepten insanlar yeterince tohum üretememiş olabilir. Her bir çeşitten 20, 30, ya da 50 tohum yerine 10-15 tohum gibi daha mütevazi sayılarla göndermek zorunda kalmış olabilir. Bu da poşet boyutunu etkilemiş olabilir.
İlave olarak ben geçen sene de benzer zarfla tohum aldım. Toplam tohum çeşidim de 90'ın üstündeydi.

Son olarak iyi niyet dilek ve temennilerinizi destekliyorum.

Eski 08-01-2021, 21:48   #436
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Tablo yüklendi. Buradan görebilirsiniz.

Tabloda, geçerli talepler, paylaşımcıya gönderilen talep etiket numarası ve paylaşımcıdan içine tohum konarak gönderilen etiket numaralarını görebilirsiniz.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 22:37   #437
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi halcur Mesajı Göster
Sayın Obabilgesi'ne katılıyorum ve ekliyorum 353.mesajda paylaştığım bilgilere bakarsanız zaten bu konuyu ben de incelemiştim.

Sayın lime&mint,
Yukarıda özellikle kırmızı ile renklendirilmiş bölümü okursanız sorunun kurallara uymadan tohum talebinde bulunanlar olduğunu göreceksiniz. Kurallara hakimseniz gereksiz beklentiye girmezsiniz. Tohum göndermeme hakkını kullanabilecek bazı üyeler haricinde kimden bana hangi tohumlar gelecek biliyorum.

Ayrıca birden fazla yerde ikamet etme meselesinin tohum listelerinin yayınlanması-yayınlanmaması ile ilgisi yok. Zaten gelecek kargoya göre insanlar tedbirlerini alabilir.

Poşetlere bakarak değerlendirme yapmak doğru olmaz. Fotoğraf yanıltıcı olabilir. Ayrıca bu sene salgın ve buna bağlı birçok sebepten insanlar yeterince tohum üretememiş olabilir. Her bir çeşitten 20, 30, ya da 50 tohum yerine 10-15 tohum gibi daha mütevazi sayılarla göndermek zorunda kalmış olabilir. Bu da poşet boyutunu etkilemiş olabilir.
İlave olarak ben geçen sene de benzer zarfla tohum aldım. Toplam tohum çeşidim de 90'ın üstündeydi.

Son olarak iyi niyet dilek ve temennilerinizi destekliyorum.

Bana da sms geldikargo yola çıkmış. Bu pandemi ortamında tohum gönderenlerden ve emegi geçen hekese teşekkür ederim.

Şartları okudum biliyorum.Ben ona göre katıldım. Hatta seçtigim tohumların yorumunlarını okudum istemedigim tohumları eklemedim.

Tohum talep edip şartları saglayamayanlar en azından şimdi listeden bakar beklentiye girmez.Bir sonra ki etkinlikte dikkat ederler.

Bu şartları saglamayıp katılanlar olunca insan üzülüyor.Hem onlar boşuna beklentiye giriyor hemde yazıldıgı gibi başkaları hakkından olabiliyor.

Bu saatten sonra tohum talebi kabul görenler için tohumları toprakla buluşturup bir sonra ki etkinlikte tekrar paylaşmak kalıyor geriye.

_violet beğendi.
Eski 09-01-2021, 07:14   #438
Ağaç Dostu

_violet's Avatar

Giriş Tarihi: 20-09-2017
Alıntı:
Paketlerden birinde adımı görünce daha da heyecanlandım. Kargom da yolda görünüyor. İnşallah yetiştirme süreci de planladığım gibi geçer ve seneye paylaşımcı olarak katılmak da nasip olur. Böyle bir dönemde etkinlikte payı olan herkese çok teşekkür ederim. Elinize emeğinize sağlık. Lütfen 2021 güzel bir yıl olsun

_violet Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2021, 08:20   #439
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Tohum talep edip şartları sağlayamayanlar en azından şimdi listeden bakar beklentiye girmez. Bir sonraki etkinlikte dikkat ederler.

Nedenleri ile birlikte yapılmış açıklamaları okumayacaklar ya da okusalar bile anlamayacak, ciddiye almayacaklar, kurallara uyma gereği duymayacaklar...

Tabii ki herkeste böyle olduğunu düşünmüyorum.

O kadar kuralsız yaşıyoruz ki bir süredir, bir yerlerde kurallar olacağı ihtimali pek akla gelmiyor.
Yani onlar da haklı

Ancak sonuçlarına katlanınca bir şeyler öğrenmek mümkün oluyor.

Durum böyle iken, bu arkadaşların gelecek için bir şeyler öğrenme ihtimalini neden engelleyelim?
Neden endişelerini, beklentiye girmelerini bir an önce gidermek için uğraşalım?

Başka türlü nasıl kalıcı öğrenme gerçekleşecek?

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 09-01-2021, 08:24   #440
agaclar.net

malina's Avatar

http://www.agaclar.net/forum/tohum-p...2021/44573.htm

Kargolarınızı alınca lütfen yazmayı unutmayın...
Geçen yıllarda haftalar sonra, tohumlarımı aldım diye yazan vardı

Eski 12-01-2021, 20:06   #441
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Bakın nasıl bir kargo gelmiş .. Bu videoda 2020-2021 agaclar net tohum paylaşım etkinliğinden gelen tohum paketi açılmını yaptık ve çeşitlerden bahsettik .. Yıllardır süregelen tohum takas usulunu sistematik bir düzen içerisinde organize eden paylaşan ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. İyi Seyirler

Resulgur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-01-2021, 10:14   #442
agaclar.net

malina's Avatar

PaylaşımcıtalepkarşılananOran (%)
pares5858100,00
pelpel3737100,00
Portakal Rengi3737100,00
pupa.baski105105100,00
rana584343100,00
Resulgur906572,22
sakagun5959100,00
saleri2020100,00
senkasap88100,00
sernur7474100,00
Sevgi Durul6060100,00

Bir tek sizde talep karşılama oranı 72,22 idi. Yorumlara göz atınca verdiğiniz cevabı gördüm...

Alıntı:
Hanife yabanlı
Resul bey tohum paylaşım etkinliğinde yassı soğanın tohumunu herkese göndermemişsiniz, özellikle yassı soğanı bekliyordum ama maalesef tüm talepleri karşılamamışsınız, üzüldüm �� @hanifeceliktas
Alıntı:
Ekolojik Kent Bahçesi
@Hanife yabanlı tamam gördüm bir karışıklık olmuş olabilir. Ne zaman isterseniz gönderelim Hanife hanım tohum mevcut elimizde .. instagramdan yazabilir misiniz.

Kenger beğendi.
Eski 13-01-2021, 11:22   #443
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Talep ve Talepleri Karşılama Oranları Hk.

Merhaba hemen açıklalayım.

Çok fazla talelp geldi bende elimdeki tüm tohumları paylaştım. Öncelikle foruma destek verenlere aktif kullanıcılara ve tercih ettiğim üyelere gönderdim.

Daha sonra soğan tohumundan bir kaç gün önce bir arkadaşımdan istedim oda bana verebileceğini söyledi . Şu an elimde şu anda tohum var talep edenler soğan tohumlarına sahip olabilir. Bunun yanında 2 şer pakette biz fazladan hediye tohum gönderelim. Yine de herkesten özür dilerim.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
PaylaşımcıtalepkarşılananOran (%)
pares5858100,00
pelpel3737100,00
Portakal Rengi3737100,00
pupa.baski105105100,00
rana584343100,00
Resulgur906572,22
sakagun5959100,00
saleri2020100,00
senkasap88100,00
sernur7474100,00
Sevgi Durul6060100,00

Bir tek sizde talep karşılama oranı 72,22 idi. Yorumlara göz atınca verdiğiniz cevabı gördüm...

Düzenleyen Resulgur : 13-01-2021 saat 16:59
Resulgur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-01-2021, 15:29   #444
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Resulgur Mesajı Göster
Merhaba hemen açıklalayım.

Çok fazla talelp geldi bende elimdeki tüm tohumları paylaştım. Öncelikle foruma destek verenlere aktif kullanıcılara ve tercih ettiğim üyelere gönderdim.

Daha sonra soğan tohumundan bir kaç gün önce bir arkadaşımdan istedim oda bana verebileceğini söyledi . Şu an elimde tohum var talep edenler kargo ücretini ödemek koşulu ile soğan tohumlarına sahip olabilir. Bunun yanında 2 şer pakette biz fazladan hediye tohum gönderelim.
Sn. Resulgur,
Bu etkinlikte tohumların Lojistik Merkezi isimli tek bir yerde toplanıp buradan dağıtılmasının ardında yatan bazı nedenler var. Başta karbon ayak izimizi azaltmak gibi mesela.
O yüzden bu yaklaşımınız kanımca agaclar.net'in tohum paylaşım anlayışıyla pek uyumlu değil.

Ayrıca, bu yıl Lojistik Merkezinin bir kısım görevini üstlenmiş biri olarak söylemeliyim ki eksik gönderdiğiniz tohumlar işimizi bir hayli zorlaştırdı.

malina, Zekoş, hcorak ve 4 kişi beğendi.
Kenger Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 13-01-2021, 18:37   #445
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Foruma ilk üye olduğum zaman bir fasulye türü ile ilgili yazı okumuştum. Çok, acayip fazla, ultra fazla ürün verdiği yazılmıştı fakat bazı şüpheler vardı tohumla ilgili. Paylaşan olursa talep edeyim diye niyetlendim fakat fasulye cinsinin adını unuttum. (Evet ben de tohumu ekip adını yazmadığı için ne ektiğini unutan, işin ilginç yanı bunu her sene tekrar edenlerdenim. ) Zaten paylaşılıyormuş. İsmini hatırlamadığım için fark etmemişim. PEROLAR fasulyeymiş adı. Bu sene de talepte bulunamadık, seneye kaldı. (Gerçi bu sene bir iki ekstra talepte bulundum. Yüzüm kaldı mı ki...) Bu sene annemin verdiği bir tür var. Onu ekeceğim. Annem her yıl onu eker. Çok verimli olduğunu söyler.

nazlı06 beğendi.
Eski 14-01-2021, 20:56   #446
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Bu arada, doğru mu yapıyorum bilmem, kağıt zarf yapıp tohumları kağıt zarfta saklama işine başladım yine.
Etiketler de işe yaradı, zarfların üzerine yapıştırıyorum.

Name:  1.jpg
Views: 299
Size:  22.8 KB

Eski 16-01-2021, 00:28   #447
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-03-2020
Aylardır tohum dağıtım etkinliğini bekleyipte etkinliği kaçırmış olmama çok üzüldüm. �� Araya hastalık da girince tarihi kaçırmışım. Atalık tohumlarım var elimde onları üretip gelecek sezon ben de tohum gönderebilirim sanırım.

hulus Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 18-01-2021, 15:51   #448
Ağaç Dostu

tamaşa's Avatar

Giriş Tarihi: 04-02-2009
Galeri: 8
Maalesef bu yıl Corona nedeniyle paylaşım zamanını kaçırdık ama herşeyin başı sağlık, olsun inşallah seneye ,emeği geçenlerin eline sağlık.sağlicakla kalin

tamaşa Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-01-2021, 02:04   #449
Ağaç Dostu

azorka's Avatar

Giriş Tarihi: 05-06-2015
Selamlar, forumu aktif takip eden ve paylaşım yapan biri olarak bu paylaşımdan faydalanamamak beni üzdü. Sanırım bir yerde hata yaptım. Tohumlarına kavuşan arkadaşların mahsülleri bereketli olsun.

Zekoş beğendi.
azorka Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 19-01-2021, 09:21   #450
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi azorka Mesajı Göster
Selamlar, forumu aktif takip eden ve paylaşım yapan biri olarak bu paylaşımdan faydalanamamak beni üzdü. Sanırım bir yerde hata yaptım. Tohumlarına kavuşan arkadaşların mahsülleri bereketli olsun.
İki yıl üst üste sadece talep eden olarak katılamıyorsunuz.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024