agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Agaclar.net Çalışmaları, Projeleri, Etkinlikleri > Önceki Tohum Paylaşım Etkinlikleri (Tamamlananlar) > 2020-2021 Tohum Paylaşım
(https)

Beğeni Düzeni1314Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-12-2020, 18:14   #391
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi halcur Mesajı Göster
Sayın TCM,
Sayın Resulgur'un rengi bizden farklı. Tercih alıyorsanız ben mavi renk isteyecektim.
Süpersiniz siz de ömürler görün...
Kırmızılar beğenenler, @Resulgur un sayfasında denk gelip oraya yazınca rengini hafiften farklılaştırdım. Mavi olsun sizinki de.

TCM Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2020, 18:26   #392
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Süpersiniz siz de ömürler görün...

Kırmızılar beğenenler, @Resulgur un sayfasında denk gelip oraya yazınca rengini hafiften farklılaştırdım. Mavi olsun sizinki de.
Şimdi gördüm beğendim ama pembe iyi olmamış Sn. TCM benim renkte yeşil olsun o zaman.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Resulgur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2020, 19:05   #393
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2019
Angry Pazartesi yolluyorum ama..

Tohum paketim dünden beri hazır olduğu halde, bizim adımıza kargoya verecek arkadaş bugün de köye gelmediği için beklemek zorunda kaldık. Kargo en erken Pazartesi günü yola çıkabilecek (o da arkadaşımız hemen aynı gün kargo şirketine yetiştirebilirse).

Bu sene tohumları paketlemede yardım alamadım . Tek başıma düzenlemek de iş güç arasında biraz uzun sürdü. Gecikme yüzünden kusura bakmayın. Herkese iyi yıllar diliyorum bu arada. Bereket (ve selamet!) ile gelsin ve geçsin inşallah.

Şeftali çiçeği Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2020, 20:39   #394
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 11-10-2018
Alıntı:
Sayın Kenger,
Birden fazla poşeti açıp uğraşmayın. Sayın TCM yirmişer adet tohum göndermiş. Benim poşettekini ikiye bölün. 10 bana 10 Sn.Meraklıdr'ye Çimlenme sorunu olmazsa ikimize de yeter.
Ne diyim bilemiyorum ki, şu muhabbetten duyduğum mutluğa, hem uzatmıyım meşgul etmiyim diyorum grubu ama bi yandan da benim gibilerin olduğunu bilmek nasıl bir his anlatamam. Şimdi de ben vicdan yapacağım keza bence buena mulata nazlı bir tohum ya fideye dönüşmezlerse bence yarısını almak riskli olabilir sizin için, bana 5 tohum yeter. Benimkilerden fide yapamazsam da ayrıca alternatif bir çözüm de mevcut sağolsun sn. bahçeden var. Fide olarak ondan alabilecek olma fikri aklıma gelince bi ferahladım. Bu arada biber tohumundan memleketi kurtaracak kadar muhabbet çıkması da yüzümü güldürmüyor değil. Hepimizin yüzü gülsün sağlıklı yıllar hepinizi kucaklıyorum.

Meraklıdr Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2020, 23:17   #395
Ağaç Dostu

pembegül's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2008
Arkadaşlar ağaçlarnet lojstik merkezinin adresini yazarmısınız tohum gönderecektim.

pembegül Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 25-12-2020, 23:40   #396
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pembegül Mesajı Göster
Arkadaşlar ağaçlarnet lojstik merkezinin adresini yazarmısınız tohum gönderecektim.
Sizin tohum tanıtımınız yok, dolayısıyla talep de yok, etiket de gönderilmedi, nasıl olacak?

malina beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 26-12-2020, 11:45   #397
Yeni Üye

minedo's Avatar

Giriş Tarihi: 17-02-2013
Emeği geçenlerin ellerine sağlık.İlk defa tohum talebinde bulundum.Taleplerimizin kabul edilip edilmediği bilgisini görebileceğimiz bir alan mevcut mudur acaba?

i.sunaz beğendi.
minedo Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 27-12-2020, 22:59   #398
Ağaç Dostu

Şeftali çiçeği's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2019
Sn. Muda

Tohum paketlemeniz hala devam ediyor mu acaba? Eğer öyleyse sizden sabahsafası talebinde bulunabilir miyim? Lojistik Merkezi ile de konuştum.

Geçen sene edindiklerimin neredeyse hepsini sezondaki malum olaydan dolayı kaybetmiştim. Sizin son gün paylaştığınız da gözümden kaçmış maalesef.

Size özelden ulaşamadım. Umarım vaktinde yetişirim. Şimdiden teşekkürler.

nazlı06 ve Muda beğendi.

Düzenleyen Şeftali çiçeği : 28-12-2020 saat 09:18
Şeftali çiçeği Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 28-12-2020, 22:09   #399
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
doğru yere mi yazıyorum bilmiyorum.Her yıl bize gönderilen tohumların listesi yayınlanırdı. O listeyi saklıyorum.Bu yıl da mutlaka vardır fakat ben yerini bulamadım Yardımcı olabilir misiniz?

i.sunaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-12-2020, 09:20   #400
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-08-2020
Merhaba, talep ettiğimiz tohumların hangileri bize ulaşacak? Bunu görebileceğimiz bir tablo mevcut mudur acaba? İstediğim tohumların hepsine kavuşma hayali dolaşıyor zihnimde Gönderilmeyecekse hayal kurmamak adına soruyorum

Zekoş beğendi.

Düzenleyen Bahce_mersin : 31-12-2020 saat 09:22 Neden: Yanlış yazım.
Bahce_mersin Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-12-2020, 10:06   #401
Ağaç Dostu.

Zekoş's Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2009
Galeri: 4
Sn.İ.sunaz; Sn.bahce- mersin ve diger merak eden arkadaşlarim bahsettiginiz listeyi Sn.Meyvelitepe paylasacagını söylemisti.Bekleyelim

Zekoş Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-01-2021, 02:41   #402
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-03-2019
Yardım gerekiyor mu?

Merhabalar herkese,
Öncelikle emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bildiğim kadarıyla bu yıl İzmir ekibi sorumlu, şuan İzmir 'deyim ve yardımlık bir olay var ise yardım etmek isterim. Yanlış biliyor isem konu silinebilir

sernur beğendi.

Düzenleyen sefasevika : 02-01-2021 saat 02:41 Neden: etiketleme olmadı
sefasevika Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-01-2021, 09:52   #403
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 10-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sefasevika Mesajı Göster
Merhabalar herkese,
Öncelikle emekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bildiğim kadarıyla bu yıl İzmir ekibi sorumlu, şuan İzmir 'deyim ve yardımlık bir olay var ise yardım etmek isterim. Yanlış biliyor isem konu silinebilir
Sn. Sefasevika, devam eden sokağa çıkma yasağı nedeniyle pazartesi gününden itibaren tekrar çalışmaya başlayacağız. Nazik yardım öneriniz için çok teşekkür ederiz, çalışmaları epeyce kolayladık.

sernur beğendi.
şehirliköylü Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-01-2021, 13:01   #404
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

İki ocak yer bademi ekmiştim @AkisSoftware den gelen tohumlar ile. Birinden tatlı yer bademi çıkmıştı, diğer ocaktan da yine @AkisSoftware in gönderdiği farklı çeşit yer bademi çıktı. Bu diğerine nazaran oldukça büyük, daha sert ama daha farklı bir çeşit; çiğ kestane gibi tadı, gramaj olarak tek kökten çıkan diğerinden ağır ama büyük olduğu için sayı olarak az, sadece bir kaç tane tadabildik. Seneye kesinlikle bundan ekmeyi düşünüyorum, o sebeple benden tatlı yer bademi isteyen arkadaşların poşetine ikişer tane de bu cinsten koydum. İnşallah sorunsuz çimlenirler. Çeşitleri karıtırmazsınız diye düşünüyorum, iki tek olan daha büyük, sert ve koyu renkte. Altı arkadaştan beğeni koyanları iletiyi okumuş kabul edip göndermeyenleri özel mesaj ile bilgilendirmeyi düşünüyorum.

1- bahcedenn
2- Muda
3- sakagun

4- Dutlubahçe
5- YeşimM
6- hcorak

@YeşimM, 07.01.2021 özel mesaj ile bilgilendirme yapıldı..

Düzenleyen TCM : 06-01-2021 saat 23:16
Eski 02-01-2021, 13:34   #405
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-08-2014
Alıntı:
İki ocak yer bademi ekmiştim @AkisSoftware den gelen tohumlar ile. Birinden tatlı yer bademi çıkmıştı, diğer ocaktan da yine @AkisSoftware in gönderdiği farklı çeşit yer bademi çıktı. Bu diğerine nazaran oldukça büyük, daha sert ama daha farklı bir çeşit; çiğ kestane gibi tadı, gramaj olarak tek kökten çıkan diğerinden ağır ama büyük olduğu için sayı olarak az, sadece bir kaç tane tadabildik. Seneye kesinlikle bundan ekmeyi düşünüyorum, o sebeple benden tatlı yer bademi isteyen arkadaşların poşetine ikişer tane de bu cinsten koydum. İnşallah sorunsuz çimlenirler. Çeşitleri karıtırmazsınız diye düşünüyorum, iki tek olan daha büyük, sert ve koyu renkte. Altı arkadaştan beğeni koyanları iletiyi okumuş kabul edip göndermeyenleri özel mesaj ile bilgilendirmeyi düşünüyorum.

1- bahcedenn
2- Muda
3- sakagun
4- Dutlubahçe
5- YeşimM
6- hcorak
Çok teşekkür ediyorum. İnşallah çoğaltıp paylaşabilirim.

sernur ve TCM beğendi.
Dutlubahçe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-01-2021, 14:08   #406
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Giriş Tarihi: 10-12-2018
Galeri: 1
Alıntı:

1- bahcedenn
2- Muda
3- sakagun
4- Dutlubahçe
5- YeşimM
6- hcorak
Üzülüyorum şu an, neden yer bademi de talep etmedim.
Seneye sizin gönderdiğiniz tüm tohumları talep listeme almayı düşünüyorum. Her tohumun birkaç alt türünü göndererek tohum çeşitlerini ikiye katlıyorsunuz. Körün istediği bir göz bulduğu ikigöz.

nazlı06 ve TCM beğendi.
halcur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-01-2021, 14:30   #407
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Alıntı:
Üzülüyorum şu an, neden yer bademi de talep etmedim.
Seneye sizin gönderdiğiniz tüm tohumları talep listeme almayı düşünüyorum. Her tohumun birkaç alt türünü göndererek tohum çeşitlerini ikiye katlıyorsunuz. Körün istediği bir göz bulduğu ikigöz.
@hacur, ilkinde hata oldu, kaş yapayım derken göz çıkarınca düzelteyim istedim. Bunda da, ikinci kökü sonradan söktüm, ben aynı cins sanıyordum oysa ikincisi farklıymış. Oldukça ilginç tadı olduğu için herhalde ilkini isteyen bunu da isterdi diye düşündüm. Ancak sıkıntı; çimlenme oranlarını halen nasıl arttıracağımızı bilmediğimiz için ikişer tane az gelecektir, neyse elde olan buydu, olmazsa seneye çoğaltırsak dağıtırız.

Bu yıl kazanın doğurduğu yıl oldu, seneye kazan ölürse karışmam...

Eski 02-01-2021, 21:32   #408
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Tekrar selamlar
Malum geçersiz talepler sebebiyle, bizim taleplerimizde de eleme yapılacak. Kendi adıma; bana gelecek tohumlarda eleme yapılırken çiçek tohumlarından başlanmasını rica etsem mümkün müdür?

obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 02-01-2021, 21:45   #409
Ağaç Dostu

hcorak's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2012
Sayın TCM çok teşekkür ederim inşallah sorunsuz çimlendirebilirim çoğaltıp paylaşırım tüm üyelere bereketli bir yıl ve kolaylıklar diliyorum.

Düzenleyen hcorak : 03-01-2021 saat 23:18
hcorak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-01-2021, 08:42   #410
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-05-2017
yer bademinde başarılı olamadım.Hangi ayda ektiniz.Neyse ki hepsini ekmemiştim.Elimde tohum var.

i.sunaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 06-01-2021, 20:21   #411
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Bütün yazışmalar bıçakla kesilmiş gibi bitmiş.
Hayırdır... Her şey biti mi? Kargolar geldi mi? Tasnif yapıldı mı? Sorun var mı yok mu? Ne olup bitiyor? Azıcık da olsa güncelleme yapın arkadaşlar. Merakta kaldık.

Bu arada tohum dağıtım listeleri yayınlanmasıyla ilgili soru sorulmuş. Liste de yayınlanmadı soruya cevap da verilmedi. Yanlış hatırlamıyorsam listeleri Sayın Meyvelitepe hazırlıyordu. Malum bu sene çok zor geçti. Acaba bir sorun/rahatsızlık mı var?

Eski 06-01-2021, 20:56   #412
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Bütün yazışmalar bıçakla kesilmiş gibi bitmiş.
Hayırdır... Her şey biti mi? Kargolar geldi mi? Tasnif yapıldı mı? Sorun var mı yok mu? Ne olup bitiyor? Azıcık da olsa güncelleme yapın arkadaşlar. Merakta kaldık.

Bu arada tohum dağıtım listeleri yayınlanmasıyla ilgili soru sorulmuş. Liste de yayınlanmadı soruya cevap da verilmedi. Yanlış hatırlamıyorsam listeleri Sayın Meyvelitepe hazırlıyordu. Malum bu sene çok zor geçti. Acaba bir sorun/rahatsızlık mı var?
Tüm kargolar açılıp etiket barkodlarının okutulması tamamlandıktan sonra yayınlayacağım.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-01-2021, 08:13   #413
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Tüm kargolar açılıp etiket barkodlarının okutulması tamamlandıktan sonra yayınlayacağım.
İşiniz zor, hele bu sene daha da zor. Farkındayız. Gayretleriniz için teşekkür ediyoruz. Ellerinize sağlık.

Bu arada "İşiniz" diyoruz ama doğrusu "İşimiz" olacak. Farklı şehirlerde olmamıza rağmen teknoloji sayesinde birleşebiliyoruz. Yine teknoloji sayesinde işleri de paylaşabiliriz. Çok iyi olmasa da ortalama bir bilgisayar kullanıcısıyım, excell'den de anlarım biraz. Elimden gelen ne varsa yardıma hazırım.

Eski 07-01-2021, 18:10   #414
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2017
Tohum zarfları yola çıkıyor

Tohumlar yeni adreslerine doğru yola çıkmaya hazırlar

Eklenen Resimler

Kenger Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-01-2021, 18:22   #415
Yeni Üye

tarıma ilk adım's Avatar

Giriş Tarihi: 05-01-2021
İyi akşamlar,
Birkaç yıldan beri saksıda çilek, biber vs. fideden alıp diktim. Daha sonra tohum almaya ve çelikten bazı türler köklendirmeye başladım. Youtube'da bir videoda tohum etkinliğini duyunca, siteyi de önceden birkaç defa incelemiştim, hemen üye olmak istedim. Maalesef bu sene etkinliğe yetişemedim ama yıl içinde kendim birşeyler deneyip seneye daha iyi bir şekilde katılabilirim...
Herkese kolaylıklar diliyorum...

tarıma ilk adım Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-01-2021, 19:55   #416
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kenger Mesajı Göster

Emeklerinize sağlık. Beklemedeyiz.

Sevgi Durul Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-01-2021, 20:21   #417
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Alıntı:
Maşallah size, elinize emeğinize sağlık...

obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 07-01-2021, 21:40   #418
Ağaç Dostu

halcur's Avatar

Alıntı:
Tam da zamanında sormuşum. Pişti olduk.

Ellerinize sağlık, teşekkürler.

Resulgur beğendi.
Eski 07-01-2021, 22:24   #419
Ağaç Dostu

Resulgur's Avatar

Giriş Tarihi: 04-03-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tarıma ilk adım Mesajı Göster
İyi akşamlar,
Birkaç yıldan beri saksıda çilek, biber vs. fideden alıp diktim. Daha sonra tohum almaya ve çelikten bazı türler köklendirmeye başladım. Youtube'da bir videoda tohum etkinliğini duyunca, siteyi de önceden birkaç defa incelemiştim, hemen üye olmak istedim. Maalesef bu sene etkinliğe yetişemedim ama yıl içinde kendim birşeyler deneyip seneye daha iyi bir şekilde katılabilirim...
Herkese kolaylıklar diliyorum...
Etkinliği Ekolojik kent bahçesinden mi duydunuz ?

g.c. beğendi.
Resulgur Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-01-2021, 10:13   #420
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Ellerinize, emeklerinize sağlık. Sağolun.

Portakal Rengi Çevrimdışı   Başa Dön
Sadece okunabilir konu

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024