agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Bitki Dünyası > Tıbbi, ıtri, boyar, aromatik bitkiler
(https)

Beğeni Düzeni190Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-04-2009, 14:40   #91
Ağaç Dostu

enginnaz's Avatar

Giriş Tarihi: 28-06-2008
resimlere devam edelim...

Eklenen Resimler

Vegy beğendi.
enginnaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2009, 16:55   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-08-2009
Yaprakları şekerli olan bitki

Forumda belki vardır ama ben göremedim,sormak istediğim yaprakları şekerli hatta bal gibi olan bir bitki var elimde.Şeker hastalarına vermek için yetiştiriyormuş bir doktor,bende seradan aldım ama adını unuttum.Bilen varsa bu bitki hakkında bilgi toplamak istiyorum.Resim eklemeyi bilmediğim için ekleyemedim özür dilerim.

iyibirinsan beğendi.
adaçayı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-07-2010, 22:49   #93
Yeni Üye

namly's Avatar

Giriş Tarihi: 25-02-2010
Kurutulmuş halini çayıma katmak isterdim ilgi çekiçi

namly Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2010, 13:53   #94
Ağaç Dostu

ykolko's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Rebiana (Stevia)

Rebiana (Stevia) Name:  Rebiana b.jpg
Views: 21794
Size:  38.0 KB
Olay yaratan kalorisiz doğal şeker aslında yıllardır bilinen bir bitkinin özütünden başka bir şey değildi. "Stevia", Paraguay ve Brezilya kökenli bir bitki olarak tanınıyordu. Bu eşsiz bitkiyi bugünlere taşıyan ise hâlâ bu işle uğraşan Paraguay'ın eski bir kabilesiydi.

Tat açısından şekerden farkı yok

Yerel halk "şeker otu" ismini verdiği bu bitkinin yapraklarını kurutup toz haline getiriyor ve şekerden 20 kat daha güçlü bir tatlandırıcı olarak şeker yerine kullanıyordu.

İlginç bitki önce Almanların dikkatini çekti.

Paraguay'a gidip yerinde incelediler. İleride şekere ve sentetik tatlandırıcılara rakip olacak bitkinin doğal kimyası onları hayrete düşürdü. Bu bitkiden çeşitli türevlerde kalorisiz şeker üretilebilecekti. Almanlar Avrupa kıtasında nerelerde yetişeceğini araştırdılar. İspanya ve Yunanistan en uygun yer olarak belirlendi. Üstelik Anadolu'nun bazı bölgeleri de bu bitkinin doğasına oldukça uygundu. Bitki daha sonra Japonlar tarafından ithal edilmeye başlandı. Amaç, tıbbi açıdan yan etkilerin araştırılmasıydı. Görüldü ki bitkinin insan organizması üzerinde yıkıcı hiçbir etkisi yok. Bunun üzerine "Stevia" birden popüler hale geldi. Diyetisyenler şeker niyetine sadece bu bitkiyi öneriyordu.

Japonlar uzunca bir süre "Stevia"yı diyabet hastalarında denediler. Sıfır kalori özelliği yanında "Stevia"nın ani şeker yükselmesinin önüne geçtiğini, kan basıncını dengelediğini gördüler. Fakat daha çok doğal tatlandırıcı olarak böbrek, karaciğer, kan ve metabolizma etkileri üzerinde duruldu. Sonuçlar mükemmeldi. Üstelik "Stevia" lezzet algılaması açısından klasik şekerden ayırt edilemiyordu. "Çift kör" testler iddiayı yüzde yüz doğrulamıştı. "Stevia" sentetik tatlandırıcılar gibi ağızda madensel tat bırakmıyordu.

Şeker endüstrisinde sürpriz olabilir

İşte tam bu noktada "Stevia" Cargill'in büyük ilgisini çekti. Coca-Cola'yla ortak projelere başlandı. Şimdi Coca-Cola bir adım daha ileri giderek bu bitkinin özütünden izole edilen çok daha saflaştırılmış konsantre bir maddeye "Rebiana" adını verdi. "Rebiana" bitkinin kültüre alınmış formlarından üretiliyor ve şekerden 300 kat daha fazla tada sahip. "Truvia" ise bunun ticari adı. Coca-Cola kendi içecek ürünlerinde bu maddeyi kullanadursun, "Cargill" bunun ileride şekere rakip olabilecek önemli bir endüstriyel ürün olacağını keşfetti. Cargill'in bilimsel araştırma direktörlerinden Leslie Curry'e göre "Rebiana" araştırma programlarında tüm testleri başarıyla geçmiş olağanüstü bir tatlandırıcıydı. Ona göre "Stevia Glycosidleri" gıda sektörünün çehresini bir anda değiştirebilecek niteliklere sahipti. Belki de "rebaudioside A" isimli biçimiyle yüzde 97 saflıkta yeni şeker keşfedilmişti.

Anlaşılan o ki geleneksel beyaz şekerin yüksek kalori sağlamasıyla oluşan ve ABD'de kimi rahatsızlıkları tetikleyen olumsuzluklar "Rebiana" ile asgari düzeye indirilebilecek.

Coca-Cola şimdiden meşrubat dışında bisküvi endüstrisi gibi onlarca yeni alanda "Rebiana"yı tanıtma uğraşısı içinde.

FDA sonunda perakendeye izin verdi

Bu gelişmeler sürerken FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) biraz da şeker tröstlerinin etkisiyle "Stevia" bitkisinden elde edilen kalorisiz şekerlere sınırlı bir izin tanımıştı. Ancak sentetik tatlandırıcılara bir alternatif olarak sağlık mağazalarında ve eczanelerde satılabiliyordu. Sonra Coca-Cola ve Cargill'in araştırmaları ürünün hiç de sınırlı kalmayacağı gerçeğini ortaya koydu. Önce meşrubat sanayiine giren "Stevia" şimdi "Rebiana" ve benzeri patentlerle süpermarket raflarına da iniyor. Nitekim bu ayın başından itibaren "Wal-Mart" başta olmak üzere market zincirlerinin rafları Stevia orijinli doğal şeker türevleriyle dolmaya başladı. Geçen haftadan itibaren başlayan yoğun reklam kampanyaları ise tüketicileri fazladan kalori alımına son verilmesi için "Stevia Şekeri" tüketimine yönlendiriyor. Slogan ise oldukça basit: "Ağız tadını değiştirmeden gereksiz kaloriye son!" Coca-Cola ve Cargill'in yeni bir pazar yaratması ise en çok ABD Sağlık Bakanlığı ile sigortaları memnun ediyor. Obezite problemi yanında dengesiz beslenmeye yol açan kalorijen şekerin tahtı artık eskisi kadar sağlam değil. Sentetik tatlandırıcılar ise "Stevia" bitkisinin yaygınlaşmasıyla birlikte epey pazar kaybedecek gibi.

Alıntı: Kaynak: Referans/Nur Demirok

YeniBON ve iyibirinsan beğendi.
ykolko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2010, 14:48   #95
Ağaç Dostu

copur 09's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2006
Teşekkürler ykolko, bir şeker hastası olarak bilgilerden memnun oldum.

iyibirinsan beğendi.
copur 09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-10-2010, 18:20   #96
Ağaç Dostu

ykolko's Avatar

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Sayın copur_09 şeker hasta olmayan insanlarada zararlı bir ürün ama olmazsa olmazlardan önemli olan bu bitkinin tohumlarını bulup evlerde,bahçelerde ürete bilmek.
umarım forumdaki arkadaşlarda yardımcı olur bu bitkiyi yetiştirmeye başlarız.
bu konuda 2005 yılında forumda tartışılmış fakat pek güncel kalmamış sanıyorum bu bitkinin bir tütü karadanizde yetişiyormuş eğer tohumu olan arkadaşlar paylaşmak isterse çok memnun olurum,ayrıca fidelerini şeker hasatası arkadaşlara dağıtarak faydalı bir şeyler yapmış oluruz.

ykolko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2010, 16:23   #97
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 19-06-2010
ben yetiştirmiyorum ama bende de olsun istediğim bir bitki. ve öğrendiğim kadarıyla tohumu çimlendirmek sıkıntılı olabiliyormuş.

iyibirinsan beğendi.
NazMurat Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2011, 08:38   #98
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 17-06-2008
Galeri: 3
Tek yıllık...ilkbaharda saksıya dikilen fide son baharda tohum veriyor.

sercan1969 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2011, 17:05   #99
Ağaçsever

yazsonu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sercan1969 Mesajı Göster
Tek yıllık...ilkbaharda saksıya dikilen fide son baharda tohum veriyor.
Teşekkür ederim.
İnternetten aldığım tohumlardan bir tane bile çimlenmedi.
Ekliyeyim ki, ısı kontrollü mini serada iken...

iyibirinsan beğendi.
yazsonu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2011, 20:40   #100
Ağaç Dostu

copur 09's Avatar

Giriş Tarihi: 19-11-2006
Acaba bu bitkinin, tohumlarının çimlenmesi için; iki ayrı bitki birlikte dikilip çapraz mı döllenmesi gerekiyor?

copur 09 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-06-2011, 07:48   #101
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-06-2011
Stevia tohumu

Çimlenme oranı tohumdan tohuma değişir. 80% çimlenme oranı, çok yıllık ve genetiği değiştirilmemiş bitkilerin tohumları var ve genelde onları kullanırım. Başarılı olabilmek için tohumu ekmeden önce 24 saat filtre kağıdı ve pamuk üzerinde ıslatmak ve ektikten sonra ince bir naylon ile üstünü örtmek gerekir. Tohumu üzerine toprak atılmamalı.
Piyasada çimlenme oranı sadece 1% olan ucuz tohumlar var, benim kullandığım tohumların tanesi aşağı yukarı 1 TL'ye mal oluyor, ama bitkiler çok sağlıklı oluyor.

iyibirinsan beğendi.
seyit34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-12-2011, 21:12   #102
Yeni Üye

Şeker otu çalışmalarım tamamlandı

"Şeker otu" Bayındırlı üreticilerin yeni umudu oldu - Yeni Asır

Eski 01-03-2012, 14:51   #103
Ağaç Dostu

layle's Avatar

Giriş Tarihi: 07-12-2011
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi birbay Mesajı Göster
Bir tane fide aldım, durumu da iyi.
Ancak bu bitki çok yıllık mı değil mi öğrenmek istiyorum.
Lütfen bilen bilgi verebilir mi ?

bitki çok yıllık dır ancak soğuklar gelince saksıda değilse saksıya toprağıyla alıp köklerini korunmalı ( +4 +10 derecede) bir yerde muhafaza edilmeli.

ayrıce bazı bir insanlar bitkinin şekersiz olduğunu tatmış olduklarını söylüyorlar...
bu bitkinin çiçeklenme zamanında en tatlı çağı oluyor. şekerden farklılığı- diş mikropların kırıyor, diş çürümesini engelleme özelliklerine sahiptir, şeker hastalarına faydası var. diet olarak da öneriliyor kalorisi yoktur.

tohumdan yetiştirilmesi çok kolay, tohumlar gömülmedikçe çimlenme oranı çok yüksektir

iyibirinsan beğendi.
layle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 20:59   #104
Ağaçsever

yazsonu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi astraliliya Mesajı Göster
bitki çok yıllık dır ancak soğuklar gelince saksıda değilse saksıya toprağıyla alıp köklerini korunmalı ( +4 +10 derecede) bir yerde muhafaza edilmeli.

ayrıce bazı bir insanlar bitkinin şekersiz olduğunu tatmış olduklarını söylüyorlar...
bu bitkinin çiçeklenme zamanında en tatlı çağı oluyor. şekerden farklılığı- diş mikropların kırıyor, diş çürümesini engelleme özelliklerine sahiptir, şeker hastalarına faydası var. diet olarak da öneriliyor kalorisi yoktur.

tohumdan yetiştirilmesi çok kolay, tohumlar gömülmedikçe çimlenme oranı çok yüksektir
Teşekkür ederim.
Geçen yıl 1 kök satın almıştım. Çelikleme ile 4 köke çıkardım. Yapraklarını ve daha sonra tohumunu da aldım. Yapraklarını öğütücü makinede ince toz haline getirdik. Çaya kahveye çok yüksek tat veriyor ancak özüt olmadığı için ne kadar ince olursa olsun tozlar çay içinde erimiyor. Yine de biz çok memnunuz.

Kendi ürettiğim tohumlara çok güveniyordum bir tane bile çimlenme olmadı. Tohumların üzerine ince bir tabaka torf serpmiştim, bunun sakıncalı olduğunu söylediler. Şimdi bir tohumcudan yeni bir paket aldım, ılık suya koydum, 24 saat sonra ekeceğim. Üzerine serpeceğim torfun tohumların üzerini tamamen kapatmamasına dikkat edeceğim.

Düzenleyen yazsonu : 05-04-2012 saat 12:37
yazsonu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2012, 23:12   #105
Ağaç Dostu

kuzen38's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
bu sene serpiştirim bi saksıya ama pek çıkmadılar yıllardır yetiştiririm hala bi faydaını görmedim insanları şaşırtmaktan baska

iyibirinsan beğendi.
kuzen38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2012, 12:18   #106
Yeni Üye

Üzerine keşke torf serpmeseydiniz. Çimlenme dönemi için gereken besin tohumda mevcut. Bu dönemde toprağın mümkün mertebe besin maddesiz olması gerekiyor. Ama gelişmelerden haberdar ederseniz, sevinirim.

Eski 28-04-2012, 18:39   #107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-04-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seyit34 Mesajı Göster
Avrupa komisyonu bu ay nihayet yeşil ışık yaktı. Bundan sonra Stevia'nın tüm Avrupada (Fransa ve İsviçre'den sonra) gıda katkı maddesi olarak kullanımı serbest. Stevia ile ilgilenen ve tohum, fide, saksı bitkisi veya anaç arayıp bulamayan arkadaşlar benim ile irtibata geçebilir (İzmir/Bayındır bölgesi). Daha geniş ve ayrıntılı bilgi isteyen arkadaşlara da her konuda yardımcı olmaya çalışırım. Maksat, yayılsın ve alternatif ürün olarak çiftçilerimize de bir gelir kapısı olsun.
Stevia tohumlarını yaşadığımız yerde bulamadık. Bu konuda yardımcı olabileceğinizi belirtmiştiniz. Balıkesir-Burhaniye'de yaşıyoruz. Tohumları bize nasıl ulaştırabileceğiniz konusunda bilgi verirseniz çok mutlu oluruz.

iyibirinsan beğendi.
çekeles Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2012, 15:42   #108
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-04-2009
merhaba,
bu bitkinin kuru halini tesadüfen bir bitki çayının yanında getirdiklerinde öğrenmiştim. Sonra Ankara'da arayıp buldum. Bitkisini de yetiştirmeye heveslenince aşağıdaki adresi buldum.

KALO Organik Tarim - Bitki ve Bitkisel Ürünler

daydreamer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2012, 14:25   #109
Yeni Üye

erdemveli's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2012
ben bir stevia yetiştiricisiyim ilk hasadımı alıcam

iyibirinsan beğendi.
erdemveli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-07-2012, 00:18   #110
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-01-2012
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erdemveli Mesajı Göster
ben bir stevia yetiştiricisiyim ilk hasadımı alıcam
Hayırlı olsun sana başarılar dilerim değerli kardeşim nane gibi kök kısmından çoğaltılması yapılabiliyormu? Bitkinin üzerinden yıl geçtimi soğukda nasıl bir koruma önlemi alıyorsunuz paylaşırmısınız?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seyit34 Mesajı Göster
Üzerine keşke torf serpmeseydiniz. Çimlenme dönemi için gereken besin tohumda mevcut. Bu dönemde toprağın mümkün mertebe besin maddesiz olması gerekiyor. Ama gelişmelerden haberdar ederseniz, sevinirim.
Perlit üzerinde yetiştirilmesi köklenme süresince daha iyi olmazmı acaba seyit bey kardeşim.

iyibirinsan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-08-2012, 21:34   #111
Yeni Üye

Mehmet Bey,

Stevia bitkilerinde drenajın iyi olması gerekir, aynı su 72 saatten fazla aynı yerde kalmamalı yoksa kökler çürümeye başlar. Perlit su tuttuğuna göre ....... Toprak yerine alternatif olarak köpükte deneyebilirsiniz. İlk önce suda köklendirip ondan sonra toprağa da alabilirsiniz. Ama ben direk toprakta köklenmesini ve toprağa alışmasını tercih ederim.

Eski 23-09-2012, 16:06   #112
Ağaç Dostu

bari's Avatar

Giriş Tarihi: 27-07-2008
Galeri: 4
Stevia bol çiçeklendi.

Eklenen Resimler

bari Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-05-2013, 23:09   #113
Ağaç Dostu

bari's Avatar

Gerçekten tohumlar zor çimleniyor, taze tohumlardan bile az sayıda çimlendi.

Eklenen Resimler

Vegy beğendi.
Eski 06-05-2013, 15:38   #114
Ağaç Dostu

Smile ben denedim hiç bir tanesi filizlenmedi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bari Mesajı Göster
Gerçekten tohumlar zor çimleniyor, taze tohumlardan bile az sayıda çimlendi.
Ben 100 adet tohum olduğu belirtilen ve yeni özel tohum denilen tohumları özel olarak her birisini bir pet su bardağına ektiğim halde hiç birisi çıkmadı geçen yıl eylül ekim ayında denemiştim.Bu fidenin nereden en uygun fiyata temin edileceği konusunda bilgi paylaşan olursa memnun olurum.

Eski 09-05-2013, 17:21   #115
Yeni Üye

mıstık abey's Avatar

Giriş Tarihi: 16-06-2009
Cool Şeker Otu (Stevia Rebaudiana)

Buda benim Şeker Otum (Stevia Rebaudiana)

Eklenen Resimler

mrduran ve Vegy beğendi.
mıstık abey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 07:14   #116
Ağaç Dostu

bari's Avatar

İkinci yılında bende üst tarafın pek tadı yok, ama kökten sürmeye başladı.

Jezebel beğendi.
Eski 27-05-2013, 07:38   #117
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sevelim Mesajı Göster
Şeker otunun özellikleri iyi güzel de, içinde ne gibi maddeler var, incelenmiş mi acaba?

Bir bilim adamı edasıyla soruyorum belki ama ya içinde herhangi bir hastalığa kötü gelebilecek madde var ise, ve o maddeye allerjisi olanlar ne olacak? Herşeyden kuşkulanmak lazım dostlar.

Bir arının sokmasıyla ölebilen kişileri düşünün. Minnacık bir arı koskoca insanı birkaç dakika içinde öldürebiliyorsa bir bardak şekere eşdeğer bir yaprak kimbilir neler yapabilir. Daha bilimsel açıklamaların olması gerek.
Steviada bulunan kimyasallar: (İlk değer Kimyasalın adı, ikinci değer Hangi kısımda bulunduğu, üçüncü değer tespit edilmiş düşük ve yüksek değerler)

Chemical Part Lo
ppm Hi
ppm Reference
(-)-KAURENE Stem ADK
1,8-CINEOLE Flower 9 ADK
1,8-CINEOLE Shoot 8 ADK
2-PENTYL-FURAN Flower ADK
2-PENTYL-FURAN Leaf ADK
5,7,3'-TRIHYDROXY-3,6,4'-TRIMETHOXY-FLAVONE Leaf 100 ADK
6-DEOXYAUSTROINULIN Flower ADK
6-DEOXYAUSTROINULIN Leaf ADK
6-O-ACETYLAUSTROINULIN Flower 1800 ADK
6-O-ACETYLAUSTROINULIN Leaf 1500 ADK HH2
6-O-AUSTROINULIN Leaf LAF
7-O-ACETYLAUSTROINULIN Flower 800 ADK
ALPHA-BERGAMOTENE Flower ADK
ALPHA-BERGAMOTENE Leaf ADK
ALPHA-CADINOL Flower 65 ADK
ALPHA-CADINOL Leaf 17 ADK
ALPHA-CALACORENE Flower 4 ADK
ALPHA-CALACORENE Leaf 24 ADK
ALPHA-COPAENE Flower 26 ADK
ALPHA-COPAENE Leaf 1 ADK
ALPHA-CUBEBENE Flower 17 ADK
ALPHA-CUBEBENE Leaf 1 ADK
ALPHA-HUMULENE Flower 260 ADK
ALPHA-HUMULENE Leaf 30 ADK
ALPHA-PINENE Flower 4 ADK
ALPHA-PINENE Leaf 5 ADK
ALPHA-TERPINEOL Flower 54 ADK
ALPHA-TERPINEOL Leaf 34 ADK
ALUMINUM Leaf 72 PED
ANETHOLE Flower ADK
ANETHOLE Leaf ADK
APIGENIN-4'-O-GLUCOSIDE Leaf 100 ADK HH2 PH2
ASCORBIC-ACID Leaf 110 PED
ASH Leaf 63000 130000 ADK PED
AUSTROINULIN Flower 2100 ADK
AUSTROINULIN Leaf 600 ADK HH2 JSG LAF
BENZYL-ALCOHOL Flower 4 ADK
BENZYL-ALCOHOL Plant 10 HH2
BENZYL-ALCOHOL Leaf 12 ADK
BETA-AMYRIN-ACETATE Leaf LAF
BETA-BOURBONENE Flower ADK
BETA-BOURBONENE Leaf ADK
BETA-CAROTENE Leaf 75 PED
BETA-CARYOPHYLLENE Flower 150 ADK
BETA-CARYOPHYLLENE Leaf 13 ADK
BETA-CUBEBENE Flower ADK
BETA-CUBEBENE Leaf ADK
BETA-ELEMENE Flower 110 ADK
BETA-ELEMENE Leaf 6 ADK
BETA-IONONE Flower ADK
BETA-IONONE Leaf ADK
BETA-PINENE Flower 70 ADK
BETA-PINENE Leaf 20 ADK
BETA-SELINENE Flower 43 ADK
BETA-SELINENE Leaf 29 ADK
BETA-SITOSTEROL Leaf LAF X6529501
BETA-SITOSTEROL-BETA-D-GLUCOSIDE Plant ADK
BISABOLENE Flower ADK
BISABOLENE Leaf ADK
BORNEOL Flower ADK
BORNEOL Plant ADK
CALAMENENE Flower 4 ADK
CALAMENENE Leaf 18 ADK
CALCIUM Leaf 5440 PED
CALCIUM Plant 2100 ADK
CAMPESTEROL Leaf X6529501
CAMPHOR Flower 17 ADK
CAMPHOR Shoot 17 ADK
CARVACROL Flower ADK
CARVACROL Shoot ADK
CARYOPHYLLENE Leaf PH2
CARYOPHYLLENE-OXIDE Flower 265 ADK
CARYOPHYLLENE-OXIDE Leaf 20 190 ADK HH2
CENTAUREIDIN Leaf 100 ADK HH2
CHLOROPHYLL-A Plant ADK
CHLOROPHYLL-B Plant ADK
CHROMIUM Leaf 39 PED
CIS-HEX-3-EN-1-OL Flower ADK
CIS-HEX-3-EN-1-OL Leaf ADK
CIS-LINALOOL-OXIDE Flower 4 ADK
CIS-LINALOOL-OXIDE Leaf 26 ADK
CITRIC-ACID Plant 5350 ADK
COBALT Leaf 25 PED
COSMOSIIN Leaf ADK
CUMINALDEHYDE Flower ADK
CUMINALDEHYDE Leaf ADK
DELTA-CADINENE Flower 135 ADK
DELTA-CADINENE Leaf 12 ADK
DITERPENE-GLYCOSIDES Leaf 140000 ADK
DULCOSIDE-A Leaf 2000 7000 ADK HH2 LAF
DULCOSIDES Plant JSG PH2
EO Flower 4300 ADK
EO Leaf 250 4300 ADK HH2 LAF PH2
EPOXY-BETA-IONONE Flower ADK
EPOXY-BETA-IONONE Leaf ADK
EUGENOL Flower ADK
EUGENOL Leaf ADK
FAT Leaf 19000 PED
FIBER Leaf 152000 PED
FLUORIDE Plant 12 ADK
FORMIC-ACID Plant 8710 ADK
GAMMA-CADINENE Flower 80 ADK
GAMMA-CADINENE Leaf 35 ADK
GAMMA-ELEMENE Flower ADK
GAMMA-ELEMENE Leaf ADK
GAMMA-TERPINENE Flower 9 ADK
GAMMA-TERPINENE Leaf 2 ADK
GERANIOL Leaf 9 ADK
GERANIOL Plant 20 ADK
GERMACRENE-D Flower ADK
GERMACRENE-D Leaf ADK
GIBBERELIN-A2 Shoot 0.001 ADK
GLUCOSE Leaf ADK
HEX-3-ENYL-2-METYLBUTANOATE Flower ADK
HEX-3-ENYL-2-METYLBUTANOATE Leaf ADK
HEX-3-ENYL-ACETATE Flower ADK
HEX-3-ENYL-ACETATE Leaf ADK
HEXAN-1-OL Plant 9000 ADK
INDOLE-3-ACETONITRILE Seed ADK
IRON Leaf 39 PED
IRON Plant 850 ADK
JHANOL Flower 40 ADK LAF
JHANOL Leaf 6 ADK LAF
KAEMPFEROL-3-O-RHAMNOSIDE Leaf 8 80 ADK HH2
KILOCALORIES Leaf 2540 PED
LACTIC-ACID Plant 2600 ADK
LIMONENE Flower 30 ADK
LIMONENE Leaf 1 ADK
LIMONENE Plant 10 HH2
LINALOOL Flower 130 ADK
LINALOOL Leaf 65 ADK
LUPEOL Leaf LAF
LUPEOL-3-PALMITATE Plant 1000 ADK
LUPEOL-ESTERS Leaf ADK
LUTEOLIN-7-O-GLUCOSIDE Leaf 90 ADK HH2 PH2
MAGNESIUM Leaf 3490 PED
MAGNESIUM Plant 2890 ADK
MALIC-ACID Plant 1880 ADK
MANGANESE Leaf 147 PED
METHYL-EUGENOL Flower ADK
METHYL-EUGENOL Leaf ADK
MYRCENE Flower ADK
MYRCENE Leaf ADK
MYRTENAL Flower ADK
MYRTENAL Leaf ADK
MYRTENOL Flower ADK
MYRTENOL Leaf ADK
N-HEXANAL Flower 4 ADK
N-HEXANAL Leaf 10 ADK
NEROLIDOL Flower 330 ADK
NEROLIDOL Leaf 85 300 ADK HH2 PH2
NIACIN Leaf PED
OCT-1-EN-3-OL Flower 145 ADK
OCT-1-EN-3-OL Leaf 8 ADK
OCTA-2,3-DIONE Flower ADK
OCTA-2,3-DIONE Leaf ADK
OCTAN-3-OL Flower 9 ADK
OCTAN-3-OL Leaf 4 ADK
P-CYMENE Flower 20 ADK
P-CYMENE Leaf 8 ADK
PENTANOIC-ACID Flower ADK
PENTANOIC-ACID Leaf ADK
PHENYLETHYL-VALERATE Flower ADK
PHENYLETHYL-VALERATE Leaf ADK
PHOSPHORUS Leaf 3180 PED
PHOSPHORUS Plant 980 ADK
PINOCARVEOL Flower ADK
PINOCARVEOL Leaf ADK
PINOCARVONE Flower ADK
PINOCARVONE Leaf ADK
POTASSIUM Leaf 17800 PED
POTASSIUM Plant 26100 ADK
PROTEIN Leaf 112000 PED
QUERCETIN-3-O-ARABINOSIDE Leaf HH2
QUERCETIN-3-O-GLUCOSIDE Leaf HH2
QUERCETIN-3-O-RHAMNOSIDE Leaf ADK
QUERCETIN-3-O-RUTINOSIDE Tissue Culture 7 ADK
QUERCITRIN Leaf ADK HH2
REBAUDIOSIDE-A Flower 1500 ADK
REBAUDIOSIDE-A Leaf 14300 40000 ADK HH2 LAF PH2
REBAUDIOSIDE-B Flower LAF
REBAUDIOSIDE-B Leaf 4400 ADK
REBAUDIOSIDE-C Leaf 4000 20000 ADK HH2 LAF
REBAUDIOSIDE-D Flower LAF
REBAUDIOSIDE-D Leaf 300 ADK
REBAUDIOSIDE-E Leaf 300 ADK LAF
REBAUDIOSIDE-F Leaf X11830149
REBAUDIOSIDES Plant DUKE1992A
RIBOFLAVIN Leaf PED
RUTIN Tissue Culture 7 ADK
SABINENE Flower ADK
SABINENE Leaf ADK
SELENIUM Leaf 25 PED
SILICON Leaf 132 PED
SODIUM Leaf 892 PED
SODIUM Plant 310 ADK
SPATHULENOL Plant ADK
STEREBIN-A Leaf 10 ADK
STEREBIN-A Plant 1 2.5 HH2
STEREBIN-B Leaf 9 ADK
STEREBIN-B Plant 1 2.5 HH2
STEREBIN-C Leaf 3 ADK
STEREBIN-C Plant 1 2.5 HH2
STEREBIN-D Leaf 4 ADK
STEREBIN-D Plant 1 2.5 HH2
STEREBIN-E Leaf 20 ADK
STEREBIN-E Plant 0.1 2.5 HH2
STEREBIN-F Leaf 30 ADK
STEREBIN-F Plant 0.1 2.5 HH2
STEREBIN-G Leaf 2 ADK
STEREBIN-G Plant 0.1 2.5 HH2
STEREBIN-H Leaf 2 ADK
STEREBIN-H Plant 0.1 2.5 HH2
STEVIOL Plant JSG
STEVIOLBIOSIDE Leaf 400 ADK POP:171
STEVIOSIDE Flower 9200 ADK
STEVIOSIDE Leaf 22000 185000 ADK JBH JSG LAF
STIGMASTEROL Leaf LAF X6529501
STIGMASTEROL Tissue Culture 10 LAF
STIGMASTEROL-BETA-D-GLUCOSIDE Leaf ADK
SUCCINIC-ACID Plant 4000 ADK
SUCROSE Leaf ADK
SUCROSE Plant ADK
T-CADINOL Flower 60 ADK
T-CADINOL Leaf 28 ADK
TANNINS Leaf 78000 ADK LAF
TARTARIC-ACID Plant 17150 ADK
TERPINENE-4-OL Flower 172 ADK
TERPINENE-4-OL Leaf 12 ADK
TERPINOLENE Flower ADK
TERPINOLENE Leaf ADK
THIAMIN Leaf PED
TIN Leaf 15 PED
TORREYOL Flower ADK
TORREYOL Leaf ADK
TRANS-BETA-FARNESENE Flower 345 ADK
TRANS-BETA-FARNESENE Leaf 8 ADK
TRANS-HEX-2-EN-1-OL Flower ADK
TRANS-HEX-2-EN-1-OL Leaf ADK
TRANS-LINALOOL-OXIDE Flower 4 ADK
TRANS-LINALOOL-OXIDE Leaf 29 ADK
TRANS-VERBENOL Flower ADK
TRANS-VERBENOL Leaf ADK
WATER Leaf 823000 PED
ZINC Leaf PED
ZINC Plant 26 ADK

Bu maddelerin hangi aktiviteleri yerine getirdiği (Toplam 599 adet aktivite)

(-)-Chronotropic (2)
(-)-Inotropic (2)
5-HT-Inhibitor (1)
ACE-Inhibitor (5)
AChE-Inhibitor (1)
AP-1-Inhibitor (1)
ATPase-Inhibitor (2)
Acaricide (7)
Acetylcholinergic (1)
Acidifier (1)
Acidulant (2)
Additive (2)
Aggregant (1)
Aldehyde-Oxidase-Inhibitor (1)
Aldose-Reductase-Inhibitor (10)
Allelochemic (5)
Allelopathic (3)
Allergenic (17)
Alpha-Amylase-Inhibitor (1)
Amphiglycemic? (1)
Analgesic (11)
Androgenic (1)
Androgenic? (1)
Anesthetic (7)
Angiogenic (1)
Angiotensin-Receptor-Blocker (3)
Anorexic (2)
Anthelmintic (3)
AntiAGE (2)
AntiBPH (1)
AntiCFS (3)
AntiCTS (1)
AntiCVI (1)
AntiCrohn's (2)
AntiEBV (1)
AntiHIV (2)
AntiLyme (5)
AntiMS (1)
AntiMeniere's (1)
AntiNF-kB (2)
AntiPMS (4)
AntiRaynaud's (3)
AntiTNF (2)
Antiacetylcholine (1)
Antiacetylcholinesterase (5)
Antiacne (11)
Antiacrodermatitic (1)
Antiacrodynic (1)
Antiadenomic (2)
Antiaggregant (5)
Antiaging (3)
Antiakathisic (1)
Antialcoholic (4)
Antiallergic (6)
Antialopecic (1)
Antialzheimeran (4) Alzaimere iyi gelen......
Antialzheimeran? (2)
Antiamblyopic (1)
Antianaphylactic (1)
Antiandrogenic (1)
Antianemic (2)
Antianginal (2)
Antiangiogenic (3)
Antianorectic (2)
Antianorexic (1)
Antianxiety (2)
Antiaphthic (1)
Antiapoplectic (1)
Antiarabiflavinotic (1)
Antiarachidonate (1)
Antiarrhythmic (4)
Antiarteriosclerotic (1)
Antiarthritic (7)
Antiasthmatic (6)
Antiatherogenic (1)
Antiatherosclerotic (9)
Antibacillary (1)
Antibackache (1)
Antibacterial (27)
Antiberiberi (1)
Antibronchitic (2)
Anticalculic (1)
Anticancer (4)
Anticancer (Breast) (1)
Anticancer (Cervix) (2)
Anticancer (Lung) (1)
Anticancer (Pancreas) (1)
Anticanker (3)
Anticapillary-Fragility (1)
Anticarcinomic (2)
Anticardiospasmic (1)
Anticariogenic (9)
Anticarpal-Tunnel (1)
Anticataract (8)
Anticatarrh (1)
Anticephalagic (2)
Anticervicaldysplasic (3)
Anticheilitic (2)
Antichilblain (1)
Anticholinesterase (1)
Anticholinesterase? (1)
Anticirrhotic (1)
Anticlastogen (1)
Anticlimacteric (4)
Anticoagulant (1)
Anticoeliac (1)
Anticold (2)
Anticolic (1)
Anticolitic (2)
Anticomplementary (2)
Anticonvulsant (8)
Anticorneotic (1)
Anticoronary (4)
Antidandruff (2)
Antidecubitic (3)
Antideliriant (1)
Antidementia (5)
Antidepressant (5)
Antidermatitic (3)
Antidiabetic (8)
Antidiarrheic (1)
Antidiscotic (1)
Antidiuretic (1)
Antidote (Aluminum) (2)
Antidote (Cadmium) (2)
Antidote (Lead) (3)
Antidote (Mercury) (1)
Antidote (Paraquat) (1)
Antidote (Strychnine) (1)
Antidysenteric (1)
Antidysgeuzic (1)
Antidyskinetic (1)
Antidysmenorrheic (1)
Antidyspeptic (1)
Antidysphagic (1)
Antieczemic (2)
Antiedemic (10)
Antiemetic (1)
Antiencephalitic (1)
Antiencephalopathic (2)
Antiendometriotic (2)
Antienterotic (1)
Antiepileptic (4)
Antierythemic (1)
Antiescherichic (1)
Antiesophagitic (1)
Antiestrogenic (2)
Antifatigue (6)
Antifeedant (18)
Antifertility (1)
Antifibromyalgic (2)
Antifibrositic (1)
Antifibrotic (3)
Antiflu (5)
Antifuruncular (1)
Antigallstone (1)
Antigastritic (2)
Antigastrotic (1)
Antigenotoxic (2)
Antigingivitic (1)
Antiglaucomic (3)
Antigliomic (1)
Antiglossitic (1)
Antiglucogenic (1)
Antiglutamaergic (1)
Antiglycosuric (1)
Antigonadotrophic (1)
Antigout (1)
Antihalitosic (1)
Antihangover (4)
Antiheartburn (1)
Antihelicobacter (1)
Antihematuric (1)
Antihemorrhagic (2)
Antihemorrhoidal (1)
Antihepatitic (1)
Antihepatotic (1)
Antihepatotoxic (5)
Antiherpetic (5)
Antiherpetic? (1)
Antihiccup (1)
Antihistaminic (4)
Antihyperactivity (1)
Antihyperglycemic (1)
Antihyperkeratotic (1)
Antihyperkinetic (2)
Antihyperlipoproteinaemic (1)
Antihypertensive (6)
Antihyperthyroid (1)
Antihypoglycemic (1)
Antiichythyotic (1)
Antiimpotence (1)
Antiinfective (1)
Antiinfertility (2)
Antiinflammatory (20)
Antiinsomniac (3)
Antiinsomnic (1)
Antikeratitic (1)
Antikeratotic (1)
Antikeshan (1)
Antiketotic (1)
Antilaryngitic (1)
Antileishmanic (2)
Antilepric (2)
Antileukemic (4)
Antileukonychic (1)
Antileukoplakic (1)
Antileukorrheic (1)
Antileukotriene (1)
Antilipoperoxidant (1)
Antilithic (4)
Antilupus (1)
Antilymphomic (4)
Antimaculitic (4)
Antimalarial (5)
Antimange (1)
Antimastalgic (1)
Antimastitic (1)
Antimeasles (1)
Antimelanomic (5)
Antimenopausal (4)
Antimenorrhagic (1)
Antimetastatic (3)
Antimetastatic (Stomach) (1)
Antimigraine (4)
Antimite (2)
Antimitotic (1)
Antimitral-valve-prolapse (1)
Antimutagenic (11)
Antimyalgic (1)
Antimyocarditic (1)
Antinephritic (1)
Antinephrolytic (1)
Antineuralgic (3)
Antineuramidase (1)
Antineurasthenic (1)
Antineuritic (1)
Antineuropathic (2)
Antineurotic (1)
Antinitrosaminic (2)
Antinitrosating (1)
Antinitrosic (1)
Antinociceptive (5)
Antinyctalopic (1)
Antiobesity (6)
Antiodontalgic (1)
Antionychyotic (2)
Antiophidic (2)
Antiophthalmic (1)
Antiorchitic (1)
Antiosteoarthritic (2)
Antiosteoporotic (8)
Antiosteosclerotic (1)
Antiotitic (1)
Antiototic (1)
Antioxalate (1)
Antioxidant (20)
Antioxidant (LDL) (1)
Antioxidant Synergist (4)
Antiozenic (1)
Antipapillomic (1)
Antiparkinsonian (3)
Antiparotitic (1)
Antipellagric (2)
Antiperiodontitic (3)
Antiperoxidant (2)
Antipharyngitic (1)
Antiphotophobic (2)
Antipityriasic (1)
Antiplaque (4)
Antiplasmodial (3)
Antiplatelet (1)
Antipneumonic (2)
Antipodriac (1)
Antipoliomyelitic (2)
Antiporphyric (1)
Antiprogestational (1)
Antiprolactin (1)
Antiproliferant (6)
Antiprostaglandin (4)
Antiprostatadenomic (1)
Antiprostatitic (2)
Antiprotozoal (1)
Antipruritic (2)
Antipsoriac (1)
Antipurpuric (2)
Antipyretic (4)
Antiradicular (8)
Antiretinopathic (1)
Antiretinotic (1)
Antirheumatalgic (1)
Antirheumatic (7)
Antirhinitic (2)
Antisalmonella (4)
Antiscorbutic (1)
Antiscotomic (1)
Antiseborrheic (2)
Antiseptic (19)
Antishingles (1)
Antishock (1)
Antisilicotic (1)
Antisinusitic (1)
Antispare-Tire (1)
Antispasmodic (20)
Antispasmophilic (1)
Antistaphylococcic (7)
Antistomatitic (1)
Antistreptococcic (4)
Antistress (4)
Antistroke (2)
Antisunburn (1)
Antisyncopic (1)
Antisyndrome-X (6)
Antithrombogenic (2)
Antithromboxane (1)
Antithyroid (1)
Antitic (1)
Antitinnitic (1)
Antitriglyceride (2)
Antitrypanosomic (1)
Antitubercular (3)
Antitubulin (1)
Antitumor (18)
Antitumor (Breast) (4)
Antitumor (CNS) (1)
Antitumor (Cervix) (2)
Antitumor (Colon) (2)
Antitumor (Gastric) (1)
Antitumor (Lung) (4)
Antitumor (Pancreas) (2)
Antitumor (Prostate) (3)
Antitumor (Stomach) (2)
Antitumor (brain) (1)
Antitumor-Promoter (1)
Antitussive (2)
Antiulcer (10)
Antiulcerogenic (1)
Antiurethrotic (1)
Antivaginitic (2)
Antivaricose (2)
Antivertigo (1)
Antiviral (11)
Antiviral? (1)
Antixerophthalmic (1)
Antixerotic (1)
Antiyeast (2)
Anxiolytic (5)
Apifuge (1)
Apoptotic (6)
Artemicide (2)
Ascaricide (1)
Asthma-preventive (1)
Astringent (2)
Atherogenic (1)
Bacteristat (1)
Barbituate-Synergist (1)
Beta-Adrenergic Receptor Blocker (1)
Beta-Blocker (2)
Beta-Glucuronidase-Inhibitor (1)
Bronchoprotectant (1)
Bronchorelaxant (1)
Bruchiphobe (2)
CNS-Depressant (4)
CNS-Stimulant (4)
CNS-Toxic (1)
COX-1-Inhibitor (2)
COX-2-Inhibitor (2)
Calcium-Antagonist (4)
Calcium-Channel-Blocker (1)
Cancer-Preventive (21)
Candidicide (11)
Candidistat (2)
Capillariprotective (1)
Carcinogenic (2)
Carcinogenic? (1)
Cardiomyopathogenic (1)
Cardioprotective (8)
Cardiotonic (1)
Cardiotoxic (1)
Carminative (5)
Caspase-8-Inducer (1)
Catabolic (1)
Chemopreventive (4)
Choleretic (4)
Cholesterolytic (1)
Cicatrizant (1)
Circulotonic (1)
Cold-preventive (1)
Coleoptophile (1)
Collagenic (2)
Collyrium (1)
Colorant (1)
Convulsant (2)
Copper-Antagonist (1)
Corrosive (1)
Cosmetic (1)
Counterirritant (3)
Culicide (1)
Cyclooxygenase-Activator (1)
Cyclooxygenase-Inhibitor (1)
Cytochrome-P450-Inducer (3)
Cytochrome-P450-Inhibitor (1)
Cytoprotective (1)
Cytotoxic (3)
Decongestant (2)
Degranulant (1)
Deliriant (1)
Demulcent (1)
Dentifrice (1)
Deodorant (2)
Depressant (1)
Dermatitigenic (2)
Detoxicant (3)
Detoxicant (Alcohol) (1)
Digestive (1)
Disinfectant (1)
Diuretic (7)
Dye (2)
Ecbolic (1)
Edemagenic (1)
Embryotoxic (1)
Emetic (2)
Encephalopathic (1)
Energizer (1)
Enterocontractant (1)
Enterorelaxant (2)
Epileptigenic (1)
Ergogenic (1)
Erythrocytogenic (1)
Estrogenic (3)
Estrogenic? (1)
Expectorant (8)
FLavor (23)
FPTase-Inhibitor (1)
Febrifuge (1)
Fibrinolytic (1)
Fistula-Preventive (1)
Flatugenic (1)
Fungicide (18)
Fungiphilic (1)
Fungistat (3)
Fungitoxic (1)
GABA-nergic (1)
GST-Inducer (1)
Gastroprotective (3)
Gastrostimulant (1)
Gluconeogensis-Inhibitor (1)
Gonadotrophic (1)
Gram(+)icide (1)
Gram(-)icide (1)
Hemopoietic (1)
Hemostat (3)
Hepatomagenic (1)
Hepatoprotective (5)
Hepatotonic (2)
Hepatotoxic (2)
Herbicide (10)
Histaminic (1)
Hypercholesterolemic (1)
Hyperglycemic (1)
Hypertensive (1)
Hypnotic (1)
Hypocholesterolemic (11)
Hypoglycemic (8)
Hypolipidemic (2)
Hypotensive (11)
Hypothermic (2)
Hypouricemic (1)
Immunomodulator (7)
Immunostimulant (6)
Immunosuppressant (1)
Inflammatory (1)
Inhalant (1)
Insect-Repellent (2)
Insecticide (8)
Insectifuge (17)
Insectiphile (5)
Insulinogenic (3)
Interferon-Synergist (1)
Interferonogenic (1)
Interleukin-6-Inhibitor (2)
Irritant (19)
Juvabional (2)
Keratolytic (1)
Lactagogue (1)
Larvicide (4)
Larvistat (1)
Laxative (4)
Laxative? (2)
Leptingenic (1)
Leucocytogenic (1)
Lipolytic (1)
Lipoxygenase-Inhibitor (1)
Lithogenic (1)
Litholytic (2)
MAO-A-Inhibitor (1)
MAO-Inhibitor (1)
Memorigenic (1)
Memory-Enhancer (1)
Mollusciphile (1)
Mosquitocide (1)
Mosquitofuge (2)
Motor-Depressant (3)
Mucogenic (2)
Mucolytic (1)
Mutagenic (3)
Mycobactericide (3)
Myoprotective (1)
Myorelaxant (7)
NF-kB-Inhibitor (2)
NO-Genic (1)
Narcotic (1)
Nematicide (12)
Nephroprotective (1)
Neuroprotective (1)
Neurotoxic (2)
Neurotransmitter (1)
Occuloirritant (1)
Odontolytic (1)
Ornithine-Decarboxylase-Inhibitor (2)
Osteogenic (1)
Oviposition-Stimulant (1)
Ovulant (1)
Ozone-Scavenger (1)
P450-2B1-Inhibitor (3)
P450-Inducer (4)
PAF-Inhibitor (1)
Paralytic (1)
Pediculicide (1)
Perfume (1)
Perfumery (20)
Peristaltic (1)
Pesticide (46)
Phagocytotic (1)
Pheromone (1)
Photosensitizer (1)
Phytohormone (1)
Pisciphile (1)
Polyamine-Synthesis-Inhibitor (1)
Preservative (2)
Prooxidant (3)
Prostaglandin-Inhibitor (1)
Prostaglandin-Sparer (1)
Prostaglandin-Synthesis-Inhibitor (1)
Protein-Kinase-C-Inhibitor (1)
Protisticide (1)
Radioprotective (1)
Refrigerant (1)
Respirainhibitor (1)
Respirastimulant (1)
Rubefacient (2)
Secretogogue (2)
Secretolytic (1)
Sedative (15)
Sequestrant (1)
Serotoninergic (1)
Sialogogue (1)
Spasmogenic (3)
Spermicide (1)
Spermigenic (1)
Stimulant (1)
Sunscreen (1)
Surfactant (1)
Sweetener (10)
Sympathomimetic (1)
TOPO-2-Inhibitor (1)
Taenicide (1)
Termiticide (3)
Termitifuge (2)
Testosterone-Hydroxylase-Inducer (1)
Testosterone-Inducer (1)
Testosteronigenic (1)
Thymoprotective (1)
Topoisomerase-II-Inhibitor (1)
Toxic (1)
Tracheorelaxant (1)
Tranquilizer (4)
Transdermal (6)
Trichomonicide (8)
Trichomonistat (1)
Triglycerigenic (1)
Trypsin-Enhancer (1)
Tumor-Promoter (1)
Tyrosinase-Inhibitor (1)
Ubiquiot (2)
Ulcerogenic (3)
Uricogenic (1)
Uricosuric (1)
Urinary-Acidulant (1)
Uterorelaxant (1)
VEGF-Inhibitor (1)
Varroacide (1)
Vasodilator (8)
Vasopressor (2)
Vermifuge (2)
Verrucolytic (1)
Vibriocide (1)
Vulnerary (4)
cAMP-Phosphodiesterase-Inhibitor (1)

iyibirinsan beğendi.

Düzenleyen Selahattin Yılmaz : 28-05-2013 saat 07:37
Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2013, 19:48   #118
Ağaç Dostu

Bu kadar ilginize araştırmanıza çok teşekkür ederim.Sağolunuz var olunuz.
Bu ürünü en uygun zamanda nasıl kolay çoğaltabiliriz.Yaş kış demeden 4 mevsim üretip verim alabilme yolları konusunda fikri olanlar varsa bizimle paylaşabilirmisiniz?
Ben bu ürünü imkanım sahilinde her zaman sera gibi evimde üretmeyi planlıyorum.

Eski 03-06-2013, 14:12   #119
Yeni Üye

mıstık abey's Avatar

Giriş Tarihi: 16-06-2009
Talking Stevianın sevdikleri sevmedikleri

Stévia sevdikleri:
18 ila 28° dereceler arası ısıyı
40 et 60% lık bir rutubetli bir havayı
Sabah güneşini
Yarı gölgeyi
Havadar bir yeri
Dikkatinizi ve sevginizi
Haftada 2 ila 3 defa sprey su püskürtülmesinden
Saksıda toprağına 3 günde bir su bardağı su ile sulanmaktan
Çoook çok hoşlanır. Sonuçta size gülümsediğini anlıyacaksınız.

Stévianın sevmedikleri:

0°nin altını
Kuvvetli rüzgar cereyanını
Kızgın öğle güneşini
Kurumuş toprağı
Çamuru
Kuru havayı

diyorlar !!!!

iyibirinsan ve aloe beğendi.
mıstık abey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2013, 17:11   #120
Ağaç Dostu

Cool çok teşekkür ederim

çok teşekkür ederim

Etiketler
rebiana (stevia)

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024