agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama) (http://www.agaclar.net/forum/temel-konular-toprak-gubre-tohum-sulama/)
-   -   toprak-taş tozu (bazalt tozu) karışımı bitkiler için yararlı olur mu? (http://www.agaclar.net/forum/temel-konular-toprak-gubre-tohum-sulama/29346.htm)

jeozuu 12-12-2012 21:14

toprak-taş tozu (bazalt tozu) karışımı bitkiler için yararlı olur mu?

merhaba,
şantiyede çalıştığımdan merak ettim. acaba taş tozu bitkiler için yararlı olur mu?

memet 13-12-2012 11:48

Hangi taşın tozu olduğu farkeder. Ponza gibi taşlar tarımsal amaçlı kullanılıyor. Sizin hangi taşı ürettiğinizi bilmek gerekir.

jeozuu 14-12-2012 07:46

Başlıkta belirtmiştim aslında, bazalttan elde edilen tozdan bahsediyorum. Bu arada bazalt genel olarak silisyum ve feldispattan oluşuyor ve taş yunu yapımında da kullanılıyor.

jeozuu 17-12-2012 19:02

Merhaba, ben bu konuyu halen merak ediyorum. Karışımı yapmalı mıyım yapmamalı mıyım? aydınlatan olursa çok sevinirim...

memet 17-12-2012 19:28

Ne yapacağınızı ne amaçla nerede kullanacağınızı anlamadan nasıl bir cevap bekliyorsunuz?

Tabi yazım konusunda forumun hassasiyeti konusu da var.

jeozuu 17-12-2012 19:41

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi memet (Mesaj 1070195)
Ne yapacağınızı ne amaçla nerede kullanacağınızı anlamadan nasıl bir cevap bekliyorsunuz?

Tabi yazım konusunda forumun hassasiyeti konusu da var.

Ben aslında genel manada bilgi edinmek istemiştim. Yazım konusunda yanlışlık olmuş olabilir, ben de açıklamamı yaparak yanlışlığın nedenini açıkladım. Yazım konusunda çok çok yanlış yazan ve buna rağmen binlerce mesajı olan üyeler de görmedim değil. Ayrıca herhangi bir alınganlık ifadesi olarak algılanmasın lütfen son mesajım. Sadece bilgilenmek için yeniden konuyu hatırlatmak istedim.

Bazalt 31-03-2021 12:43

Bazalt hakkında bir şeyler arıyordum, foruma denk geldim, Allah razı olsun vesile oldunuz, biraz araştırayım dedim enteresan bilgiler edindim:

estikey 01-04-2021 23:34

Bu konu ile ilgili başlıklar açılıyor ya da alakasız başlıklara yeni mesajlar yazılıyor. Acaba bir PR çalışması mı yapılmak isteniyor. Şayet ben öyle algılıyorum.
Bunu yapmaya çalışanlar bir firma ya da ürün üzerinden gitmek yerine varsa bilimsel kanıtları, denemeleri onları paylaşsınlar. Bizde ona göre değerlendirelim. Bu da bir rekor gelişim vakası olmasın...

HAWAii MiAMi 02-04-2021 12:41

İlk önce yapılması gereken şey toprak analizidir, yapacağınız her hamle daha da kötü sonuç doğuracaktır.

Doku_Kültürcü 02-04-2021 15:59

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi estikey (Mesaj 1605094)
Bu konu ile ilgili başlıklar açılıyor ya da alakasız başlıklara yeni mesajlar yazılıyor. Acaba bir PR çalışması mı yapılmak isteniyor. Şayet ben öyle algılıyorum.
Bunu yapmaya çalışanlar bir firma ya da ürün üzerinden gitmek yerine varsa bilimsel kanıtları, denemeleri onları paylaşsınlar. Bizde ona göre değerlendirelim. Bu da bir rekor gelişim vakası olmasın...

Bu da bir "Rekor Gelişim" vakası. Bu forumda yerli-yersiz her yerde bu amaçla atılan mesajlarda sizin dediğiniz gibi PR çalışması.

Yeni Üyelik 03-04-2021 20:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Doku_Kültürcü (Mesaj 1605131)
Bu da bir "Rekor Gelişim" vakası. Bu forumda yerli-yersiz her yerde bu amaçla atılan mesajlarda sizin dediğiniz gibi PR çalışması.

Rekor gelişim hakkında çok olumlu şeyler işitiyorum, kuruyan ağaçları canlandırıyor hatta normalden falan daha üst düzey niteliğe ulaştırıyormuş.

Ancak olumsuz haberlerde işitiyorum, rekor yaprak gübresi verip yaprakları yanan bitkilere de tanık oldum, belki yanlış uygulama yapıldı bilemiyorum, forumda rekor gelişim hakkında olumsuz yorumlara denk geliyorum, nedir bunun iç yüzü? Özellikle toprak düzenleyici olarak siyah kuma benzer ürünleri var ve toprağı kabartıyormuş.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:59.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024