agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama) (http://www.agaclar.net/forum/temel-konular-toprak-gubre-tohum-sulama/)
-   -   Çiçek Coşturan (http://www.agaclar.net/forum/temel-konular-toprak-gubre-tohum-sulama/28579.htm)

Erdogan 30-09-2012 20:31

Çiçek Coşturan

merhaba,

bugün yapı marketten sıvı gübre - besin diye sordum bana çiçek coşturan diye çiçekli ve çiçeksiz bitkiler için bişey verdiler. Botanika markası sanırım. yeşil kutulu. içeriğinde bir sürü mineral azot, vitaminler falan var.

sizce kullanmalımıyım ? nasıl bişeydir bu ? kullanıp kullanıp bırakınca bitkilere bişey olmasın ?

...nokta 30-09-2012 20:52

Sn. merd0gan...
Ben 500 ml suya 1 kapak çiçek costuran koyup 2 haftada bir çiçeklerime veriyorum ve şu ana kadar bir zararını görmedim tam tersi çiçeklerim çok güzel açmaya başladı ve canlandılar ben sürekli olarak kullanıyorum yani hiç bırakmadım bırakınca bir sorun olur mu onu bilemem...

Erdogan 30-09-2012 20:58

sıvı gübre ile arasındaki fark nedir peki ? hangisi daha iyi ? gübre senede 3 kez falan verilmeli diye biliyorum ama bu çiçek coşturanın üzerinde her hafta verin diye yazıyor. ikide bi bundan mı almam gerekecek ?

çiftçi5234 30-09-2012 21:11

Eskiden Rumlar bahçelerin başına yanmış gübreyi yığıp üzerine su salarlarmış.Bunu sezon boyunca yaparak bir nevi çiçek coşturan gibi kullanmışlar :))

Erdogan 30-09-2012 21:16

:D güzel teknik. ama eskisi gibi doğal gübre bulamıyoruz malesef. kimyasal şeyler alıyoruz işte yapı marketlerden falan :)

çiftçi5234 30-09-2012 21:19

Bizde her evde en az 10 -12 hayvan olurdu :) Kimyasal iyi değil gerçekten, ben kullanmıyorum vücuttaki birikmiş kimyasallar patlama yapabiliyor, yani ani rahatsızlıklara müsebbeb oluyorlar

...nokta 30-09-2012 21:21

Efendim zaten bir şişe değil mi ondan bir kapak 500 ml suya eklemeniz yeterli olacaktır...ben böyle yapıyorum yani ve her hafta değil de 2 haftada bir veriyorum...yalnız benim kullandığım ürünün markası farklı botanika değil...

Erdogan 30-09-2012 21:23

sizce bu çiçek coşturan hastalığa sebep olabilir mi ?

...nokta 30-09-2012 21:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi merd0gan (Mesaj 1025447)
sizce bu çiçek coşturan hastalığa sebep olabilir mi ?

Dediğim gibi benim çiçeklerimde hiç bir sorun olmadı...olan arkadaşlar varsa paylaşıp bizi de bilgilendirirler umarım...

Erdogan 30-09-2012 21:26

peki deneyip görelim o zaman :) cevabınız için teşekkürler ...nokta ve çiftçi5234 :)

...nokta 30-09-2012 21:30

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi merd0gan (Mesaj 1025450)
peki deneyip görelim o zaman :) cevabınız için teşekkürler nokta ve çiftçi :)

Rica ederiz efendim ne demek yalnız nokta değil de ...nokta :)

Erdogan 30-09-2012 21:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi ...nokta (Mesaj 1025451)
Rica ederiz efendim ne demek yalnız nokta değil de ...nokta :)

kusura bakmayın, düzelttim şimdi :)

Asilem 25-01-2013 14:29

K.validem de çiçek coşturan kullanıyor ve gayette memnun gördüğüm kadarıyla. Bende az önce araştırdım birkaç tane beğendim online alışveriş sitelerinde. Birine karar verip alma ihtimalimiz var... Kullandığımda sonuçlarını paylaşırım inşallah..

DewiL 30-01-2013 19:19

bende merak ediyordum yapı marketlerdeki çiçek coşturanları sonuçları paylaşırsanız sevinirim.

h_dogan 31-01-2013 08:27

Ben geçen Koçtaş'ta baktım bu çiçek coşturanlara. Çoğunda içeriği tam olarak açıklanmamış. Çiçekleriniz çok güçlüyse bence fosfor ağırlıklı bir yaprak gübresi kullanın hem daha ucuza alabilirsiniz. İçeriği daha yüksektir hem de ne var ne yok içinde yazar.

vetman996 20-04-2014 23:34

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi h_dogan (Mesaj 1094649)
Ben geçen Koçtaş'ta baktım bu çiçek coşturanlara. Çoğunda içeriği tam olarak açıklanmamış. Çiçekleriniz çok güçlüyse bence fosfor ağırlıklı bir yaprak gübresi kullanın hem daha ucuza alabilirsiniz. İçeriği daha yüksektir hem de ne var ne yok içinde yazar.

Çiçek için fosfor ağırlıklı gübre güzel sonuç verir. Burada iç ve dış mekan süs bitkileri için pratik gübre çiçek için güzel bir gübre var ve fiyatı da 50 krş. Biz denedik ve çok güzel sonuç aldık. Size de öneririz.

duygu666 30-12-2015 18:01

ya bu çicek çoşturanın içinde ne gibi maddeler var acaba yardımcı olabilir misiniz ?

A_NOMAD 30-12-2015 18:52

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi duygu666 (Mesaj 1430048)
ya bu çicek çoşturanın içinde ne gibi maddeler var acaba yardımcı olabilir misiniz ?

Çiçek coşturan bir marka, farklı kullanım amaçlarına göre hazırlanmış, farklı NPK oranlarına sahip çeşitleri var. Yani standart bir içerik belirtmek söz konusu değil :)

Her ürünün etiketinde NPK değerleri ve eğer varsa içerdiği diğer/iz elementler yazar.

serhatb 19-05-2017 16:36

Arkadaşlar merhaba!
kullandığınız çiçek çoşturan tamamen kimyasal olduğu için sürekli kullanım gerekiyor belli bir süre sonra kestiğinizde çiçeklerinizin ciddi zarar gördüğünü gözlemliyorsunuz. Sadece kışın kullandığımız evimizde bir çok çiçek var yaz boyu neredeyse kapısı açılmıyor bir sulama sistemi kurdum onunla idare diyorlar. Naturel fertilizer plus diye organik çiçek çoşturan'ı yaz başında bir kez sulandırıp yapraklara birde yaz sonu evi açtığımızda topragının altına bir iki parmaklık ta katı gübresinden senede bir kere veriyorum çiçeklerim bakmaya doyulmuyor. Bence kimyasal yerine organik çiçek gübresi naturel fertilizer plus u bir deneyin derim. Daha ayrıntılı bilgiyi kendi sitesinden de bulabilirsiniz.
Çiçekler için Organik Gübre & Çiçek Coşturan – Naturel Fertilizer

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 17:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024