agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 25-05-2008, 21:45   #1
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 12
Praktiker

Praktikerden alışveriş etmek isteyen üyelerimizin dikkatine ,
İzmir mağazasında son bir aydır fiatlama konusunda garip şeyler oluyor .
1- vilmorin çim tohumu fiatı 6 ay önce 26 ytl .
1 ay önce 39.9 ytl
geçen hafta 30 ytl
İnternet mağazaları ve Koçtaşta 26 ytl .
2- Çim coşturan çim gübresi 10 Kg lık kova
Kuşadası Yılmaz Market 32 ytl
Davutlar Zirai Malz. satıcısı 36 ytl
Praktiker 59.9 ytl .
3 - 2 litrelik ilaçlama pompası her yerde 8-9 ytl
Praktikerde 12 ytl .
gözüme ilk çarpanlar bunlar , bu fiat farklılığı araştırılırsa dahada genişler herhalde !

Oyaman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2008, 21:51   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Bahsettiğiniz ürünlerin, marka, model ve içerikleri aynı mı?

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-05-2008, 22:28   #3
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Evet , Vilmorin spor alanları için çim tohumu 1 kg lık paket 6ay evvel 26 ytl ye alıp 6 ay sonra aynı mağaza aynı ürüne 40 ytl fiat koyunca bahçe ile ilgilenen kişiye dolar ne zaman 2 ytl oldu diye çıkışmıştım .
Geçen hafta ise , İzmire gittiğim zaman mutlak uğrarım aynı ürünün fiatı 29.9 ytl idi , nasıl şaşırdığımı tahmin edebilirsiniz . Böyle bir olay mahalle bakkalında bile olmaz .!!!
Hele çim çoşturan marka çim gübresi beni iyice şaşırttı . 59.9 ytl gibi uçuk bir fiat . Aynı marka ürün bizim beldedeki küçücük bir mağazada 36 ytl .
Her gittiğimde ufak tefek ihtiyaçlarımı aldığım Praktikere bir daha uğramamaya yemin ettim ve hiçbirşey almadan çıktım .

Eski 08-06-2008, 00:25   #4
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-04-2008
kesinlikle katılıyorum, Bilkent praktiker de aynı şekilde fiyatlar uçmuş, birde bilboard lara şaşırtıcı fiyatlarımızı gördünüz mü yazmışlar, gerçekten beni şaşırttılar

samanyolu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2008, 22:09   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2007
Fiyatları bilemiyeceğim ama 3 gün evvel Etlik praktikerden aldığım Gerberialar beyaz sinek istilasına uğramış bir haldeydi. Daha önce bu tip marketlerden aldığım çiçeklerde hiç insektisit görmediğim için dikkat etmeden aldım.2 gündür beyaz sineklerle diğer bitkilerime yayılmadan mücadele edeceğim diye canım çıktı. Alacak arkadaşlara çok dikkat etmelerini söylemek isterim.

nkoksal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2008, 19:32   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 03-10-2008
Evet haklısınız arkadaşlar! Benim başıma daha komik bir olay geldi nalatayım: 2 hafta önce harıl harıl biofarm humus arıyordum internetten sanal mağazaları gezdim Praktiker'de vardı, fiyatına da baktım ama o kadar kafam dolu ki sadece yaklaşık olarak fiaytını hatırlayabiliyordum ve emin değildim...Neyse mağazaya gittim ürünü aldım ama reyonda fiyatını göremedim.Kasa barkod okuyucusu okumadı ve reyonda kalan tek ürün olduğu ve fiyatı da hiç biryerde yazmadığı için satamayacaklarını söylediler..O kadar işin içinde sırf onu almak için zaman ayırdığım için almakta ısrar ettim ve 20 milyon verdim kabul ettiler ve aldım..Oysa fiyatı çok çok daha ucuzmuşşşşşş Karaborsa oldu yani
Birde bu tarz marketlerde satılan çiçekleri alırken çok dikkat edin çiçeklerin kalitesi düşük, toprakları kalitesiz oluyor ve birçok insect barındırıyorlar! Aldıktan sonra hemen toprağını ve saksısını değiştirin ve bitkiyi bol suyla yıkayın yoksa paranıza,bitkinize ve hatta diğer bitkileriniz yazık olur!

derya Derya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-10-2008, 22:12   #7
Ağaç Dostu

mel-i's Avatar

Giriş Tarihi: 03-09-2008
Galeri: 1
sayın oyaman, söylediklerinizde haklı olabilrisiniz açıkçası hiç araştırmadım. Şu an o bölgede tek olduğu için mecbur kalıyoruz.
Benim sormak istediğim bir soru var.Ağaçlar.net sitesindeki tüm izmirlilere,
Çiçeklerini genelde nereden alıyorlar ? Adres verebilirmisiniz.

mel-i Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2008, 00:00   #8
Ağaç Dostu

Oyaman's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mel-i Mesajı Göster
sayın oyaman, söylediklerinizde haklı olabilrisiniz açıkçası hiç araştırmadım. Şu an o bölgede tek olduğu için mecbur kalıyoruz.
Benim sormak istediğim bir soru var.Ağaçlar.net sitesindeki tüm izmirlilere,
Çiçeklerini genelde nereden alıyorlar ? Adres verebilirmisiniz.
Ben iki senedir üye arkadaşların gönderdikleri tohumlardan , şahsi gayretimle
yurt dışından temin ettiğim tohumlardan ve ayrıca ortak alım yaptığımız tohumlardan Ağaçlar.net inde teknik yardımları ile üretebildiğim fideleri bahçemde kullanıyorum . Artık bahçemde sadece kendi fidelerim var ve bununla
hem gurur hemde mutluluk duyuyorum . Genelde seralardan aldığım çiçeklerden
pek randıman alamıyordum . Bahçeme diktikten kısa bir süre sonra hastalanıp kuruyorlardı . Tohumdan ürettiğinizde ortaya birşeyler çıkıp üstünede çiçeklerini açtıkları zaman insanın kendi çoçuğu gibi oluyorlar !
Bilmem anlatabildim mi ?

Eski 28-10-2008, 09:20   #9
Ağaç Dostu

oceanheart's Avatar

Giriş Tarihi: 15-02-2008
Galeri: 1
Siz Praktikerde hele bir de fayans fiyatlarına falan baksanız hepten dudağınız uçuklar.Ben 11ytl/m2 fiyatından aldığım Kütahya seramik fayansını orada tam 2 katına görmüştüm.Geçenlerde de bazı bitkilerinde unlu bit olduğunu farkettim.Yani çok dikkatli ve araştırıcı olmak lazım.

oceanheart Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-10-2008, 16:24   #10
Ağaç Dostu

Arjin's Avatar

Giriş Tarihi: 05-02-2008
Praktikerde cicek tohumlari reyonunda asili olan ir ilan gormustum," Bu reyonda hersey % 20 indirimli" seklinde.Aldigim iki tohum paketiyle kasaya gittigimde bu urunler icin gecerli olmadigini soylediler.Sastim kaldim tabi. Amac musteriye urunu aldirip kasaya getirtmek, geri goturup birakma olasiligi cok az oldugu icin.

Arjin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-02-2009, 20:35   #11
Ağaç Dostu

kürşad's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2006
Galeri: 25
Hazir aldiginiz ciceklerin ilk etapta topragini ayirabildiginizz kadar ayirip sonra iyice yikayip banyo yaptirip daha buyuk saksiya ve yeni bir harcla yeni bir hayata merhaba demelerini saglarsak sanirim daha iyi olur.

kürşad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024