agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni140Beğeniler

Sadece okunabilir konu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 21-05-2011, 23:01   #1471
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
diCO sıvı organik gübre formülü, üretim metodu olarak bekir sıtkı arının formülünden bağımsızdır. B5A henüz bazı konularda talep edilmesi nedeniyle nisbeten bu formüle bağımlıdır ancak tescil işlemi ve bazı bilimsel işlemler tamamlandıktan sonra formülden ve şahsın bsa isminden de ve yarattığı çamurlardan da kurtulunacaktır ve esas düşünce budur çünkli bahsi geçen tüm konular diğer iki ortağının tarım camiasında olmamasından dolayı o çamurla alakalıdır, her ne kadar firma şahıstan kurtulmayı başarsada 1-2 yıl öncesine ait verilerle ortaklığa dahil olduğu günlerdeki kendisinden de bizzat dinlediğim sorunları aynı cümlelerle ve aynu üslüpla ortalık yerde gündeme getirmekte ve üzerinde o çamur dururken suçu başkalarına atmaktadır. Sorun değil, kendi meselesi.

diCO sıvı organik gübrenin esas amacı akademik yöntemle b5a nın tıkanık geliştiriliminden kurtulmak ve bilimsel temellere oturtturmaktır, bu amaçla ruhsatlandırma aşamaları devam ederken bir yandan da bilimsel veriler toplanmaktadır bunun için tanıştığım ilk günden beri mücadele ettim, sonuçtan çok memnunum. B5A da, ismide isim tescili ve marka değeri firmaya ait olmak üzere zamanla yerini yeni ve geliştirilmiş ürün gibi ürün versiyonlarına ve isimlere bırakacaktır. O nedenle diCO sıvı organik gübre bekir sıtkı arı varken düştüğü hatalara düşmemek için tartışmaya firma nezdinde girmeyecektir. Açıklanacağı söylenen resmi belgelerde sonucu takip edenler tarafından resmi web sitesi üzerinden yayınlandığında rahatlıkla öğrenilebilir.

B5A'yı ya da diCO sıvı organik gübreyi aşağıda saydığım sebeplerden dolayı reel olarak desteklemeye devam edeceğim.

Ama bu başlığa olan desteğimi bu günden sonra B5A yı da istediğim değişim ortaya koyulabildiği, yeni versiyonlar için ufuk açmak üzere değişim sağlayabildiği, herşeyden önce bilimsel temellere ulaşmasında bir basamak olduğum ve son olarakta şahsa prim vermemek için bu başlıktan şahsi desteğimi çekiyorum irtibat kuranların özel hayatımda irtibat kurmasını isterim. Bundan sonra B5A ya da diCO sıvı organik gübreyi tarımsal işlerinde bakanlığın istediği zeminde hareket ettiğini hakkında çıkarılan şaibelere rağmen gerçeği öğrenmek için resmi web sitesinden takip etmenizi öneriyorum.

Selahattin YILMAZ
Ziraat Mühendisi

.
.
.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-10-2011, 12:35   #1472
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Hüseyin bey, hayırlı olsun.

DiCO gübre ile ilgili mesajlarınızı yeni bir başlığa taşıdım.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 08-10-2011, 12:52   #1473
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2008
BU KONU İLE İLGİLİ DEVAM EDEN MESAJLARI SAYIN MEYVELİ TEPE'nin DİCO GÜBRE BAŞLIĞI ALTINDA GÖREBİLİRSİNİZ...
YORUMLARINIZI YENİ BAŞLIK ALTINDA BEKLİYORUM...

Hüseyin Ovak Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-10-2011, 11:10   #1474
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Giriş Tarihi: 31-10-2011
Selam arkadaşlar ben Cem, aranıza bugün katıldım. b5A hakkında sitede bulamadığım ve kafama takılan bir soru var. Uzun zamandır orkidelerle ilgileniyorum. Ayrıca evde dev bir massengenam var. Gübrelemeleri klasik yapıtaşlardan aldığım sıvı gübreyle yapıyordum. Yaklaşık 2 aydır hergangi bir vitamin vs. kullanmıyorum. Şimdi b5A gübresine geçmeyi düşünüyorum. Orkidelerde kullanmamda herhangi bir sakınca var mı? Eğer yoksa, bu mevsimde kullanabilir miyim ve ne sıklıkta kullanmalıyım? Aynı sorularım massengenam içınde geçerli, cevap veren arkadaşlara şimdiden çok teşekkürler.... Sevgiler....

obabilgesi Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 31-10-2011, 11:49   #1475
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Wink Orkideler ve b5A

Arkadaşlar b5A adlı gübreyi orkidelerinde deneyen var mı? Eğer var ise, ne sıklıkta ve ne şekilde uyguluyorsunuz??? Ben aslında massengenam için sipariş verdim, bugün gübre elime geçecek diye umuyorum, eğer bir zararı olmayacaksa orkidelerim içinde kullanamak isterim. Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler...

Eski 31-10-2011, 12:39   #1476
Ağaç Dostu

obabilgesi's Avatar

Arkadaşlar az önce B5A elime ulaştı, fakat etiketi ingilizce, ve çok yıpranmış alan arkadaşların da bõylemi??? ... Ayrıca 13/12/10 tarihli ve son kullanma tarihi 1 yıl sonra yani 1 ay sonra, Parts no 00004... BMR diye kabartması var ama umarım orJinaldir....

Eski 17-11-2011, 10:04   #1477
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-11-2011
eger gubre icerigini yazarsan yardimci olabilirim...

lucean Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-11-2011, 18:23   #1478
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 21-11-2011
Daha önceki konu olan B5A dan dico nun sayfasını 3 günden beri inceliyorum.Çok karmaşık bir durum.Formül sahibi aniden o kadar emeğini bırakıp kaçarcasına ortaklıktan ayrılıyor.arkasından yeni isim altında yeni ürün diye bir ürün çıkıyor.Sonuçlarını incelediğimizde B5A ile aynı sonuçlar.Genelde olumsuzluklar ve şaibelerle dolu.Aslın da her iki ürünü de kullandım.İnceledim.Kokusuna kadar aynı olduğu kanatindeyim,
Kısaca bu durum şöyle bir düşünce hasıl ediyoryor.BMR tarım kuruluşundan itibaren çekişmeler içerisindeydi.Formül elde edildikten sonra bir şekilde diğer ortağın apar topar ayrılması sağlandı.Nede olsa ihtiyaç kalmamıştı.
Buraya kadar böyle idi de acaba diğer ortak bunlara gerçekten formül vermişmiydi.Sonuçlara bakarsak dico da daha fazla olumsuz sonuç var.Ve istemeden de olsa şunu düşünüyorum.Diğer ortak gübreyi kendisi yapıyordu.Bundan dolayı B5A ara sıra kımıldayabiliyordu.Şimdi diğer ortak yok.Dico yapılıyor.Aklımın almadığı o kadar sene bu adam nasıl kimseye çaktırmadan mevcut imkanlarla B5A yı yaptı.o gidince dico neden B5A formülü kadar yapılamıyor.
Hal böyle ise ticari hırslar nedeniyle bu şekilde davranılıp olay bu şekilde ise sadece yazık derim.Umarım böyle değildir.Ama olayların gidişatı da gelişmesi de bu yönde.Ki ben uyguladım gördüm,bir daha asla kullanmama kararı aldım.Belki yanlış uygulama yaptım ama bendeki izlenimi tamamen olumsuz.Üstelik çok güvendiğimiz Selahattin Yılmaz bey neden birden bire desteğini çekti.Acaba ona da mı ihtiyaç kalmadı.

kekob Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 22-11-2011, 19:10   #1479
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Afyondan mı yazıyorsunuz? Hangi ürünlerde kullandınız?

MeyveliTepe Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 23-11-2011, 14:28   #1480
Yeni Üye

İlk çıktığında patateste kullandım.İyiydi.Devamında ise her gelen ürünün rengi kokusu değişmeye başladı.Aynı tarlada bir kere iyi sonuç aldım sonra kimyasallara oranla azalmaya başladı.Yanı sıra ayçiçeği ve soğanda da uygulama yaptım olumsuz.Gittikçe kötüleşti.gerçek bu.Afyonluyum ama görevim icabı afyonda değilim.

Eski 03-12-2011, 23:16   #1481
Ağaç Dostu

johnny guitar's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi cemmalki Mesajı Göster
Arkadaşlar b5A adlı gübreyi orkidelerinde deneyen var mı? Eğer var ise, ne sıklıkta ve ne şekilde uyguluyorsunuz??? Ben aslında massengenam için sipariş verdim, bugün gübre elime geçecek diye umuyorum, eğer bir zararı olmayacaksa orkidelerim içinde kullanamak isterim. Yardımcı olursanız sevinirim Teşekkürler...
Kullanmamanızı tavsiye ederim.Orkidelerin üzerinde küf yapıyor.Diğer kullanığım gübrelere nazaran çok az gelişme gösterdiler.b5a ve diğer yan ürünlerini 2008 den beri kullanıyorum.

johnny guitar Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 10-12-2011, 13:48   #1482
Yeni Üye

Bir ürün bu kadar mı bozulur?Dico diye diğer sayfa da şaşalı anlatılan ürün de aynı sonuçlar.Ben yavaş yavaş bu adamların ellerinde olmayan bir şeyi varmış gibi tanıtarak millet bir şekilde dayatmaya çalıştıkları ve dürüst davranmadıkları kanaatine varmaya başladım.Çünkü dico ve B5A ya alternatif ürün çalışmaları var.Buraları yeri olmadığı için ve üreticisinin rızası olmadığı için buraya taşımıyorum.Ama ben o ürünü gördüm ve ayrılan ortağına hak vermeye başladım.Bu kanaatteyim.Kendi adıma böyle düşünüyorum.Demek oluyor ki ürünü formüle eden kişi bu kadar sabredebildi ve her şeye rağmen kaçarcasına ayrılıp gitti.

Eski 12-12-2011, 08:06   #1483
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Mesajım halen geçerlidir.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Selahattin Yılmaz Mesajı Göster
diCO sıvı organik gübre formülü, üretim metodu olarak bekir sıtkı arının formülünden bağımsızdır. B5A henüz bazı konularda talep edilmesi nedeniyle nisbeten bu formüle bağımlıdır ancak tescil işlemi ve bazı bilimsel işlemler tamamlandıktan sonra formülden ve şahsın bsa isminden de ve yarattığı çamurlardan da kurtulunacaktır ve esas düşünce budur çünkli bahsi geçen tüm konular diğer iki ortağının tarım camiasında olmamasından dolayı o çamurla alakalıdır, her ne kadar firma şahıstan kurtulmayı başarsada 1-2 yıl öncesine ait verilerle ortaklığa dahil olduğu günlerdeki kendisinden de bizzat dinlediğim sorunları aynı cümlelerle ve aynu üslüpla ortalık yerde gündeme getirmekte ve üzerinde o çamur dururken suçu başkalarına atmaktadır. Sorun değil, kendi meselesi.

diCO sıvı organik gübrenin esas amacı akademik yöntemle b5a nın tıkanık geliştiriliminden kurtulmak ve bilimsel temellere oturtturmaktır, bu amaçla ruhsatlandırma aşamaları devam ederken bir yandan da bilimsel veriler toplanmaktadır bunun için tanıştığım ilk günden beri mücadele ettim, sonuçtan çok memnunum. B5A da, ismide isim tescili ve marka değeri firmaya ait olmak üzere zamanla yerini yeni ve geliştirilmiş ürün gibi ürün versiyonlarına ve isimlere bırakacaktır. O nedenle diCO sıvı organik gübre bekir sıtkı arı varken düştüğü hatalara düşmemek için tartışmaya firma nezdinde girmeyecektir. Açıklanacağı söylenen resmi belgelerde sonucu takip edenler tarafından resmi web sitesi üzerinden yayınlandığında rahatlıkla öğrenilebilir.

B5A'yı ya da diCO sıvı organik gübreyi aşağıda saydığım sebeplerden dolayı reel olarak desteklemeye devam edeceğim.

Ama bu başlığa olan desteğimi bu günden sonra B5A yı da istediğim değişim ortaya koyulabildiği, yeni versiyonlar için ufuk açmak üzere değişim sağlayabildiği, herşeyden önce bilimsel temellere ulaşmasında bir basamak olduğum ve son olarakta şahsa prim vermemek için bu başlıktan şahsi desteğimi çekiyorum irtibat kuranların özel hayatımda irtibat kurmasını isterim. Bundan sonra B5A ya da diCO sıvı organik gübreyi tarımsal işlerinde bakanlığın istediği zeminde hareket ettiğini hakkında çıkarılan şaibelere rağmen gerçeği öğrenmek için resmi web sitesinden takip etmenizi öneriyorum.

Selahattin YILMAZ
Ziraat Mühendisi

.
.
.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 14-12-2011, 09:02   #1484
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
B5A' nın buğdayda çok ciddi sorunlar yaşattığını gördük. Bunların diCO da aşılacağını umarım.
DİCO BUĞDAY DENEMESİ...

Bmr Tarm | B5A Sv Organik Gbre

Eski 14-12-2011, 09:13   #1485
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

B5A UYGULAMASI İLE ELMA YETİŞTİREN ÇİFTÇİMİZ VELİ BAŞYİĞİT MEMNUNİYETİNİ BİZLERLE PAYLAŞTI...
VELİ BAŞYİĞİT TEL: 0532 455 5161

Gida Hayat | Facebook

Eski 14-12-2011, 11:12   #1486
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Mine Pakkaner Mesajı Göster
B5A' nın buğdayda çok ciddi sorunlar yaşattığını gördük. Bunların diCO da aşılacağını umarım.
Buğdayda b5a nın bazı video çekimlerini izlemiştim, çok güzel kardeşlenme yaptığı, boy yaptığı, tanelerin daha dolgun olduğu söylenmekteydi.

Mine hanım ise ciddi sorunlardan bahsediyor.

Sorum.

Video çekimleri isteğe göremi çekiliyor, yani yanıltıcı çekimler mi? Yoksa, mine hanımın gördüklerimi yanıltıcı, kafam karıştı doğrusu.

VELİ BAŞYİĞİT' in çekimleri beni ikna etmedi dersem bana darılmazsınız umarım.

Emine Akman beğendi.
Lilium Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 16-12-2011, 08:43   #1487
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

Sayın Lilium'un Sorusu:

Video çekimleri isteğe göremi çekiliyor, yani yanıltıcı çekimler mi? Yoksa, mine hanımın gördüklerimi yanıltıcı, kafam karıştı doğrusu.

VELİ BAŞYİĞİT' in çekimleri beni ikna etmedi dersem bana darılmazsınız umarım.[/
QUOTE]

Sahtekarlıkla mı suçlanıyoruz?... Teessüf ederim... Veli Başyiğit'in Telefonunu verdim... Sitemizde adresi de mevcut...
http://www.ortartarim.com.tr/flash/resim_galerisi.html

Düzenleyen Hüseyin Ovak : 16-12-2011 saat 09:29
Eski 16-12-2011, 08:45   #1488
Ağaç Dostu

Hüseyin Ovak's Avatar

BİBER BiTKİSiNDE ORGANİK TARIM DENEMELERİ (SONUÇ BÖLÜMÜ)

Mehmet YOLCU
Yüksek Lisans Tezi
Biyoloji Anabilim Dalı
şubat - 2010

Çalışmada sıvı organik gübre olarak B5A isimli gübre kullanılmıştır. Kullanılan sıvı organik gübrenin resmi resim 5.1, tescil belgesi ve genel özellikleri tablo 5.3. de gösterilmiştir.

6.14. Verim
Her hasattan sonra varyantlardan toplanan meyveler hassas terazi ile tartılmış ve bitki başına ortalama verim tespit edilmiĢtir. 1. hasatta sıvı organik gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 334,83 gr , organik gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 180,56 gr, mineral gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 208,79 gr ve kontrol grubundaki varyantlarda bitki başına ise 146,33 gr ortalama verim elde edilmiĢtir. 2. hasatta sıvı organik gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 278,54 gr , organik gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 176,47 gr, mineral gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 193,25 gr ve kontrol grubundaki varyantlarda bitki başına ise 137,19 gr ortalama verim elde edilmiştir. 3. ve son hasattan sonra sıvı organik gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 194,36 gr , organik gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 152,28 gr, mineral gübre kullanılan varyantlarda bitki başına 141,79 gr ve kontrol grubundaki varyantlarda bitki başına ise 90,81 gr ortalama verim elde edilmiştir.
Bitki başına toplam verime baktığımızda sıvı organik gübre kullanılan varyantlarda 709,75 gr, organik gübre kullanılan varyantlarda 509,31 gr, mineral gübre kullanılan varyantlarda 543,83 gr ve kontrol grubundaki varyantlarda 374,33 gr ortalama verim elde edildiği tespit edilmiĢtir.

Tablo 6.11. Bitki başına ortalama verim (gr)

Kontrol grubu 374,33

Organik gübre 509,31

Mineral gübre: 543,83

Sıvı organik gübre 807,73

Eski 03-01-2012, 00:21   #1489
Bilgilendirilen Üye

Giriş Tarihi: 04-08-2011
ben bir çiftçiyim.b5a ile yazışmaları takib ettim.buna benzer diger ürünleride inceledim.az daha kullanmaya karar vermiştimki birtakım küçük sebeblerden dolayı tarafsız diye nicki olan kişinin forumdan uzaklaştırıldıgını gördüm.adamın ufak tefek sayılacak yanlışları ve hataları olabilir ama karı zararından çok çok fazla oldu.ama atılması forumun tarafsız oldugu yönündeki düşüncelerimi zedeledi.içimde burada ticari firmalardan kar payı alan birileri kollanıyormış imajı dogdu.adam birçok dogruları paylaştı bence. çiftçi aptaldır kazıklanmalı zihniyetindeki insanlar bu forumda korunuyor kanısındayım belkide aralarında simbiyotik yaşam tarzı vardır ama emin degilim.bu benim düşüncem.belki benide kovarlar düşüncelerimi paylaştım diye **** şu nesrin34 diye biri gibi yaftalarlar **** silerler mesajlarımı.umrumda bile degil.avrupada da böyle türk milleti gavurlara dişleri geçmez birbirlerini tırtıklarlar kendi halklarını kazıklarlardı gerçi çogu türk ırkına ait degildi sadece türk passaportlu idi .bu ve bu tip ne idigü belirsiz şeylerden uzak durayım en iyisi.agrımayan başıma dert mi alayım kullan em yi gitsin.**** bilindik markadaş şaşma.tata neymiş mercedes al keyfini çıkart.yanlışmı?

whoiam313 Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-01-2012, 08:45   #1490
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2009
2009 dan beri tata kullanıyorum.
Türkiyede (bugünkü şartlarda) Ford kullanmak daha iyi.

Diğer hususlara gelince..
İnsanların niyetini bilemiyoruz ne yazık ki. Ancak, insanların niyetleri konusunda her ihtimali değerlendirip, onlardan ihtiyacımız olan bilgiyi almaya çalışmalıyız. Her bilgiye de hemen güvenmemeli, önce küçük çaplı bir deneme yapmalıyız. Eğer topluma faydalı olmayı da istiyorsak, kendi bilgi ve tecrübelerimizi paylaşmalıyız. Ama şiddetle ve ısrarla değil. Biz söyleriz, isteyen dinler, istemeyen dinlemez.
Demir tavında dövülür. Yoksa tavlanmadan mı dövelim demiri..

Her işte bir hayır var. Tongayı vurmak isteyen, hiç zarar etmemek isteyen, sadece kazanmayı isteyen bir insana hiç bir şey veremeyiz. İşte o kapitalistler var ya, onlar da bizim bu hırsımızı kullanıyorlar da bizi mercedese bindiriyorlar.

Yakup Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-01-2012, 10:03   #1491
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
[.bu ve bu tip ne idigü belirsiz şeylerden uzak durayım en iyisi.agrımayan başıma dert mi alayım kullan em yi gitsin.**** bilindik markadaş şaşma.tata neymiş mercedes al keyfini çıkart.yanlışmı?[/QUOTE]

Aynen katılıyorum dogrusu kullan edırne mersını olsun bıtsın

Safranlı Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-01-2012, 10:05   #1492
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi whoiam313 Mesajı Göster
ben bir çiftçiyim.b5a ile yazışmaları takib ettim.buna benzer diger ürünleride inceledim.az daha kullanmaya karar vermiştimki birtakım küçük sebeblerden dolayı tarafsız diye nicki olan kişinin forumdan uzaklaştırıldıgını gördüm.adamın ufak tefek sayılacak yanlışları ve hataları olabilir ama karı zararından çok çok fazla oldu.ama atılması forumun tarafsız oldugu yönündeki düşüncelerimi zedeledi.içimde burada ticari firmalardan kar payı alan birileri kollanıyormış imajı dogdu.adam birçok dogruları paylaştı bence. çiftçi aptaldır kazıklanmalı zihniyetindeki insanlar bu forumda korunuyor kanısındayım belkide aralarında simbiyotik yaşam tarzı vardır ama emin degilim.bu benim düşüncem.belki benide kovarlar düşüncelerimi paylaştım diye **** şu nesrin34 diye biri gibi yaftalarlar **** silerler mesajlarımı.umrumda bile degil.avrupada da böyle türk milleti gavurlara dişleri geçmez birbirlerini tırtıklarlar kendi halklarını kazıklarlardı gerçi çogu türk ırkına ait degildi sadece türk passaportlu idi .bu ve bu tip ne idigü belirsiz şeylerden uzak durayım en iyisi.agrımayan başıma dert mi alayım kullan em yi gitsin.**** bilindik markadaş şaşma.tata neymiş mercedes al keyfini çıkart.yanlışmı?

Sayın whoiam313, üzülerek belirteyim ki; yazınızdaki imlâ hataları, çıkan yıldızlar, mesajınızı anlamam hususunda beni hayli zorluğa düşürdü.
Kim siteden atılmış, kim kazıklanmış, kim korunmuş bir türlü anlayamadım?
Mercedes mi alıyoruz?

Emine Akman beğendi.
Güler Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-01-2012, 10:16   #1493
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
diCO sıvı organik gübre

Bu bölümü okur musunuz?
Tamamen aynı nedenle, sizin de yazmanızı engellemek zorunda kalmak istemiyorum...

malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 03-01-2012, 20:26   #1494
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Sayın Whoiam313,

Sn Malina haklı. Kendinize İngilizce ad seçtiğinize göre, noktalama işaretlerine dikkat edebilmeniz gerekli diye düşünüyorum. Mesajınızın içeriğine gelince, bu form sadece bir tek ürün için değildir. Burada her türlü ürüne yer var. Yeter ki ürün ruhsatlı olsun. Hiçbir ürüne "tata" yakıştırması yapılmasını doğru bulmuyorum. Her ürün faydalı olabilir.

Dogasever Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 04-01-2012, 20:28   #1495
Bilgilendirilen Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dogasever Mesajı Göster
Sayın Whoiam313,

Sn Malina haklı. Kendinize İngilizce ad seçtiğinize göre, noktalama işaretlerine dikkat edebilmeniz gerekli diye düşünüyorum. Mesajınızın içeriğine gelince, bu form sadece bir tek ürün için değildir. Burada her türlü ürüne yer var. Yeter ki ürün ruhsatlı olsun. Hiçbir ürüne "tata" yakıştırması yapılmasını doğru bulmuyorum. Her ürün faydalı olabilir.

Every product huh? U r seller aswell. aren't u? İ tell u what Mr... be useful to think of each product is the perspective of a one-sided. With many years experience in the community consists of high quality and reliable brands. And then I do not trust any new product like tata.that's the way i trust it.whatever..

Bu da benim düşüncem sn Dogasever.

Eski 05-01-2012, 12:50   #1496
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Sayın Whoeverur,

İngilizceniz yazı düzeyiniz de Türkçe düzeyinizden farksızmış. İlk yorumu yazdığıma şimdi pişmanım. Sizin için sadece üzülüyorum.

Alıntı:
Sayın Whoiam313,

Every product huh? U r seller aswell. aren't u? İ tell u what Mr... be useful to think of each product is the perspective of a one-sided. With many years experience in the community consists of high quality and reliable brands. And then I do not trust any new product like tata.that's the way i trust it.whatever..

Bu da benim düşüncem sn Dogasever.

Emine Akman beğendi.
Dogasever Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2012, 15:47   #1497
Ağaç Dostu

Alıntı:
Sayın Whoeverur,

İngilizceniz yazı düzeyiniz de Türkçe düzeyinizden farksızmış. İlk yorumu yazdığıma şimdi pişmanım. Sizin için sadece üzülüyorum.
Sn Dogasever,
Eski bir ISO9000 ci olarak lisans, etiket, belge vs. gibi hususların gerekliliğinin gereksizliği ile aynı olduğunu düşünüyorum. Bu da benim fikrim.

Ayrıca, anlatım bozukluğu olmaması yönünden (açısından değil yönünden), düzeyiniz kelimesi yerine beceriniz kelimesi gibi bir kelime kullanmalı idiniz.

Allah yorumlarınızdan (ve tabi yorumlarımızdan da) pişmanlık vermesin. Eğer bir birimizin kusurları vurgulamaya devam edersek, bunun belki kazananı olur ama faydası olmaz.

Haklı veya doğru olduğu ispatlanmış bir konunun savunma ve pazarlamasını herkes yapar. Ancak, B5A veya başka bir ürünün varolma ve pastadan pay kapma gayretine de saygı duyuyorum.

(Sanırım yakında bir miktar mesaj silinecek yine..)

Düzenleyen Yakup : 05-01-2012 saat 15:47 Neden: düzeltme
Eski 05-01-2012, 18:00   #1498
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yakup Mesajı Göster
(Sanırım yakında bir miktar mesaj silinecek yine..)
Nasıl yani?

Emine Akman beğendi.
malina Çevrimdışı   Başa Dön
Eski 05-01-2012, 18:08   #1499
Bilgilendirilen Üye

Alıntı:
Sayın Whoeverur,

Oysa ben siz ve sizin gibiler için hiç üzülmüyorum.

Dünkü sefil çinliler bugün memleketleri gelişsin diye, icad üzerine icad, buluş üzerine buluş derdinde. Bizimkiler ellerine geçirmiş oldugu birkaç çakma hormon ya da benzeri ithal pisliklerin içerisine birazda kendileri sıradan absürd şeyler katıp buluş diye ortalıga çıkıp kendi milletini kazıklamaya çalışıyor.Yaptıklarını ortaya döken biriside çıktımı dört bir yandan üzerine çullanıp onu güvenilmez, adi ilan edip afaroz ettiriyorlar. (örnek: şu tarafsız nick li kimse,tanımam ama dogruydu bence nedenmi? O konuşunca hepsi kurudu kaldı.Adam işin kurdu gibiydi sanki )

.Madem birşey buldun, git birkaç üniversitedeki kurullarca testleri yapılsın onaylansın sende zengin ve ünlü ol, millet seni hayırla ansın.Yanlışmı dostlar?

Ama bu çakma kaşiflerin mallarıda çakma. Nedenmi? Dedigim yol, aklın ve bilimin yolu, onların sectigi yol ise berberligi milletin başında ögrenmek ve bu arada keselerini doldurmak. Yazık bu millete yahu...yazık

Bu arada seviyem konusunda laf edeceginize, kendi seviyene bak!! Daha nickimi bile dogru yazmaktan aciz iken Yaşadıgım yer İngiltere yazmışsın ama yazdıklarımı okuyacabilecek seviyen bile yokken nasıl cevap verebilesin. Degilmi? Çakma ingilizceyle olmuyor bu işler tabi...bloody fat loser bir ingilizle evlenirsen ya da irtica ederek kalırsan oralarda ögrenemezsin bu dili ancak kababcı ingilizcesi bilirsin.
Bu arada son cümle olarak şunu söylemek istiyorum Mr smartass. Amerikalıların bir lafı var bildin mi? (G.O.R.A)

pria beğendi.
Eski 05-01-2012, 18:49   #1500
Ağaç Dostu

Düzeltme ve Özür

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Nasıl yani?
Özür dilerim.

Ben bir yanlış anlaşılma yüzünden bir forum sitesinden atılmıştım. Sonra iptal etmişlerdi bu atılmışlık durumumu. Geri döndüğümde baktım, ki atılmamın bahanesi olan bazı yazılar silinmiş.

Yukarıdaki mesajı yazarken, sehven ve şaşırarak, o forumda silinen yazışmaları düşüncemde buraya aktardım herhalde.

Tekrar özür dilerim. Bu forumda her hangi bir mesajın silinip silinmediğine dair bir bilgim yok.

mrduran beğendi.
Sadece okunabilir konu

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:55.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024