agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni55Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-10-2008, 22:37   #91
Ağaç Dostu

neconeco's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2008
Galeri: 19
Selamlar. ben o didiklerinizi hep yapıyorum. Şu ana kadar bitkiler, hiç şikayetçi olmadı.)))

Güzin Çakar beğendi.
neconeco Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2008, 12:09   #92
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 03-09-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sergüzen Mesajı Göster
Birde çevre koruma açısından bakalım. Yoğurt kabında ne kadar çok çiçek, o kadar az atık demektir. Plastik bardaklara da kullandıktan sonra tohum ekiyorum.
Ben üzülerek Sevgili zenfree ile aynı fikirde olmadığımı Sergüzen ile aynı fikirde olduğumu söylemeden geçemeyeceğim. Bence yoğurt kabına dikilen çiçekler, bunları diken kişileri daha çok takdir etmeyi gerektirir. Çünkü imkansızlıklara rağmen, doğayı unutmamış insanlar olduklarını kanıtlar bu. Tamam estetik önemlidir belki ama, estetik uğruna asıl önemli olan şeyleri unutuyoruz hep. Bence de asıl önemli olan; doğala yönelmek, mümkün olduğunca az atık üretmek, herhangi bir şeyin dışından önce iç güzelliğini görmeyi öğrenmektir.

Kendi adıma yoğurt kaplarına dikmeye devam. Hatta bulsam da vita tenekelerine dikebilsem. Hem de dışlarını boyamadan. Param olsa da...

lolla beğendi.
Step Floribunda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2010, 12:48   #93
Ağaçsever

melikesarı's Avatar

Giriş Tarihi: 09-05-2008
Bende burada değişik saksılar bulamıyorum. Sıradan saksıların fiyatları İzmir´den çok yüksek. Kullanmadığım çorapla yoğurt kabını kapladım benim gibi dikmekden biçmekden anlamayan ve herkezin yapabilceği bir uygulama bakalım beğenecekmisiniz? bu ilk resim yükmemem olacak umarım başarırım

Eklenen Resimler

melikesarı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2010, 16:07   #94
Ağaç Dostu

arnavut biberi's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2009
sn melikesarı saksınız çok güzel olmuş yaratıcı ve zevkli bir iş yapmışsınız saksı altlığını bile düşünmüşsüzün çok hoşuma gitti. yoğurt kaplarını buşekilde ya da boyayarak kamufle edilince okadarda kötü durmuyor. Bunlardan birkaçtanesi yanyana ve içlerindede rengarenk farklı çiçekler gerçektende çok hoş durur çiçeğinizide gülegüle büyütün onda.

arnavut biberi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2010, 16:58   #95
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-04-2010
Keşke imkan olsa da hepimiz renk renk galvaniz boyalı metal saksılarla, desenli seramik saksılarla doldurabilsek balkonları değil mi Ama olmuyor, ne yapalım mecburuz bir anlamda yoğurt kovalarına.
Basit birkaç operasyonla eldeki malzemelerle harikalar yaratan arkadaşlara tebrikler. Zaman bulup da uğraşamayan benim gibi tembeller için pratik bir öneri de benden gelsin, deseni rengi hoşumuza giden bir poşet kovaya geçirilir, ağız kısmına bir paket lastiği uydurulur, poşetin alt yanlardan taşan kısımları da alta doğru güzelce bantlanır ve işte karşınızda yeni saksınız Paket lastiğinin yetmediği durumlarda renkli elektrik bantları, kurdela vs. de olur tabi, amaç bir şekilde ağız kısmını büzdürüp sabitlemek. Bu şekilde yaparsanız bir diğer avantaj da alta tabak ne koysam diye düşünmemek. Yanına yaklaşıldığında ne yapıldığı anlaşılsa da uzaktan bakılınca görüntünün gayet hoş olduğunu söyleyebilirim. En azından muhtelif yoğurt firmalarına reklam için kiralanmış gibi durmuyor balkon kenarları

Menekşe35 beğendi.
elek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2010, 19:37   #96
Ağaçsever

melikesarı's Avatar

Sayın Arnavut biberi teşekkür ederim. Bende bu uygulamayı bir sitede gördüm onlar vazo yapmışlardı bende saksıda denedim. Çorabı geçirmek biraz zor oldu sonra saksı altlğı için yoğurt kabını koyuncada beyaz kötü dordu. Baya bi efor sarfettikden sonra geçirebildim.Şimdi çorabın diğer tekindende saksı yapıcam yoğurtun bitmesini bekliyorum.

Eski 18-05-2010, 19:41   #97
Ağaçsever

melikesarı's Avatar

Sayın Elek sizin fikirde güzelmiş. Büyük bir tenekem var sardunyalarım büyümeyi başarabilirlerse onları dikecem malum koca tenke çoraplar esnemez o kadar. Onada sizin poşet fikrini deniyeyim. Ama önce çiçekli böcekli bi poşet bulmak lazım )

Eski 19-05-2010, 11:53   #98
Ağaç Dostu

arnavut biberi's Avatar

Giriş Tarihi: 29-09-2009
Bende evede hani şu tava yoğurdu diye satılan dikdörtgen yoğurt kaplarını tohum filizlendirmek için küçük sera niyetine kullanıyorum baya bi işe yaradı viyol satın almama gerek kalmdı. tavsiye ederim...

lolla beğendi.
arnavut biberi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-09-2010, 01:00   #99
Yeni Üye

gurbet kusu's Avatar

Giriş Tarihi: 09-09-2010
vay arkadas bunca zamandir o kadar yogurt kabini gavur ettik cöpe atarak,kendimden utandim bak simdi.

gurbet kusu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2010, 16:30   #100
Ağaç Dostu

hüzün's Avatar

Giriş Tarihi: 31-07-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi gurbet kusu Mesajı Göster
vay arkadas bunca zamandir o kadar yogurt kabini gavur ettik cöpe atarak,kendimden utandim bak simdi.

En son olarak bir saksıya 8 - 10 ytl vereceğime evde içtiğim suyun bidonunu saksı yapıp 8-10 ytl ile gider bir meyve fidanı daha veya birsürü sebze fidanı alırım
sonuna kadar katılıyorum.....

hüzün Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-09-2010, 18:42   #101
Ağaç Dostu

The Island's Avatar

Giriş Tarihi: 31-08-2009
Rahmetli anneannemin balkonunda çeşit çeşit çiçekler vardı ve hepsi de küçüklü büyüklü yoğurt kaplarına dikiliydi. Bir parça ufacık kumaşı bile ziyan ettiğini görmedim, her şeyi değerlendirmek için bir yol bulurdu. Çiçek ekmesek bile o kapları başka şekillerde değerlendirmenin yolları var..

Güzin Çakar ve lolla beğendi.
The Island Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 19:32   #102
Ağaç Dostu

PlentyPlant's Avatar

Giriş Tarihi: 10-05-2009
Galeri: 21
Bu konuyu tesadüfen bugün gördüm Sayın Zenfree. Bu konu belki pek çoğumuzun içinde varolan birşey ama başlık olarak açmak nereden aklınıza geldi böyle? Aklınıza sağlık.
Çok ama çoook eğlendim sayfaları okurken. Herkes kendince de haklı görünüyor, tıpkı bir fili tanımlamak gibi. Ama kendi fikrimi yazmayacağım.

PlentyPlant Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 20:19   #103
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
Ama fikrinizi merak ettik.)

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 21:07   #104
Ağaçsever

_kevser_'s Avatar

Giriş Tarihi: 03-05-2011
ben zenfree ye katılıyorum ama bu kaplar boya tutar mı ki tutsa da bi süre sonra aşınır gibime geliyor var mıdır arkadaşlar bu yoğurt kaplarını cici ve dekoratif saksılara dönüştürecek boyama yöntemleri ?

_kevser_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-06-2011, 09:00   #105
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Galeri: 36
Ben şöyle bir çare buldum bu tür kaplar ile ilgili. Bildiğiniz mobilya tutkalını plastik kabımızın dışına sürüyoruz, sonra çakıl içermeyen kumu hızla çarpıyoruz tutkal sürdüğümüz kaba.Tutkal hızla çarpan kumu tutuyor, eksik kalan kısımların üzerine de bolca kum koyup elimle bastırıyorum. Kuruduğunda kum kaplı, plastiğe göre daha hoş görünümlü doğal bir saksı oluyor, maliyeti çok düşük.

Ben aslında istediğim ölçüde strofor kesip tutkallayarak hazırladığım saksılara yapıyorum bu işlemi ama yoğurt kaplarına da olsa gerek.

Cymbelina beğendi.
MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-08-2011, 12:42   #106
Ağaç Dostu

gülenmelek's Avatar

Giriş Tarihi: 16-04-2007
Galeri: 2
Açıkçası ben de kullanıyorum yoğurt kaplarını Saksı bulamayınca, acil de lazım olunca mecburen kullanılıyor. Hatta 2,5 litrelik kola şişesi bile saksı oldu Süslenebilirmi peki ? Evet süslense daha güzel görüneceği kesin.

Menekşe35 ve Cymbelina beğendi.
gülenmelek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-03-2012, 22:13   #107
shrups

Giriş Tarihi: 16-06-2006
zaman aşımı oldu mu bilmiyorum ama yoğurt kabından saksının en alası olur bence )

shrups Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-03-2012, 22:40   #108
Ağaç Dostu

papatya73's Avatar

Giriş Tarihi: 29-06-2011
Yeter ki isteyelim herşey olur. Bravo tüm fikirlere.

papatya73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2013, 21:24   #109
Ağaç Dostu

yağmur's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2013
Yorumları okuyunca söylemeden geçemedim. Yoğurt kabından "çiçek" saksısı olur ama bence içine sebze dikmemek gerek. Genel olarak 6 nolu plastikten üretiliyorlar. Pvc den sonra en zararlısı 6 ve 7 nolu olan plastik. Gerçi işin şu boyutu da ayrı bir konu " o markalar yoğurdu işte bu kaba koyuyor".

lolla beğendi.

Düzenleyen yağmur : 08-10-2013 saat 15:35 Neden: İmla
yağmur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2013, 22:55   #110
Ağaç Dostu

hira's Avatar

Giriş Tarihi: 04-06-2012
yoğurt kovalarının çok güzel saksı olabileğini "saksı olarak kullanılabilecek dekoratif eşyalar" başlığı altında paylaşmıştım yarın uygulayacağım çok güzel fikirlerlm var

hira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:02.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024