agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-12-2019, 19:38   #1
Ağaçsever

hakansalihoglu's Avatar

Giriş Tarihi: 07-10-2019
Türkiye'de alabileceğim en kaliteli salon ve süs bitkileri toprağı nedir ?

Türkiye'de alabileceğim en kaliteli salon ve süs bitkileri toprağı sizce hangi markaya aittir ?

4 çeşit toprak markası satın aldım.

Bunların içinde kendisini öven ve ön plana çıkaran markada vardı.

Sırf torf diye satılan toprağı da aldım, humusca zengin orman toprağı kompost ve torf karışımı toprakta aldım, bahçe toprağı ve sığır gübresi karışımlı toprakta satın aldım ama hepsi harfiyat toprağı, inşaat ve yıkıntı toprağı olarak karşıma geldi.

Topraklardan cam kırıntısı taş parçaları kiremit kırıkları sigara izmariti ölmüş böcek kalıntıları naylon parçaları ip sığır derisi tüyü vs gibi şeyler çıktı.

En güvendiğim toprak orman toprağıydı ondan da cam parçaları kiremit kırıkları vs çıkınca tüm güvenim kayboldu.

Gerçekten arkadaşlar Türkiye'de alabileceğim en güvenilir toprak markası sizce nedir ? Toprak temiz hastalıksız ve sağlıklı olsun bana yeter. Benjamin ve şeflara bitkileri dikeceğim.

hakansalihoglu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2019, 11:17   #2
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Alıntı:
Hepsinde olumsuzluk yaşamışsınız.

Alıntı:
Gerçekten arkadaşlar Türkiye'de alabileceğim en güvenilir toprak markası sizce nedir ?
Aldıklarınızın adını yazar mısınız? En güvenilirin yanı sıra, güvenilmezleri de öğrenmiş oluruz...

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2019, 14:25   #3
Ağaç Dostu

its_just_a_ride's Avatar

Giriş Tarihi: 08-09-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hakansalihoglu Mesajı Göster
Türkiye'de alabileceğim en kaliteli salon ve süs bitkileri toprağı sizce hangi markaya aittir ?

Bunların içinde kendisini öven ve ön plana çıkaran markada vardı.

Sırf torf diye satılan toprağı da aldım, humusca zengin orman toprağı kompost ve torf karışımı toprakta aldım, bahçe toprağı ve sığır gübresi karışımlı toprakta satın aldım ama hepsi harfiyat toprağı, inşaat ve yıkıntı toprağı olarak karşıma geldi.

Topraklardan cam kırıntısı taş parçaları kiremit kırıkları sigara izmariti ölmüş böcek kalıntıları naylon parçaları ip sığır derisi tüyü vs gibi şeyler çıktı.

En güvendiğim toprak orman toprağıydı ondan da cam parçaları kiremit kırıkları vs çıkınca tüm güvenim kayboldu.

Gerçekten arkadaşlar Türkiye'de alabileceğim en güvenilir toprak markası sizce nedir ? Toprak temiz hastalıksız ve sağlıklı olsun bana yeter. Benjamin ve şeflara bitkileri dikeceğim.
Merhaba,

Yaklaşık 3 yıldır Tekzen'in Yaprak marka "Bahçe Ve Saksı Toprağı" karışımını kullanıyorum iç mekanda. Cocopeat ve Perlit ilavesi yaparak. Fiyat performans açısından oldukça verimli ürün. Bir de onu deneyin isterseniz.

Söz konusu ürün

Kolay gelsin,

its_just_a_ride Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-12-2019, 14:43   #4
Ağaçsever

hakansalihoglu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi its_just_a_ride Mesajı Göster
Merhaba,

Yaklaşık 3 yıldır Tekzen'in Yaprak marka "Bahçe Ve Saksı Toprağı" karışımını kullanıyorum iç mekanda. Cocopeat ve Perlit ilavesi yaparak. Fiyat performans açısından oldukça verimli ürün. Bir de onu deneyin isterseniz.

Söz konusu ürün

Kolay gelsin,
İçinden cam çıkan ve diğer ıvır zıvırların çıktığı topraklardan birisi yaprak marka bahçe ve saksı toprağıydı.

iddiası nedir orman toprağı torf ve kompost

torf dere yataklarından çıkar
orman toprağı ormandan alınır
kompost ise meyve sebze kabuklarının çürümesi ve ya hayvan gübrelerinin işlemden geçirilme işlemidir

içinden kiremit parçası beton duvar parçaları cam çıkıyorsa hileli toprak demektir kendileri.

Eski 26-12-2019, 14:49   #5
Ağaçsever

hakansalihoglu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi malina Mesajı Göster
Hepsinde olumsuzluk yaşamışsınız.

Aldıklarınızın adını yazar mısınız? En güvenilirin yanı sıra, güvenilmezleri de öğrenmiş oluruz...
tekzenlerde satılan Yaprak marka Bahçe Ve Saksı Toprağı
doğa torf
Hayat torf organik olanını satın aldım
Gül marka bahçe ve hayvan gübresi karışımlı toprak

bunlar gerçekle uzaktan yakından ilişkisi olmayan topraklar çıktı

gül marka olan harfiyat toprağı çıktı kullanmadım
hayat torf torf ile harfiyat atıklarını karıştırmışlar artı toprak küf ve mantarlaşmış çıktı
doğa torf hastalıklı çıktı 4 çiçeğimde öldü ve küflenme pamuklaşma mantarlaşma oluştu
tekzenlerde satılan toprakta ise ormanda işi olmayan şeyler çıktı. kiremit kırığı cam parçası ip beton duvar kırıntıları naylon parçaları felan

Eski 27-12-2019, 15:04   #6
Ağaç Dostu

CornusMas's Avatar

Giriş Tarihi: 03-08-2016
Galeri: 5
Ben Bauhaus'ta satılan Compo (Compo Sana) marka topraktan aldım iki kez. Her ikisinde de çok memnun kalmıştım.

https://www.bauhaus.com.tr/bahce-top...20-lt-60166650

CornusMas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-12-2019, 21:54   #7
Ağaçsever

hakansalihoglu's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi CornusMas Mesajı Göster
Ben Bauhaus'ta satılan Compo (Compo Sana) marka topraktan aldım iki kez. Her ikisinde de çok memnun kalmıştım.

https://www.bauhaus.com.tr/bahce-top...20-lt-60166650
teşekkür ederim evet compo sanayı aşırı övenler var bende ilk fırsatta alıp deneyimlicem.

Eski 26-05-2021, 13:36   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-04-2017
Merhabalar,
Deve tabanlarım için Armina Mineralli Toprağı almıştım. Toprak çok güzel çıktı deve tabanlarıda yaprak verdikçe verdi bu toprağı kullanınca. Ama malum gün geçmiyorki bi topraktanda sinekcikler çıkmasın.. ilaçladım bi ara kayboldular şimdi yine gelmişler.. Sinekçik çıkmayan bi toprak markası söyleyin direk alıcam

meralesin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bitki, böcek, çiçek, toprak, torf

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:57.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024