agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni463Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-06-2015, 17:48   #1531
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Giriş Tarihi: 14-08-2013
Bukashi kovası baya ilgimi çekti ama şu anda türkiyede üreten yok sanırım satan varmı onuda araştıracağım biraz daha.
Zamanında türkiyede üretilirken alanlar kaç tl ye aldı acaba merak ettim sayın MeyveliTepe'ninde alıp resimlerini gördüğümüz kovalardan.
Yurtdışında 50 ila 100$ arasında değişiyor bi göz attım da.

Yukarıda bahsettiğim kovanın fiyatı.
Resmini eklediğim kova o zamanlar kaç paraydı gerçi em sitesine baktım kovalardan ordada var gözüküyor şu anda satıyorlarmı acaba eğer satıyorlarsa fiyatı ne kadardır ki?

Eklenen Resimler

erkanbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2015, 18:06   #1532
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 14-07-2012
Kullandiklari kovalari geri donusturen (ya da kullanimdan sonra elden cikaran) bir yerden temin edebilirsiniz. Daha onceki kullanim amacina dikkat etmek gerek tabii.

Yurtdisinda nereye baktiniz? Bukashi kovasi olarak satilan "ticari" urunleri siz evde de cok daha ucuza yapabilirsiniz. Onlarin yaptigi da kovayi alip delik acmak, musluk yerlestirmek. Sizin evde yapacaginizi onlar da yapip ayri bir urun olarak satiyor.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi erkanbey Mesajı Göster
Bukashi kovası baya ilgimi çekti ama şu anda türkiyede üreten yok sanırım satan varmı onuda araştıracağım biraz daha.
Zamanında türkiyede üretilirken alanlar kaç tl ye aldı acaba merak ettim sayın MeyveliTepe'ninde alıp resimlerini gördüğümüz kovalardan.
Yurtdışında 50 ila 100$ arasında değişiyor bi göz attım da.

Yukarıda bahsettiğim kovanın fiyatı.
Resmini eklediğim kova o zamanlar kaç paraydı gerçi em sitesine baktım kovalardan ordada var gözüküyor şu anda satıyorlarmı acaba eğer satıyorlarsa fiyatı ne kadardır ki?

erkanbey beğendi.
birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-06-2015, 19:32   #1533
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Çok kapsamlı araştırmadım daha amazona ve ebaya baktım konuyu okumayı anca bitirebildim.Kendim yapabileceğimi şu an için düşünmüyorum yok musluk eksikti yok delikli sac eksikti olduydu olmadıydı zaten sağlam bir masraf ederim diye düşünüyorum.

Şu anda türkiyede satınalabileceğim yer varmı onu bilseydim çok uçuk deilse uğraşmadan sonuca giderdik.O yüzden sordum eskiden fiyatı ne kadardı diye,bir fikir edinmek için.Em nin sitesindede görünce bugün acaba satıyorlarmı diye aklıma geldi ama pazar diye aramadım.Aslında online satış olması lazım insanlar ney kaça satılıyor bilir ve ona göre alır ki artık alışverişlerimizin çoğunu online yapıyoruz zaten en azından ben öyle.

Eski 14-06-2015, 20:24   #1534
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Böyle bir kova yapılmıyor artık, yukarıda tarif ettim, çok basit ve çok ucuza kendiniz yapabilirsiniz.

A_NOMAD beğendi.
MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2015, 12:48   #1535
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Bu konuyu okuduktan sonra evdeki atıkları değerlendirme fikri mantıklı geldi.Yalnız şöyle bir sorun var em kullanılarak ev ortamında gayet sağlıklı yapılabiliyor kokuda olmuyor zaten apartman ortamında en önemli şeydir koku.

Bu işlemi em kullanmadan apartmanda ,balkonda yapsak koku oluşmadan nasıl yaparız ne gibi madde kullanabiliriz em yerine bi yerde gözüme çarptı kuru mayadan bahsetmişler.

Ayrıca bu organik atıkların arasına toprak koymamız söylenmiş şehir ortamında toprak bulmak zor toprak yerine torf koysak olmaz mı?Organik malzemesi bol toprak olacağına organik malzemesi bol torf elde etmiş oluruz.

Bu konuyu neden kompost bölümünde sormadın diyen olabilir cevap vereyim atıkları şu an itibari ile değerlendirmeye başlamak istiyorum.Bir konudada soru sormadan önce o konuyu okumak istiyorum çünkü aynı soru daha önce defalarca cevaplanmış olabilir buda can sıkıcı olabiliyor.Kompost ve emzim konularınıda okuyacağım ondan sonra oralarda daha fazlaca sorularım olacak.

Aslında em alıp kullanmayı ve bukashi topu yapmayıda düşündüm ama fiyatlar çok artmış o paraya değeceğini düşünmüyorum.Ürün rabet görmeye başladığı için sanırım bu artış.

Dün aradım Ankara merkezi em1 90 tl+kdv ema 22 tl+kdv dediler.Ağaçlar net üyelerine indirim yapıyordunuz şu anda varmı öyle bir şey dedim anlam veremedim ama verdiği cevap şuydu.Şu anda öyle bir şey yok geçen hafta 200 lt gönderdik onlarla.Bende fazla uzatmadım ve kapattım ema alsak bile kargoyla 33-35 tl ye gelir.1 lt tki humik asit kargo dahil 10 tl ye kapıya geliyor 1 lt ema 35 tl e ikisi ne alaka diyen olabilir karşılaştırma sebebim şu ikiside toprak için çok gerekli aşşağı yukarıda aynı değere sahip olduğunu düşündüğüm ürünler(fiyat olarak).Şahsi fikrim 35 tl ema alacağıma 10 tl hümik asit alıp kullanmak daha faydalı.

Geçtiğimiz sayfalardaki gibi site üyelerine 10 tl olsa alınabilir fiyatta idi biz ev kullanıcısıyız o yüzden pahallı geliyor 1 lt yerine 250 cc-500 cc de yapılabilirdi hatta em1 de 250-500 cc yapılsa iyi olurdu aslında sonuçta ürünle tanışmak amacıyla alım yapacağız.

Eski 17-06-2015, 00:43   #1536
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Giriş Tarihi: 09-12-2013
Alıntı:
...Bu işlemi em kullanmadan apartmanda ,balkonda yapsak koku oluşmadan nasıl yaparız ne gibi madde kullanabiliriz em yerine bi yerde gözüme çarptı kuru mayadan bahsetmişler...
Siz nasılsa sevdiniz bu konuları, ''Enzim'' başlığını bir incelemenizi öneriyorum, bence onu daha çok seversiniz

A_NOMAD Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2015, 09:31   #1537
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Zaten mesajımda emzim konusunu okuyacağımı yazdım.Kimseye kırıcı konuşmak istemem ama burası paylaşım forumu ben sorunumu yazmışım sizde bilginiz varsa bir cevap verirsiniz bilmiyorsanız cevap olsun diye yazı yazmanın manası yok ayrıca bu konuları çok sevdiğimi nasıl çözdünüz birden hayret.

Kusura bakmayın ama mesaj olsun diye mesaj yazmayalım sonuçta yıllar sonra bile bu konuları okuyanlar olucak.Keşke zahmet edip alıntı yaptığınız mesajı komple okusaydınız orada emzim konusunu okuyacağımı yazmıştım zaten.

Konular uzun olduğu için bir oturmaya okunmuyor bende bir yandan başlayayım çöpleri dönüştürmeye düşüncesiyle yazmıştım ama...

Eski 17-06-2015, 11:00   #1538
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
...Kusura bakmayın ama mesaj olsun diye mesaj yazmayalım sonuçta yıllar sonra bile bu konuları okuyanlar olucak.Keşke zahmet edip alıntı yaptığınız mesajı komple okusaydınız orada emzim konusunu okuyacağımı yazmıştım zaten...
Size hitaben yazdığım, üstelik tamamen iyi niyete ve yardımcı olmaya yönelik mesajımı nasıl olumsuz algıladınız hayretler içindeyim.

Üstelik 'bu konuları sevmiş olmanız' bu forumdaki herkes için sadece ve sadece 'takdir toplayan' bir durum olabilir, çıkarım yaptığınız gibi negatif bir şey değildir...

-Hata bende özür dilerim, ne diye yardımcı olmaya niyetleniyorum ki!

Eski 17-06-2015, 11:28   #1539
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

İyi niyetiniz için teşekkür ederim ama zaten mesajımda yazmış olduğum emzim konusunu okuyacağım diye açklama yapmama rağmen enzim konusunun linkini vermeniz tuhafıma gitti.

Böyle bir cevap geleceğini tahmin ettiğim için alttaki satırları yukarıdaki mesajıma yazmıştım zaten.

Bu konuyu neden kompost bölümünde sormadın diyen olabilir cevap vereyim atıkları şu an itibari ile değerlendirmeye başlamak istiyorum.Bir konudada soru sormadan önce o konuyu okumak istiyorum çünkü aynı soru daha önce defalarca cevaplanmış olabilir buda can sıkıcı olabiliyor.Kompost ve emzim konularınıda okuyacağım ondan sonra oralarda daha fazlaca sorularım olacak.

Eski 17-06-2015, 12:27   #1540
Ağaç Dostu

A_NOMAD's Avatar

Alıntı:
İyi niyetiniz için teşekkür ederim ama zaten mesajımda yazmış olduğum emzim konusunu okuyacağım diye açklama yapmama rağmen enzim konusunun linkini vermeniz tuhafıma gitti...
Enzim konusunu incelemeye öncelik vermenizi sağlamak istemiş olamam değil mi, maksadım sadece size sataşıp vaktinizi harcamaktır şüphesiz...

Oysa ne güzel yazmışsınız 'burası bir paylaşım ortamı', sadece bunu yazmak yetmiyor elbette, paylaşım ortamındaki paylaşılanlardan olumsuz mana çıkarmaya çalışmak yerine değerlendirmek daha anlamlı olacaktır.

Size kolay gelsin...

Eski 18-06-2015, 13:25   #1541
Ağaç Dostu

erkanbey's Avatar

Bugün talaş tozunu aldım em kullanmadan evdeki atıkları kompost yapacağım.Bokashi kovası gibi kapalı kovada yaparsam em yerine ne kullanacağız yoğurt mu?Yoksa sıcak kompost mu yapmalıyım delikli bir kovada.

Bokashi kovasında yapılan soğuk kompost delikli kovalarda yapılan sıcak kompos diye geçiyor sanırım.Ben ev ortamında hangi kompostu yapmalıyım acaba?

Soğuk kompostta yapsam sıcak kompostta yapsam kovayı kendim yapacağım tavsiyeler doğrultusunda.

Eski 18-06-2015, 15:59   #1542
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2008
Sıcak kompostu ev ortamında yapmak zor çünkü yığın için sıcaklığını yeterince yükseltmek için en az 1m x 1m gibi bir yığın yapmanız gerek. Soğuk kompostla başlasanız daha iyi. Bende bukashi kovası var 1-2 kez kullandım, suyunu iyi tahliye etmediğim için başarısız oldum. Yanlış hatırlamıyorsam 50TL gibi bir fiyatı vardı 6-7 sene önce. Daha sonra da vakit bulamadım bir kenarda kaldı.

verdoque Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2015, 21:54   #1543
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
SaionEm diye em markası varSAIONEM I Etkin Mikroorganizmalarşimdi hangi marka orijinal

fındıkçı74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-10-2015, 21:57   #1544
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-08-2012
Em Turkey mi saionem mi hangisi doğru yetkililer lütfen cevap yazsın

fındıkçı74 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-10-2015, 01:17   #1545
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi fındıkçı74 Mesajı Göster
Em Turkey mi saionem mi hangisi doğru yetkililer lütfen cevap yazsın
Anladığım kadarıyla EM Agriton (EM Turkey)'in çalışanlarından biri anlaşmazlık sebebiyle şirketinden ayrılıp, EM'yi uzak doğuda dağıtan bir Japon firmasından lisans alarak ithalat/üretim yapmaya başlamış. EM Turkey ise bildiğim kadarıyla Hollanda üzerinden lisanslıydı.

Sonuçta yine anladığım kadarıyla iki ayrı firma EM ürünleri satar durumda. İkisinin de bakanlıktan mikrobiyal gübre tescilleri var. Bu tuhaf durum sebebiyle rekabet içindeler. EM Turkey'in ürünlerini biliyorum ama Saionem'in ürünlerinden henüz elde edip karşılaştırmadım.

Eski 03-10-2015, 01:54   #1546
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Biraz daha kurcalayınca şu sonuçlara ulaştım;

Saion Japonyada EM ürünleri üreten bir şirket. Türkiye dahil 8 ülkede (Singapur, Malezya, Pakistan, Suudi Arabistan vb.) distribütörleri vasıtasıyla faaliyet gösteriyor.

Emro Japan da Japonyada EM ürünleri üreten bir şirket. Distribütörleri vasıtasıyla 59 ülkede üretim yapıyor ve 120 ülkede dağıtım yapıyor. EM Turkey de worldwide listelerinde mevcut.

Japonyada neden iki ayrı EM şirketi olduğunu bilmiyorum. Dünyadaki dağılımına bakarak Emro Japan'ın daha geniş bir organizasyona sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Dökümanlarına baktığımızda ürün içerikleri arasında bariz bir farklılık görünmüyor.

Eski 04-10-2015, 13:12   #1547
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-11-2014
Orijinal ürün

https://www.youtube.com/watch?v=y0ZX...ature=youtu.be

EM Agriton Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-10-2015, 13:30   #1548
Yeni Üye

Orijinal ürün em.1'in tescil belgesi

Name:  EM.1 Tescil Belgesi 2012.jpg
Views: 2654
Size:  66.5 KB

Eski 04-10-2015, 13:46   #1549
Yeni Üye

Etkin mikroorganizmalaar teknolojisi

Sevgili Ağaçlar Net Üyeleri,

''EM'' , ''EM.1'' , ''ETKİN MİKROORGANİZMALAR'', VS,VS MERKEZİ JAPONYA'DA BULUNAN EMRO (ETKİN MİKROORGANİZMALAR ARAŞTIRMA ORGANİZASYONU) TARAFINDAN TÜM DÜNYADA TESCİL ETTİRİLMİŞ BİR MARKADIR. ORJİNAL ÜRÜNLER ''EM'' LOGOSU TAŞIMAKTADIR. DÜNYADA ''EM'' VE ''ETKİN MİKROORGANİZMALAR'' DİYE BİR SÜRÜ SAHTE ÜRÜN ÜRETİLMEKTEDİR. HİKAYENİN BAŞI MUTLAKA PROF.DR HİGA'YA BAĞLANARAK DAHA SONRA GELİŞMELERİ KENDİLERİNİN YAPTIĞINI SAVUNMAKTADIRLAR. BU TÜR FİRMA, KİŞİ VE KURULUŞLARLA EMRO MARKA PATENT DAVALARINI SÜRDÜRDÜĞÜ GİBİ BİZDE TÜRKİYE'DE İSMİMİZİ, BELGELERİMİZİ, YAPTIĞIMIZ BİLİMSEL ÇALIŞMALARI İZİNSİZCE KULLANAN VE ÜZERLERİNDE TAHRİBAT YAPIP RESMİ KURUMLARA VEREREK GÖREVLİERİ YANILTAN FİRMA VE KURULUŞLARI SAVCILIKLARA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNARAK HAKKIMIZI ARAMAKTAYIZ. NETİCELENEN DAVALARIMIZI SİZLERLE ZAMANI GELİNCE PAYLAŞACAĞIZ. ORJİNAL ÜRÜN EM.1 JAPONYA'DA TEK BİR FİRMA TARAFINDAN ÜRETİLMEKTEDİR. DİĞER ÜRETİLEN ÜRÜNLERİN EMRO JAPONYA İLE İLGİ VE ALAKASI YOKTUR. TÜRKİYE'DE ORJİNAL ÜÜNLERİMİZİN BAŞINA SONUNA ÇEŞİTLİ HARF VE KELİME KONULARAK ÇİFTÇİMİZ YANILTILMAKTADIR. DAHA FAZLA BİLGİ VE BELGE İSTEYEN OLURSA LÜTFEN info@emturkey.com.tr ADRESİNE MAİL ATINIZ.
SAYGILARIMIZLA
EM.AGRİTON MİKROORGANİZMA ÜRETİM LTD.ŞTİ.

Düzenleyen EM Agriton : 04-10-2015 saat 14:21 Neden: HARF EKLEME
Eski 04-10-2015, 14:19   #1550
Yeni Üye

Red face Orijinal ''em' logolu ürünlerimiz

Name:  11017825_1143386585675246_5915693017834167661_n.jpg
Views: 2879
Size:  29.1 KB

Name:  10257594_1084109811602924_7576027889835132178_o.jpg
Views: 3543
Size:  30.4 KB

Eski 06-10-2015, 16:29   #1551
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-04-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi EM AGRİTON Mesajı Göster
Em1, Bir litresine 95 tl fiyat verdiler telefonda...bu fiyat doğrumudur ?

Ben dükkanda...balkonda bulunan çiçeklerime düşündüm....

Ancak bu fiyat yüksek geldi...

vural-can Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2015, 21:22   #1552
Ağaç Dostu

Vicia Ervilia's Avatar

Giriş Tarihi: 17-05-2015
Kurumak üzere olan ya da kuruyan bir japon şemsiyem var. Onda kullanmak istiyorum. İşe yarar diye düşündüm
Ne kadar suya ne kadar koymalıyım? ya da nasıl kullanmalıyım? diğer çiçeklerim ve bitkilerim için de kullanmak istiyorum normal zamanda. Ne kadar sıklıkla ne miktarda kullanabilirim? 15 saksım falan var.. 1 litre su baz alarak soyleyebilir misiniz?

Vicia Ervilia Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-10-2015, 21:44   #1553
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vural-can Mesajı Göster
Em1, Bir litresine 95 tl fiyat verdiler telefonda...bu fiyat doğrumudur ?

Ben dükkanda...balkonda bulunan çiçeklerime düşündüm....

Ancak bu fiyat yüksek geldi...
Bu ürünlerin güncel fiyatlarından haberim yok. Fakat balkondaki çiçekleriniz için EM1 değil, EM.A isimli ürünü elde etmeniz gerekir. EM1 isimli ürünün bir litresi aktifleştirme denilen bir proses ile 20 litreye çıkarılıyor. EM.A denilen ürün ise zaten aktifleştirilme işleminden geçmiş olduğu için litre fiyatı çok daha ucuz olmalı.

Eski 08-10-2015, 16:25   #1554
Ağaç Dostu

Alıntı:
Dün Ema siparişi geçtim. Biri bana, biri arkadaşıma...denemelik...

Bugün elime geçti...Biraz seyreltip uyguladım...ancak kokusu pek hoş değildi...rahatsız etmedi desem yalan olur...

Ph ını ölçmedim..

Enzim yaptım...onun kokusuna benzemesini bekledim...

Acaba bana gönderdiğiniz seriden kontrol edermisiniz...Bozulmuş olma ihtimali var mı ?

İmal ve kullanma tarihi üzerine sonradan başka etiket yapıştırılmış...

Eski 10-10-2015, 13:44   #1555
Yeni Üye

Fermentasyon

Sayın Can,

Sanırım ürünlerimizi ilk defa kullanıyorsunuz ürünlerimiz tatlı-ekşimsi kokar. Besin olarak şeker kamışı melası kullanılıyor. Ayrıca melasın kokusunu alabiliyor. Parti numarasından yine kontrollerimizi yaptık bozuk olması imkansız, zaten ilgili arkadaşlarımla telefonda konuşmuşsunuz ve içiniz rahat etsin diye ürünleri sizden istemişler ve yenisini göndereceklermiş. Ayrıca gelen ürünleri kontrol edeceğiz.Ürünlerimizle ''ENZİM'' ürettiğinizi yazmışsınız , EM.A içindeki mikroorganizmalar zaten ENZİM, YARARLI BİLEŞİKLER, ANTİBİYOTİKLER, ANTİ OKSİDAN MADDELER , vs,vs zaten organik maddelerden üretiyorlar.

Eski 10-10-2015, 13:51   #1556
Yeni Üye

Em agriton

Page has moved

Eklenen Resimler

Eski 12-10-2015, 10:27   #1557
Yeni Üye

Koku, üretim tarihi, son kullanma tarihi, parti no:

Sayın CAN,

Bu sabah Kargo ile bizden aldığınız EM.A geldi. Daha önce yazdığım gibi ilk defa EM.A ile tanıştığınız belli TATLI-EKŞİMSİ kokusu olan ürünümüzde bozulma sözkonusu değil. ORİJİNAL KOKUSU BÖYLE.
ÜRETİM TARİHİ, SON KULLANMA TARİHİ ve PARTİ NO' ya gelince ; Dolumdan sonra ürün etiketi yapıştırılır, Ürün etiketinin üzerinde Üretim tarihi, son kullanma tarihi ve parti no yazan yer boştur bu alana tekrar üzerinde Üretim tarihi, son kullanma tarihi ve parti no yazan küçük etiket yapıştırılır. Sizden gelen ürün EM.A şişesinde olduğu gibi

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi vural-can Mesajı Göster
Dün Ema siparişi geçtim. Biri bana, biri arkadaşıma...denemelik...

Bugün elime geçti...Biraz seyreltip uyguladım...ancak kokusu pek hoş değildi...rahatsız etmedi desem yalan olur...

Ph ını ölçmedim..

Enzim yaptım...onun kokusuna benzemesini bekledim...

Acaba bana gönderdiğiniz seriden kontrol edermisiniz...Bozulmuş olma ihtimali var mı ?

İmal ve kullanma tarihi üzerine sonradan başka etiket yapıştırılmış...

Eski 16-10-2015, 11:20   #1558
Ağaç Dostu

Kokusundan rahatsız olduğum em yi geri yolladım... Bana yeniden ...kargosunu da ödeyerek yolladılar. Yeni gelenlerde aynı koku yoktur...
Firma da samimiyetle olaya yaklaşan, çözüme odaklı yaklaşımlarından dolayı herkese teşekkür ederim.

Eski 04-01-2016, 20:47   #1559
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 28-12-2015
Merhabalar,
Saksı sebzeciliği için kullanımını tavsiye ediyormusunuz? Burada genelde pozitif yorumlar okudum ama dış kaynaklarda Türkiye'de ki gibi mucize gibi aktarılmamışlar. Hali hazırda enzim ve güvercin gübresi şerbeti hazırlığım var. Bunuda kullanmamın ayrıca faydası olur mu? Numune temin eden arkadaşlar yorum yapabilirler mi?

putko Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-02-2016, 15:23   #1560
Ağaç Dostu

Taşlıbahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 03-04-2006
Galeri: 2
Alıntı:
Burada görseli olan EM A emturkey.com.tr adresinin ürün listesinde görünmüyor; EM 5 içerik olarak denk düşüyor; aynı ürün mü acaba?

Taşlıbahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024