agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni192Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 14-03-2017, 19:36   #31
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

Giriş Tarihi: 09-02-2013
Name:  2016 austosPro.jpg
Views: 6815
Size:  72.6 KB
2016 ağustos ayında armut aşısı sürgünlerinin son hali. yaprakları sararmış durumda .klorhoz olmuş gibi. bunda rekor gelişimin etkisini göremeyi istiyorum

Delete beğendi.
Sagun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2017, 12:16   #32
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

araştırmalarım neticesinde bu toprak **** bitki düzenleyici olarak söylenen ürünlerin asıl maddesinin leonardit olduğunu öğrendim. rekor gelişimin fiyatını yüksek gördüğüm için organiksa firmasının ürünlerinden birini sipariş verdim. bakalım leonardit nasıl etikleyecek bahçeyi.

Delete beğendi.
Eski 16-03-2017, 12:20   #33
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

bu firmayı tercih etme sebebim sadece fiyatı değil, ürünün hammaddesinin ne olduğunu açıklaması. tam olarak formül verilmese de neyden yapıldığı ve ne işe yaradığı anlatılmış. çok abartılı reklamları da yok. abartılı reklam insanı şüpheye düşürüyor nedense. yani ziyaret ettikleri çiftçilere sanki zorla istediklerini söyletiyormuş izlenimi veriyorlar.

selim_50, telato ve Delete beğendi.
Eski 16-03-2017, 12:44   #34
Ağaçsever

Poyrazs's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2017
2015 te konu açılmış çok kişi aldığını deneyeceğini yazmış ama kimse kullanımdan öncesi ve sonrası ile ilgili yorum, resim paylaşmamış. bende çok sayıda video izledim bu ürünle ilgili; işe yarayıp yaramadığını merak ediyorum. Olumlu **** olumsuz kullanım sonuçları paylaşsanız çok faydalı olur.

Delete beğendi.
Poyrazs Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2017, 09:44   #35
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

leonarditi meyve bahçesine 10 gün önce uyguladım. sonuçları resimleri ile paylaşacağım.

Delete beğendi.
Eski 29-04-2017, 09:54   #36
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Giriş Tarihi: 23-05-2010
You tube'a giriyorum; Kara leke yazıyorum, Çıkan sonuç rekor gelişim. Ateş yanıklığı yazıyorum, çıkan sonuç rekor gelişim. Kanser yazsam rekor gelişim çıkacak diye korkuyorum. Her derde deva bir ürün bulunmuş. Bu kadar çok reklamı yapılan bir ürün, kesin sahtekarlığın mahsulüdür. Bedava verseler kullanmam.

tarku Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2017, 10:03   #37
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

haklısınız rahatsız edici derecede reklam...

Turgay78 ve Delete beğendi.
Eski 29-04-2017, 19:29   #38
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sagun Mesajı Göster
haklısınız rahatsız edici derecede reklam...
Sorun aşırı reklam değil. Yanıltıcı reklamlar. Ürün nedir? Gübre mi? ilaç mı? Her derde deva ürün bulduklarını iddia ediyorlarsa, lokman hekim ölmemiş derim.

Delete beğendi.
Eski 17-10-2017, 16:23   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-10-2017
rekor gelişim yardım lutfen

merhaba arkadaslar rekor gelısım urununu kullanan varmı nasıl acaba faydalımı degılmı kullanıcı arkakadssalr fayda aldımı bılgı verebılırmısınız acaba formda cogu arkadaslarımız kullanacagını belırtmıs ve sonradan donus yapmamaıs acaba memnun kaldınız mı

Delete beğendi.
murat044 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-12-2017, 10:53   #40
Ağaçsever

smurat45's Avatar

Giriş Tarihi: 06-10-2010
Bu konuda ben de merak içerisindeyim. Zeytin fidanlarımıza attım. Şimdilik iyi gibi duruyor. bu bahar ayında daha fazla belli olur.

Delete beğendi.
smurat45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2018, 13:30   #41
omi
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-05-2015
Merhaba
Bende zeytinligime rekor gelisimi kullanmak istiyorum, Fakat icinizde kullanmis ve sonucu rekor gelisimden faydagörmüsler varmi , Arazimde 12 yasinda 5 yildir bakim yapilmamis gemlik türü agaclarim var yaklasik 4000 yakin, VE BU ARAZIDE SU YOKTUR. Bu konuda kullanan varmi. Varsa lütfen el kaldirsin, SELAMLAR..

Delete beğendi.
omi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-01-2018, 16:22   #42
Ağaç Dostu

tarku's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omi Mesajı Göster
Merhaba
Bende zeytinligime rekor gelisimi kullanmak istiyorum, Fakat icinizde kullanmis ve sonucu rekor gelisimden faydagörmüsler varmi , Arazimde 12 yasinda 5 yildir bakim yapilmamis gemlik türü agaclarim var yaklasik 4000 yakin, VE BU ARAZIDE SU YOKTUR. Bu konuda kullanan varmi. Varsa lütfen el kaldirsin, SELAMLAR..
Alacağınız ürünün içeriği nedir ona bir bakın. Aynı içeriğe sahip ürünlerle fiyatını karşılaştırın. Bu ürün bana hiç güven vermiyor.

Delete beğendi.
Eski 31-01-2019, 15:13   #43
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Ürün içeriği hakkında aldığım bir bilgi;

Alıntı:
leonardit değil kayaç minareli doğal sert gravür halinde zor eriyen sadece toprak tarafından çözülen bir ürün

Delete beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2019, 16:56   #44
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2018
Daha önce de belirtilmiş...zeolit ve leonardit içerikli olması vesair mikro elementler barındırması muhtemel...ayrıca organik de değil...extra maceraya ve bu kadar paraya değmez....Leonarditi de zeoliti de bulabilmek dert değil...Bozuk ve kimyasalla tahrip olmuş topraklarda,bahçelerde eğer önceki yıllar sırf kimyasalla tarım yapılmışsa verin solucan gübresini....Toprakta bulunan ve bitkilerce alınamayan elementleri bitki nasıl alıp da coşuyor görün....Daha sonraki yıllar hem kimyasal hem organik destekli gidilmesi sağlıklı yetiştiricilik için kâfidir...gerekli hastalıklar zararlılar ot vesaire mücadeleleri ayrı tabii...iyi yanmış hayvan gübreleri de hem düzenleme hem gübre katkısı olarak iyi sonuç verir ama büyük bahçelerde hastalık etmeni olduğu için tavsiye etmiyorum...ufak hobi bahçelerinde uygulanabilir...leonardit ve zeolit toprağı ıslah eden iki önemli madde...bunlar da araziye duruma analize göre kullanımı ciddi katkı sağlar....Hiçbir faydalı içerikleri olmasa bile (ki öyle değil) toprağı havalandırdığı,gözenekleri açtığı,yarılmaları önlediği,gevşettiği ve kabarttığı vesaire toprak üzerinde birçok etkiyi gevşemeyi sağladığı için sebze ve meyveler çok kolay kök atıp çabuk büyümekte....Kendimiz bu şekilde yapıyoruz gelişim dehşet...Hiç uğraşmam böyle MUCİZE! ürünlerle...hele şimdiki piyasa şartlarında...örnek foto daha önce attım farklı başlıklar altında...bakın anlattığım şekilde nasıl oluyor linkini atacağım...

erdemx ve Delete beğendi.
Feijoa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2019, 17:09   #45
Ağaç Dostu

Feijoa's Avatar

Giriş Tarihi: 22-01-2018
Ceviz Hüsran Bahçeleri (Nedenler ve Çözümler) inceleyebilirsiniz...2 yaşında şeftalilerin ne hale geldiği,cevizlerin ne hale geldiği ortada...anlattığım faktörler...

erdemx, saleri, g.c. ve 1 kişi beğendi.
Feijoa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-02-2019, 20:18   #46
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-02-2019
Ne gibi bir yan tesiri söz konusu?

Bir hile mi söz konusu, kuşkulanılan bir şey mi mevcut? Bitkilerin genetiğini mi bozuyor, yahut ne gibi bir yan tesiri söz konusu, fiyatımı yüksektir? Forum da, şu anlatılanlardan bir şey çıkartmak çok mümkün gibi görünmüyor, çoğu kişi karnından imalar ile negatif bir tablo çizilmeye çalışılmış, haksız ya da haklılar demiyorum, ama net sonuç nedir? İnsan sağlığına, doğrudan ya da dolaylı olarak, negatif etkileri mi var? Kullanmalı mıyız, kullanmamalı mıyız? Ürün hakkında bir çok vidyo izledim, insanların sözleri değil, bitkilerdeki olağan üstü gelişim çok dikkatimi çekti, eğer bahsettiğiniz şey başka bir olumsuzluksa, eksi yönleri nelerdir? Deneyimlerinizi kanıtsal olarak belirtirseniz sevineceğim...

Düzenleyen Formaldehit : 07-02-2019 saat 20:22 Neden: Yazım hataları telafi edildi.
Formaldehit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2019, 21:02   #47
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-02-2019
Çok sığ tartışmalar var komik. Yahu adam formülünü niye versin ki, birileri ürününü taklit ederde pazar payım azalır diye içeriğini saklıyor olabilir.

Sen hasadına bak, bitkinde bir sorun varmı onu söyle. İlk defa bu forumda tuhaf karalamalara tanık oldum, çevremde anlatılanlara bakılırsa memnun olmayan hiç görmedim.

Fiyatı düşsün çok tuzlu

Delete beğendi.
Kaşkar dağları Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-02-2019, 23:08   #48
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-03-2014
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kaşkar dağları Mesajı Göster
Çok sığ tartışmalar var komik. Yahu adam formülünü niye versin ki, birileri ürününü taklit ederde pazar payım azalır diye içeriğini saklıyor olabilir.

Sen hasadına bak, bitkinde bir sorun varmı onu söyle. İlk defa bu forumda tuhaf karalamalara tanık oldum, çevremde anlatılanlara bakılırsa memnun olmayan hiç görmedim.

Fiyatı düşsün çok tuzlu
İçeriğini %5 organik madde ve %2 humik fulvik asit olarak gösteren bir toprak düzenleyici için bu kadar iddialı söylemler ve videolar olunca birde bu kadar pahalı olunca ister istemez bir araştırma ve tartışma konusu oluyor. Size bizim tartışmamız ne kadar komik geliyorsa bana da bu firmanın çok gizli formülle yapmış olmaları ve bunu bir sırmış edasına büründürmeleri komik geliyor. Zi̇raat mühendisliğinin toprak bölümünden mezunum ve hocalarıma da soruyorum böyle mucizevi bişey varmı diye. Onlar da gülüyorlar. Yani komiklik almış başını gidiyor ama birileri çiftçinin paralarını cukka ediyor.
Memnuniyet konusuna gelince. Bunun sağlamış olduğu kadar etkiyi birçok farklı toprak düzenleyici, hatta bildiğin ahır gübresi ile bile sağlayabilirsin. Eğer o kadar iddialı isen bilimsel çevreler ile birkaç karşılaştırmalı çalışma yaptırırsın ve üniversitelerin onayına sunarsın. Bizde o zaman "sığ" tartışmalardan kurtulur mevcut ürünlerin 4-5 katı parayı paşa paşa buna veririz...

estikey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2019, 11:57   #49
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-03-2019
5 kg kadar aldım. 10 kadar ağaca attım. Başka markalarında toprak düzenleyicilerini kullandım. Bakalım hangisi işe yarayacak.

Delete beğendi.
İbrahimya Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-03-2019, 21:00   #50
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-06-2015
Arkadaşlar merhaba forumda herkes ben aldim kullaniyorum sonuç ne olacak bekliyoruz demiş ama paylaşim olmamış kullanip yorum yapacak varmidir. İyi akşamlar

Delete beğendi.
makovad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2019, 16:16   #51
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi makovad Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba forumda herkes ben aldim kullaniyorum sonuç ne olacak bekliyoruz demiş ama paylaşim olmamış kullanip yorum yapacak varmidir. İyi akşamlar
Yaklaşık bir ay önce kullandım. Sonuçları Haziran gibi paylaşırım

makovad ve Delete beğendi.
Eski 28-03-2019, 16:31   #52
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi estikey Mesajı Göster
İçeriğini %5 organik madde ve %2 humik fulvik asit olarak gösteren bir toprak düzenleyici için bu kadar iddialı söylemler ve videolar olunca birde bu kadar pahalı olunca ister istemez bir araştırma ve tartışma konusu oluyor. Size bizim tartışmamız ne kadar komik geliyorsa bana da bu firmanın çok gizli formülle yapmış olmaları ve bunu bir sırmış edasına büründürmeleri komik geliyor. Zi̇raat mühendisliğinin toprak bölümünden mezunum ve hocalarıma da soruyorum böyle mucizevi bişey varmı diye. Onlar da gülüyorlar. Yani komiklik almış başını gidiyor ama birileri çiftçinin paralarını cukka ediyor.
Memnuniyet konusuna gelince. Bunun sağlamış olduğu kadar etkiyi birçok farklı toprak düzenleyici, hatta bildiğin ahır gübresi ile bile sağlayabilirsin. Eğer o kadar iddialı isen bilimsel çevreler ile birkaç karşılaştırmalı çalışma yaptırırsın ve üniversitelerin onayına sunarsın. Bizde o zaman "sığ" tartışmalardan kurtulur mevcut ürünlerin 4-5 katı parayı paşa paşa buna veririz...
Yüksek performanslı sıvı kromatografi cihazı (HPLC), atomik absorpsiyon kromatografi diye bir cihaz var. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Merkez laboratuvarında her ikisi de mevcut. Örnek alıp analiz yapıldığında ürün içeriği sır olmaktan çıkıyor. "Sır" diye bir şey yok.

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2019, 12:18   #53
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Doku_Kültürcü Mesajı Göster
Yüksek performanslı sıvı kromatografi cihazı (HPLC), atomik absorpsiyon kromatografi diye bir cihaz var. Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Merkez laboratuvarında her ikisi de mevcut. Örnek alıp analiz yapıldığında ürün içeriği sır olmaktan çıkıyor. "Sır" diye bir şey yok.
Urun piyasaya cıktıklari zamandan bu yana fiyatlari ayni. 5 sene oncede ayni fiyata satiyorlardi , simdide. Çok iyi reklam faliyeti ile mevcut piyasadaki eşdeger urunlerden daha yuksek fiyat ile satiş yaptilar. Benim şahsi düşüncem piyasada satilan hümik asitlerle ayni katagoride bir urun. Fazlaca reklam yaptiklari icin insanlarin ilgisini cekiyor.

Eski 30-04-2019, 14:57   #54
Ağaç Dostu

selim_50's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2007
daha önceki mesajlarımda belirttiğim gibi ayvada kullandım, doğrudan katkısı oldumu bilemiyorum ama çok düzgün ve yaşına göre çok çok miktarda meyve verdi, fidanın ikinci yılında büyük boya kovaları ile bir kova dolusu ayva aldım, bu hafta yeni diktiğim fidanlarda tekrar kullandım, İçeriğini etiketin üzerine yazmışlar %5 organik madde ve %2 humik asit ve %20 nemlendirici yazıyor, galiba en büyük katkısı nem sağlaması, uyguladıktan sonra etrafında nem halkası oluşturuyor.

Delete beğendi.
selim_50 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-05-2019, 08:21   #55
Yeni Üye

Rekor gelişim kullanan birisi olarak diyebilirim ki , öyle mucizeler yaratmiyor. Kullandığım meyvelerde çok fazla bir gelişim omadi. Benim için rekor gelişim bitmiştir.

Eski 19-05-2019, 11:43   #56
Ağaç Dostu

aydemiraydın's Avatar

Giriş Tarihi: 28-02-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İbrahimya Mesajı Göster
Rekor gelişim kullanan birisi olarak diyebilirim ki , öyle mucizeler yaratmiyor. Kullandığım meyvelerde çok fazla bir gelişim omadi. Benim için rekor gelişim bitmiştir.

teşekkür ederim.

Delete beğendi.
aydemiraydın Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2020, 21:14   #57
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-01-2020
Rekor gelişim nasıl bişey faydası var mı?

Delete beğendi.
Ahmet 35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2020, 23:04   #58
Ağaç Dostu

Sagun's Avatar

Ne olduğunu tam açıklayan yok formül bilinmesin diye? Gübre gibi ama leonardit içeren bir karışım olduğunu düşünüyorum.

Delete beğendi.
Eski 20-02-2020, 23:37   #59
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2016
Darılmayın ama şu saçmalığa inanmakla konyadaki çok gizli uzay üssüne inanmak aynı şeydir.

MeyveliTepe ve Delete beğendi.
WindWild Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2020, 12:05   #60
Ağaç Dostu

bnymnblr's Avatar

Giriş Tarihi: 11-04-2009
Forumdaki arkadaşlar, bilmedikleri ürüne temkinli bakarak koruyucu yorumlar yazmışlar. Ben de bilmesem acaba derdim.
Acaba ayrıntı işin neresinde anlatayım.
Ben bu ürünü kullandım.
Genel itibariyle şöyle belirteyim.
Ürün bir gübre değil arkadaşlar
Ürün toprak düzenleyici

Ürünün en belirgin özelliği toprağa attıktan sonra zaman içerisinde
Toprağın sert yapısını gevşetiyor.
Toprak gözenekli hale geliyor.
Gevşeyen ve gözenekli hale gelen toprakta bitkiler daha hızlı, daha derine ve daha ileriye kök salabiliyorlar.
Gevşeyen ve gözenekli topraklar suyu uzun süre tutmuyor Bu durum, kök bölgesinde mantarı hastalıkların oluşumuna imkan vermiyor. Böylece kök bölgesinden başlayarak bitkiyi kurutmuyor.

Bitkinin geniş alanlara kök salabilmesi daha çok topraktan besin alabilmesine imkan tanıyor.
Daha çok kök alanına sahip bitki, daha hızlı ve daha güzel gelişme gösteriyor.

Ancak toprağınızın besin içeriği zayıf olursa,
"bitki iyi bir kök sistemine sahip olsa da"
gelişimi nispeten daha ağır seyreder. İstediğinizi size veremez.

Bitkiyi besleyebilmek için uygun gübre gereklidir. Tekrar hatırlatayım. Bu ürün gübre değil, toprak düzenleyicidir. Toprak düzenleyiciler, toprağı bitkilerin daha iyi bir kök sistemine sahip olacakları ölçüde gevşetirler.

Bir diğer hususta bir toprak düzenleyici üreteceksiniz ve formulasyonunu herkesle paylaşacaksınız
Böyle bir şeyi bir firma neden yapsın ki
Bir benzerini başka firmalar da üretmeye başlar.
Firmalar bunu ticari olarak gizlerler (bence)

erdemx ve Delete beğendi.

Düzenleyen bnymnblr : 22-02-2020 saat 09:12
bnymnblr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024