agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni192Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-04-2021, 15:56   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-04-2021
Bahçedeki bir kaç ağaç için uyguladık, 20 gün oldu bakalım sonuç ne olacak. zeolit benzeri kahverengimsi siyahımsı ince çakıl kum görünümü var, oldukça da ağır. Test etmeden peşin hüküm vermeyelim.

Mabet ağacı beğendi.
Zihin kontrolü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2021, 16:08   #92
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-04-2021
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Thymus vulgaris Mesajı Göster
https://www.youtube.com/watch?v=neIupflH-ew
Bakın buradaki çiftçi diyor ki; amino asit, hümik asit denemediğim ithal ürün kalmadı, ancak rekor gelişimden fayda gördüm diyor, enteresanmış.

Öte yandan, rekor gelişim videolarını izlerken bu videoya denk geldim, nano boyutta diyor bu nedir sizce? https://www.youtube.com/watch?v=EAnuiCr8bfE
Gökçek beyin tarım ürünleri sattığını ilk kez duydum, genelde bitki özleri ve insan sağlığı üzerine ürünler satıyorlar, hatta ürünlerinin methini çok duydum, ancak çok pahalı satıyor ve sattığı ürünler 20 günde bitiyormuş. Ama kaliteli ürünler olduğunu çok kişiden duydum, ölümcül hastalıkları tedavi ettiği söylentileri yaygın. Eğer öyle ise Allah razı olsun

Zihin kontrolü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2021, 18:36   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-06-2021
Bitkilerin soğuğa karşı dayanımını artırıyor, tahminimce abscisic asit ihtiva ediyor.

Abscisic acid Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2021, 18:23   #94
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 26-06-2021
Hümik fülvik asiti tanıyın yeterli, Antep de leonardit yatakları var, öğütülmüş leonardit satın alın, çok ucuz. İçine öğütülmüş bazalt ve perlit tozu ekleyin tamamdır, ayrıca toprağa simbiyotik ve probiyotikler ekleyin alın size toprak düzenleyici.

Mabet ağacı beğendi.
Hörmetler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-07-2021, 14:17   #95
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-07-2021
Baş rol karbon olabilir

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bnymnblr Mesajı Göster
Burada belgeleri var zaten
https://www.rekorgelisim.com/belgeler
Analiz sonuçları kuru ağırlık üzerinden yapılmış
Rekor gelişim değilde, başka bir firma ürünü olan toz toprak düzenleyici satın almıştık, siyah renke kara barutu andırıyor kum gibi ağır, markasını anımsayamadım, ancak içersinde karbon olduğunu ve asıl fayda verem şeyin karbon olduğunu söylemişlerdi.

Karbon şu aktif karbon olarak bildiğimiz şey mi? Bakın birde sıvısı var tanıtımı yapılan bir video buldum:

Gübre Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-09-2021, 00:26   #96
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 29-09-2021
Daha önce bu başlığı okudum, yinede rekor gelişim toprak düzenleyici sipariş ettim, uyguladım, ancak benim bahçemde çalışmadı.

Şimdi altech deniyorum, biraz pahalıya geldi ama bakalım sonucu göreceğim.

Bitki hobi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-10-2021, 19:04   #97
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-10-2021
Dün zirrat fakültesinde bir uzmanla sohbet ettim, ezber bozan şeyler söyledi, hiç bir şeye itibar etmeyin diyor, reklam aldı başını yürüdü aklınızı başınıza toplayın diyor. Rekor gelişim hakkında bilgim deneyimim yok, ancak bu başlığı buldum yazmak için, genel bir misaldir. Vebale girmek istemem.

Rumuz & Nick Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-10-2021, 02:21   #98
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-10-2021
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rumuz & Nick Mesajı Göster
Dün zirrat fakültesinde bir uzmanla sohbet ettim, ezber bozan şeyler söyledi, hiç bir şeye itibar etmeyin diyor, reklam aldı başını yürüdü aklınızı başınıza toplayın diyor. Rekor gelişim hakkında bilgim deneyimim yok, ancak bu başlığı buldum yazmak için, genel bir misaldir. Vebale girmek istemem.
'bir şöför araba tamircisi olamayabilir, keza bir tamircininde zehir gibi şöför olacağı kaidesi yoktur'

...genelleme yapılıyor

Kimle konuştunuz ilim adamları ve yüz tane professör toplantı yaparken heyet ile mi istişare yaptınız, ölçüt nedir?

Hele otur şöyle bir soluklan, iki bardak da çay içi falan demediler mi?

The Well Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-05-2022, 19:06   #99
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Giriş Tarihi: 11-07-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sınama Mesajı Göster
Evet rekor yaprak gübresi uygulayalı 2 ay oldu

Yanan biberiyeler ve zarar gören defne ağacım mart 15/2022 & mayıs 16/2022

Vejetatif süreç ne zaman sona erecek bu konuda uzman değilim, büyüme hormonu uyguladım ancak hiç bir sürgün filiz yahut tomurcuk emaresi yok, güç toplasın umudu ile bazı dallarıda budadım, bekliyorum bakalım ne olacak, tek küçük canlı yaprak kaldı üzerinde:
Uygulama dozunuz nedir ?

devrann Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-05-2022, 22:54   #100
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-02-2007
Alıntı:
Yaz dinlemesi nedir? Kim gelir yahut hizmet verir, uzmandan kasıt nedir toprak veya gövde analizi falan mı?
Geçenlerde bir çiftçi televizyonda yakınıyordu, toprak analizi bile düzgün yapılamayan çoğu şeyin sahte olduğu bir ülkede yaşıyoruz demişti Analizin sahte çıkma olasılığı var mı?
"YAZ DİNLENMESİ" sıcakların zirve yaptığı temmuz-ağustos aylarında gerçekleşir. Bu dönemde ağaçlar gelişmeyi durdurur. Ciddi bir laboratuvarda analiz yaptırmanız önemli. Toprak örneği alırken de izlenecek yol için: https://arastirma.tarimorman.gov.tr/...ak-ornegi-alma

Doku_Kültürcü Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2022, 15:33   #101
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-05-2022
Ben büyük umutlarla hem toprak gelişim ürününü hemde yaprak gübresini söyledikleri ve yazdıkları miktarda kullandım. Hayal kırıklığı boşa giden zaman ve para.

drmumtaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2022, 16:41   #102
Ağaç Dostu

Alıntı:
15 gün evvel derin budama yaptım ve aşı macunu ile yaraları kapattım, dallar kuru değil, yaş esnek.

2022 Haziran 18 sabah çekim fotolar, valla iyi yağmurlar yağdı dibi göllendi falan, toprak arınmıştır muhtemelen.

Dibine demlenmemiş siyah çay falan serptim, kaliteli hümik asit verdim, gövdeden topraktan tekrar giberellik de uyguladım, ancak hiç filizlenme emaresi yok. Şimdi tam anlamıyla öldü diyebilirmiyiz defne için?
Çok kötü budamışsınız. Ağaç üzerindeki canlı tek yaprağı da götürmüşsünüz. Bu durumda bile bitki canlıysa çimlenecektir. Bunu deteklemek için metre kareye 20-30 gram amonyum nitrat ya da potasyum nitrat uygulayın. Önce suda çözün, sonra yarım metrelik bir çubuk alın. Bitki gövdesini merkez yaparak ağaçtan yarım metre uzaklıkta bir çember çizin. ve gübreyi bu çembere uygulayın. Ağacın aktif kök bölgesi ağacın taç iz düşümünün uçlarında yer alır. Sonra da bolca sulayın.

Kolay gelsin...

Sınama beğendi.
Eski 19-06-2022, 02:47   #103
Ağaç Dostu

Alıntı:
Dayı hörmetler, verdiğiniz bilgi benim için çok önemli teşekkür ederim;

1- Elimde nisandan arta kalan 20/20/20 NPK var bunu eritip kullansam olur mu?

2- Eğer olur ise şayet kullanacağım oran nedir?

3- Ve şemasını çizdiğim sınır içersine 5 litre suda çözüp uygulasam olur mu?
Bu olmaz. Bitki zaten iz element nedeniyle zarar görmüş durumda. İz elementsiz bir kompoze gübre kullanın, çizdiğiniz o alana, 5gram kompoze gübreyi 1 litre suda çözün ve uygulayın.

Eski 03-07-2022, 14:50   #104
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-06-2014
Tüm gübreler aşırı dozda kullanılırsa bitkiyi yakar.
.
.
.

megbilgi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2022, 21:26   #105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 06-07-2022
rekor gelişim toprak düzenleyici satın almıştım
siyah kömür gibi akvaryum kumu na benzer ağır bir toz
ve hiç bir faydasını görmedim. toprağı çapaladım bol ıslattım ne yaparsam yapayım videolarda anlatıldığı gibi olmadı. siyah ince öğütülmüş kaya parçalarına benziyor. toprağın içinde öylece duruyor hiç derine işlemedi. belkide bi şeyleri eksik veya yanlış yapmış olabilirim emin değilim.

daha önce elbistandan leonardit getirtmiştim. leonardite benzemiyor alakası dahi yok. yani leonardit pudra gibi hafif gayet yumuşak bir malzeme rengi biraz andırsada toprak düzenleyici leonardite kıyasla çok çok ağır.

aslında basit bir analizle ne olduğu ortaya çıkabilir, ancak tahlil yaptırmak aklıma gelmedi.

Rekor gelişim şikayet başka var mı?

Felsefe yapma Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2022, 09:17   #106
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-07-2022
Şikayet eden de var memnun kalanda, bu çoğu farklı marka için geçerli. İklim, toprak, su, güneş, hangi bitkilerde ne etki gösterdiği falan görecelidir. Her koşulda aynı performans beklenemez kanaatimce, yaprak gübresi hakkında malumatım yok, ancak toprak düzenleyici için olumlu bazı denemeler gördüm. Ayrıca topraksız tarımda da kullanılıyormuş: https://www.gubregubre.com/topraksiz...-nasil-yapilir

Eklenen Resimler

Françıçca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2022, 22:07   #107
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Françıçca Mesajı Göster
Şikayet eden de var memnun kalanda, bu çoğu farklı marka için geçerli. İklim, toprak, su, güneş, hangi bitkilerde ne etki gösterdiği falan görecelidir. Her koşulda aynı performans beklenemez kanaatimce, yaprak gübresi hakkında malumatım yok, ancak toprak düzenleyici için olumlu bazı denemeler gördüm. Ayrıca topraksız tarımda da kullanılıyormuş: https://www.gubregubre.com/topraksiz...-nasil-yapilir
Firmanın reklamı tuzlukla hafif ağacın kenarına ekiyorsun verimi katlanıyor modundaydı, gelişme var gerçeğe biraz daha yakınlaşmış denemeler.

Eski 04-08-2022, 00:13   #108
Ağaç Dostu

devrann's Avatar

Alıntı:
Rekor yaprak gübresi yanığı

Uygulama sonrası ve geçen süre için son durum ve yine hareket yok.

Bu ağacı sökdükten sonra, kasım 15 yeni dikim için sizce mantıklı bir sezon mu?

03 - Ağustos - 22
Durum kötü isterseniz vakit kaybetmeden değiştirin şu sıcak zamanlarda biraz gelişsin.Birde o ürünle ilgili içerik zaten klor oranı çok fazla ki klor bir gübrede olmaması gereken birşey, çok düşük düzeylerde olması veya hiç olmaması gübrenin kalitesini fiyatını belirleyen bir faktör.Klor suda bulunan özellikle musluk suyunda fazlasıyla bulunan bitkinin azda olsa ihtiyacı olduğu bir mikroelement.Üstelik klor mobil,bakır ve mangan immobil yani klor bitkilere daha kolay taşınır noksanlığı en altta görünür yani bitkinin genç yaşlı bütün heryerine kolaylıkla taşınır.Komple yandığı için görüntü beni klora sevkediyor. Bu gübrenin içerisinde daha farklı bir içerik varmıdır bilmiyorum ancak şu tabloya göre klor kaynaklı bir yanma olabilir.Çünkü musluktan suladıysanız gübrenin klor içeriği ve suyun içerisindeki klor miktarı konsantrasyonu arttırmış olmalı ama yinede emin değilim o oranlar bir ağacı kurutabilir mi ? Bitki hassas bir bitki olsa klora karşı elma,çilek,narenciye gibi belki yakabilir bitkiyi ;yüksek konsantrasyonda yapraklarda yanma oluyor ama bu şekilde komple kurutma çok zor.Belki defnede klora çok hassas bitkilerdendir bilemiyorum ama bu gübrenin klor içeriği zaten çok yüksek potasyum içeriği yok, hani potasyum korürür kaynaklı olur gübre o da 0,6 civarlarında olur bu tarzdaki bir gübrenin 0,1 gibi bir değer olması gerekli en fazla.0,87 çok yüksek bir değer sıvı bir gübre için.Satılan içerikten fazla olmaması gereken klor var burası zaten çok saçma.

Eski 02-11-2022, 14:31   #109
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ejder İnciri Mesajı Göster
Toprağı anında torf haline getiren ürün:
https://www.youtube.com/watch?v=BCzxUeDdPGY
Toprağa kükürt uygulandığında, toprak mikroorganizmalarının da etkisiyle oksitlenir. Oksitlenen kükürt, topraktaki su ile tepkimeye girip sülfürik asit oluşturur. Sülfürik asit, toprak pH değerini düşürür. pH değeri 4-4.5 olduğunda toprak kil mineralleri yapısında bulunan aluminyum çözelti haline geçer ve bitkilerde aluminyum zehirlenmesi gözlenir.

Sonuç: Kafanıza göre uygulama yapmayın. Toprak analizi yaptırın, gerekiyorsa kükürt uygulayın. Tersi durumda, toprakta uzunca bir süre bir şey yetiştiremeyebilirsiniz.

Muda ve aydemiraydın beğendi.
Eski 02-11-2022, 17:07   #110
Yeni Üye

Ejder İnciri's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2021
Tahminimce toprak düzenleyici toz/sıvı çoğu farklı deneyim aslında toprağı çözdüğü için benzer sorunlara sebebiyet veriyor

Mesela toz toprak düzenleyicler hakkında şikayet sitelerinde olumsuz yorumlara tanık oldum belkide toprakta fazla atılmış NPK gibi yığılmaları çözdüğü için bitkilerin alımını hızlandırarak doz aşımı ile bitkiye zarar veriyor olabilir

Ejder İnciri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:32.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024