agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni2Beğeniler
  • 1 Gönderen hakanturkucu
  • 1 Gönderen İsmail Kuzucu

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-12-2014, 20:17   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-12-2012
Bahçe coşturan hakkında

Merhaba ben yıllardır bahçecoşturan isimli karton kutu ambalajda (sıvı değil ) suni gübre kullanıyorum .Önceki yıllarda bu ürünün içeriği kutu üstünde yazıyordu ama son dönemde artık yazmıyorlar. Sonuçta 15 bodur ve 3 tam boy ağacıma bunları kulanıyorum bir bakıam mecbur kalıyorum çünkü kendi haline bırakırsam hiç gelişmiyorlar ağaçlarım 4-5 yaş arasında hepsi. Bu bitki besinini kullandığımda meyve tutumu oldukça fazla oluyor gövdeleri kalınlaşıyor yaprakları fazlalaşıyor. fark gözle görülüyor buna itirazım yok ancak kafama takılan konu şu. ağaçların meyvesini yiyoruz haliyle acaba içeriğinde hormon kanserojen madde toksin vs var mıdır insan sağlığına olumsuz etkisi olur mu ? Çünkü ağaçların dalları orantısız uzuyor uçları aşırı büyüyor ve dalların ucu çok ince hale geliyor gözle görülüyor bu

YeniGine beğendi.
hakanturkucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-12-2014, 20:26   #2
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Kullandığınız ürün ağaca gerekli olan besinleri sağladığı için gelişmesini görüyorsunuz. Siz hormon değil toprağın ihtiyacı olan gübreleri kullanıyorsunuz. Ağaçta ilaçlar kullanmadığınız sürece ve kullandığınız zamanda gerekli süreyi beklediğiniz zaman her hangi bir sağlık sorunu ortaya çıkmaz.

YeniGine beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:47.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024