agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni280Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-01-2019, 18:11   #91
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Serumları yapıp süzüp kaldırdıktan sonra, önce aktifleştirilmiş lactobacillus sıvısı yapacaksınız. Bunun için, 1 litre melas, 1 litre serum ve 18 litre suyu iyice karıştırıp bir kaba dolduracaksınız. Ağzı kapalı ama gazı boşaltacak bir düzene ihtiyacınız var. Hava kilidi iyi iş görür. Karanlık ve ılık bir yerde 15 gün bekleyecek. Bu sıvıyı sulama suyuna 1:50 - 1:100 aralığında bir oran ile kullanabilirsiniz.

Bu sıvı ile aynı zamanda bokashi de yapabilirsiniz, ki mutfak artıklarının değerlendirilmesinde çok iyidir. Bokashi'yi ister toprağa gömün, ister solucanlara yedirin, ki muhteşem vermicompost elde edersiniz.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2019, 20:26   #92
Ağaçsever

mertan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2018
Bahsettiğiniz 20 litrelik sıvının bekleme süresi nedir?

mertan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-01-2019, 22:54   #93
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mertan Mesajı Göster
Bahsettiğiniz 20 litrelik sıvının bekleme süresi nedir?

1 ay içinde kullanıp bitirmelisiniz.

mertan beğendi.
Eski 09-02-2019, 11:31   #94
Ağaçsever

mertan's Avatar

Giriş Tarihi: 21-02-2018
Evde yaptığım laktik asitte tortu üstte birikmişti fakat damacanalarda yaptığım laktik asitin tortusu alta indi bir sorun var mıdır? Damacanaları karanlık diye kazan dairesinde beklettim, Soğuktan olmuş olabilir mi?

Eklenen Resimler

mertan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2019, 12:43   #95
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Normalde üstte birikmesi gerekir. Yine de görünüş olmuş gibi.

Eski 17-04-2019, 15:30   #96
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-12-2018
Merhaba, Benim denemem biraz değişik sonuçlandı. Pirinç suyunu karanlık bir mutfak dolabında bekletmiştim. Yaklaşık 1,5 bardak kadar pirinç suyuna 2 litre UHT süt ekledim, kavanozun ağzını hava alacak şekilde örtüp balkonda beklettim. Havadan bakteri toplama meselesini yanlış anlamışım sanırım, şimdi tekrar okuyunca karanlık bir yerde ve 20-25 derece gibi bir sıcaklıkta beklemesi gerektiğini anlıyorum. Karışım kefir gibi bir kıvamda. Kötü koku yok, hatta merak edip tadına baktım, tadı da tatlımsı kefir gibi. Market yoğurdu ile yoğurt mayalayınca sünen bir kıvamda yoğurt olur ya hani, kıvamı öyle. Fotoğraflardaki gibi sıvının altta kalması gibi bir durum olmadı. Tamamı homojen, bildiğiniz kefir Tülbentten geçireyim belki sıvı kısmı ayrışır dedim, bütün karışım tülbentten geçti. PH ölçtüm, 4 çıktı. Böyle bir durumla karşılaştınız mı acaba? Gereksiz tüketim konusuna kafayı takmış biri olarak o iki kutu (UHT de olsa) sütün boşa gitmesine gönlüm el vermiyor.
- Kavanoza alıp bu kez karanlık ve ılık bir yerde biraz daha mı bekletsem diye düşünüyorum ama bilemedim.
- Üstte kalan tortunun hayvanların sindirim sistemi için iyi olduğunu okumuştum, denemek için köpeğime tattırdım, bayıla bayıla yaladı. Bu karışım işe yaramayacaksa köpüşe yedirsem mi?
- Enzim yapmaya başladım, bu karışımı enzimde kullanabilir miyim?
- Meyvelitepe'nin bloğundan okuduğum apartmanda kolay komposto yapımı ile ilgili yazısından yararlanarak bir nevi bokashi yapıyorum. Gazete kağıdı, yumurta viyolü gibi kağıtları parçalıyorum; ekşi maya, melas, su karışımı ile kağıtları ıslatıyorum, 2 hafta hava almayacak şekilde bekletip sonra kurutuyorum. Bunu da evden çıkan organik atıklarla karıştırıp hava almayacak şekilde bekletiyorum. En son toprağa gidiyorlar. Klasik bokashi sürecini serum yerine ekşi maya ile yapıyorum diye özetlenebilir. Bu işte şu anda elde ettiğim karışımı kullanabilir miyim?

Sofii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2019, 02:24   #97
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sofii Mesajı Göster
Merhaba, Benim denemem biraz değişik sonuçlandı. Pirinç suyunu karanlık bir mutfak dolabında bekletmiştim. Yaklaşık 1,5 bardak kadar pirinç suyuna 2 litre UHT süt ekledim, kavanozun ağzını hava alacak şekilde örtüp balkonda beklettim. Havadan bakteri toplama meselesini yanlış anlamışım sanırım, şimdi tekrar okuyunca karanlık bir yerde ve 20-25 derece gibi bir sıcaklıkta beklemesi gerektiğini anlıyorum. Karışım kefir gibi bir kıvamda. Kötü koku yok, hatta merak edip tadına baktım, tadı da tatlımsı kefir gibi. Market yoğurdu ile yoğurt mayalayınca sünen bir kıvamda yoğurt olur ya hani, kıvamı öyle. Fotoğraflardaki gibi sıvının altta kalması gibi bir durum olmadı. Tamamı homojen, bildiğiniz kefir Tülbentten geçireyim belki sıvı kısmı ayrışır dedim, bütün karışım tülbentten geçti. PH ölçtüm, 4 çıktı. Böyle bir durumla karşılaştınız mı acaba? Gereksiz tüketim konusuna kafayı takmış biri olarak o iki kutu (UHT de olsa) sütün boşa gitmesine gönlüm el vermiyor.
- Kavanoza alıp bu kez karanlık ve ılık bir yerde biraz daha mı bekletsem diye düşünüyorum ama bilemedim.
- Üstte kalan tortunun hayvanların sindirim sistemi için iyi olduğunu okumuştum, denemek için köpeğime tattırdım, bayıla bayıla yaladı. Bu karışım işe yaramayacaksa köpüşe yedirsem mi?
- Enzim yapmaya başladım, bu karışımı enzimde kullanabilir miyim?
- Meyvelitepe'nin bloğundan okuduğum apartmanda kolay komposto yapımı ile ilgili yazısından yararlanarak bir nevi bokashi yapıyorum. Gazete kağıdı, yumurta viyolü gibi kağıtları parçalıyorum; ekşi maya, melas, su karışımı ile kağıtları ıslatıyorum, 2 hafta hava almayacak şekilde bekletip sonra kurutuyorum. Bunu da evden çıkan organik atıklarla karıştırıp hava almayacak şekilde bekletiyorum. En son toprağa gidiyorlar. Klasik bokashi sürecini serum yerine ekşi maya ile yapıyorum diye özetlenebilir. Bu işte şu anda elde ettiğim karışımı kullanabilir miyim?

Yaptığınzı şey lactobacillus serumu olmamış. Tarife göre baştan yapmanızı tavsiye ederim.

Öte yandan yaptığınız da zararlı bir şey değil, köpeğinize yedirmenizde bir mahzur olduğunu sanmam.

Eski 18-04-2019, 09:04   #98
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-12-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Yaptığınzı şey lactobacillus serumu olmamış. Tarife göre baştan yapmanızı tavsiye ederim.

Öte yandan yaptığınız da zararlı bir şey değil, köpeğinize yedirmenizde bir mahzur olduğunu sanmam.

Çok teşekkür ederim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sofii Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2020, 16:48   #99
Yeni Üye

likyaorman's Avatar

Giriş Tarihi: 22-12-2019
Galeri: 1
Laktobasil serumunu aktivite etmek icin seker pancari melasi mi kullanmaliyiz? Elma melasi kullanilmasi sorun teskil eder mi? Arastirmalarima gore: "Seker pancarı melası, toprak sağlığı için makul miktarda makro ve mikro besin içerir. Bunlar daha iyi bir bakteriyolojik toprak ömrü sağlar. Pancar melası topraktaki mikro organizmaları uyarır. Buna karşılık, toprağın yapısını ve nem içeriğini uyarırlar. Pancar melası ayrıca eser elementler ve şelatlar içerir. Pancar melası de zararlıları kovmak üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Daha fazla şekerli bir ürün arıyorsanız, elma melası öneririz." Dusuncelerinizi onemsiyorum.

likyaorman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-04-2020, 18:39   #100
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi likyaorman Mesajı Göster
Laktobasil serumunu aktivite etmek icin seker pancari melasi mi kullanmaliyiz? Elma melasi kullanilmasi sorun teskil eder mi? Arastirmalarima gore: "Seker pancarı melası, toprak sağlığı için makul miktarda makro ve mikro besin içerir. Bunlar daha iyi bir bakteriyolojik toprak ömrü sağlar. Pancar melası topraktaki mikro organizmaları uyarır. Buna karşılık, toprağın yapısını ve nem içeriğini uyarırlar. Pancar melası ayrıca eser elementler ve şelatlar içerir. Pancar melası de zararlıları kovmak üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir. Daha fazla şekerli bir ürün arıyorsanız, elma melası öneririz." Dusuncelerinizi onemsiyorum.
Çok farketmez, önemli olan bakterileri beslemek. Sadece, içinde bakteri öldürücü bir katkı olmamasına dikkat etmelisiniz.

likyaorman beğendi.
Eski 02-05-2020, 14:13   #101
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-06-2008
Alıntı:
Serumları yapıp süzüp kaldırdıktan sonra, önce aktifleştirilmiş lactobacillus sıvısı yapacaksınız. Bunun için, 1 litre melas, 1 litre serum ve 18 litre suyu iyice karıştırıp bir kaba dolduracaksınız. Ağzı kapalı ama gazı boşaltacak bir düzene ihtiyacınız var. Hava kilidi iyi iş görür. Karanlık ve ılık bir yerde 15 gün bekleyecek. Bu sıvıyı sulama suyuna 1:50 - 1:100 aralığında bir oran ile kullanabilirsiniz.

Bu sıvı ile aynı zamanda bokashi de yapabilirsiniz, ki mutfak artıklarının değerlendirilmesinde çok iyidir. Bokashi'yi ister toprağa gömün, ister solucanlara yedirin, ki muhteşem vermicompost elde edersiniz.
Sayın Meyvelitepe, bokashi yapımında kullanılacak olan sıvıyı(kepek ile kurutmadan sıvı olarak kullanmak istiyorum) aynı oranda mı (1:50) sulandırmamız gerekiyor. Daha yoğun sıvı kullanmamızın (örneğin sulandırmadan ya da birebir sulandırarak gibi) yararı var mı?
Bir de, bu sıvıyı (sulandırılmış sıvıyı) kullanmanın süresi var mı? Dolapta ne kadar bekletebiliriz?

dryad beğendi.
meeteine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2020, 16:32   #102
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi meeteine Mesajı Göster
Sayın Meyvelitepe, bokashi yapımında kullanılacak olan sıvıyı(kepek ile kurutmadan sıvı olarak kullanmak istiyorum) aynı oranda mı (1:50) sulandırmamız gerekiyor. Daha yoğun sıvı kullanmamızın (örneğin sulandırmadan ya da birebir sulandırarak gibi) yararı var mı?
Bir de, bu sıvıyı (sulandırılmış sıvıyı) kullanmanın süresi var mı? Dolapta ne kadar bekletebiliriz?
Aktifleştirilmiş bakteri sıvısını mutfak atıklarına sulandırmadan da fısfıslayarak kullanabilirsiniz. Bakteri yoğunluğu daha fazla olacağı için daha iyi. Ancak bu sıvıyı çok uzun bir müddet saklayamazsınız. Takriben 1 ay kadar saklanabilir. Kokusu değişirse kullanmayın.

dryad beğendi.
Eski 17-05-2020, 01:31   #103
Ağaçsever

feyzalp's Avatar

Giriş Tarihi: 03-03-2020
Bokaşi denemem

Bu başlık uzun süredir atıl kalmış. Tahminimce Bokaşi yöntemiyle kompost yapımı biraz zahmetli ve sabır istediği için birçok kimse uzun süre devam edememiş olabilir. Yanılıyorsam kusurumu affedin lütfen.
Ben de bokaşi serumu yaptım. Yaklaşık 3 haftadır da evdeki bütün organik atıkları toplayıp bokaşi talaşı ile kovada biriktiriyorum. Sızan suyunu alıyorum.
Dün kovamız doldu. Yedek kovaya geçiyoruz.
Dolan kovayı karanlık bodrumda 2 hafta kadar bekleteceğim. Sonra bahçede açtığım kompost çukurunda başlatacağım bakalım.
Aşamaları ile ilgili fotoğraflar da çektim. Siteye fotoğraf eklemeyi biraz öğrenirsem daha detaylı yazıp görüntüleri ekleyeceğim.
Doğadan aldıklarımızı geri vermenin zevkini yaşamanız dileğiyle...

MeyveliTepe, dryad ve saleri beğendi.
feyzalp Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2020, 02:23   #104
Ağaç Dostu

derin35's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Foruma fotoğraf nasıl yüklenir?

Buradan faydalanabilirsiniz.

derin35 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2020, 10:29   #105
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-04-2020
Princi sıcak suyla yıkadıktan sonra elde ettiğimiz sıvıyı şişeledikten sonra ağzını tülbentle örterek 1 hafta kadar beklettikten sonra ilave edeceğimiz süt kapımıza gelen sütçüden aldığımız sütü kaynatacakmıyız yoksa kaynatmadan direk sıvıya ilave ederek mi bekleteceğiz.

Çamfıstığı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2020, 11:57   #106
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çamfıstığı Mesajı Göster
Princi sıcak suyla yıkadıktan sonra elde ettiğimiz sıvıyı şişeledikten sonra ağzını tülbentle örterek 1 hafta kadar beklettikten sonra ilave edeceğimiz süt kapımıza gelen sütçüden aldığımız sütü kaynatacakmıyız yoksa kaynatmadan direk sıvıya ilave ederek mi bekleteceğiz.
Kaynamış süt olursa daha emniyetli olur. Bakteriler pirinç suyundan gelecek zaten. Süt ile gelecek bakteriye ihtiyacımız yok.

Eski 17-05-2020, 20:47   #107
Yeni Üye

atila filmer's Avatar

Giriş Tarihi: 11-11-2009
Merhaba,

Pirinç yıkama suyunu bekleterek elde ettiğim sıvıyı süzerek süt ile karıştırdım. yaklaşık 2 gün geçti ve ayrışma şimdiden oluştu. İlk defa yaptığım için bilmiyorum bu kadar çabuk ayrışması normal midir? Her halükarda 15 gün beklemeyi düşünüyorum şu an için güzel bir yoğurt kokusu geliyor kabın içinden. Ne önerir daha önce yapmış olanlar?

Teşekkürler

MeyveliTepe beğendi.
atila filmer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2020, 20:53   #108
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi atila filmer Mesajı Göster
Merhaba,

Pirinç yıkama suyunu bekleterek elde ettiğim sıvıyı süzerek süt ile karıştırdım. yaklaşık 2 gün geçti ve ayrışma şimdiden oluştu. İlk defa yaptığım için bilmiyorum bu kadar çabuk ayrışması normal midir? Her halükarda 15 gün beklemeyi düşünüyorum şu an için güzel bir yoğurt kokusu geliyor kabın içinden. Ne önerir daha önce yapmış olanlar?

Teşekkürler
Beklesin, 2 günde bir kontrol edin. Sıcak havada süre kısalabilir.

atila filmer beğendi.
Eski 17-05-2020, 21:08   #109
Yeni Üye

atila filmer's Avatar

Alıntı:
Teşekkürler hızlı yanıtınız için. Dün akşam çektiğim hali fotoğraftaki gibidir.

Eklenen Resimler

Eski 18-05-2020, 10:06   #110
Ağaç Dostu

Alıntı:
Princi yıkayarak elde ettiğimiz suyu en az 5-6 gün beklettikten sonra süt ilave etmemiz gerekmiyormuydu

Eski 18-05-2020, 10:31   #111
Yeni Üye

atila filmer's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Çamfıstığı Mesajı Göster
Princi yıkayarak elde ettiğimiz suyu en az 5-6 gün beklettikten sonra süt ilave etmemiz gerekmiyormuydu
Doğrudur, 1 hafta beklettikten sonra süt ekledim. Sütü ekledikten sonra 2 güne bir kontrol edin diyor Sayın Meyvelitepe anladığım kadarıyla.

Eski 24-05-2020, 00:37   #112
Yeni Üye

atila filmer's Avatar

Lactobacillus serumunu pekmez ve su ile karıştırıp hava kiliti taktığım şişeye bıraktım ama gaz çıkışı gözlemlemedim hiç ve yüzeyde hafif küf halkaları oluşmaya başlıyor gibi geldi. Normal midir sizce? bana problemli gibi geldi.

Eski 04-06-2020, 08:18   #113
Ağaç Dostu

Süt ilavesinden 1 hafta sonraki durumu bu.Herhalde 1 hafta daha beklemek sonrasında şişelemek daha iyi olacak gibi geliyor,ne dersiniz.

Name:  serum.jpg
Views: 960
Size:  32.1 KB

MeyveliTepe beğendi.
Eski 04-07-2020, 16:15   #114
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2009
En yüksek bakteri popülasyonunu sağlayarak solüsyonu kullanmaya başlama zamanı, gaz çıkışının biterek beslenme ve üremenin bittiği zamandır sanırım.
Solüsyon pH'ı bize bu konuda fikir verebilir mi?

3 gün önce yaptığım solüsyonda pH 5.2 den 3.7 ye düştü. Gaz çıkışı devam ediyor.
Serum pH:4.90

MeyveliTepe beğendi.
cetine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-07-2020, 13:05   #115
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-06-2009
LAB solüsyonunun bitkilerde kullanımıyla ilgili biraz Google araması yaptım ama kullanım periyodu, zamanı gibi bilgilere pek ulaşamadım.

İşin aslı bir girdim çıkamadım

Genelde LAB uygulanmış meyve sebzelerin sağlıklı, gelişmiş köklü olduğu gibi bilgi ve fotoğraflar var.

Çıkan bilimsel çalışmalarda da kullanım şekliyle ilgili bilgilere ulaşamadım. Bir kısmı da laboratuvar ortamında yapılmış. (Tarım alanında literatürel bilgi birikimine sahip değilim)

Gil Carandang araması yaptığımda ona ait olduğunu sandığım Facebook sayfasında bir e-kitap satılıyor. Meyvelitepe, siz bu kitabı aldığınızdan bahsetmiştiniz sanırım.

Daha önce EM ile ilgilenmediğim için bu tarz bir preperatın yaprak ve topraktan kullanımıyla ilgili tecrübelere sahip değilim.

Aklıma takılan bir kaç soru var.

-Hepimizin sık karşılaştığı bakteriyel ve fungal hastalıklara karşı kullanımı nasıl olmalı?

-Bitki sağlıklıyken yapılan uygulamalarla LAB popülasyonu yüksek tutularak zararlı mikroorganizmalara yaşam alanı sunmamak mı ana amaç? Yoksa birbirini elimine etmeleri söz konusu mu (hücre yapısını bozarak vb) ?

-Bitkilere yüksek yoğunlukta LAB uygulaması başka faydalı mikroorganizmalara karşı zararlı olabilir mi?
(Buna solucan gübresi çayıyla birlikte veya ardışık uygulamaları da ekleyebiliriz)

-LAB solüsyonunu bir dönemde belli bir dozun üzerinde uygularsak zararlı olabilir mi?

cetine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-07-2020, 21:48   #116
Yeni Üye

Gökhans's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sûz-i Dilârâ Mesajı Göster
Pirinç suyunun üzerinde beyaz küflerin yanında iki tane de koyu yeşil, küçük küf vardı.

Ev yol kenarında olduğu için egzos, duman, toz vs. den korumak için evin içinde çok havadar bir yere bırakmıştım. Yeterince havadar değil miydi acaba, pirinç suyunu dökmem mi gerekiyor şimdi ve hava sıcaklığıyla alakalı olabilir mi bu durum?

Küfleri aldım ama yayılmaya devam eder mi? Ya da yeniden mi deneyeyim
Benim ilk denemem ve benimkinde de 2 tane yeşil küçük küf noktası oluştu. Siz bu durumda yeniden mi başladınız?

Gökhans Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-09-2020, 14:54   #117
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-09-2020
Pirinc

Benim de yaptığım pirinç suyu 7 gun bekletme
sonrasi kötü kokuyor. Sanırım basarisiz oldu.Bunun sebebi ne olabilir. Bilgisi olan arkadaşlar var mı?
Teşekkürler

dürriye Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2020, 20:59   #118
Ağaç Dostu

saleri's Avatar

Giriş Tarihi: 29-05-2015

Burdaki videoda bokashi ve LAB hakkında detaylı anlatım var.

Videoda anlatılan slaytlar da Bu link de

saleri Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2020, 22:23   #119
Yeni Üye

Gökhans's Avatar

Giriş Tarihi: 22-07-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dürriye Mesajı Göster
sonrasi kötü kokuyor. Sanırım basarisiz oldu.Bunun sebebi ne olabilir. Bilgisi olan arkadaşlar var mı?
Teşekkürler

Başarısız olmasının pek çok sebebi olabilir, kullanılan suyun klorsuz olmaması, ortamın aşırı sıcak veya aşırı soğuk olması, nem oranının fazla olması vs. Bence bunların sebebine fazla takılmayıp sürece en başından başlamak en doğrusu. Bende ilk denememde başarısız oldum fakat 2. Seferinde herşeyi birebir aynı yapmama rağmen bi sorun çıkmadı

Gökhans Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2020, 23:01   #120
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dürriye Mesajı Göster
Teşekkürler
Fazla beklemişsiniz, hava da sıcak, kontaminasyon olmuş.

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:37.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024