agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-08-2012, 22:12   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-06-2012
Sepiolit

epiolit E562 Hayvan Yemi Katkısı Sepiolit doğada bilinen en yüksek sıvı , koku , nem emme ve kıvamlaştırma özelliğine sahip doğal bir kil mineralidir. Düşük ısılarda bile peletleme yapan ve toksin olmayan doğal bir peletleyicidir.Melas ,lignosülfat ve bentonit gibi yapıştırıcılardan daha verimlidir. Yemin hayvan mide ve bağırsaklarından geçiş süresini yükselterek verim artışı sağlar. Yemlerdeki aflotoksin ( Zararlı toksik madde ) gibi zararlılara karşı doğal bir engelleyicidir. Magnezyum ve kalsiyum içermesi sebebiyle hayvanların kemik yapısında , büyüme hızında , iştahın azalmamasında verim sağlar. Hayvanların bitkin düşmelerini engeller. Birçok hastalığa karşı dirençlerini artırır , hücreleri korur ve gevşemeyi sağlar. (anti stres etkisi) Kanatlı yetiştiriciliğinde yumurta kabuğu , yumurta verimi , yumurta içi kalitesi ve kemik yapısı bakımından faydalıdır. Süt hayvanlarında süt veriminin azalmamasını sağlarken hayvan sağlığınıda olumlu yönde etkiler

www.sepiolit.info

SEPYOLT LÜLETAI ATAPULGT - DOAL KAYNAKLAR - Marbleport - Trkiye'nin Doal Yap Talar Maden ve Mermer Portal

Tarımda kullanıldığına dair yazılar okudum.Mineral içeriği olarak çok zengin bir maden bilgisi olan arkadaşlar katkıda bulunursa sanırım bayağı faydalı bir konu olur.Ham olarak kullanımı tarım için elverişli değil Özellikle işlenmesi ile ilgili bilgi katılımı olursa kaolin gibi vazgeçilmez bir kaynak olur.

Genelde olmayan konulara değinmeye çalışıyorum.Elimde İngilizce kaynak çok ama maalesef bende yeterince ingilizce yok.Emekli olduğumda ilerletiriz artık.O zaman katkımın daha fazla olacağına inanıyorum.

kdr1965 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:43.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024