agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-03-2012, 20:19   #1
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-02-2010
Bio Bizz organik balık gübresi

arkadaşlar internette dolaşırken bio bizz organik gübre diye bir firma gördüm özellikle organik fosfor gübresi dikkatimi çekti sanırsam balıktan üretiyorlarmış bu ürünleri bilen **** kullanan var mı? siteden içeriğini öğrenemedim ama 1ml kullanmak yeter yazıyor
Bio Bizz Fish-Mix 1Litre Sv-Organik Balk Gbresi Yksek Fosfor ! - Trkiye'nin ilk ve tek GROW SHOP'u canna,hesi,homebox,ghe,atami,advanced nutrients,tohum,rockwool

komkarbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2012, 20:28   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-02-2010
Ürün Açıklamasını başka sitede buldum ama içeriğe ulaşamadım

Yaklaşık 4000 yıl öncesinde, Çinliler, topraklarında sebze yetiştirmek üzere balık artıklarını kullanmaktaydılar. Yüksek protein içeriğinden dolayı Fish-Mix, toprağın alt katmanlarında bulunan tüm canlı organizmaların gelişimine katkıda bulunmakta ve aynı zamanda mikro organizmalarla etkileşime geçerek yararlı bakterilerin toprağa karışmasına yardım etmektedir. Bu karışımın birkaç gün süre ile kullanılması bile verimsiz toprakların veriminin artırmasında şüphesiz büyük faydalar sağlamaktadır. Bunun en güzel kanıtı deneyip görmekten ibarettir. Balık karışımı, aynı zamanda yaprak spreyi olarak ta kullanılabilinir. (Her bir litre için 1-2 ml , haftada 2-3 kere) böylece biyolojik olarak bitkilerinizin ne kadar güçlü olduğunu görme fırsatınız olacaktır. Doğrudan meyveye ya da çiçeğe püskürtmeyiniz. Bir ürün içindeki kalite ve miktar, organiğin gücünü asla küçümseyemeyeceğinizi size ispatlayacaktır!

Fish-Mix, OMRI/CU listeli ve organik Kuzey Denizi balık emülsiyonu onaylıdır ve tamamen organik Alman Şeker Pancarı özünden oluşmaktadır. Topraktaki mikroorganizmaları ve mineralleri harekete geçirerek, daha “hızlı” ve “sağlıklı” büyümeyi sağlar. Bitkisel kaynaklı büyüme esnasında bitki yaprakları üzerine püskürtmek ya da bitkinin ekimi aşamasında belirtilen şekilde kullanmak yeterlidir.

komkarbey Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2012, 21:37   #3
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Balik Enzimi ile gecen sene epey saglikli domates yemistim.Bu sene yapamadim. Bakalim ne olacak ?

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2012, 22:40   #4
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi sındırgılı Mesajı Göster
Balik Enzimi ile gecen sene epey saglikli domates yemistim.Bu sene yapamadim. Bakalim ne olacak ?
Onlar şeker pancarı özünden yapmışlar biz pekmezden yapıyoruz. Enzim olduktan sonra içine bir az mikoriza mı koysaydık...

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-03-2012, 22:40   #5
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Enzim Bolumunde epeyce bilgi var. Yine de takildiginiz bir konu olursa severek yardimci olurum.

Eski 16-03-2012, 22:43   #6
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Sevgili Acemi Caylak, bana melas verdigi icin daha ucuz yapildi. fakat, Mikoriza katsaydik 2 ye katlanmis bir verim elde ederdik diye dusunuyrum.

Eski 27-05-2014, 20:13   #7
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-01-2014
Biobizz-Fishmix (balık gübresi)

Merhaba arkadaşlar. Biobizz'in Fishmix diye bir organik gübresi var. Ucuza denk getirdim, tavsiye edildi aldım. Ama bu gerçekten balık kokuyor
Sormak istediğim, bu balık kokusu bitkilere geçer mi? Yani geçmez gibi geliyor ama şimdi güzelim mis gibi domatesin içinden balık kokusu almak hiç hoş olmaz. Ne dersiniz?

Eklenen Resimler

devirsefa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2014, 20:51   #8
Ağaç Dostu

birnefestoprak's Avatar

Giriş Tarihi: 15-07-2012
Hicbir sorun olmaz, merak etmeyin. Bu arada, BioBizz cok iyi bir markadir. Elinizdeki urun de cok kalitelidir.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devirsefa Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar. Biobizz'in Fishmix diye bir organik gübresi var. Ucuza denk getirdim, tavsiye edildi aldım. Ama bu gerçekten balık kokuyor
Sormak istediğim, bu balık kokusu bitkilere geçer mi? Yani geçmez gibi geliyor ama şimdi güzelim mis gibi domatesin içinden balık kokusu almak hiç hoş olmaz. Ne dersiniz?

birnefestoprak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-05-2014, 22:34   #9
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 13-01-2014
teşekkür ederim içim ferahladı.

devirsefa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-02-2016, 06:01   #10
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-05-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi devirsefa Mesajı Göster
teşekkür ederim içim ferahladı.
Ben de kullanmayı düşündüm acaba nasıl randıman aldınız?

bienteelt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2020, 12:18   #11
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2020
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bienteelt Mesajı Göster
Ben de kullanmayı düşündüm acaba nasıl randıman aldınız?
Emülsiyon balık gübresi yerine hidrolize balık gübresi daha faydalı olacaktır. Maalesef Türkiye' de balık gübresi şuana kadar neredeyse hiç kullanılmıyor.Fakat özellikle entansif tarımın yapıldığı batı ülkelerinde(ABD,Kanada vb) yoğun bir şekilde hidrolize balık gübresi kullanılıyor.

marintech Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-05-2020, 12:26   #12
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-05-2020
Hiçbir gübre toprağa uygulandığında yetiştiriciliği yapılan bitkiye karakteristik kokusunu aktarmaz. Unutmayın! toprak ve denizler tabiattaki en iyi ayrıştırıcı ortamlardır ve tüm materyalleri moleküler düzeye kadar ayrıştırarak koku,renk gibi gübrenin karakteristik özelliklerini bitkiye aktarmazlar. Öyle olsa idi büyükbaş ve küçükbaş hayvan gübresinin kendine has kokusu da bitkilere geçmiş olurdu.

marintech Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024