agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 05-02-2012, 23:15   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-02-2012
Salon bitkileri için uygun su

Merhaba. Salon bitkileri için en faydalı olacak su hangisidir?(Örn. Çeşme suyu, satın alınan kaynak suyu, yağmur suyu vb.) bazı yerlerde çeşme suyuyla sulanan bitkilerin daha iyi geliştiği yazıyor. Ama ben buna inanamıyorum ya da inanmak istemiyorum. Sularımız kireçli ve bu kirecin bitkiler için faydalı olacağını düşünmüyorum. Yağmur suyunun iyi olduğunu söylüyorlar ancak yılın her mevsiminde yağmur suyunu bulmak zor. Geriye sadece satın alınan sular kalıyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Satın alınan kaynak suyu çeşme suyundan dahaiyi midir? Daha güzel bitkilere sahip olmak için bu suyu mu kullanmamız gerekiyor? Teşekkürler.

ceronimo45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2012, 23:45   #2
Ağaç Dostu

Çamtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2010
Eğer sularınız çok tuzlu değilse bence büyük bir problem olmamalı. Ankara'nın sularının analizi için ASKİ'nin şu sayfalarına bakmanızda fayda var:
Ankara Su ve Kanalizasyon daresi Web Sitesi
http://www.aski.gov.tr/icme_suyu_rap...2011_kasim.pdf

Çeşme sularındaki kireçten çok içerdiği klorun saksılarınızdaki mikroorganizmalar üzerinde göstereceği kötü etki de düşündürücü olmalı. Saksılarınızı sulayacağınız suları bir gün önceden kaplara doldurarak bu süre zarfında klorunun uçmasını sağlarsanız iyi olacaktır.

Çamtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-02-2012, 23:56   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-02-2012
Zaten suları birkaç gün bekletip sonra veriyorum bitkilere. Ama saksıda sürekli kireç görüyorum. Bu da beni tedirgin ediyor. Kaynak suyu kullanırsam bitkilerde daha güzel yapraklar, daha güzel çiçekler görebilir miyim? Teşekkürler.

ceronimo45 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:58.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024