agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni100Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 30-06-2011, 09:38   #31
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Günaydın,
Sitenize bir göz atayım dedim . Fiyat 40TL den 50TL ye çıkmış.
Bu %25 artış demek.

Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-07-2011, 19:13   #32
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Evdeki çiçeklere uygulayalı 1 hafta oldu.
Canlanma ve devamında yeni sürgünler oluştu.Bahçedeki meyvelere bu haftasonu verebildik. Bakalım onlarda nasıl bir gelişme olacak.

Eski 04-07-2011, 19:46   #33
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Giriş Tarihi: 05-04-2007
Chlorella spp. hayırlı olsun.

Dogasever Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-07-2011, 18:24   #34
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2008
Sn. EMEK-SMG ,
Sizinle İzmirdeki tarım fuarında görüşmüştük , ağaçlar.net forumunda görmekten de memnun olduğumu belirtmeliyim. Burada mesaj yazan diğer üyeler gibi ürününüzün hayırlı olması ve hakettiği yere gelmesini dilerim. Fuardaki standınızdan 1 lt. lik ürününüzden almıştım , fırsatını bulup şu ana kadar kullanamadım , bir aksilik olmazsa bu hafta sonu kullanmayı düşünüyorum. Ürünü alalı yaklaşık 8-9 ay kadar oldu , normal oda sıcaklığında muhafaza edildi , umarım bozulmamıştır. Forumdaki mesajlarınıza baktığımda bir yıl içerisinde kullanılması gerektiğini belirtmişsiniz. Eğer bir aksaklık olmazsa hafta sonu 3 yaşındaki zeytin ve nar fidanlarıma uygulamayı düşünüyorum. Bakır içermiyen ot ilaçları ile karıştırılabileceğinden bahsetmişsiniz , bu çok iyi . Zamandan ve paradan tasarruf etmek için 400 lt.lik depoya 1 lt. ürününüzden ve ve gereği kadar ot ilacı koyarak uygulamayı düşünüyorum . Bu arada aklıma gelmişken sorayım , dağlık arazide kuru şartlardaki zeytin ağaçlarına ürününüzü uygulayabilirmiyiz , uygulayabilrsek ne şekilde ve ne zaman olması gerekir . Zeytin ve nar fidanlarına yaptığım uygulamadan iyi sonuç almam durumunda , tüm bahçelerimde ürününüzü kullanmayı düşünüyorum. Selamlar . .

syıldıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2011, 10:40   #35
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Dogasever Mesajı Göster
Name:  IMAG0016 [640x480].jpg
Views: 1725
Size:  46.9 KB

Emek gübreye teşekkürler.

Emek + EMA = müthiş uyum.

chomes beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2011, 10:48   #36
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Halil Bey

İki ürünü birlikte kullandınızsa, biz de öğrenelim.

Eski 08-07-2011, 10:52   #37
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozi'nin Bahçesi Mesajı Göster
Günaydın,
Sitenize bir göz atayım dedim . Fiyat 40TL den 50TL ye çıkmış.
Bu %25 artış demek.
Name:  IMAG0017 [640x480].jpg
Views: 1707
Size:  49.9 KB

Dilerim fiyatı (ları) daha fazla artmaz.

Eski 08-07-2011, 11:09   #38
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Halil Bey,
Bunu ancak siz yapardınız zaten. İlk yorumum: Alg + EMA en sağlıklı ve en iyi büyüyen bitki olarak görünüyor. Bu benim için sürpriz değil. Çünkü, algler besin ve iz elementleri açısından çok zengin. EMA'da hem fotosentezi artırıyor hem de bu besin ve iz elementlerin bitki tarafından çok daha kolay alınmasını sağlıyor. Yine başka bir alg ürününün başlığında, bu ürünlerin etki mekanizmasını anlamak için pek çok soru sormuştum. Amacım alglerin etkileriyle EM'nin etkisinin nasıl kesişeceğini anlamaktı. Siz benden bir adım öndesiniz, oturup deneyini yapmışsınız. Bu foruma katkınız büyük. Benim düşünerek bulmaya çalıştıklarımı siz uygulayarak zaten buluyorsunuz. Tebrikler.

Not: Bu, yol gösterici ve belirgin bir etki olmakla beraber, deney sayılarının ve denenen bitki türlerinin artırılması gerekir. Açıkçası size ve forumdaki öncü çiftçilik yapan arkadaşlara çok iş düşüyor. Kolay gelsin.

En ön sırada ve ortadaki etiketi de söylerseniz memnun olurum.

irfanguder beğendi.

Düzenleyen Dogasever : 08-07-2011 saat 11:12 Neden: ek
Eski 08-07-2011, 12:44   #39
Ağaç Dostu

Alıntı:
...
Not: Bu, yol gösterici ve belirgin bir etki olmakla beraber, deney sayılarının ve denenen bitki türlerinin artırılması gerekir. .
Demişsiniz...
Buna katılıyorum.

Bu sadece gözleme dayanan deneme. Ar_Ge çalışması değil.

Sadece Alg ( emek gübre)ve alg+ema gözlemini paylaşabilirim. Böyle basit deney ile ürünlerin geleceği üzerine oyun oynayamam. Sonuçlar bende saklı kalır.

Burada 7 ürün deneniyor.

Önce bir kontrol seçilir.

Hepsine aynı oranda saksı harcı konur.

Aynı oranda suya aynı oranda ürün eklenir. ( bu ürünün 100 lt. suya ne kadarı hesaplanarak ilave edilir, ürün üzerinde tavsiye ediliği gibi..)

Her ürün önce tek başına kullanılır. Bu saklanır.

İki ürün bir arada ( ürün üzerinde kullanıma göre) birbirine karıştırılmadan aynı bitki üzerinde kullanılır.

Zaman dilimi hesaplanır, _ki burada farklılıklar var, bu sonuçlar gözlenecek.

Hepsine aynı oranda su verilir.

Hepsi aynı ortamdan yararlanır.

İkinci _ ki bu aşamadayım_ ve 3. uygulamalar aynı koşullarda yapılır.

Aynı zaman diliminde boyları ölçülür.

Bu deney (altın çileğin) saksıda kalma süresine göre ayarlanır. (Böyle durumlarda kap içinde köklenme bir süre sonra sıkışmadan olumsuzluğa yol açar.)

Bu basit bir deneydir. Bilimsel ya da AR_Ge çalışması değildir. Tek bir faktör farklı sonuçlara götürebilir.

Bu deney ayrıca açık tarla üzerinde _ hedef bitki alınarak_ fasulye, börülce, bamya, patlıcan, biber,domates gibi bitkilerde damlamalar açılıp kapatılarak da uygulanmaktadır.

Olumlu sonuçları paylaşır, iyi sonuç alamadıklarımda susma hakkımı kullanırım.

Saygılar

irfanguder beğendi.
Eski 08-07-2011, 12:57   #40
Ağaç Dostu

Dogasever's Avatar

Alıntı:
Olumlu sonuçları paylaşır, iyi sonuç alamadıklarımda susma hakkımı kullanırım.
Halil Bey,
Olumsuz sonuçları da paylaşmanız dileğiyle. Her deneme olumlu olacak değil. Olumsuz denemelerden de çok şey öğrenebiliriz.
Kolay gelsin.

Eski 08-07-2011, 19:14   #41
Ağaçsever

EMEK-SMG's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ozi'nin Bahçesi Mesajı Göster
Evdeki çiçeklere uygulayalı 1 hafta oldu.
Canlanma ve devamında yeni sürgünler oluştu.Bahçedeki meyvelere bu haftasonu verebildik. Bakalım onlarda nasıl bir gelişme olacak.
Gözlemlerinizi paylaştığınız için teşekkürler, umarım meyvelerinizde de olumlu sonuçları göreceksiniz.

EMEK-SMG Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-07-2011, 19:21   #42
Ağaçsever

EMEK-SMG's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi syıldıran Mesajı Göster
Sn. EMEK-SMG ,
Sizinle İzmirdeki tarım fuarında görüşmüştük , ağaçlar.net forumunda görmekten de memnun olduğumu belirtmeliyim. Burada mesaj yazan diğer üyeler gibi ürününüzün hayırlı olması ve hakettiği yere gelmesini dilerim. Fuardaki standınızdan 1 lt. lik ürününüzden almıştım , fırsatını bulup şu ana kadar kullanamadım , bir aksilik olmazsa bu hafta sonu kullanmayı düşünüyorum. Ürünü alalı yaklaşık 8-9 ay kadar oldu , normal oda sıcaklığında muhafaza edildi , umarım bozulmamıştır. Forumdaki mesajlarınıza baktığımda bir yıl içerisinde kullanılması gerektiğini belirtmişsiniz. Eğer bir aksaklık olmazsa hafta sonu 3 yaşındaki zeytin ve nar fidanlarıma uygulamayı düşünüyorum. Bakır içermiyen ot ilaçları ile karıştırılabileceğinden bahsetmişsiniz , bu çok iyi . Zamandan ve paradan tasarruf etmek için 400 lt.lik depoya 1 lt. ürününüzden ve ve gereği kadar ot ilacı koyarak uygulamayı düşünüyorum . Bu arada aklıma gelmişken sorayım , dağlık arazide kuru şartlardaki zeytin ağaçlarına ürününüzü uygulayabilirmiyiz , uygulayabilrsek ne şekilde ve ne zaman olması gerekir . Zeytin ve nar fidanlarına yaptığım uygulamadan iyi sonuç almam durumunda , tüm bahçelerimde ürününüzü kullanmayı düşünüyorum. Selamlar . .
İlginiz için teşekkürler, 1 yıl içinde ürünü kullanabilirsiniz. Zeytin ve narlarda iyi sonuçlar alıyoruz, Karaburun-Parlak Köy'ün ilerisinde üzerinde cennet bir bahçe yaratan Hasan Şen'in bahçesinde nar, zeytin ve asmalara uygulama yapıyoruz, oraya da "Emek Gübre Uygulanmaktadır" yazısı astık, yolunuz düşerse göz atabilirsiniz. Bu civarda devlet desteğiyle özel firmalar organik zeytin üretimi planlıyorlar, oradaki denemelerimiz devam ediyor. Üstten uygulamalarda 400 lt ye 1 lt ekleyerek sabah veya akşam serinliğinde, çiçekten 1 hafta önce başlayarak toplam 3 uygulama yapabilirsiniz.

Bu seneki fuarda yine görüşmek dileğiyle.

Eski 08-07-2011, 19:32   #43
Ağaçsever

EMEK-SMG's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Eklenti 232227

Dilerim fiyatı (ları) daha fazla artmaz.
Sayın Halil Önen, Fiyatlar, bayilik sisteminin oturmasıyla yavaş yavaş netleşiyor, daha önce sitede yazdığım 40 TL'lik fiyat indirimli tanıtım fiyatıydı, şimdi de, internet sitemizden %20 indirimli olarak 2 adet aldığınızda yine bu fiyattan alabilirsiniz. Ürünümüz yerli olduğu için, ve bizim bu işe girmedeki asıl amaçlarımızdan birisinin de maddi olarak çiftçilerimize yardımcı olmak olduğu için, fiyatlarda yersiz artışların olmayacağı konusunda söz verebilirim.

Eski 08-07-2011, 19:34   #44
Ağaçsever

EMEK-SMG's Avatar

Alıntı:
Sn Dogasever, Çok teşekkürler, umarım siz de ürünümüzü kullanıp memnun kalırsınız.

Eski 08-07-2011, 19:40   #45
Ağaçsever

EMEK-SMG's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Eklenti 232225

Emek gübreye teşekkürler.

Emek + EMA = müthiş uyum.
Halil bey,

Bu çalışmalar bizlere de yol gösteriyor, çok teşekkürler, selamlar.

Eski 08-07-2011, 20:07   #46
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Öncesi-Sonrası

Evde yetiştirmeye çalıştığım bitkiler.Gübreyi vereli yaklaşık 2 hafta oldu.Goji leri bir türlü harekete geçirememiştim hep aynı boyda duruyorlardı.Sanırım kullandığım torf da iyi değildi. Ama gübreden sonra canlanma başladı. Yapraklar koyu yeşil, parlak ve dolgunlaştı. Diğerleri ise çimlendirmeye çalıştığım begonviller. Onlarında büyümesi hızlandı yapraklar parlak koyu yeşil oldu.

Eklenen Resimler

Eski 19-07-2011, 17:47   #47
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Sn. EMEK-SMG ,
Ürününüzü kurak şartlarda tarım yapılan zeytinliklerde kullanabilirmiyiz ? Eğer olabilecek ise uygulama zamanı ve şekli ne olmalıdır ? Selamlar . .

Eski 19-07-2011, 23:57   #48
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2010
Bende siparişimi verdim, merakla bekliyorum.

xenkebikec Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-07-2011, 17:55   #49
Ağaç Dostu

xenkebikec's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2010
Güzel bir alışveriş oldu, hızlı bir şekilde elimde ulaştı. Henüz uygulayamadım, sanırım bir hafta sonra uygulayacağım ama Ozi'nin Bahçesi 'in deki uygulama bile ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor.

xenkebikec Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-08-2011, 15:35   #50
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Alıntı:
Sn. EMEK-SMG ,
Ürününüzü kurak şartlarda tarım yapılan zeytinliklerde kullanabilirmiyiz ? Eğer olabilecek ise uygulama zamanı ve şekli ne olmalıdır ? Selamlar . .
Sn. EMEK-SMG ,
Yukarıdaki mesajıma bir cevap verebilirmisiniz , eylül ayı sonundaki İzmir tarım fuarında bu sene de standınız olacak mı , uğrayıp daha geniş bilgi almak isterim. Selamlar . .

Eski 26-09-2011, 12:15   #51
Ağaçsever

EMEK-SMG's Avatar

Sayın syıldıran,

Mesajınızı şimdi gördüm. Tarım fuarında görüşme fırsatı bulduk, yoğunluktan forumu takip edemedim kusura bakmayın. Fuarda da konuştuğumuz gibi kurak şartlarda çiçeklenme döneminde yapraktan uygulama ile ürünümüzü zeytinlerde kullanabilirsiniz.

Saygılarımla

Eski 15-11-2011, 09:20   #52
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Sn. EMEK-SMG ,
Ürününüzü 4 yaşındaki zeytin ve nar fidanlarımın bulunduğu bahçemde yeşil gübre yapmak için ekeceğim bakla esnasında topraktan uygulamayı düşünüyorum. Yani bahar döneminde yeşil gübre yapacağım baklayı ekerken toprağı karıştırmadan sizin gübreyi topraktan uygulamayı sonra baklayı atıp traktörle çapalama yaptırmayı düşünüyorum , bu nedenle yaklaşık 2 kg. Emek gübreye ihtiyacım olacak , uygulama konusunda herhangibir öneriniz olacak mı , ileride de kullanabileceğimi düşünerek 5 kg. alsam açıldıktan sonra ne kadar süre bozulmadan dayanır. Selamlar . .

Eski 15-11-2011, 19:03   #53
Ağaçsever

EMEK-SMG's Avatar

Sayin syildiran,

Baklalara topraktan sulama suyu ile uyguladinizda baklanin toplayacagi organik azotu artirabilisiniz.

Urunumuzun kapagi acildiktan sonra buzdolabinda saklayarak son kullanma tarihine kadar kullanabilirsiniz. Kapagin iyice kapatildigindan emin olunuz. Buzdolabindan cikardiktan sonra kullanmadan once disarida oda sicakligina gelinceye kadar bekletmeniz gerecektir.

Saygilarimla

Alıntı:
Sn. EMEK-SMG ,
Ürününüzü 4 yaşındaki zeytin ve nar fidanlarımın bulunduğu bahçemde yeşil gübre yapmak için ekeceğim bakla esnasında topraktan uygulamayı düşünüyorum. Yani bahar döneminde yeşil gübre yapacağım baklayı ekerken toprağı karıştırmadan sizin gübreyi topraktan uygulamayı sonra baklayı atıp traktörle çapalama yaptırmayı düşünüyorum , bu nedenle yaklaşık 2 kg. Emek gübreye ihtiyacım olacak , uygulama konusunda herhangibir öneriniz olacak mı , ileride de kullanabileceğimi düşünerek 5 kg. alsam açıldıktan sonra ne kadar süre bozulmadan dayanır. Selamlar . .

Eski 16-11-2011, 17:38   #54
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-01-2007
Ticaret

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi EMEK-SMG Mesajı Göster
Sayın Halil Önen, Fiyatlar, bayilik sisteminin oturmasıyla yavaş yavaş netleşiyor, daha önce sitede yazdığım 40 TL'lik fiyat indirimli tanıtım fiyatıydı, şimdi de, internet sitemizden %20 indirimli olarak 2 adet aldığınızda yine bu fiyattan alabilirsiniz. Ürünümüz yerli olduğu için, ve bizim bu işe girmedeki asıl amaçlarımızdan birisinin de maddi olarak çiftçilerimize yardımcı olmak olduğu için, fiyatlarda yersiz artışların olmayacağı konusunda söz verebilirim.
Sayın EMEK-SMG,
16 KASIM 2011 tarihli 1lt lik fiyatınız, satış için yönlendirmiş olduğunuz ''zengarden'' adlı internet sitesinde 22,90 tl, hayretler içinde kaldım, 6 ay içinde 8 tl den 22,90 tl ye çıkmış, maddi olarak çiftçilerimize çok yardımcı oldunuz, bir çiftçi olarak çok teşekkür ediyorum, sağolun.

celalahmet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2011, 19:18   #55
Ağaçsever

EMEK-SMG's Avatar

Sayın celalahmet,

Bahsettiğiniz fiyat "dağıtım ağı öncesi" üretimden direk kullanıcılara yönelik tanıtım fiyatlarıydı, ve bu fiyat 5 ve 20 Lt lik ambajlar için geçerli litre başı fiyatıydı. Hobi ambalajları için litre başına fiyatların ambalaj küçüldükçe artan masraflar nedeniyle daha yüksek olmasını anlayabileceğinizi umuyorum.

Eğer ki bizim firma olarak, daha önce bazı firmaların yaptığı gibi, vur-kaç şeklinde bir politikamız olsaydı, samimi olarak en başta bu fiyatları kullanıcılarla paylaşmazdık.

Bu arada, ürünümüzün dağıtım ağını daha uygun bir maliyetle sağlayabileceğinizi düşünüyorsanız, sizinle de çalışmak isteriz.

Saygılarımla,

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalahmet Mesajı Göster
Sayın EMEK-SMG,
16 KASIM 2011 tarihli 1lt lik fiyatınız, satış için yönlendirmiş olduğunuz ''zengarden'' adlı internet sitesinde 22,90 tl, hayretler içinde kaldım, 6 ay içinde 8 tl den 22,90 tl ye çıkmış, maddi olarak çiftçilerimize çok yardımcı oldunuz, bir çiftçi olarak çok teşekkür ediyorum, sağolun.

Eski 02-12-2011, 23:22   #56
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 15-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi celalahmet Mesajı Göster
Sayın EMEK-SMG,
''8 TL satıldığı zamanda para kazanılıyor
22.90 Tl satıldığında da para kazanırılıyor''

diye tahmin ediyorum. Fazla da yorumda bulunmuyorum.

serkanhoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-12-2011, 23:33   #57
Ağaçsever

-serap-'s Avatar

Giriş Tarihi: 22-02-2011
Merhaba emek-smg 6 ay kadar önce emek gubre aldım kullandım memnunda kaldım ama buzdolabında saklayın gibi bir ibare yoktu serin bi yerde saklayınız yazıyordu mart ayında da son kullanma tarıhı doluyor sızce kullanabılırmıyım bozulmusmudur?

-serap- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2012, 13:57   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi -serap- Mesajı Göster
merhaba emek-smg 6 ay kadar önce emek gubre aldım kullandım memnunda kaldım ama buzdolabında saklayın gibi bir ibare yoktu serin bi yerde saklayınız yazıyordu mart ayında da son kullanma tarıhı doluyor sızce kullanabılırmıyım bozulmusmudur?
kullanabılırsınız ******
sakın zayı etmeyın

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2012, 15:00   #59
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 19-04-2010
Ceviz ağaçları için uygun bir ürünmüdür yardımcı olursanız sevinirim yılda kaç defa uygulanmalıdır

kayakartalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2012, 03:38   #60
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Toplamda 1400 elma ceviz ağacımız var, ne kadar gübre ve kaç defa uygulanabilir.

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
bitki besleme, mikrobiyal gübre, organik gübre

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 19:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024