agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-04-2011, 11:09   #1
Yeni Üye

ipekkce's Avatar

Giriş Tarihi: 04-05-2010
Yanmış gübre

selam arkadaslar sizlerden çok acil yardım rica ediyorum ben balkonumda geçen sene çok uğraslardan dometes biber gibi sebzeler yetistirdim fakat suni gübrelerle başarısız oldum deli gibi yanmıs çiftlik gübresi aradım bulamdım bu sene tohumlarımda organik ektim 10 gün sonra fidelerim çıktı şasırtma yapmam gerkiyor yine aynı sorun yanmıs çiftlik gübresi bulamıyorum çok üzülüyorum acele bulmam gerikir lütfen bana bir fikir verin üsküdar fıstıkağacında oturmaktayım.simdiden ilgilenen arkadaşlar için *** ederim ipekk

ipekkce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-04-2011, 17:13   #2
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 20-03-2011
ipekkce yanmış ahır gübresi bulamadıysan bir çok zirai ilaç bayilerinde organik gübreler bulunur fermanta edilmiş ahır gübresi ve tavuk gübresi bulunur birçok zirai bayiler de olur leonardit de katabilirsin fideleri ekmeden önce fide yatagına döküb ondansonra ekebbilirsin ben domates biber ve patlıcannı ekerken fide yatagını hazırladıgım zaman fermanta edilmiş ahır gübresi ve leonarditi birbirine karıştırarak ekim yatagına koyub dikimi yapıyorum güzelde sonuç alıyorum ben çifçiyim azçok bitki yetiştirmekten anlıyorum

cebrail- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2017, 10:43   #3
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 14-07-2016
Yanmış Gübre ?

Hayırlı günler, dün akrabadan ahır gübresi aldım. Acaba bu gübre yanmış mı ?

Eklenen Resimler

Pirlede Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2017, 18:36   #4
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 27-12-2015
Bu gübre yanmış gübre değil

Mad Max Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2017, 11:43   #5
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-04-2017
Gübre yakmay işlemiyle ilgili onlarca soru sorulmuş, ama anlaşılır bir cevap bulamadım daha. Hayırlısı bakalım...

edahoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2017, 09:40   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2014
Hayvan gübresi bulamazsanız ondan daha iyi olan Fulvik-Humik asit gübreler kullanın.

Hayvan gübresi iyi fermente edilmezse içindeki tohumlar büyümeye başlar ot sorunu çıkar. Evde hayvan gübresi yakma-fermente etme için ben keçi gübresini böyle yapıyorum.

Gübreyi sağlam deliksiz naylon torbaya koyup nemlendirin sonra hava kalmayacak biçimde bağlayın. Torbaya iyi bastırıp hava kalmamasını sağlayın. Sıcak varsa güneşli balkon,bahçe gibi bir yerde bekletin.

Bir ay sonra açıp bir karıştırın sonra aynı işlemle kapatın. 3 ay sonra kontrol edin.

Saksı toprağa az karıştırın fazla kullanırsanız toprakta tuz oranı artar zarar verir. Hayvan gübresi toprak içine iyice karıştırılarak kullanılır. Üstüne atma yanlıştır.

Fulvik-humik gübre siyah kahve rengi olur. Sulandırıp üsten dökülür toprağın içine akar.

Gübre ile ilgili burayı okuyun.
http://www.megep.meb.gov.tr/mte_prog...9Cniteleri.pdf

Erdem 01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:13.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024