agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-07-2010, 00:54   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-07-2010
Üre gübresi

kiraz yetiştitricisi arkadaşlardan rica ediyorum, bana yardımcı olursanız sevinirim.Amatör olarak ilgileniyorum meyvecilikle, 200 adet fidan ektim arazime, (0900,kiraz, kayısı, elma, erik, tarzı çoğunluk kiraz) kirazlar 1yaşında 2.5 ay oldu dikeli, bazı arkadaşlar boy gübresi atmamı söylediler, bende konuya yabancı olduğumdan, üre gübresi aldım ve fidanlara iki avuc dolusu( takriben 200-250 gr.) fidan etrafına serptim. daha sonra internette ürenin fidanlara zararlı olduğunu gördüm ve telaşlandım, gübreyi atalı 3 gün oldu 2 su verdim, fidanlarım yanarmı? fidanlarımı kurtarmak için ne yapabilirim tavsiyelerinizi acilen bekliyorum .

hibrahim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2010, 14:00   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-07-2010
kimse yokmu sitede

hibrahim01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2010, 21:55   #3
agaclar.net

malina's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2004
Galeri: 88
Bilen birinin cevap vermesini beklemelisiniz.

Ayrıca ön araştırma yapmadan uygulama yapıp, sonra çözüm aramaya çalışmanız pek doğru değil...

Gübre (çeşitleri, özellikleri, kullanım yerleri...)

malina Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2010, 23:42   #4
Ağaç Dostu

Selahattin Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 16-05-2006
Galeri: 15
Sevgili hibrahim01, üre gübresi bitkinin kök etrafını serin tutan bir gübredir çok sulanan yerlerde iyi sonuç verir bu açıdan bakıldığında endişelencek bir şey yok. Ancak siz çok aşırı gübre vermişsiniz yine de toprağınız suyu çabuk süzüyorsa devamlı nemli tutacak şekilde 15-20 gün boyunca iki günde bir sulayın. Normalde üre bitkinin alabileceği forma 3 günde ulaşır ve etkinliği uzunca süre devam eder. bitkinize verebileceği zarar tuz ekisinden ileri gelir devamlı sularsanız zaten bu etkinin zararını en aza indirmiş olacaksınız, fakat çok sulayıp bu defada fidanlarınızı aşırı suyla öldürmeyiniz.

Selahattin Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2010, 03:49   #5
Ağaç Dostu

Cumhur Tonba's Avatar

Giriş Tarihi: 08-07-2008
Galeri: 80
Hibrahim01,
Peki şu anda durumları nasıl? Anlaşıldığı kadarı ile siz toprak üstüne atmışsınız. selahattin bey size gerekli açıklamayı yapmış. Ayrıca Toprağın 1-2 cm lik kısmını çapa ile gövde etrafından sıyırabilirsiniz.

Cumhur Tonba Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-04-2011, 22:14   #6
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-03-2009
merhaba bende köyümde fidan poşetlerine ceviz yetiştirdim fidanların boyu 15-20cm oldu bunlara üre gübresi aldım bu ayda üre gübresi verilirmi kaçgünde bir vermem gerekli amacım büyütüp gelecek seneye aşı yapmak yardımcı olursanız sevinirim

dussokagi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 11:21.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024