agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 10-03-2024, 18:49   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-04-2007
Wink Su pompası tavsiyesi istiyorum

60m kot farkında iki adet havuzum var. Aşağıdaki havuzla işim bitti. Tarla satıldı ama su ve havuz bana ait.
Şimdi 60m kot ve 450m mesafedeki üst havuza suyu pompalamak istiyorum. Bu mesafe ve yükseklige su basacak pompa tavsiyesi istiyorum. Benzinli dizel motorlu, **** traktör kuyruk milinden çalısacak herhangi bi pompa olabilir. Elektrik yok.
Şimdiden tesekkürler.

genar60 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2024, 12:24   #2
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Merhaba. 60 metre kod çok önemli değil ama yatayda 450 metre ciddi bir mesafe. Motopomp veya traktör tipi pompalarda verimin düşük olacağını düşünüyorum. Özellikle zaten yukarıda bir havuzunuz varsa dalgıç pompalı güneş enerjisi sistemlerini düşünmenizi öneririm. Dalgıç pompalar yatay basmada çok başarılı üstelik yukarıda havuzunuz olduğu için güneş oldukça kendi kendine sistem çalışıp üst havuzu doldurur havuz dolunca devreden çıkar. Üstelik bunu düşük bir yatırım maliyeti ile yapabilirsiniz. Motopomp veya traktör pompaları hantal sistemler. Açıkta durur, hırsızlığı kolay tarlada bırakamazsın getir götürü hantal zor. Sürekli arıza yaparlar mazot biter baş ağrısı, doldurursun mazot pompası hava yapar uğraştırır filan zor işler. Bence en sağlıklısı dediğim gibi dalgıç pompa ve güneş enerjisi. Tek düğmeye basıp işi halledersin. Hatta evden çıkmana bile gerek kalmaz cep telefonu ile bile çalıştırır durdurursun.

junior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-04-2024, 12:42   #3
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-02-2024
merhabalar bizim tarlanın yanında da bayağı büyük bir dere var oradan suyu çekip depoyu doldurmak istiyoruz dediğiniz gibi bu pompalar iş görür mü ve birde tavsiye ettiğiniz bir marka model varmıdır?

geekofseed Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 10:48.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024