agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni85Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-04-2010, 22:11   #61
Yeni Üye

Zafer ALV's Avatar

Giriş Tarihi: 11-08-2007
Selam herkese,sıcakların kendini göstermeye başlamasıyla yeşil doslarımızın su ihtiyaçları aklıma geldi ve su tutma elemanlarını incelerken burayı buldum,ama nette klinoptilolit ev kullanıcılarının yararlanacağı bir kaynak bulamadım,bilgisi olan kaynak gösterebilirmi.10-20 kg civarı satan yerler varmıdır ?

Zafer ALV Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2010, 22:33   #62
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Rota madencilikten Osman beyi arayın. Selamımızı söyleyin, size bir torba göndermenin bir yolunu bulacaktır eminim.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-04-2010, 22:37   #63
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi D_E_L_i_ Mesajı Göster
Selam herkese,sıcakların kendini göstermeye başlamasıyla yeşil doslarımızın su ihtiyaçları aklıma geldi ve su tutma elemanlarını incelerken burayı buldum,ama nette klinoptilolit ev kullanıcılarının yararlanacağı bir kaynak bulamadım,bilgisi olan kaynak gösterebilirmi.10-20 kg civarı satan yerler varmıdır ?
Sayın D E L İ, ( 05315576770 ) bu numarayı arayıp 25 kg lık çuvallanmış klinoptilolit alabilirsiniz.

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-12-2010, 09:36   #64
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Ahır gübrelerinin yarayışlılığının arttırlması ve kullanılması.

Arkadaşlar hertürlü ahır gübrelerinin ahırlardan çıktıktan sonra çeşitli dış etkileşimlerle değer yitirerek vasfını kaybetmeden olgunlaştımanın yöntemleri içinde, Klinoptilolit veya umdeminle harmanlıyarak her türlü kayıbın önüne geçtiğimiz gibi bu gübrelerin olgunlaşma sürecine de katkı sağlamış olarak bu gübrelerden maksimum kazancı elde etmiş olurken de çevremizide korumuş olmaktayız.

Bilindiği üzere bütün ahır gübreleri bilakis kanatlı gübreleri açık ortamlarda çevreye koku gaz vede sinek böcek gibi oluşum içinde hem rahatsızlık vermekte hemde içeriğindeki bu özellikleri kaybetmektedirler,

Gübrelerin bu etkileşimlerinin sebebi içeriğindeki azotun ve ürenin hava ile oksidasyon etkileşimiyle meydana gelmektedir, klinoptilolit veya umdemin mineralı, gübrenin içeriğindeki azutun bütün forumları tutularak kendi üzerinde bloke edilmesi ile bu olaylar son bulmaktadır.

Buradan bir kere daha hatırlatmakta fayda görüyorum bu mineraller her türlü gübrelere uygulanarak gübre katkısı olarak kullanıldığından bu mineralin bir adı da gübre katısı olarak anılmaktadır.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2010, 01:57   #65
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-12-2010
Merhabalar,
Zeoliti öğrencimle yapacağım bir çalışmada kullanacağım çok miktarda ihtiyacım yok.Ancak Rota madencilikten osman beyin göndermesinde sıkıntı olduğunu okumuştum forumdaki yazılarda baş kısımda.Ama yine de telefonunu alıp arayabilirim göremedim numarayı verebilirseniz sevinirim.Birde burdan alacağımız paketli olarak geliyor değil mi?

ekoesra Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2010, 02:00   #66
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zafer İnandıklı Mesajı Göster
Sayın D E L İ, ( 05315576770 ) bu numarayı arayıp 25 kg lık çuvallanmış klinoptilolit alabilirsiniz.
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi D_E_L_i_ Mesajı Göster

Sayın zafer inandıklı verdiğiniz numara nereye ait ve gelecek eriyonit formunda değil değil mi?klinoptilolit olarak gelecek.

Eski 22-12-2010, 13:50   #67
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2009
Zeolitimi nasıl tanımlayabilirim?

Sn Meyveli Tepe,
#24 mesajınızdaki Sn hocamızın e-posta adresini veya telefonunu özelime iletmeniz mümkün mü?
Kendisine sormak istediğim bir husus var. Neticesine göre, bu konuya faydalı olacak bir iki cümle de ben yazabilirim.
Saygıalrımla
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Yazılarımızdan bizi bulup sonra sürekli iletişim içinde olduğumuz, kimya doktoru değerli bir hocamızın aylar önce gönderdiği bir mesajını aşağıya çıkartıyorum. Burada yazılı olanlar satış sitelerindeki bilgilerden biraz daha farklı.

Not: Bu yazının başka bir yerde veya başka bir başlıkta alıntılanmamasını rica ediyorum.

Yakup Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2010, 13:56   #68
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ekoesra Mesajı Göster
Merhabalar,
Zeoliti öğrencimle yapacağım bir çalışmada kullanacağım çok miktarda ihtiyacım yok.Ancak Rota madencilikten osman beyin göndermesinde sıkıntı olduğunu okumuştum forumdaki yazılarda baş kısımda.Ama yine de telefonunu alıp arayabilirim göremedim numarayı verebilirseniz sevinirim.Birde burdan alacağımız paketli olarak geliyor değil mi?
Rota madenciliğin internet sayfasından iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.

Eski 22-12-2010, 13:58   #69
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yakup Mesajı Göster
Sn Meyveli Tepe,
#24 mesajınızdaki Sn hocamızın e-posta adresini veya telefonunu özelime iletmeniz mümkün mü?
Kendisine sormak istediğim bir husus var. Neticesine göre, bu konuya faydalı olacak bir iki cümle de ben yazabilirim.
Saygıalrımla
Maalesef, hocanın müsaadesi olmadan iletişim bilgilerini vermem doğru olmaz. Sorunuz varsa buradan yazın, hem herkes öğrenmiş olur, gerekirse hocaya da sorarız.

Eski 22-12-2010, 16:09   #70
Ağaç Dostu

Özelinize açıklama yapacağım.
(Diğer arkadaşlar mazur görsünler lütfen.)
Alıntı:
Maalesef, hocanın müsaadesi olmadan iletişim bilgilerini vermem doğru olmaz. Sorunuz varsa buradan yazın, hem herkes öğrenmiş olur, gerekirse hocaya da sorarız.

Eski 22-12-2010, 17:33   #71
Ağaç Dostu

Hocanın uzmanlık bölümü hakkında.

Alıntı:
Sayın Meyvelitepe, bu Hoca toprak ana bilim dalındamı, yoksa maden mühendisliği alanındamı uzmanığı öğrenebilirmiyim, sevgilerimle hoşça kalın.

Eski 22-12-2010, 17:44   #72
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

#24 nolu mesajımda belirttiğim gibi kimya doktorudur.

Eski 22-12-2010, 19:30   #73
Ağaç Dostu

Zafer İnandıklı's Avatar

Giriş Tarihi: 02-10-2009
Galeri: 16
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ekoesra Mesajı Göster
Alıntı:
Orjinal Mesaj Sahibi D_E_L_i_ Mesajı Göster

Sayın zafer inandıklı verdiğiniz numara nereye ait ve gelecek eriyonit formunda değil değil mi?klinoptilolit olarak gelecek.
İstanbul Beykoz; Flora peyzaj Abdurrahim Topak. Ürün klinoptilolit ELİS Madencilik' e ait (XK- ELİS 3002)

Zafer İnandıklı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2010, 19:55   #74
Ağaç Dostu

İlgine teşekkür.

Alıntı:
#24 nolu mesajımda belirttiğim gibi kimya doktorudur.
Gözümden kaçmış igine teşekkür ederim.

Eski 22-12-2010, 20:16   #75
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Yakup bey sorusunu sordu ve gelen yanıt kendine ulaştırıldı. Soru ve cevap bu aşamada diğer üyeleri ilgilendirir mahiyette değil.

Eski 22-12-2010, 20:55   #76
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
25 kg. 1 torba klinoptilolit ne kadardır acaba?

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-12-2010, 21:44   #77
Ağaç Dostu

bettyycim's Avatar

Giriş Tarihi: 18-10-2010
Nazlı Hanım, Zafer bu konu da oludukça deneyimli, bu konu hakkında kendisi ile kısa bir sohbetim oldu ve hatta sağolsun küçük bir paket de hediye ederek, klinoptilolit ile tanışmamı sağladı. Ölmek üzere olan bir kaktüsü bu karışıma ekerek kurtardım Teşekkürler Zafer Bey, katkınız için.

bettyycim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-12-2010, 11:36   #78
Ağaç Dostu

Alıntı:
Yakup bey sorusunu sordu ve gelen yanıt kendine ulaştırıldı. Soru ve cevap bu aşamada diğer üyeleri ilgilendirir mahiyette değil.
Aracı olduğunuziçn teşekkür ediyorum. Çok makbule geçti. Sn. Hocamızdan, Etimaden /Bigadiç Zeolitinin klinoptilolit formunda olduğunu ancak %2-%5 gibi bir oranda Bor içerdiğinden dolayı bilinçli kullanılması gerektiğini öğrendim.
Bir müşterimiz tarafından yunanistanda zeolitin kullanımı hakkında bilgilendirinmiştik. Kendisi, mikronize Zeolit ile (az miktarda) Bor (Etidot-67 /Disodyum okta Borat Tetra Hidrat) karışımının, birlikte kullanıldığını söyledi.
Ancak zeolit, su içerisinde süspansiyon olarak karıştığı için, uygulamanın yapılabilmesi için taralda veya pompada sürekli karıştırıcının çalışması gerekmekte. (Suda çözündüğü için, borda böyle br sıkıntı yok). Böylelikle, bitkinin yapraklarının korunması ve beslemesini aynı anda yapmak adına çalışıldığını söyledi.

Not: Borun bilinen (genel) faydası, bitkide kalsiyumun kullanımını düşük seviyelerden optimal seviyelere çekebilmekte ve kalsiyum da bitki dolaşım sistemini canlandırmakta. Ayrıca antifungal. Bilinen (genel) zararı, fazlası bitkiyi zehirleyebilmektedir. Yani bilinçli kullanılmalı.

Saygılarımla

Düzenleyen Yakup : 23-12-2010 saat 13:32
Eski 23-12-2010, 11:40   #79
Ağaç Dostu

Bandırma çevresinde zeolit ve kullanımı hakkında bilgi temin etmek isteyen arkadaşlar, Sn. Şenol COCA yı arayabilirler (0 532 400 15 61).

Zeolitin kelle cevher olarak fiyatları düşük, ancak kullanımı belirli ebatlara göre yapıldığından, tarımda veya hayvancılıkta öğütülmüş olarak kullanılmakta. Kelle cevher olarak temin etmek isteyenler, Eti Maden'in Bigadiç İşletmesini arayarak (0 266 633 72 21) ürün özelliklerini, kelle boyutlarını, teslim ve fiyat şartlarını vs öğrenebilirler. (Yalnız, bor yataklarından çıktığı için içeriğinde bir miktar bor olabilir.)

Saygılarımla

Eski 24-12-2010, 10:17   #80
Yeni Üye

Alıntı:
Rota madenciliğin internet sayfasından iletişim bilgilerini bulabilirsiniz.
iletişim adresinde telefon faxa geçiyor.ondan direk osman beyin telefonunu istedim.

Eski 17-01-2011, 16:37   #81
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-07-2010
Merhaba arkadaşlar,
konuya katılımım olmadı ama,heyecanla sn.Meyvelitepe ve sn.Zeytinlibahce'nin bu yıl için deneyimlerini paylaşmalarını bekliyorum.umarım güzel sonuçlar almışlardır.
Selamlar...

bağcı38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2011, 21:30   #82
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-02-2011
kg ı nekadar

sarilar1973 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2011, 21:48   #83
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Sn bağcı38

Teşekkürler

Evet sonuçtan memnun kaldık, fakat sonuca etki eden budamadan gübreye, sulamadan mücadeleye kadar doğru olduğuna inandığımız o kadar çok uygulama yaptık ki, neticede gübre katkı maddesi olarak klinonun da sistemin içinde bir yeri olduğunu düşünüyoruz.

Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2011, 21:26   #84
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-02-2011
kinoptilolitin fiyatı kamyon bazında aldığımızda nedir

sarilar1973 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2011, 12:21   #85
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Geçen yıl bir kamyon 16 ton (640x25 kg) nakliye dahil (mesafe göre değişiyor) çuvalı 5-6 Tl arasında bir fiyata geliyordu.

Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2011, 14:10   #86
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Klinoptilolit Mesajı Göster
Merhabalar,

İncal OMG yi üreten firmada çalışıyorum yazışmalarınızı tesadüfen okudum.

Epsody arkadaşımız çok önemli bir minerali gündeme taşımış kendisine teşekkür ediyorum.

Bu madeninde tüm dünyadakiler içerisinde en kalitelileri ülkemizdedir, bizim firmamızın sahip olduğu %94~96 saflıkla en iyi ilklerdendir.

Firmamızın adı İncal Mineral dir ve google de aratınca web sitelerine ulaşabilirsiniz.

İncal OMG bir Klinoptilolit çeşidi değil Tarımda Kullanılmak üzere firmamızca üretilen içerik bakımından tarla bahçe için olmazsa olmaz denilebilecek bir Organomineral Toprakdüzenleyicidir ve içeriği hakkında bilgi www.incalomg.com isimli web sitesinde mevcuttur.

Klinoptilolit(Clinoptilolite) ise tek çeşit olup Zeolit(Zeolite)mineralinin onlarca çeşidinden biridir ve değişik çeşitleri olmayıp özellik olarak SAFLIĞI ve analiz içeriği bulunduğu yere göre farkeder ve bu da o madenin kalitesini belirler.

Şimdilik yazacaklarım bunlar eğer konu hakkında başka sorusu olan olursa bilgim dahilinde olanlara cevap vermeye çalışırım. Klinoptilolitin kullanım alanları ile ilgili daha fazla bilgi www.clinoptilolit.com web sitesinde mevcuttur.

Saygılarımla.
Şubat ayında 9 yaşındaki zeytin fidanlığımda (toprağı çok kumlu,PH 5.5) dekara 50 kg. İNCAL OMG kullandım..Ayrıca her fidan çevresine 400 gram ÜRE attım..
Tillerle de toprağı karıştırdım.
Bakalım,ne tür farklılıklar oluşacak bu yıl?
Sayın Klinoptilolit,İncal OMG'yi dekara ne kadar atabiliriz..Ben toprağın su tutması,toprağın sıkılaşmaması ve toprak islahı açısından kullandım bu ürününüzü..

YeniBON beğendi.
pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-03-2011, 00:25   #87
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-07-2008
sayın pria zeoliti ağaç başına taç iz düşümüne 2 ila 5 kg kadar 1000 metre kareye 75 ila 100 kg kullanabilirsiniz

Sofii beğendi.
şenol coca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-03-2011, 18:46   #88
Ağaç Dostu

acemi ciftci's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2009
Evinde 5-6 saksıda kullanacak kişilere de faydası büyük olacaktır ama temin etmenin yolu yok gibi. Ton bazında almanın anlamı yok. Perlit gibi küçük kullanıcıya hitap eder hale gelmesini bekleyeceğiz o zaman

acemi ciftci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2011, 17:12   #89
Ağaç Dostu

acemi ciftci's Avatar

Giriş Tarihi: 27-03-2009
Ben klinoptilolit ve leonarditle ilgili ayrıntılı bilgi edinebildiğim websitesinden aynı zamanda temin de edebildim. Sağolsun Serkan Bey oldukça yardımcı oldu. Akrabasıymışım gibi benimle ilgilendi ve hiç de zorunlu olmadığı halde kullanım şekli ile ilgili ayrıntılı bilgi verdi. Bu madenden satın almak isteyenlere duyurulur.

acemi ciftci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2011, 17:32   #90
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-07-2010
sn Zeytinlibahçe paylaşımınız için teşekkürler
bende uygulama yaptım.sonucu göreceğiz.
umarım iyi olur...

bağcı38 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 05:17.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024