agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-01-2011, 17:32   #631
Ağaç Dostu

Yarkin's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Sn.kaptanzst. Hayirli ugurlu olsun. Geldigini de yazmani bekliyoruz. Zira bende ayni sekilde ismarlama ve ödemeyi yaptim.

Biraz fazla ismarladim hatta.

Bu hafta icinde gelir insallah.

TKI bu bayilere bu kadar kar marjini nasil tanir anlamak mümkün degil.

Bayilerin sirtindan, TKI daha fazla para da kazanmiyacak! Bu piyasayi ele gecirmek varken, bu nasil esnafliktir bilemedim. Insallah yanlisdan dönerler.

Yarkin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-01-2011, 17:42   #632
Ağaç Dostu

Yarkin's Avatar

Ceter tarim. Sn.oNuR ÖZTÜRK bey. Yazdiklarin bu satirlarda artik kalici oldu. TKI son duruma göre satis yapma olasiligini kendi kisitlamis oldu.

Bence sizin sansiniz verdiginiz fiatlarla oldukca yüksek.

Pinarbasina müsait bir zamanda gelecegim.
Selamlar.

Eski 24-01-2011, 19:23   #633
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Giriş Tarihi: 06-06-2009
Galeri: 26
Sanırım bayilik ağı tamamlanınca bu kurum satış yapmayacak. Bütün imalat bayilere verilecek. Bir bayi bana fiyat farkı hakkında dediki ! Bize bu fiyatın altında satmamamızı söylediler !!! Buna ne demeli bilemiyorum. Devlet kurumu nasıl yapıyor bu işi:=((

KAPTANzst Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-01-2011, 21:34   #634
Ağaç Dostu

Yarkin's Avatar

Internette yaptigim arastirmalarda, Humik asitin son kullanma tarihi, formalite oalarak yazilmasi gerektigi seklinde. Bu konunun üstatlari fikir aciklarsa hepimizi aydinlatmis olurlar.

Zira , satlilmiyan humik asitler 2 sene sonra atiliyormu, yoksa karistirilip tekrar satisami sunuluyor? Bunun denetimini kim yapiyor? Yoksa kolonya gibi son kullanma tarihi kurallar geregimi?
Benim buldugum satirlarda aynen söyle deniyor; Hümik asit 2 yılda bozulur mu? Ülkemizde hümik asitlerin üretimi ve pazarlanması T.C. Tarım Bakanlığı Koruma Kontrol Genel Müdürlüğü’nün ruhsatına bağlıdır. İlgili makam maalesef bu yararlı kimyasalları ilaç sınıfına tabi tutmaktadır. Diğer gelişmiş veya gelişmekte olan ülkelerde hümik asitler gübre yardımcısı ve toprak ıslah edici olarak kabul edilmektedir. Bakanlığın bu yanlış tutumu nedeniyle etiket üzerine imal tarihi ve son kullanım tarihi konulması istenmektedir. Ayrıca bu tarihler iki yıl ile sınırlandırılmaktadır. Oysa hümik asitler 1,5-2,5 milyon yılda oluşan kimyasal maddelerdir ve bozulması gibi bir sorun bulunmamaktadır.

Bu satirlar dogrumudur?

Dostllara selamlar.

Eski 29-01-2011, 22:39   #635
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Aldığımız hümiğin imalat tarihi zaten 2009 u gösteriyor. 20 litreyi ben bu sene bitirememki..Azar azar fırsat buldukça toprakla buluşturacağım. Özellikle hava durumunu takip edip yağmurlu havalarda vereceğim. İlk denememi yaptım .. Hayırlısıı...

Eski 30-01-2011, 08:27   #636
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-08-2010
Benim aldığım 1 lt lik tki humik asit in üretim tarihi 22 03 2010
demekki 1 litrelik ler daha çok satıldığından tarihi daha yeni.

Suna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-01-2011, 08:46   #637
Ağaç Dostu

KAPTANzst's Avatar

Hobi bahçeleri için 1 litrelikler daha ekonomik. Deneme amaçlıda alanlar var bu nedenle satışı daha fazla olur.

Eski 08-02-2011, 17:04   #638
Ağaç Dostu

Yarkin's Avatar

Bir ilanda, Hidrolize edilmiş leonardit toz granülden sonra ,Amino asit ile mikro organizmaların faaliyete geçirildigi, granük formatına sokuldugu yaziyor. Humik fulvik % 58,8 Organik Madde 69.36 nem 4.34 azot ;0,9 25 Kg 15 TL olarak.
Laben den analiz var.

Simdi bu bildigimiz büyük firmalarin sattigi leonardit türümü? Yoksa ne acaba?

Eski 09-02-2011, 21:57   #639
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Giriş Tarihi: 06-08-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi pria Mesajı Göster
Ben bu yıl buğday ekiminde Ünaldı Gübre'nin 12.12.12 BİOCOMP granül gübresini kullandım.

25 kiloluk çuval 50 tl..
İçinde %20 HUMUS var..Yani bir çuvalında 5 kilo humus var..5 kilo humus zaten 50 tl..
Ayrıca içindeki azot,potas ve fosfor bedavaya geliyor..
Yani TKİ'den alacağınız 5 kilo humus fiyatına yine içinde 5 kilo humus olan kompoze bir gübre satın alıyorsunuz..
Daha cazip,daha ekonomik bir yol değil mi?
http://www.unaldi.com.tr/urunler.html
Ünaldı'nın ciddi bir firma olduğuna inandığım için yazdım bunları.
Bugün köye geldim..Buğdayları ekeli 85 gün oldu..
Dekara 14-15 kilo kadar BİOCOMP kullanmıştım taban gübresi olarak..
Eskidenberi alışageldiğimiz 18.46 veya DAP gübrelerinden çok daha iyi sonuç var..
Civar buğdaylara göre gelişim çok güzel..Kardeşlenme çok güzel..Gelişim çok harika..
Ayıptır söylemesi,benim buğdaylar gibi çevrede yok gibi..

İyiki kullanmışım BİOCOMP'u..
Şimdi geniş yapraklı ot ilacı atacağım..Karaçim yok..
Üst gübre olarak 30 kiloda ÜRE attık mı işlem tamam.
Tabi dolu,sel sigortasınıda ihmal etmiyorum.
Benden bu kadar,gerisi Allah kerim.

pria Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2011, 22:06   #640
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Teşekkür ederim sn. Suna..

Verdiğiniz linkteki fiyatlarda çok çok cazip..Belki isteyebilirim..
Ama ben zeytinliğime bu yıl dekara 30 kilo kadar leonardit vereceğim..Kumlu toprağı var..Humusça çok fakir..
Leonardit te en iyi humus kaynaklarından biri..

Yanılmıyorsam,BİGA'da Ünaldı gübreyi aldığım bayide 50 kg. granül leonardit 37 tl idi..
Bu da çok cazip..
Zeytinliğim için İNCAL OMG almaya karar verdim..Dekara 30 kilo atacağım DAP ile birlikte..
Fiyatı aklımda yanlış kalmış..
Bugün BİGA'da bayiye uğradım..50 kg çuval 33 TL..
Bu gece internetten bir daha baktım ürün tanıtımına;şu açıklama var şirketin sitesinde:

''İncal OMG tabandan kullanılacak olup, Tarım alanları, Seralar, Bahçeler ve Ağaçlar için TABAN gübresi ile yarı yarıya kullanılması tavsiye edilir. Ancak AZOTLU üst gübreler kesinlikle kesinlikle ihmal edilmeyecektir. İncal OMG ile 15.15.15. gübresinin beraber kullanılmasını tavsiye ederiz, ancak 20.20 veya DAP ile birlikte kullanılabilir

Hümik + Fulvik Asitler piyasada sıvı veya Potasyum K–Humat şeklinde kuru olarak satılmakta olan yüksek fiyatlı organik ürünlerdir. İncal OMG ’ nin 50 kg’lık çuvalı 7.5 kg %80’lik Potasyum K–Humat içermekte olup, bu da 40 kg %15’lik sıvı Hümik + Fulvik Asit demektir. Piyasada satılan fiyatlarla İncal OMG’in içeriğindeki Hümik + Fulvik Asit’in değeri 200 – 250 milyon TL (200-250YTL) civarındadır. İçeriğimizde bulunan NPK + Çinko + Demir + Klinoptilolit bu hesabın dışındadır.''

http://www.incalomg.com/nasil.asp
http://www.incalomg.com/omgnedir.asp

Aklıma yattı..bence cazip..yarın alacağım.
Fidanlıktaki etkilerini daha sonraki aylarda sizlere aktarırım.

Eski 10-02-2011, 00:42   #641
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Yarkin Mesajı Göster
....

Simdi bu bildigimiz büyük firmalarin sattigi leonardit türümü? Yoksa ne acaba?
pH değerinden anlaşılır.

pH değeri 11_ 13 aralığında ise leonarditten elde edilmiştir. Leonarditten elde edilişe HÜMAS denir, hümik _fulvik asit değil.

< 9 pH değeri taşıyan hümik fulvik asitler leonarditen değil başka ürünlerden elde edilişdir.

Bakanlık ph aralığını _leonarditten elde edişte_ 9_13 aralığına kadar düşürmeye çalışıyormuş. TKİ uzmanları hümik_fulvik asit üzerine kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için bakanlık ile çalışmalarını sürdüğünü ve bir sisteme oturtulması gerektiğini vurgulamışlar(dı).
Saygılar

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-02-2011, 10:02   #642
Ağaç Dostu

AgacSevdalisi's Avatar

Giriş Tarihi: 12-11-2008
arkadaşlar çok faydalı bilgiler sunulmasına rağmen kafam allak bullak oldu. Benim sakısılarda büyüttüğüm bazı bitkilerim var bunlara siyah renkte toz humik asit uygulamak istiyorum. ph değeri 7-7,5 olan bir toprağı 4,5-5 ph değerine getirmek istiyorum. Herkese de açıklayıcı bir bilgi olması açısından bazı sorularım olacak:
1-Ph değeri 7-7,5 olan bir saksı toprağının ph değerini 4,5-5 yapmak için; toz humit asiti sulandırarak verirsek ne kadar suya ne kadar toz humik asit katmalıyız? Bu uygulamayı ne kadar zaman aralığıyla hangi dönemlerde (bahar, yaz) yapmalıyız?
2-Toprak ph değeri düştükten sonra humik asit uygulamasına devam etmelimiyiz?
3-Fazla humik asit verirsek bitkiye ne gibi zararları olabilir?
4-Toprağın ph ını düşürmek için kükürt de uygulanabileceği söylenmiş. Kükürt uygularsak toz olarakmı, sulandırarakmı uygulayacağız?Miktarı nasıl olacak?
şimdilik kafamda olan sorular bunlar.Cevaplayabilirseniz sevinirim.Teşekkürler.

AgacSevdalisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-02-2011, 15:01   #643
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-06-2010

^^^
Yukarıda Bulunan Resime Tıklayıp Ürün Tescil Belgesine Ulaşabilirsiniz.

Arkadaşlar Hümix-15 1 LT Enaz 1000 adet (50 koli ) alımda kdv. dahil (1 adet) 2.75 tl
Hümix-15 20 LT Enaz 50 Adet alımda kdv. dahil (1 adet) 30 tl dir. Bu kampanya 26 şubat 2011 tarihine kadar Geçerlidir ve Peşin fiyatıdır ürünümüz stoklarla Sınırlıdır.

Not : Nakliye veya Kargo Alıcıya aittir. (Nakliye Temini Konusunda Yardımcı Olunur.)

İletişim : 0546 811 11 03 Onur ÖZTÜRK
0531 728 51 10 Burhan Ömer GÜRAKSIN (Muhasebe Müdürü)

Düzenleyen Çetar Tarım : 21-02-2011 saat 15:21 Neden: Konu Ekleme
Çetar Tarım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2011, 23:44   #644
Ağaç Dostu

seyyah53's Avatar

Giriş Tarihi: 13-03-2010
Dün TKİ(Türkiye Kömür İşletmeleri) ni aradım ..konyada ki fabrikayı...artık bayilik sistemine geçtiklerini ve ürünleri bayilerden temin edebileceğimizi söylediler...

Bir çok yerde bayilik var hatta sitede bayi ağı da görülüyor...

İstanbul Avcılardaki bayi ile görüştüm...ürünleri kargo ile kapıya kadar teslim edebileceklerini söylediler...

Yanlız tarım furaındaki fiyatların hemen hemen iki katı bir fiyat ile...zaten fuardaki yetkililer de bunun tanıtım fiyatı olduğunu söylemişlerdi...

Elimde bidonla bu fuar dolaşılmaz diye almamıştım...döndüğümde kalmamıştı...pişamlık hakketten çok kötü...

seyyah53 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2011, 23:50   #645
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Geliboluda fiatlar uygun

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seyyah53 Mesajı Göster
Dün TKİ(Türkiye Kömür İşletmeleri) ni aradım ..konyada ki fabrikayı...artık bayilik sistemine geçtiklerini ve ürünleri bayilerden temin edebileceğimizi söylediler...

İstanbul Avcılardaki bayi ile görüştüm...ürünleri kargo ile kapıya kadar teslim edebileceklerini söylediler...

Yanlız tarım furaındaki fiyatların hemen hemen iki katı bir fiyat ile...zaten fuardaki yetkililer de bunun tanıtım fiyatı olduğunu söylemişlerdi...

Elimde bidonla bu fuar dolaşılmaz diye almamıştım...döndüğümde kalmamıştı...pişamlık hakketten çok kötü...
Ege kimyanın 25 kg bidon 55tl aldım eylülde.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2011, 08:15   #646
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-11-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi seyyah53 Mesajı Göster

Demekki UBYİ piyasaya daha ucuza Humik Asit temin etme yolunu da bulacak? Kara bakar mısınız? Bayii %100 kar ediyor. Neden bu ülkede herkes çiftçiyi kazıklamaya çalışır, köylü bu kadar saf mı acaba?

Düzenleyen acemi_caylak : 25-02-2011 saat 16:34
acemi_caylak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2011, 09:29   #647
Ağaç Dostu

Yarkin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
Demekki UBYİ piyasaya daha ucuza Humik Asit temin etme yolunu da bulacak? Kara bakar mısınız? Bayii %100 kar ediyor. Neden bu ülkede herkes çiftçiyi kazıklamaya çalışır. Köylü bu kadar saf mı acaba?
TKI fabrika satisi 20L. 42.48 TL di. Su an bayi satisi; 165 TL Yani aradaki fark %300 Evet köylü birlesemiyor. örgütlü ve bilincli degil. Köylünün danisabilecegi bir yeri yok. Tarim kredi kooperatifleri bile, adamina göre muammele yapiyor. 1000 tl kredi icin 2 aydir her hafta kooperatife gidip gelen köylü icin kendim gitmistim. Biraz yüklenince kredisini hemen verdiler. Yeni üye icin 2 üye nin destegini istiyorlar. Aksi halde üye kabulu yok.
Her tarafta engeller var yani. Bizde her sey göstermelik. Tüketici dernekleri gibi!

Eski 25-02-2011, 12:33   #648
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
Demekki UBYİ piyasaya daha ucuza Humik Asit temin etme yolunu da bulacak? Kara bakar mısınız? Bayii %100 kar ediyor. Neden bu ülkede herkes çiftçiyi kazıklamaya çalışır. Köylü bu kadar saf mı acaba?

Onu da üretiriz be ustam. UBYİ ne istedi de yapamadı? Ucuz kaolini, adeta bedavaya gelen _ enzim_sıvı gübreleri, gülleci bulamacı, kompostları, zaralılarla mücadele ev yapımı ilaçları, Biohar'ı, mikrobiyalleri; ee ..geriye biO mazot mu kalıyor.

Bak Sn. Yarkın 20 lt. 42.85 olan TKİ ürünü Hümik asit ( Humas) piyasaya düştüğünde % 300 ile 165 tl. çıktı diyor.

Daha önce Sn. Meyvelitepe'nin ' neemazal kullandım dedim fiatı 2 katına çıktı' demişti, yoksa bir bizi gözetliyor mu?

Yoksa UBYİ ye bir bayilik mi gerekiyor?

İşte hep söylerim ' ölçü olmayan yerde hiç bir şeyin erdemi yoktur' diye bundandır.

Düzenleyen Halil Önen : 25-02-2011 saat 18:47 Neden: harf hatası
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2011, 13:10   #649
Ağaç Dostu

Yarkin's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Onu da üretiriz be ustam. UBYİ ne istedi de yapamadı? Ucuz kaolini, adeta bedavaya gelen _ enzim_sıvı gübreleri, gülleci bulamacı, kompostları, zaralılarla mücadele ev yapımı ilaçları, Biohar'ı, mikrobiyalleri; ee ..geriye biO mazot mu kalıyor.

Bak Sn. Yarkın 20 lt. 42.85 olan TKİ ürünü Hümik asit ( Humas) piyasaya düştüğünde % 300 ile 165 tl. çıktı diyor.

Dana önce Sn. Meyvelitepe'nin ' neemazal kullandım dedim fiatı 2 katına çıktı' demişti, yoksa bir bizi gözetliyor mu?

Yoksa UBYİ ye bir bayilik mi gerekiyor?

İşte hep söylerim ' ölçü olmayan yerde hiç bir şeyin erdemi yoktur' diye bundandır.
Helal olsun. iste bu. Bizimde Halil Önen`nimiz var. Egenin efesi vallahi yapar billahi yapar. Selam olsun proletaryama...

Eski 25-02-2011, 13:20   #650
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Tki Humas Antalya Bilgin tarımda 20 lt kdv dahil 85 tl. Anlaşılan bayiiler arasında fiyat farkı çok.

Daha önce Acemi usta leonardit için piyasadaki ürünlerin kalitesini ve fiyatlarını gösteren bir matrix yapmıştı, çok da işe yaradı, şimdi bir tanede sıvı humik asitler için gerekli.

Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2011, 17:44   #651
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 26-02-2010
20 lt.lik aldım kdv ve kargo dahil eve teslim 48,5 tl gibi bir fiyat ödemiştim

kayastop Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2011, 18:07   #652
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
Bugün köye geldim..Buğdayları ekeli 85 gün oldu..
Dekara 14-15 kilo kadar BİOCOMP kullanmıştım taban gübresi olarak..
Eskidenberi alışageldiğimiz 18.46 veya DAP gübrelerinden çok daha iyi sonuç var..
Civar buğdaylara göre gelişim çok güzel..Kardeşlenme çok güzel..Gelişim çok harika..
Ayıptır söylemesi,benim buğdaylar gibi çevrede yok gibi..

İyiki kullanmışım BİOCOMP'u..
Şimdi geniş yapraklı ot ilacı atacağım..Karaçim yok..
Üst gübre olarak 30 kiloda ÜRE attık mı işlem tamam.
Tabi dolu,sel sigortasınıda ihmal etmiyorum.
Benden bu kadar,gerisi Allah kerim.
bende buğday ve ayçiçek yetiştiricisiyim
ben aslen ipsalalıyım ist kalıyorum
30 kg üre demişiniz daha sonra amanyum nitrat atıcakmısınız dönününe nekadar
birde %26 tılıkmı %33 lükmü teşekkür ederim

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-02-2011, 23:58   #653
Ağaç Dostu.

pria's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol Mesajı Göster
bende buğday ve ayçiçek yetiştiricisiyim
ben aslen ipsalalıyım ist kalıyorum
30 kg üre demişiniz daha sonra amanyum nitrat atıcakmısınız dönününe nekadar
birde %26 tılıkmı %33 lükmü teşekkür ederim
İdris Bey,

Ben genelde şubat 15 gibi ,25 veya 30 kg. ÜRE atıyorum buğdaylara..
Bu durumda ayrıca amonyum nitrat atmaya gerek kalmıyor..

Ama..şubat sonuna kadar 20 kilo üre,nisan ayında da dekara 10-15 kilo 33'lük amonyum nitrat takviyesi yapılabilir.Yani azotu bir defada değil iki defada verebilirsiniz.İlkinde üre,ikincisinde ani tesirli olan 33'lük nitrat..

26 (kalsiyum amonyum nitrat) değil,33'lük kullanmak gerek.
26'lığı PH'ı düşük tarlalarda kullanmak gerek.

Ama..nisan ayında yağıştan hemen önce atmalı 33'lüğü..

Ben bunu pek denk getiremediğim için,yağışların kesilmesi veya iyice azalması riskine karşı şubat ayı içinde bir defada dekara 30 kilo üre vererek yapıyorum.Bu durumda ayrıca 33 veya 26'lık vermeye gerek kalmıyor.

Not:
Gelecek yıl buğdaya dekarda 15 kg. BİOCOMP kullanmanızı tavsiye ederim toprakaltı gübre olarak..En azından ufak bir tarlada deneyin..18.46 veya DAP veya 20.20 toprakaltı gübrelerden daha iyi netice alacaksınız..Çünkü içinde %20 humus+N,P,K+ iz elementler var.

Eski 24-03-2011, 12:04   #654
Ağaç Dostu

moso's Avatar

Giriş Tarihi: 12-09-2007
sıvı hümik asit aldım. çeliklerde nasıl kullanabilirim?

moso Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2011, 08:47   #655
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-02-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi moso Mesajı Göster
sıvı hümik asit aldım. çeliklerde nasıl kullanabilirim?
çelik evresinde humik aside ihtiyacınız yok bitkiniz köklenip topraktan besin alımına başladığı dönemde humik asit faydalı olur

maybach Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-03-2011, 23:20   #656
Ağaç Dostu

Murat Uysal's Avatar

Giriş Tarihi: 10-03-2011
Arkadaşlar hiç www.magicplant.net adresinden leonardit alan oldu mu? Benimle paylaşırsanız sevinirim. Sipariş vereceğim en kısa zamanda.

Arkadaşlar sitedeki leonardit'in bileşimi incelediğimde hiç beğenmedim. En iyisi orfe teknik den agrohum(Leonardit) ve Sunguard (kaolin kili) sipariş etmekte. Yarın bir arayım bakalım ne olacak..

Murat Uysal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-03-2011, 09:27   #657
Ağaç Dostu

HomeWork's Avatar

Giriş Tarihi: 12-12-2006
Sayın Murat Uysal

Ben pelet halide aldım, ancak toz halinin sıkıştırılmış halinden daha çok kırık leonardit görünümü var.Eli de boyamıyor.

Orfe teknikten nasıl alıyorsun, fiyatını belirtirsen sevinirim.

HomeWork Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-03-2011, 19:55   #658
Ağaç Dostu

hly999's Avatar

Giriş Tarihi: 20-05-2008
Ben şu siteden aldım kargo ile gönderiyorlar.
http://www.biyotar.com.tr/
25 kg fiyatıda 2010 ekimde 25 TL verdim. GOLD olanı kargo biraz 20 TL tuzlu oldu ama araştırıp üreten bir yer.

hly999 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2011, 20:25   #659
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 04-04-2011
hümik asit

bir de bu sitede inceleyin
www.tkihumas.gov.tr
yalnız bayilik sitemine geçmişler.

oldman46_57 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-04-2011, 23:28   #660
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-03-2011
selamlar bende sıvı humik asit kullanmak istiyorum ceviz bahceme ne dozlave ne zaman şimdiden teşekürler (7 ay oldu dikeli )

ceviz59 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 04:36.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024