agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-11-2009, 07:57   #241
Ağaç Dostu

akcan67's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
Virüse en etkili madde humik asit

Sakarya Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümümü Öğretim Üyesi Dç.Dr.Ahmet Tutar,anti viral (virüs önleyici ) özelliği gösteren humik asitin,vücüt ddirencini arttırıcı özelliği nedeniyle domuz gribinden korunmaya karşı en etkili madde olduğunu,domuz gribine karşı yürütülen bilimsel çalışmalarda humik asitten yaralanılması gerektiğini söyledi.Tutar,toprağın humus kısmında bulunan humik asidin mucizevi bir madde olduğunu bildirdi.Humik asidin bilinen en güçlü antioksidan,anti viral,anti mikrobiyal,radikal yakalayıcı ve en iyi vucut düzenleyici oması nedeniyle ,insan sağlığı üzerinde olumlu sonuçlar verdiğinin bilimsel olarak ispatlandığını söyleyen Tutar,dünyadaki bir çok bilim adamının humik asit üzerinde çalıştığını söyledi.

akcan67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-11-2009, 09:27   #242
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Arkadaşımıza paylaşım samimiyeti.

Sn, akcan67Arkadaşım konumuz bahçe-tarım, bizim işimize hümik asit ten nasıl uygulıyarak faydalanırız, bize yarıyan yönlerini paylaşımlarımıza sunarak bilgilendiririz humik asitin tıpta kullanımıyla bırakalım farmakoloji bilimi ile uğraşanlar ilgilensin, lütfen konu dışı paylaşımlarla konumuzu saptırıp, hümik asitin yararları diye konuya giren arkadaşlarımız girdiklerinde kendilerini başka konuların içinde bulmasınlar.

Şimdi ben senin bu konu başlığına samimi olmayan mesajına yorum getirsem neler olabileceğini hiç düşündünmü arkadaşım, beni sakın yanlış anlama güzel paylaşımlarımızı bozmayalım, hep geliştirelim birbirimize yeri geldiğince faydalı olmasını bilelim anlaştıkmı.

Ama illede diyorsan humik asitlerin tıptaki yararlarınıda paylaşımlara açarak tartışalım, sana hodri meydan konu başlığını sen koy arkanızdan gelelim .Örnek başlık, Domuz gribine karşı hümik asitler , üyeler konuyu bradan takip etsinler,sencede iyi olmazmı,sevgiyle kalasın iyi günler

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-11-2009, 22:48   #243
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remzi Sarıoğlu Mesajı Göster
Sayın İdris Şenol
Bana adresinizi verirseniz memnuniyetle cd mizi size ulaştırırım. İpsala'da Kemal Salkım adında bir arkadaşımın av malzemeleri satışı yapan dükkanı var. Ona bir torba leonardit, cd, belgelerimizi yollamıştım. Arkadaşının serasında leonarditi uygulayacaklardı. Görüşmek üzere
sayın Remzi sarıoğlu beye göstermiş olduğu ilgi ve alakadan teşekkürlerimi sunarım
söz konusu leonardit cd ve belgeleri elime ulaştı
ayrıca
hediyeniz beni hem utandırdı hem sevindirdi
sizinle tenışmak beni onurize etti
en kısa zamanda ürünlerinizi denemk için sabırsızlanıyorum
gelibolu bayisi birol beyle irtibat kurdum haftaya kısmetse yanındayım bilginize
kalın sağlıcakla........saygılarımla

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2009, 13:15   #244
Yeni Üye

İpekKa's Avatar

Giriş Tarihi: 07-07-2009
Galeri: 2
Humik ve Fulvik asitin bitki patojenlerine etkisi nedir?

İpekKa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-12-2009, 16:36   #245
Ağaç Dostu

Sevgili İpekKa Toprağınızdaki patojenleri organik ve doğol yoldan elimine ederek bertarafını sağlamanın yollarından bir tanesi de toprağınızda ki solucan populasynlarının artışının sağlanmasıyla giderilebilir.

Eski 24-12-2009, 22:53   #246
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-12-2009
turkiye sartlarinda karadeniz bogesi haric tum bolgelerde phlar yuksek organik madde bakimindan fakir topraklarimiz.Kimse düsünmüyor ve leonardit kullanmiyor .kardesim sen bu topraktan para kazanmiyonmu kazaniyosun.ğeki bu topragin istedigi organik mmaddeyi neden vermiyon.Hersene topragina at 50 ila 100 kg arasi ANT leonardite sevinsin topragin **** Ant humix agav basina 150 gram koklerin canlansin.humik fulvik asid ayni zamanda topraktaki bagli olan makro ve mikro besin elementlerini kendine selatlayip kok tarafindan alimini kolaylastir.

tanerok Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-12-2009, 22:56   #247
Yeni Üye

Hümik asitler toprağın kimyasal, fiziksel ve biyolojik özelliklerini etkileyerek bitki gelişimine yardımcı olmaktadırlar. Hümik asitlerin besleyici fonksiyonları özellikle makro ve mikro besin elementlerinin bitkiye geçişinde ortaya çıkmaktadır. Hümik asitlerin biyolojik etkileri ise daha çok mikroorganizmaların aktivitelerini arttırılmasında görülmektedir. Fiziksel ve kimyasal olarak ise iyi toprak yapısı oluşturmada, toprağa süzme kolaylığı sağlamasında, havalandırmada, nem tutmada, toprağın iyon değişiminde ve toprağın tamponlanmasında hümik asitler önemli roller oynamaktadırlar. Toprağın bitkiler tarafından kullanışlı hale gelebilmesi için toprağın hümik asit içeriğinin oldukça yüksek olması gerekmektedir Bitki için besin kaynağı olmanın ve yapısal oluşumdaki oldukça önemli faktörünün yanı sıra, hümik asitler toprağın fiziksel özelliği (su tutma kapasitesi gibi) üzerinde temel bir etkiye sahiptir. Ayrıca, hümik asitler iyon değişim kapasitesi ve tamponlama özelliği (pH dengesi) gibi fiziko-kimyasal özellikleri de büyük oranda belirlemektedir. Bu özellikler sadece bitki besin maddelerinin bitki tarafından alınması ve toprakta tutunmasını sağlamakla kalmaz, toprak tuzlanmasının olumsuz etkilerinden de korumaktadır. Yeterli düzeyde hümik asit içeren bir toprağın bitki gelişimi ve büyümesine olumlu ve net bir etki sağlayacağı kati delillerle ortaya konmuştur.

Hümik asitler gerekli besin maddelerinin bitkiye geçişini sağlamaktadırlar. Fosforun içeriğinin fazlaca bulunduğu ortamlarda meydan gelen kloroz problemini hümik asitlerin demiri bitkinin alacağı forma getirmesi ile çözdüğünü araştırmalar göstermiştir. İz elementlerin bitki tarafından ihtiyacının karşılanmasında hümik asitlerle şelat yapan bileşiklerin rolü büyüktür. Tüm gerekli metaller hümik asitlerle şelat yapabilmektedir. Toprakta bulunan potasyum, kalsiyum, mağnezyum, demir ve çinko ile reaksiyona giren hümik asitler organik-mineral köprüler üretmektedirler. Tüm araştırmacılar hümik asitlerin varlığı ile toprak mikroorganizmalarının aktivasyonlarının arttığı konusunda ortak düşünceye gelmişlerdir. Bu sebepledir ki yoğun bir şekilde sömürülerek zayıf kalmış toprağı tamir etmek için hümik asitlerle iyileştirme yöntemi tek başına etkili çözüm olmaktadır. Hümik asit-metal kompleksi bitki beslemede belirleyici bir durumdur. Ağır metaller ile çözünmez bileşikler yapan hümik asitler bunların hücreden içeri girmesini engelleyen setler oluşturmaktadır. İnorganik demir bileşikleri de toprakta çözünmezler, oldukça kararsızdırlar ve kalsiyumu yüksek (kireçli) topraklarda bitki tarafında alımı zordur. Humatlı bileşikler demiri şelatlı kompleksler içine dahil etmektedir. Toprak fosfatları demir ile yaptıkları reaksiyonlarda bitki tarafından alınamaz duruma gelmektedirler. Fakat reaksiyon sonucu oluşan bileşik hümik asitler tarafından komplekslenmektedir. Şelatlama maddeleri olan hümik asitler fosfat ile demir arasındaki bağları kırabilmektedirler. Sonuçta fosfat iyonu serbest kalmaktadır. Humatların toprağa ilavesi bu işlemin hızını yükseltmekte ve fosfatın bitkilerce alınmasını kolaylaştırmaktadır. Hümik asitler bitki plasmanın geçirgenliğini arttırmada ve bitkilerce besin elementlerinin alımının hızlanmasında aktif hareket etmektedirler. Hümik asitlerin tohumun çimlenme kapasitesini arttırdığını ve bitkilerin vitamin içeriğini çoğalttığı bilinmektedir Su ve besin maddelerini taşıyan hümik asitler tohumun gözeneği boyunca çekilmekte ve çimlenmenin başlaması için tohumu uyarmaktadır.. Hümik asitler sadece tohumu uyarmakla kalmaz, aynı zaman da kök sistemini ve üst aksamı da uyarmaktadır. Özellikle bunların etkisi kökte öne çıkmaktadır. Kök gelişimindeki ilerleme bitkinin veriminin artmasındaki en önemli etkendir Hümik asitler suyun topraktan buharlaşmasını yavaşlatmaktadır. Bu durum kilin hiç olmadığı veya kısmen az olduğu ve su tutma kapasitesi olmayan kumlu topraklar için önemlidir. Ayrıca hümik asitler iklim şartlarına göre toprağın rengini daha koyu renklere dönüştürme özelliğine sahiptir. Böylece toprağın ısı şartları da değişmiş olmaktadır. Bitki beslemede inorganik gübrelerin öneminin anlaşılmasının üzerine tarımsal verimde de ilk zamanlarda hızlı gelişim gerçekleşmekte idi. Sonuçta toprak organik maddesinin önemi unutulmuş ve toprakta bitki beslemesi bakımından zamanla problemler artmıştı. Bu nedenle, dünyada özellikle gelişmiş ülkelerde organik madde toprağın zaafiyeti nedeni ile tekrar kullanılmaya başlamıştır. Hümik asitli gübrelerin toprağa verilmesi ile ileri bitki gelişimi ve toprak verimliliği sağlandığı anlaşılmıştır.

Diğer kullanımları;
Hümik asitler sadece tarım alanında kullanılmamaktadır. Günümüzde bir çok sektörde hızla kullanılmaya başlanmıştır. Bu sektörlerin başında çevre teknolojileri, sondaj teknolojileri, tutkal, boya, baskı mürekkepleri, kazan besi suyu şartlandırıcıları gibi kimya teknolojileri gelmektedir. Ayrıca kanatlı ve büyük baş hayvanlarda hastalıklara karşı mukavemet sağlamada, yenilen yemlerin ete dönüşümünde, süt veriminin artmasında,yumurta kalitesinde ve buna benzer birçok faktörlerde ciddi faydalar tespit edilmiştir. En şaşırtıcı neticeler ise insan sağlığı üzerine yapılan çalışmalarda elde edilmiştir. AIDS başta olmak üzere astım, bronşit, grip, mide rahatsızlıkları, böbrek taşı bertarafı, hemeroit, deri kanseri, kan kougulantı, kansızlık, aşırı uyku, iştahsızlık gibi tıpta oldukça yaygın karşılaşılan problemlerin çözümünde önemli bir yer tutmaya başlamıştır.
Hümik asitlerle ilgili çalışmalar tüm alanlarda hızla devam etmektedir.

Eski 24-12-2009, 23:24   #248
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

memet's Avatar

Giriş Tarihi: 18-02-2006
Galeri: 11
tanerok
Bu başlığa bir göz atmanızı rica ediyorum

memet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2009, 13:34   #249
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Giriş Tarihi: 28-09-2008
Galeri: 8
Humik asit teneke kutuda köklendirici hormon sorarken gördüm. 15 TL imiş. Şimdi bu başlıktaki mesajları okuyunca almayı düşünüyorum.
Kutunun içine bakmadım ama koyu-siyah renkteymiş, toprağa serpersiniz dediler.

nariçi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2009, 13:46   #250
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Ben bir yıldır kullanıyorum, teneke kutuda almıştım. Kullanım talimatlarında hep su ile karıştırılarak kullanım şekli var. Serpilerek kullanıldığını bilmiyordum. Su ile seyreltip sırt pompası ile tüm toprak yüzeyine püskürtüp, ardından toprağı hafifçe belliyorum. Sonuçlarından çok memnunum, özellikle sebzelerde.

Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-12-2009, 22:41   #251
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Ben bir yıldır kullanıyorum, teneke kutuda almıştım. Kullanım talimatlarında hep su ile karıştırılarak kullanım şekli var. Serpilerek kullanıldığını bilmiyordum. Su ile seyreltip sırt pompası ile tüm toprak yüzeyine püskürtüp, ardından toprağı hafifçe belliyorum. Sonuçlarından çok memnunum, özellikle sebzelerde.
eger potasyum humatsa eritmeye gerek yok toprak ustune toz halde tac iz dusumune 200 grm ANT humix(iki plastik petbardak iki yuz gram)**** 1 donume 1/5 **** 2 kilo toz halde uygularsaniz cok iyi sonuclar elde ederseniz...

Eski 01-01-2010, 08:36   #252
Ağaç Dostu

Lonicera's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2008
Zaten eldeki mevcut teneke kutu toplam 500 gr., onunda fiyatı 15 TL. Ağaç iz düşümüne belirttiğiniz şekilde (200 gr) vermektense, çuvalla leonardit alıp tüm bahçe toprağına karıştırmak en hesaplısı. Yoksa toz hümik asitle astarı yüzünden pahalıya geliyor.

Lonicera Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2010, 08:49   #253
Ağaç Dostu

Ben üyelerimizden Remzi sarıoğlu ile irtibatımdan dolayı geliboluda Leonardit'in bütün çeşitlerine ekonomik yönden temin edecek imkanları kavuştum, 25 kg toz leonardit 14 tl, 25 kg granül leonardit 15 tl den temin ettiğimden.

Bahçemde ağaç ve diğer bitkilerime sonbahar gübrelemesiyle beraber leonardit uygulamasını gereği gibi yamaktayım, bahçe toprağımın organik değerlere ulaşmasındaki başlıca etkenlerden bir taneside iyi bir toprak düzenleyici özelliğe sahip yapısıyla leonarditi kullanmanızı öneririm.

Eski 01-01-2010, 09:32   #254
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Buradan araştırayım yoksa sipariş verirrim. Bu faydalı oldu, yoksa humik asit alacaktım.

Eski 01-01-2010, 13:09   #255
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Bandirma toplantisina gittigimde 2 torba leonardit aldim. Buyukadadaki sebze bahcemin uzerine serpistirecek ve belleticektim. Fakat Lodos nedeniyle motorlar ve vapurlar calismiyor. Herhalde Pazar gunu (Tabii hava sartlari elverirse !!) gidecegim. Topragin su tutma ozelliklerini arttiracagina inaniyorum.

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-01-2010, 16:56   #256
Ağaç Dostu

Sevgili Sındırgılı, elinizde leonardit varsa, bunu uygulayacağınız gübrenizin le beraber homojen bir karışım yaparak öncelikle ağaçlarınızın iz düşümüne daha sanrada baharda sebze diktiğiniz boş parsellere serebilirsiniz, daha sonrada üstlerine samanı sererek işlem tamamdır

Gübreniz leonardit le beraber daha yarayışlı hale gelecektir, siz sadece gübrenizi ve samanı sererken ağaçların gövdelerine temas etmiyecek şekilde uygulamanız gerekecek, samanınız solucanlara yatak ve barınak olurken gübrelerinizde toplanan solucanlara besin kaynağı olacak solucanlar burada barınmalarıyla nüfusları artarak gübrenizi tüketip dışkılarını orada bırakacaklar.

Siz bahar gelince sadece geriye kalan samanların işlenmiyeleri oradan kaldırarak kenarda tekrar kullanmak için saklamanız gerekecek çapalama işi zaten yaş topraklara yapılmaz, çapa tava gelmiş topraklara uygulayınız.

Eski 01-01-2010, 21:34   #257
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Sevgili Epsody, Belleme islemini leonardit topraga karissin diye yapacaktim.Ama senin dedigin yol daha mantikli.Guvercin diskilarini yazin topraga gommustum.Yarayisli hale gelmislerse:toprak+leonardit+gubre karisim yapip,uzerinede malclama yapacagim.Verdigin oneri icin tesekkur ederim.

Eski 02-01-2010, 06:35   #258
Ağaç Dostu

Topraklara gübreler ve leonardit uygulaması.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi OSMAN45 Mesajı Göster
Ayrıca toprağa uygulama serpme veya sıvı şeklindemi oluyor? Uygulama bu kış aylarında mı olmalı? Gübreleme ilkbaharın başlamasına yakın daha yararlı diye biliyorum.
Sevgili OSMAN45, Çiftçiliğin dar anlayışlığlıdır, gübreler baharda atılır sözü, bu söz geniş anlamlar ifade etmektedir, bu sözü açmam gerekeçek mineral gübreler genelde ekimden önce atılıp toprağa işlenmesi sağlandıktan sonra ekimi yapılmış bitkiye geçmesi sırasında yağmarlarla yıkanarak gitmemesi için düşünüldüğün de uygunmuş gibi gelebilir.

Eksik ve olumsuz yanlarını açıklayayım, gübrelerin bitkiye yarayışlılığı incelediğinde, bu gübrelerin forumları, yani bitkiye geçişteki hallerini artırmak için toprağa önceden uygulanmaları gerekmektedir, önceden uygulanan gübrelerin toprakta tutunma özelliği olmadığından, çiftçiler bunu bu şekilde uyguluyarak gübrelerin özelliklerinden tam olarak yararlanamamakta gübrenin bir kısmı yarayışlı forma geçemeden toprakta kalıp çevre kirliliği yaratmaktadır.

Toprağa atılacak gübrelerle beraber leonardit ve hümik asitler bu durumu daha iyi bir noktaya çekmektedir, lakin çiftçlerimiz tarafından leonardit ve hümik asitler kullanım alışkanlıkları oluşmadığından gübreye yapılan harcamalardan gererği gibi yararda sağlanamamaktadır.

Gübreler gerçekte önceden toprağa uygulanmakta ve toprak canlıları tarafından işlenmesi gerkmektedir, çiftçimiz ters uygulama içinde olarak bitkiye gübre uygulamaktadır, bunun sonuçlarıda açıktır gerekli verim alınamamakta, gübreye yapılan harcamaların karşılığı sağlanamamaktadır.

Şimdi gelelim bu işin bilimsel anlayışına ve bizim uygulamalarımıza, gübrelerimizi uygulamada toprağımızın nadas, dinlenme döneminde (ekimdem önceki dönemde) hayvan gübreleriyle beraber hümik asit veya leonardit'i bereber uygulayacağız ve uyguladığımız bölgelerede gerekli malç uygulamasında bulunacağız.

Malçın altıda, toprak için en uygun ortam sağlandığından, toprak canlılarıda bu gübreleri işleyerek bitkiler için gerekli olduğu forma sokacaklardır.

Sofii beğendi.

Düzenleyen Todor : 02-01-2010 saat 08:22 Neden: alıntı kodu düzeltildi
Eski 02-01-2010, 10:40   #259
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Lonicera Mesajı Göster
Zaten eldeki mevcut teneke kutu toplam 500 gr., onunda fiyatı 15 TL. Ağaç iz düşümüne belirttiğiniz şekilde (200 gr) vermektense, çuvalla leonardit alıp tüm bahçe toprağına karıştırmak en hesaplısı. Yoksa toz hümik asitle astarı yüzünden pahalıya geliyor.
ant humix 25 kg lik cuvalinda 250 liralik satis fiyati vardir yaklasık kilosu 10 liraya geliyor.ecocert sertifakilidir ayni zamanda

Eski 02-01-2010, 12:13   #260
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Bugün leonardit ve humik asit aldım ama leonardit'in üzerinde başka bilgiler var ama leonardit kelimesine rastlamadım. Satıcıya ısrarla sormama rağmen leonardit bu dedi.
Name:  100_1454.jpg
Views: 4430
Size:  73.9 KB
Name:  100_1456.jpg
Views: 5770
Size:  51.5 KB
Name:  100_1457.jpg
Views: 6659
Size:  47.7 KB

Çuval 20 lira, H. asit 15 lira.

Eski 02-01-2010, 12:39   #261
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Çuvalın içeriği yazmıyor galiba.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2010, 12:56   #262
Yeni Üye

cuval bir muamma zaten .normal fiyatlari oyle zaten cogunlukla insallah guzeldirde bitkilerine ve topragina iyi gelir

Eski 02-01-2010, 13:35   #263
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Çuvalın arka yüzünde içerik tablosu:
Name:  100_1459.jpg
Views: 6066
Size:  64.1 KB

Eski 02-01-2010, 16:35   #264
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Bunu hiç kullanmasanız daha iyi. %25 humik ve fukvik asit var diyor. Kaliteli lonarditte en az %75 olmalı. %40 kükürt var diyor, PH'ı 8 ? Bir tuhaflıkvar. Tescilinin olduğunu sanmam.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2010, 16:45   #265
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Önceki resimlerde tescil ve diğer ruhsata dair numaralar yazmışlar.

Eski 02-01-2010, 16:53   #266
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Leonarditde tek bir skala yok.Yani değişik kalitede leonardit var kimi gübreli kimi kükürtlü kiminde %80 e varan ana madde var.

Tabi bu durum fiyatlara da yansıyor.

http://www.biyotar.com.tr/urunlerimiz.htm

Gold u var, sadesi var vs.vs.

Toprağınızın durumuna ve kullanacağınız leonarditin miktarına göre kendiniz karar vereceksiniz.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2010, 17:47   #267
Ağaç Dostu

nariçi's Avatar

Aldıklarımı fidanlara ve saksılara kullanıp en iyisi bir traktör düşük kalteli toz linyit temin edeyim.

Eski 02-01-2010, 20:48   #268
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-11-2009
kaliteli leonardit

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Bunu hiç kullanmasanız daha iyi. %25 humik ve fukvik asit var diyor. Kaliteli lonarditte en az %75 olmalı. %40 kükürt var diyor, PH'ı 8 ? Bir tuhaflıkvar. Tescilinin olduğunu sanmam.
Arkadaşlar

Bugün Sayın Meyvelitepe' nin belirttiği kalitede doğal leonardit satın aldım.

Garanti edilen toplam hümik+fulvik asit %75, toplam organik madde % 60 ,
PH ise 4 . 25 kg fiyatı 50,00 TL. Firma TÜGEM 'in lisans verilen firmalar listesinde mevcut.

Satın aldığım yer üretimin yapıldığı yer. Firma sahibi kargo ile de gönderebileceğini söylüyor.

Bilgilerinize

Sofii beğendi.
Reytabu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-01-2010, 21:00   #269
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Fiati bana pahali geldi...Benim Bandirmadan aldigim Leonarditte ayni ozelliklere sahip ve fiati yarisi kadar..Fakat kargo ile gonderim yapamiyorlar.Ben, 1 senedir almak icin firsat yaratmaya calisiyordum.Bandirma toplantisi icin gittigimde aldim.Tabii simdi 25 kg torbalari Buyukadaya goturme sikintisi basladi !!!!

Eski 02-01-2010, 21:04   #270
Ağaç Dostu

agozce's Avatar

Giriş Tarihi: 27-04-2007
Galeri: 4
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Reytabu Mesajı Göster
Arkadaşlar

Bugün Sayın Meyvelitepe' nin belirttiği kalitede doğal leonardit satın aldım.

Garanti edilen toplam hümik+fulvik asit %75, toplam organik madde % 60 ,
PH ise 4 . 25 kg fiyatı 50,00 TL. Firma TÜGEM 'in lisans verilen firmalar listesinde mevcut.

Satın aldığım yer üretimin yapıldığı yer. Firma sahibi kargo ile de gönderebileceğini söylüyor.

Bilgilerinize
Sayın reytabu, fiyatı uygunmuş. Mümkünse firmanın adını yazarmısınız? Özele de yazabilirsiniz.

agozce Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 22:22.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024