agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 29-09-2009, 12:18   #211
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Çok teşekkür ederim sayın Remzi Sarıoğlu, belirttiğiniz başlığı inceleyeceğim.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2009, 12:33   #212
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Remzi bey, Tarımda Leonardit kullanımı başlığında çok fazla bilgi bulamadım, yeniden size dönüyorum, başlığa neredeyse iki aydır mesaj yazılmamış.
Çiftlik gübresini almış bulundum, daha önce bahsettiğim şekilde Sonbahar uygulaması yapabilirmiyim, gerekirse Baharda tekrar Leonardit uygularım dikimden önce ve sonra, ne olsa Baharda yeniden çapalanması gerekecek sebze bahçesinin.

Ben Sonbahar uygulamasının bahçe toprağını kış boyunca zenginleştireceğini düşünmüştüm.

Düzenleyen Adalet Yağcı : 29-09-2009 saat 12:34 Neden: eksik harf
Eski 29-09-2009, 12:52   #213
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
Adalet hanım madem çiftlik gübresini aldınız bahçenize uygulama yapacaksınız. Eğer bahçenizi ot basarsa şubat - mart ayların da dikkatli bir şekil de ot öldürücü ilaç kullanabilirsiniz ve 20 gün bekledikten sonra leonardit uygulaması ile birlikte belleme işini yaptırabilirsiniz.
Bir firma büyük baş hayvan gübresini 80 derece sıcaklıkta fermantasyona tabii tutarak içindeki yararlı besin değerlerine dokunmadan yaban otları öldürdükten sonra toz veya granül kıvamında piyasaya sundular. İllaki hayvan gübresi kullanmak isteyenlere bu ürünü tavsiye edeceğiz.

Tarımda leonardit kullanımı‏
Ahmetbey07 08-08-2009 22:03
Gönderen denizakvaryumu 9 290 Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)

Size iyi bahçeler diliyorum. Saygılarımla,

Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 15:13   #214
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2008
Galeri: 1
Remzi Bey, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Aşağıda analiz sonuçlarını vermiş olduğunuz ürünün tescil belgesi de mevcutmudur, var ise onu da bizlere sunabilirmisiniz. Bir başka sorum da bu ürünün paketlemesi nasıldır, kaç kilo, kargo ile gönderilmeye müsait mi, son olarak da fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz

selamalar

aslan_k Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-10-2009, 16:21   #215
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

İzotar dan sayın Ömer Faruk Uğuz ile görüştüm, Mersin'de Leonardit bulabileceğim yer tarif etti.
Ürün 25 kg. paketlerde satılıyormuş, ve paketi 60 tl. imiş, 50 m² sebze bahçem için iki paket almam gerektiğini söyledi.
Ayrıca; organik madde için çiftlik gübresinin de Leonardite karıştırılması gerektiğini ilave etti.

Eski 09-10-2009, 19:05   #216
Ağaç Dostu

akcan67's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
SN Remzi Sarıoğlu

Ne yapacağımızı şaşırdık.leonardit,humik asit,fulvik asit,kompost,mikrobiyal gübreler,bukaşi,çiftlik gübresi vs vs vs ... daha adı aklıma gelmeyen bir sürü yöntem.
Benim ve sanırım bir çok arkadaşımın derdi şu:Biz amatör olarak yaptığımız bahçeçilikte toprağımızı en iyi nasıl hazırlamamız gerektiği konusunda her değişik yöntemde kafamız karışıyor.Bu konuda kısaca ve özellikle amatör bahçeçilik yapan arkadaşlara bahçemizi nasıl hazırlamamız konusunda gerekli bigi verebilirseniz sevinirim.Saygılarımla

akcan67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-10-2009, 11:05   #217
Ağaç Dostu

SN AKCAN 67
Benim deneyimlerim ve gördüklerime göre, kendi bahçemde leonardit dışından hiç bir ürün kullanmıyorum. Haklısınız insanın kafası karışıyor. Bir seminerde konuşmacı hoca tarım çok zordur dedi. Kimyada mavi su ile sarı suyu şimdi karıştıracağım yeşil su olacak derler ve karıştırınca yeşil su olur. Ama tarımda uygulama yapacaksınız ve ürün alana kadar bekleyeceksiniz.
Yanlız Sayın Adalet Yağcı'nın yazısına baktığımda leonardit fiyatının çok abartılı olduğunu ve kullanma miktarının çok fazla olduğunu görüyorum. Kaliteli leonardittin 25 kg fiyatının 12 ile 20 tl arasında olduğunu ve 250 m2 ye bir torbanın yeteceğini biliyorum.
Leonarditte % 25 su tutma kapasitesi nedeniyle sulama miktarından tasarruf sağlıyorsunuz hemde bitkinin ihtiyacı olan besinleri bitkiye ulaştırıyorsunuz. Böylece organik ürünler elde ediyorsunuz. Bundan güzel ne olabilir? bu uygulama ile toprağınızı daha sağlıklı bir hale getiriyorsunuz.
Leonardit kullanımın yanında fide seçimini dikkatli yapmalısınız. Kullandığınız su kaliteli olmalı. Yöreye uygun ürünler yetiştirmelisiniz. Örneğin karadenizde muz, akdenizde fındık yetiştiremezsiniz. Leonarditi bir dönem mutlaka denemelisiz. Hiç bir kaybınız olmayacaktır. Kimyasal gübreler gibi toprağınıza zarar vermeyecektir. Hormonlu ürünler elde etmeyeceksiniz.
Leonardit yüz yıllar sonra linyit kömürü olan bir madendir. İçinde hiç bir katkı malzemesi yoktur. Doğadan çıkartılır, öğütülür, kurutulur, toz veya granül hale getirilir istenirse kalsiyumla kaplanır, buhardan geçirilerek steril halde torbalanır. Bazi leonardit üreticileri leonarditin içine katkı malzemeleri katmaktadırlar. Aldığınız leonarditin içeriğine dikkat etmek lazım.
Geçen gün Anadolu'dan büyük baş hayvan gübresi getirdiler. Özel bir makina ile ürünün içindeki zararlı baktarileri yok ettiklerini anlattılar. Analiz sonuçlarını Prof.Dr.Ö.Bülend Seçkin ile değerlendirdik ve 9,5 olan pH değerinin çok yüksek olduğunu sapladık. Bunu düşürmeleri gerektiğini söyledik. Belkide yakın bir gelecekte kaliteli hayvan gübresi ile kaliteli leonarditi kullanmaya başlayabiliriz. Hep birlikte hormansuz kaliteli ürünler tüketmek dileklerimle.

Eski 11-10-2009, 10:34   #218
Ağaç Dostu

SN AKCAN 67
Leonardit toprak düzenleyici olarak geçer. Daha önce kimyasal gübrelerin kullanıldığı arazilerde yalnız leonardit kullanıldığı takdirde 3 yıl için de toprakları kimyasal kalıntılardan temizler. Organik ürün almaya başlarsınız. Aşağıdaki özellikleri başka ürünlerde bulabiliyorsanız onları da kullanabilirsiniz.

• Toprağın sıkışmasını önleyerek daha iyi havalanmasını sağlar.
• Toprağın su geçirgenliğini arttırır.
• Kumlu toprakların organik madde miktarını arttırır.
• Toprağın tüm katmanlarının sıcaklık değerlerini düzenler.
• Toprağın su tutma kapasitesini arttırır. Kuraklığa karşı su kayıplarını azaltarak toprak nemini korur.
• Toprak rengini koyulaştırdığı için güneş enerjisinden daha iyi yararlanmayı sağlar.
• Topraktaki yararlı mikroorganizma faaliyetlerinin artmasını sağlar.
• Toprağın Ph yapısını düzenler. Toprağı nötralize eder.
• Humik asit yüksek tuzlanma sonucu ortaya çıkan toksitlenmeleri düşürür.
• Topraktaki kireç içerisindeki karbondioksiti serbest duruma getirir.
• Toprakta karbonik aside dönüşen karbondioksit bitki tarafından alınamayan bazı mineralleri çözerek bitki tarafından alınmasını sağlar.
• Hümik asit toprakta bitkinin ihtiyacı olan N,P,K,Mg,Al ve Fe besin maddelerini çözer, Fülvik asit ise bu besin maddelerinin başka yerlere tutunmasını engelleyerek bitkiye kazandırır.
• Suda çok hızlı çözülen besin maddelerini kök bölgesinde muhafaza eder, gerektiğinde bitki tarafından alınmasını sağlar.
• Toprakta yıkanan nitratın ekolojik zararları vardır. Nitrat yıkanmasını minimuma indirir.
• Toprağın iyon değişim kapasitesini arttırarak bitkinin daha fazla besin maddesi alımını sağlar.
• Humik asit biyokimyasal özelliği ile toprağın zararlı, kirletici ve zehirli maddelerden temizlenmesini sağlar.
• Topraktaki ağır metallerin çözülemez duruma getirerek bitki tarafından emilmesini önler.
• Çözülemez hale gelen ağır metaller zamanla dibe çökmesi sonucunda toprak temizlenir.
• Bitki bünyesindeki vitamin miktarının artmasını sağlar.
• Verimi arttırır.
• Ürünlerde erkencilik sağlar.
• Ürün kalitesini arttırır.
• Ürünü kullananlar sertifikasyon firmalarından organik belgesi almışlardır.
• Gübre maliyetinde ekonomik tasarruf sağlar.

Eski 12-10-2009, 09:33   #219
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

İzotar'ın ürünü, organik madde açısında çok zengin görünüyor belgelerine göre.Ancak yine de bence fiyat olarak çok pahalı geldi.

http://www.izotar.com/main.php?action=urunlerimiz

Eski 12-10-2009, 09:37   #220
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Remzi Bey, 217 nolu mesajımı sanırım atladınız, bu detayları da bizlerle paylaşabilirmisiniz.

Saygılar

Eski 12-10-2009, 19:52   #221
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aslan_k Mesajı Göster
Remzi Bey, verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler.

Aşağıda analiz sonuçlarını vermiş olduğunuz ürünün tescil belgesi de mevcutmudur, var ise onu da bizlere sunabilirmisiniz. Bir başka sorum da bu ürünün paketlemesi nasıldır, kaç kilo, kargo ile gönderilmeye müsait mi, son olarak da fiyatı hakkında bilgi verebilirmisiniz

selamalar
Sayın Aslan
Çok özür dilerim hakikaten atlamışım. 4 adet ürünümüz var. Toz halindeki leonardit, Granül halde leonardit, Kalsiyum kaplı granül leonardit ile Organik Azotlu sıvı ürünler mevcut. Hepsinin tescil belgelerini ekledim. Toz ve Granül leonarditler 25 kilogramlık torbalarda, Kalsiyum kaplı leonarditler 50 kilogramlık torbalarda ve organik azotlu sıvıyı istenen şekilde plastik bidonlara koyabiliyoruz.
Aslıda biz Türkiye'de bayilikler oluşturuyoruz. Bunun için bütün siparişlerimizi kamyon bazında alıyoruz. Ama forumun değerli üyelerinin ihtiyaçlarına elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz. Kargo fiyatları çok pahalı. 25 kilogramlık bir pakete 45 lira kargo ücreti istiyorlar. Şimdilik PTT kargo bu işi 15 liraya yapıyorlar.

Eklenen Resimler

Eski 16-10-2009, 21:08   #222
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Sn. Remzi Bey gonca peyjazla konuşmamda 25 kg lık sade leonardite 35 TL dedi.Banada fiatı yüksek geldi. Almadım.Daha uygun Anadolu yakasında nerde bulabilirim ?

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-10-2009, 18:56   #223
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Akcan67 ye bahçe, toprak, kompost konularında yardım isteği

Ne yapacağımızı şaşırdık.leonardit,humik asit,fulvik asit,kompost,mikrobiyal gübreler,bukaşi,çiftlik gübresi vs vs vs ... daha adı aklıma gelmeyen bir sürü yöntem.

Başlıklarımlarındaki yazıları takip ederseniz size detaylarıyla bilgilendirebilirim saygılarımla.

Remzi sarıoğlu arkadaşım uzun bekleyişlerden sonra leonardit'e sahip oldum, çetiner kardeşler ısmarladığım toz ve granül leonardi'ti kapıma kadar getirerek uzun bekleyişimei sona erdirerek toz olanı bahçemdeki güllere ve meyve ağaçlarımı gübre ile beraber uyguladım.

Düzenleyen epsody : 21-10-2009 saat 19:58 Neden: eksik yazıyı tamamlama
epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2009, 11:17   #224
Ağaç Dostu

Sayın Epsodi
Bu habere çok sevindim. Bülent Çetin biraz rahat bir arkadaş. Size uğrayacağını ve leonardit götüreceğini söylemişti. Nihayet yapacağını gerçekleştirmiş. Uygulamayı yapmışsınız. Gübre ile uyguladım diyorsunuz. Muhtemelen hayvan gübresi ile uyguladığınızı düşünüyorum. Böyle ise hayvan gübresinin taşıdığı yaban otları ile uğraşacaksınız. Ben yazlığın da leonarditi tek başına kullanıyorum. Gelibolu tarafına en yakın zamanda gelmeyi planlıyorum. Oralarda olursanız size de uğramak istiyorum. Artık uygulamadan alacağınız neticelerin resimlerini merakla bekleceğiz. İyi tatiller

Eski 23-10-2009, 09:43   #225
Ağaç Dostu

Sn;Remzi Sarıoğlu arkadaşım ben gübre kulanımı ve yarayışlılığını artırmada leonardit ve hümik asitlerin kulanımının önemini bilen az kişlerden sayılabilirim çünkü bu mineralin özelliğini 2004 lerde farkına varan nadir sayılacak kadar anlayışla bu minerali temin etme yolunda çabalarım oldu, ihtiyaçlarımı sıvı hümik asitlerle karşılıyordum.

Arkadaşım ben organik gübre olarak biofarm gübre kullandım, ama senin şu düşüncelerinde benim bahçe konusundak başarılarıma konu olan çalışmalarımı anlıyamadığın sonucu çıkıyor buradan tekrar hatırlatıyorum ben ahır gübrelerini hiç bir zaman doğrudan toprağıma uygulamadım.

Senin ve diğer üye arkadaşların bildiğin gibi kompost konularıyla uğraşmamın bahçeme sağladığı yararlardan bir taneside ahır gübrelerini devamlı kompostlaştırarak hatta daha da ileri giderek çukurda yaparak devreye solucanlarında katılımı ile solucan gübresine ulaştım ben bahçemde ot olayını bitiren bir anlayışı malçı uygulamaya koyduktan sonra bitirdim.

Arkadaşım leonardit'in gübre özelliği olamamaz senin bunun farkında olmadığını anlamak mümkün değil, ekim 20 de geliboludan ayrıldım, artık istanbuldayım çalışmalarıma buradan devam edeceğim.

Gelen leonarditler üzerine bir şey sormak istiyorum bir torba siyah kömür tozuna benziyor öbür torba granül bulgur iriliğinde rengi siyah değil açık kahverengi bunların torbalarında farklı bir yazı görmedim özelliklerinden bahsedermisin.

Eski 25-10-2009, 12:15   #226
Ağaç Dostu

Sayın Epsodi
Sizin yazılarınızı dikkatle okuyorum. Sizinle yüz yüze görüşemedik. Bahçenizdeki uygulamaları göremedim. Genel uygulamada insanlar malasef böyle davranıyorlar. Her kez sizin gibi bilinçli davranmıyor. Sonra bahçeleri ot tarlasına dönüyor ve ben ne yaptım diye kendilerine soruyorlar. Bu sene bafra ovasını neredeyse tamamını leonardit uygulamasına dönüştürdük. İşin başında bir ziraat mühendisi vardi. Bu sene çok yağmur yağdı. Bazı tarlaları su bastı ve ürün yok oldu. Su basmayan tarlalarda aldığımız netice son derece güzel.
Sorunuza gelince toz leonardit siyah renkte çünkü doğadan çıkartılıp öğütüyoruz sonra fırndan geçirip kurutuyor ve torbalıyoruz. Granül formundaki leonardite amino asit uygulaması yaptığımız için rengi açık kahverengi oluyor. Toz leonardit daha çabuk etkisini gösteriyor. Granülün toprakta parçalanması zaman alıyor. Amino asit ise mikro organizmaları faaliyete geçiriyor.
İnşallah İstanbul'da yapılacak bir etkinlikte sizinle yüz yüze görüşürüz.

Eski 25-10-2009, 12:19   #227
Ağaç Dostu

Sayın Epsodi sizin yazınızı işin uzmanı olan arkadaşıma da sordum. Cevabını aynen sunuyorum.
Arkadaşınız Epsodi ,kaliteli bir hayvan gübresi kompostlama yöntemi bulmuş .Tabiî ki iyi bir kompostlamadan sonra hepsi olmasada bazı yabancı ot tohumlarının çürütülmesi sonucu yabancı ot sorununu azaltmış olacaktır.Ancak tamamen yok edilebilmesi için kimyasal ihtiyacı olacaktır (örneğin : kompostla canavar otunu ancak 10 yılda öldürebilir).
Leonarditin gübre olup olmama konusuna gelince: Tabiî ki sadece kırılıp elenmiş bir leonardit Tarım Bakanlığı Yönetmeliğince gübre sıfatına girmemektedir.Ancak unutulmamalıdır ki gübrenin lügat açıklaması şudur:Gübre, bitkinin beslenmesinde gerekli olan kimyasal elementleri sağlamak için toprağa ilave edilen herhangi bir madde.Leonardit de içerisinde çok fazla miktarda karbon (C) , kükürt (S), oksijen (O) elementlerini içerir.Nitekim bizim leonarditlerimiz hidrolize edilerek aminoasit takviyeleri yapılarak daha fazla gübreleştirilmiştir.
Gönderilen ürünlerin siyah olması leonarditin carbon içermesinden kaynaklanmakla birlikte aynı zamanda humic asit içeriğinin görsel kanıtı olarakta algılanır.Renk skalasında sarı renkli leonardit :fulvik asitçe en zengini olmakla başlar ,kahverengide humic ve fulvik asit dengede ,siyahda ise humuc asit agırlıklı ve fulvik asit daha azdır. Bizim granül ürünümüzün kahverengi olmasının sebebi ise :leonardite ilave ettiğimiz yüksek miktarlarda aminoasitten kaynaklanmaktadır.
Torbalarımıza granül olanlar için GRANÜL etiketi yapıştırılır.Lakin bazen bu etiketler çalışma ortamımız tozlu olmasından dolayı tam yapışmaz ve düşer veya yapıştırmayı unutmuşuzdur.Sebep ne olursa olsun bu eksikliğimizden dolayı özür dileriz.
Hatalarımızı düzeltmemize katkıda bulunduğunuz için ayrıca taşekkür eder iyi günler dilerim.

Selamlar
Zir.Müh.Hakan Saltan

Düzenleyen Remzi Sarıoğlu : 27-10-2009 saat 19:37 Neden: Düzeltme
Eski 29-10-2009, 18:02   #228
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-05-2008
Bir çoğumuzun bildiği üzere Konya_Hadim'de ve özellikle Aladağ bölgesinde çok kaliteli ve tamamına yakını ihraç edilen kiraz üretilmekte. Ortalama ürün kalitesi 28-30 kalipre gelmekte ve özellikle bu hasat döneminde 32'ye kadar çıkan ürün elde edilmektedir. Bu kalitenin yakalanmasında en önemli faktör leonardit kullanımının yaygın hale gelmesidir. Benimde Hadim Yerköprü Şelalesine nazır 150 kiraz, 100 şeftaliden oluşan bir bahçem mevcut. Leonarditin tarımda ne kadar önemli ve kullanılması gerektiği tecrübelerimizle sabittir.

Düzenleyen Todor : 30-10-2009 saat 22:12 Neden: Satış bilgileri çıkarıldı
AHMET DANIŞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2009, 19:00   #229
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Sn.Ahmet Bey İstanbulda bayiniz varmı? Burada 25 kg torba 35 tl'den satılıyor.nerdeyse sizin fiatın 3 misli,

sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2009, 20:07   #230
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
sayın remzi bey bende istanbulda bulunuyorum
size nasıl ulaşabilirim

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2009, 20:45   #231
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Remzi Bey ve Ahmet Bey, dilerseniz ürünleriniz için satış bölümünde bir başlık açalım. Konu başlıklarında satış/reklam amaçlı mesajlara izin vermiyoruz. Böyle içerikli mesajlarınızı temizlemenizi rica ediyoruz.

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2009, 17:03   #232
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-05-2008
Değerli site yöneticisi
Yukarıda yazdığım mesajın sakıncalı bölümlerini nasıl sileceğimi bilmiyorum. Bu konudaki tasarruf tamamen sizin insiyatifinizde. Bana yardımcı olursanız sevinirim.
Aslında benim amacım reklam yapmak **** rekabet değil önceki mesajlara cevap niteliğindeydi.

AHMET DANIŞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2009, 02:24   #233
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remzi Sarıoğlu Mesajı Göster
Birinci Üçüncü sorunuzda keçi gübresi kullanacağım diyorsunuz.

Biliyorsunuz hayvanlar ot yiyerek beslenirler.

Dışkılarında bu otları da taşırlar. Böylece bu otlarıda bahçenize taşımış olursunuz.
Sevgili Remzi Sarıoğlu,

burada bir hata olmalı..

Keçiler ot yemezler.

Ağaçların ve maki türü bitkilerin, yeşil çalıların yapraklarını ve sürgünlerini yerler.

Dolayısıyla keçi gübresi ot yapmaz.

Tabii ithal (sanen) keçilerini bilemem.

Saygılar

Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-10-2009, 06:45   #234
Ağaç Dostu

Remzi Sarıoğluna düşen görev.

Arkadaşlar konumuz lenardit, size şunu hatırlamak isterim toprağımıza ve bitkilerize hangi gübreyi kullanamız önem taşımıyor, burada önemli olan nokta uyguladığımız gübrenin toprağımıza ve bitkilerimize yarayışlılığını arttıran bu mineralin temin edilip uygulanmasını sağlamaktır.Şükür ki aramızda bu ürünü pazarlıyan firmanın tanıtımını yapan bir elemanı var biz ondan hangi gübreleri kullanmamızın açıklamalarını değilde, bu mineralin (leonardit) temin etmede ki zorluklara bir açıklama getirmesinden yanayım.

Sayın Remzi Sarıoğlu formun değişik başlıklarında katıldığım yazışmalarda üye arkadaşların leonardit'i temin etmede yaşadığı sorunlara son günlerde çok sık rastlamam üzere sitem etmem gerekecek, size yapıcı olması bakımından eleştiri getirerk bunlara gereken önemi vermenizi firmanızın bu mineralin dağıtımının sağlanması ve pazarlanması yönünde çalışmalarda bulunarak temininde güçlük çekilen bölgelere acil planlar yaparak ulaşımını sağlanması olmalıdır, leonardit mineralinin teminindeki güçlükler aşılarak topraklarımıza kazandırarak bu hizmeti sağlamalıyız.

Eski 02-11-2009, 10:53   #235
Ağaç Dostu

Merhaba hafta sonu Türkiye deplasmanlı masa tenisi maçları için Safranbolu'daydım. Öncelikle cevabım geçiktiği için herkezden özür diliyorum.
Sayın Epsodi sitem etmeniz bile beni onurlandırdı. Size teşekkür ediyorum. Leonardit dağıtımındaki zorlukları çok iyi biliyorum. Maalesef köylümüz yeniliklere açık değil. Onlar için yeni bir ürün olan leonarditi kullanmakta çok zorlanıyorlar. Örneğin Çanakkale'de bir bayimiz var. Tarım ürünleri satıyor. Bahar aylarında Çanakkale Bayramiç'e 15 ton leonardit istedi gönderdim. 5 gün önce aradı. Bir docentin bir torba leonardit aldığını ve hiç bir netice alamadığını onun için başka taleplerinin olmadığını anlattı ve arkasında yine Çanakkale bayramiç'e yani aynı yere 20 ton daha leonardit istediğini söyledi. Demek ki alanlar memnun kalmışlardı. Yoksa neden tekrar istesinler.
forumuzdaki saygıdeğer üyeler ihtiyaçları olduğunda bana özel mesajla ulaşıyorlar ben de elimden geldiği kadar kendilerine memnuniyetle yardımcı oluya çalışıyorum.
Bir ara web sitemiz de bayilerimizi yayınladık. Bayilerimizi öğrenen diğer gübre firmaları bayilerimizi telefonla veya giderek rahatsız ettiler. Biz de sitemizden kaldırdık.
Size leonarditin ulaştığı günü de bayram ilan edeceğim. Bu iş için İstanbul'da Gelibolu'ya iki kere gitmek zorunda kaldım.
Leonarditin kıymeti her geçen gün biraz daha anlaşılıyor ve nerdeyse her gün bir yerlerden tarım ilaç bayilerinden, peyzaj mimarlarından, kendi bahçesini yapanlardan telefonlar almaya başladım.
Bu işin maddi tarafını bir tarafa bırakalım. Manevi karşılığının değeri bana göre paha biçilmez. Bir gün Ülkemizin bütünün de organik tarım yapılıyor. Topraklarımızın verimi artmış. Toplumun tamamı organik ürünler tüketiyor ve sağlıklı bir toplum olmuşuz. İnşallah hayal değildir.

Eski 02-11-2009, 12:02   #236
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Remzi Bey,

Todor'un belirttiği gibi satış bölümünde torba bazlı satış yapmak için konu açmayı, ürünlerinizi ayrı ayrı detaylarını ve fiyatlarını + kargo ücretlerini vb gibi belirterek dolayısıyla da Leonardit'e ulaşmak isteyen bizlere kolayca alışverişimizi yapabilme imkanı vermeyi düşünüyormusunuz.

Eski 02-11-2009, 12:22   #237
Ağaç Dostu

Aslan bey
Sitemizde satış yapmayı hiç bir zaman hedeflemedim. Bendeki bilgileri sizlerle paylaşmak istedim. Ama satış ilgili bir yazı yazılınca ben de yazdım ve Sayın Todor'un yazısını okuyunca hemen sildim.
25 kiloluk paketleri geçen sene 5 tl nin altında ulaştıran kargo şirketleri mağlesef bu sene 40 tl nin üstünde taşımak istiyorlar. PTT kargo 15 tl ye, Varan kargo 10 tl taşıyor. Bu da astarı yüzünden pahalıya geliyor. Size bahsettiğim gibi parekende talebi çok fazla olursa bir depo tutulabilir, o zaman satış bölümünde tabiiki yer alırız. Saygılarımla,

Eski 02-11-2009, 21:33   #238
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

remzi bey listeye benide ekleyin
edirne ipsalada 3 dönüm ceviz bahçem ve 103 dönüm buğday ve ayçiçek sulu tarıma müsait arazim var leonardit kullanmak istiyorum fakat istanbulda sizden ürünü dirk alabilersem sizinde bahsettiği gibi bana ucuza gelmiş olacak hem çok alanda kullanacam
saygılarımla

Eski 02-11-2009, 21:57   #239
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

alıntı 166 nolu mesajdan
Çok da başarılı bir seminerdi. Çiftçinin bütün sorularını çok güzel yanıtladı. Ama biz İpsala'ya bir torba ürün veremedik. Sonra nedenlerini araştırdık. Çiftçi ben arazimde dönümden 600 kg çeltik alıyorum. Bu bilmediğim ürünü kullandığım da 600 kilonun altına düşersem ne yaparım diyor.
sayın remzi bey 166 nolu mesajı okurken benim memleketim olan ipsala dan bahsetmişiniz
diyer mesajlarınızı okurken tesadüfen farkettim
sizden bir ricam var lonardit cd sinden bahsediyorsunuz bana bu cidiyi ulaştırmanız mümkünmü,ipsalada akrabalarım çeltik tarımıyla uğraşıyorlar onlara yardımcı olmak istiyorum, teşekkür ederim

Eski 03-11-2009, 09:26   #240
Ağaç Dostu

Sayın İdris Şenol
Bana adresinizi verirseniz memnuniyetle cd mizi size ulaştırırım. İpsala'da Kemal Salkım adında bir arkadaşımın av malzemeleri satışı yapan dükkanı var. Ona bir torba leonardit, cd, belgelerimizi yollamıştım. Arkadaşının serasında leonarditi uygulayacaklardı. Görüşmek üzere

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 23:49.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024