agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 19-06-2009, 03:40   #181
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 25-02-2009
Galeri: 4
Aradım taradım yok.Sanırım Mersinde bilen ,tanıyan, satan yok.İnternetten birtane sipariş edip denesemmi diyorum,yok bahara kadar bekleyeyim belki birileri satmaya niyetlenirmi diyorum,şimdi birde bir çuvalcık için ödenecek kargo var , belki daha iyi bir ürün denkgelirmi diyorum, diyorumda diyorum.

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-06-2009, 10:39   #182
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almira Mesajı Göster
Aradım taradım yok.Sanırım Mersinde bilen ,tanıyan, satan yok.İnternetten birtane sipariş edip denesemmi diyorum,yok bahara kadar bekleyeyim belki birileri satmaya niyetlenirmi diyorum,şimdi birde bir çuvalcık için ödenecek kargo var , belki daha iyi bir ürün denkgelirmi diyorum, diyorumda diyorum.
http://www.google.com.tr/search?sour...irai+ila%c3%a7
Bu linki tıkla.

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-07-2009, 16:43   #183
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sergüzen Mesajı Göster
Piyasalarda Leonardit adı altında satılan ürünlerin kalite sınıflaması değerlerinde şaşırtıcı çelişkiler bulunmaktadır. Bu değerlere uymayan ürünler linyit kömürü menşelidir.

LEONARDİT KALİTE SINIFLAMASI

Kompozisyon Düşük Kalite Orta Kalite Yüksek Kalite
Hümik asit içeriği % 35-50 50-65 65-85
Organik madde
miktarı %
minimum 35 minimum 50 minimum 65
pH değeri 6,5±1 5,5±1 4±1
C/N 21±1 19±1 17±1
Özgül ağırlık(gr/cm3) 1,4±0,1 1,2±0,1 0,8±0,1
Bazik sölüsyonda çözünürlük düşük orta yüksek
Arkadaşlar leonardit alırken yukardaki oranlara dikkat edin derim.

Zaten bu fiyatlara da etki ediyor.

Piyasada 25 kg ı 30 TL ye de 5 TL ye de leonardit var.

İyi kalite leonardit için;

Hümik asit içeriği % 65-85

Organik madde miktarı minimum %65

pH değeri 4±1

C/N 17±1

Özgül ağırlık(gr/cm3) 0,8±0,1

Bazik sölüsyonda çözünürlük yüksek

olmalı.

Ezgi, semce ve Sofii beğendi.
denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2009, 09:31   #184
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Arkadaşlar leonardit alırken yukardaki oranlara dikkat edin derim.

Zaten bu fiyatlara da etki ediyor.

Piyasada 25 kg ı 30 TL ye de 5 TL ye de leonardit var.

İyi kalite leonardit için;

Hümik asit içeriği % 65-85

Organik madde miktarı minimum %65

pH değeri 4±1

C/N 17±1

Özgül ağırlık(gr/cm3) 0,8±0,1

Bazik sölüsyonda çözünürlük yüksek

olmalı.
Sayın Denizakvaryumu

Bunlara ilave olarak suya para ödememek için nem oranı % 5 cıvarlarında olanı ile aynım zaman da hidrolize edilmiş leonarditi tercih etmek daha doğru olur. Bilgilerin doğruluğu beyana göre değil, labratuvar analiz sonuçlarına dayalı olmalıdır.

Düzenleyen Remzi Sarıoğlu : 11-07-2009 saat 10:24 Neden: ilave bilgi
Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-07-2009, 21:04   #185
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-07-2009
herkese *** ben yeni kayıt oldum buraya burası ve insanlarında allah razı olsun ben şeker pancarı üreticisiyim bu humik asit kullandım 2 kere uyguladım gercekten gözle görülür şeklilde cok farklı oldu topraga ve pancar acaba bu poları yani şeker oranını yükslemesinde faydası olurmu veya şeker polarını yükseltmek icin ne yapabilirim saygılar cok *** ederim

seyit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-07-2009, 13:29   #186
Ağaç Dostu

Ağaçlar foruma hoşgeldiniz. Öğretim görevlilerinin, ziraat mühendislerinin ilk önerdikleri işlem toprağınızın analizini yaptırmaktan geçiyor. Toprağınızın analız neticesine göre önerilerde bulunuyorlar. Hatta sulama suyunuzun da analizini yaptırmanız daha da yararlı olacaktır. Tarım Bakanlığı İl, İlçe Müdürlükleri ve bölgesel Tarım Danışmanları ile Ziraat Odaları Başkanlıkları tarafından alınan ÇİFTÇİ toprak örnekleri için analizler ÜCRETSİZ yapılmaktadır.

Eski 12-07-2009, 13:56   #187
Ağaç Dostu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğünün Kartal bulunan labratuvarından aldığım büröşürü ektedir. Scan yaparken iyi bir görüntü alamadığım için okuyanlardan özür dilerim. Saygılarımla

Eklenen Resimler

Eski 13-07-2009, 08:53   #188
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remzi Sarıoğlu Mesajı Göster
Sayın Denizakvaryumu

Bunlara ilave olarak suya para ödememek için nem oranı % 5 cıvarlarında olanı ile aynım zaman da hidrolize edilmiş leonarditi tercih etmek daha doğru olur. Bilgilerin doğruluğu beyana göre değil, labratuvar analiz sonuçlarına dayalı olmalıdır.
Evet katılıyorum.

Kesinlikle analiz sonuçlarıı görmek lazım.

Piyasada hidrolize edilmiş leonardit var mı?

Eski 13-07-2009, 10:24   #189
Ağaç Dostu

Alıntı:
Evet katılıyorum.

Kesinlikle analiz sonuçlarıı görmek lazım.

Piyasada hidrolize edilmiş leonardit var mı?
Evet Başak gübre leonarditi hidrolize ediyor. Organik madde % 58,8 Hümik+Fülvik asit % 69,36 Nem % 4,34 değerinlerinde.

Eski 13-07-2009, 10:27   #190
Ağaç Dostu

Ph ı kaç?

Web sitesi var mı?

Eski 13-07-2009, 12:22   #191
Ağaç Dostu

syıldıran's Avatar

Giriş Tarihi: 12-03-2008
Asit karakterli toprakta (pH ; 5,92) zeytin ağaçlarına kullanılabicek hümik asit/leonardit bulabilirmiyim. Toprağın pH değerini daha da düşürmek istemiyorum. Selamlar . .

syıldıran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2009, 20:41   #192
Ağaç Dostu

Alıntı:
Ph ı kaç?

Web sitesi var mı?
Web sitesi yapım aşamasında. Leonarditin pH 6,5 - 7,5 aralığında, Amino asit ile yıkanmış ve hidrolize edilmiş durumdadır.

Eklenen Resimler

Eski 15-07-2009, 16:47   #193
Ağaç Dostu

Başak gübrenin toz leonardit de pH 6,6 ve granül leonardit de pH 5,9 değerlerindedir.

Eski 23-07-2009, 17:42   #194
Ağaç Dostu

Süleyman Koçak's Avatar

Giriş Tarihi: 31-01-2008
Nasıl kullanacağız?

Merhabalar.
Humik asidin faydalarını duyar duymaz ben de evdeki salon bitkilerime uygulamak için, hemen en yakındaki tarım ilaçları satan bir yere gittim ve fotoğraftaki ürünü satın aldım(1 kg/5 TL). Sıvısı da vardı ama tarihi 2 yıl geçmişti. Ancak bu ürünü nasıl kullanacağımı bir türlü kestiremedim. Ölçüsü nasıl olacak,sulandırarak mı, direk saksıya mı vereceğim, yaprağa uygulama nasıl olacak? Başlığı tamamen okumama rağmen bu sorularıma cevap bulamadım.
Yardımcı olursanız sevinirim..

Düzenleyen Süleyman Koçak : 06-09-2010 saat 12:46
Süleyman Koçak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2009, 20:49   #195
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Süleyman Koçak Mesajı Göster
Merhabalar.
Humik asidin faydalarını duyar duymaz ben de evdeki salon bitkilerime uygulamak için, hemen en yakındaki tarım ilaçları satan bir yere gittim ve fotoğraftaki ürünü satın aldım(1 kg/5 TL). Sıvısı da vardı ama tarihi 2 yıl geçmişti. Ancak bu ürünü nasıl kullanacağımı bir türlü kestiremedim. Ölçüsü nasıl olacak,sulandırarak mı, direk saksıya mı vereceğim, yaprağa uygulama nasıl olacak? Başlığı tamamen okumama rağmen bu sorularıma cevap bulamadım.
Yardımcı olursanız sevinirim..
Sayın Süleyman Koçak
3 lt bir saksıya direk yarım su bardağı kadar toprağın üstüne dökün, sonra sert bir cisimle toprağa karıştırın ve sulayın. Kesinlikle yapraktan uygulama yapmayacaksınız.
Sıvısında yanlız hümik asit vardır. pH ına da dikkat etmek gerekir. Leonarditte Hümik ve Fülvik asit bulunmaktadır.

Eski 23-07-2009, 22:29   #196
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Çok tanınmış bir markanın humik asitinin son kullanma tarihinin 2 yıl geçtiğini satıcıya söylediğimde, cevabı; bu ürünlerde tarih sorunu yoktur, kanuni zorunlulluk nedeniyle tarih yazılıyor, rahatlıkla kullanabilirsiniz, dedi

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2009, 22:30   #197
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-12-2008
Sn.K0900 ; İfadeniz çok hoşuma gitti . Aman güldüm diye yanlış algılanmasın sakın

Oğuz Alper Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2009, 22:50   #198
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-04-2007
Galeri: 266
Yok, yanlış anlamadım

k0900 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2009, 16:28   #199
Ağaç Dostu

http://www.orgub.com/urun.php?toprak=1113
http://www.orgub.com/urun1.php?toprak=1111
http://www.orfeteknik.com.tr/
http://www.biyotar.com.tr/biyoorganikgold.htm

Linklere göz atmakta fayda var.

Kükürtlü leonardit bile var.

Leonarditi ayrı kükürtü ayrı kullanmak istemeyip, bir taşla iki kuş vurmak isteyenler için.

Ezgi beğendi.
Eski 21-08-2009, 14:04   #200
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Humik asiti toprağa ne kadar zamanda bir (hangi sıklıkta) vermeliyiz?

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-08-2009, 14:01   #201
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-05-2007
Merhaba,

aşağıda linki vermiş olduğum girma humik asit satışı yapmaktadır.litresi 25 ytl dir.(telefonla görüştüm bana verdikleri fiyat)

http://www.taraorganikgubre.com/iletisim.asp

Aşağıdaki firmada humik asit ve leonardit çatışı yapmak

http://www.cimsan.com.tr/irtibat.asp

http://www.cimsan.com.tr/katalog2009.pdf

1 litre humik asit :7 tl+kdv

45 litre leonardit :40 tl +kdv

yukarıda linklerini verdiğim ürünlerden hangisini tavsiye edersiniz?

http://www.caglayantarim.com.tr/scotts-humate-12.php

BUNLARDA MEVCUT ANCAK PERAKENDE SATIŞ YOK EN AZ 1 KOLİ ALMAK GEREKİYOR.1 KOLİDE TOPLAM 20 ADET MEVCUT.TANESİ 6 YTL

onur_yener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-09-2009, 17:18   #202
Ağaç Dostu

Yanlız humik asit yeterli olmayacaktır. Bitkinin ihtiyaçı olan Azot, Fosfat, Potasyum ve iz elementleri humik asit çözecek ve fülvik asit ise başka yerlere tutunmasını engelleyerek bitkiye kazandıracaktır. Buna göre içinde humik ve fülvik asit olan ürünleri kullanmak daha faydalı olacaktır. Sıvı humik asitlerin çoğunun pH değerleri 10-12 gibi çok yüksektir. Bu da bitkiye zarar verecektir.
Leonarditlerde hem humik asit hem de fülvik asit mevcuttur. Leonardit tercihi yaparken humik ile fülvik asit, organik madde yüzdesinin yüksek, pH değerinin 6 - 7 arasında ve nem oranının % 5 gibi düşük olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Saygılarımla,

Eski 03-09-2009, 18:42   #203
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-05-2007
tugem 2003-2009 organik gübre listesi

merhaba

tugem organik gübreye izin verdiği kurumlar

http://www.tugem.gov.tr/tugemweb/org...etim_izni.html

Düzenleyen onur_yener : 03-09-2009 saat 18:42 Neden: düzeltme
onur_yener Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-09-2009, 13:09   #204
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-09-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Oğuzhan Mesajı Göster
Zeolit karışımı toprağa humik asit eklesek bitkiye zarar verir mi?
zeolite leonardit kaplayarak organik gübre üretiyoruz bilgilerinize sunarım

esentarım Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-09-2009, 10:12   #205
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-02-2009
Günaydın o yeni bir şey değil yıllardır yapılıyor arkadaşım. Ayrıca sıvı hümik asidi zeolite yedirerk yapıyorlar çokta güzel oran yakalıyorlar.inşallah siz daha iisini geliştirirsiniz.
Bir garip Kardelen

Zeolit55 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2009, 16:06   #206
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 23-09-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remzi Sarıoğlu Mesajı Göster
Yanlız humik asit yeterli olmayacaktır. Bitkinin ihtiyaçı olan Azot, Fosfat, Potasyum ve iz elementleri humik asit çözecek ve fülvik asit ise başka yerlere tutunmasını engelleyerek bitkiye kazandıracaktır. Buna göre içinde humik ve fülvik asit olan ürünleri kullanmak daha faydalı olacaktır. Sıvı humik asitlerin çoğunun pH değerleri 10-12 gibi çok yüksektir. Bu da bitkiye zarar verecektir.
Leonarditlerde hem humik asit hem de fülvik asit mevcuttur. Leonardit tercihi yaparken humik ile fülvik asit, organik madde yüzdesinin yüksek, pH değerinin 6 - 7 arasında ve nem oranının % 5 gibi düşük olmasına dikkat etmemiz gerekmektedir. Saygılarımla,
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeolit55 Mesajı Göster
Günaydın o yeni bir şey değil yıllardır yapılıyor arkadaşım. Ayrıca sıvı hümik asidi zeolite yedirerk yapıyorlar çokta güzel oran yakalıyorlar.inşallah siz daha iisini geliştirirsiniz.
Bir garip Kardelen
Beyefendilerin tariflediği ürün 2005 ten beri üretiliyor, kullananlarda gayet memmun www.incalomg.com sitesini inceleyebilirsiniz.Saygılar.

Klinoptilolit Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-09-2009, 16:36   #207
Ağaç Dostu

aslan_k's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2008
Galeri: 1
Leonardit Üzerine Tavsiye

Merhaba,
Benim Karamürselde 110 ağaç kadar 2,5 yaşında Trabzon Hurması, 16 Ağaç 2 yaşında Zeytin'im var.Bu sonbaharda da 40-45 ağaç kadar çeşitli meyve fidanı dikeceğim.
Sorularım,
1 -Bu bahçeye leonardit uygulamak istiyorum, var olan ağaçlarıma ne kadar ve hangi metodla leonardit kullanmalıyım?
2- Yeni dikeceğim fidanlar için dikim aşamasında ne kadar ve hangi metodla leonardit kullanmalıyım?
3- Leonardit ile birlikte Yanmış elenmiş keçi gübresi kullanacağım, yorumunuz varmıdır?
4- Karamüsel civarında en kötü ühtümal İstanbul'da Leonardir nerede bulabilirim, fiyatlar hakkında bilginiz varmıdır?

Şimdiden teşekkürler.

aslan_k Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-09-2009, 11:22   #208
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aslan_k Mesajı Göster
Merhaba,
Benim Karamürselde 110 ağaç kadar 2,5 yaşında Trabzon Hurması, 16 Ağaç 2 yaşında Zeytin'im var.Bu sonbaharda da 40-45 ağaç kadar çeşitli meyve fidanı dikeceğim.
Sorularım,
1 -Bu bahçeye leonardit uygulamak istiyorum, var olan ağaçlarıma ne kadar ve hangi metodla leonardit kullanmalıyım?
2- Yeni dikeceğim fidanlar için dikim aşamasında ne kadar ve hangi metodla leonardit kullanmalıyım?
3- Leonardit ile birlikte Yanmış elenmiş keçi gübresi kullanacağım, yorumunuz varmıdır?
4- Karamüsel civarında en kötü ühtümal İstanbul'da Leonardir nerede bulabilirim, fiyatlar hakkında bilginiz varmıdır?

Şimdiden teşekkürler.
Birinci sorunuzun cevabı kullanacağınız leonarditin kalitesine göre değişir. Organik madde ile hümik ve fülvik asit değerleri yüksek bir leonarditte genç ağaçlarda ağaç naşına 3 kg kullanmanız yeterli olacaktır.
İkinci sorunuzda sorduğunuz yeni dikeceğiniz fidanlarda fidan çukuruna 3 kilogram kadar leonardit kullanmanız yeterli olacaktır.
Üçüncü sorunuzda keçi gübresi kullanacağım diyorsunuz. Biliyorsunuz hayvanlar ot yiyerek beslenirler. Dışkılarında bu otları da taşırlar. Böylece bu otlarıda bahçenize taşımış olursunuz. Sizin yerinizde ben olsaydım bahçeme hayvan gübresi sokmazdım.
İstanbul'da Beykoz'da Konca peyjaz, Silivri'de İstanbul ve Rose peyzaj ile Kınalı'da Tunalı peyzaj da bulabilirsiniz.
Başarılar dilerim. Saygılarımla,

Eski 29-09-2009, 11:23   #209
Ağaç Dostu

Adalet Yağcı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-06-2008
Galeri: 260
Alıntı:
Biliyorsunuz hayvanlar ot yiyerek beslenirler. Dışkılarında bu otları da taşırlar. Böylece bu otlarıda bahçenize taşımış olursunuz. Sizin yerinizde ben olsaydım bahçeme hayvan gübresi sokmazdım.
Sayın Remzi Sarıoğlu, çok haklısınız, bahar geldiğinde bahçem bu yörede cücü barsağı denen ottan geçilmiyor, ancak zaman içinde toprak besin yönünden fakirleşiyor.

Benim sekiz yıllık bir bahçem var, içinde yetişmiş yirmi ağacım var, bahçemin esas toprağı kazılmaya elvermeyecek kadar balçıklı bir topraktı, çevreden toprak getirtip, tüm bahçeme yarım metre derinliğinde yaydım.

Getirttiğim tporak çok geçirgen, bu sene sebze bölümüne(40 m²) 20 kg. patlamış perlit alıp yaydım, yine de istediğim neticeyi alamadım, sebzelerim çok verimsiz oldu, damlama sulama yapıyorum.

Bu günlerde yarım traktör yanmış sığır gübresi almak istiyorum, hem sebze bahçeme hem de ağaçlarıma vermek için, ayrıca leonardit ve humik asit ile ilgili yazılanları akşam baştan sona okudum, çok fazla anladığımı söyleyemem.
Benim şöyle bir fikrim var; Sebze yetiştireceğim bölümü söktükten ve bellettikten sonra, çiftlik gübresinin içine toz humik asit ilave etsem(ne kadar yeterliyse)ve gübre ile karıştırıp toprağa versem, yeniden bellenip iyice toprağa karışsa, seneye bahar dikimine toprak hazır olur.

Siz ne dersiniz? Ayrıca ağaç diplerine de sizin tavsiyelerinizle, iz düşümlerine 4-5 kg. humik asit versem diyorum.
Bir de, Leonardit mi, yoksa Humik asit mi kullanayım, yoksa anladığım kadar, Leonarditin içinde hem humik hem de fulvik asit var, Leonarditi mi tercih etmeliyim?

Dilerim çok karışık yazmamışımdır, teşekkürler.

Adalet Yağcı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2009, 12:14   #210
Ağaç Dostu

Sayın Adalet Yağcı
Bahçenizdeki problemlerin sizi çok üzdüğü anlaşılıyor. Uğraşıyorsunuz ama netice alamıyorsunuz.
1.(yarım traktör yanmış sığır gübresi almak istiyorum) diyorsunuz. Bu uygulama da sizin bahçenize bir çok yaban otunu getirecektir.
2. Tek başına hümik asitle istediğiniz verimi alamazsınız. Tporakta bulunan bitkinin ihtiyaçı olan azot, fosfat, potasyum ve iz elementleri kaliteli bir leonarditin içindeki hümik asit çözecek, fülvik asit ise bu besimlerin başka yerlere tutunmalarını önleyerek bitkilerinize kazandıracaktır.
3. Bahçenizi yarım metre kazdırarak geçirgenliği fazla toprak getirmişsiniz. Leonardit % 25 - 30 su tutma özellikleri vardır. Böylece geçirgenlik fazlalığından da kurtulacak ve sulama miktarınız da azalmalar olacaktır.
4. Kaliteli leonardit uygulanmış topraklar da yetişen sebze ve meyvelerin damak tadının arttığını ve ürünlerin raf ömürlerinin uzadığını çok iyi biliyoruz.

Ben sizin yeriniz de olsam yalnız leonardit uygulaması yapardım. Ağaçların taç iz düşümlerine ağaç başı 5 kg ile çim alanınız varsa 250 m2 ye 25 kg leonardit uygulaması yapardım. Sonrada belleterek toprağa karışmasını sağlar ve sulardım.

Ağaçlar net forumda tarımda leonardit kullanımı başlıklı Ahmetbey07 başlıklı bir yazı var. Leonardit hakkında bilimsel açıklamaları toplayıp bizlere ulaştırmış. Onu da okumanızı tavsiye ederim.

Size iyi bahçeler diliyorum. Saygılarımla,

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 01:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024