agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 09-04-2009, 21:27   #151
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Keşke tescil bu ölçüme göre alınsaymış. Hümik+fulvik asit oranının %25'den fazla sapması kullananları çok çok yanıltmaz mı? %40'a göre hesap yapan bir kullanıcının ürününü yakması riski söz konusu olabilir.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2009, 21:40   #152
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-10-2008
Tescili ölçüme göre kimse alamaz. En ufak bir oynamada Tarım ve Köy işleri bakanlığından toplama kararı çıkar. Ürününüze ait kullanım miktarlarını kullanıcıya verdiğinizinde hiçbir problem çıkmaz. Hangi orana göre nasıl kullanılır bir tablo zaten yok. Önemli olan kullanıcıyı yanıltmamak. Biz satmak için insanları kandırmayız. Bafra ovasında buğday ekmişler üstüne atmak istediler. Mani olduk. Doğru kullandırmak en önemli olay. Bizim kurutma ünitemiz var ve hidrolize edilmiş tek ürün world humus. Leonardit kilo ile satılan bir ürün. Bu ürün 25 kilogramlik torbada satılıyor. Nem oranı % 25 olduğunda ürüne değil suya para ödeniyor. Alırken bunlarada dikkat etmek gerekiyor.

Remzi Sarıoğlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2009, 22:13   #153
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-01-2008
ya @Remzi Sarıoğlu üstad isterseniz konuyu bir sempozyuma dönüstürmeden bir portal ortamına göre ele alalım mevzuyu !

yani: atıyorum 5lt suya nekadar leonardit koymam gerek ( sulandırarak bitkileri sulamak için ) ?

santos Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2009, 09:21   #154
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Galeri: 8
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remzi Sarıoğlu Mesajı Göster
Leonarditin içinde Humik asit ile fülvik asit var. Hümik asit toprağın içindeki bitkinin ihtiyaçı olan besinleri çözüyor. Fülvik asit ise bu besinlerin başka yerlere tutunmasını önlüyor. Bunun için Humik asit ile fulvik asit yüzdelerinin bir birine yakın olması gerekiyor. Humik+Fulvik asitler sayesinde oluşacak çok güçlü köklerle; fide kök çürüklüğü hastalıklarına dayanıklık sağlar. Leonardit N-P-K-Zn-Fe-B-Mg-Ca transferlerini daha hızlı ve sağlıklı bitkiye ulaştırır. Humik asit azotla birleşerek oluşturacağı Nitrohumatlar azotu bitkiye ihtiyaçı kadar vereceğinden azot fazlalığı problemleri olmayacaktır. Leonardit toprağın su tutma kapasitesini arttırdığı için kuraklıkla mücadelenizde yardımcı olmaktadır. Kullanım açısından saksı toprağının % 50 si, ağaç dikimlerinde açılan çukurun % 30 kadar leonardit koymak gerekiyor. % 100 leonardit bitkiyi yakıyor.

Peki, hangi durumlarda leonardit tercih edilir, hangi durumlarda sıvı haldeki hümik asit tercih edilir?

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2009, 09:50   #155
Ağaç Dostu

Üstad suyun içine leonardit koymayı önermiyorlar. Damlama sulamada delikleri tıkıyor. Onun için hep toprağa karıştırmayı tavsiye ediyorlar. Övrneğin ağaçlarda taç iz düşümüne leonardit uygulaması yapılmasını, rulo çim yapımında alta ve üste uygulama yapılmasını, çiceklerde ister saksıda olsun ister bahçede toprağın üsütüne atılarak karıştırılmasını öneriyorlar.
Ben hocaların leonarditi tercih etmedikleri bir hiç duymadım. Sıvı hümik asit damlama sulamada kullanılabilir. Yanlız pH değerine 6 - 7 aralığında olmasına dikkat etmek gerekir. Aslında Ziraat Mühendisi arkadaşlarımızın da bu konularda bilgilerini almak yararlı olur.

Eski 10-04-2009, 10:08   #156
Ağaç Dostu

gilan's Avatar

Galeri: 8
Çok teşekkür ederim, şimdi anladım.

gilan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2009, 14:17   #157
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 30-07-2006
Galeri: 29
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Remzi Sarıoğlu Mesajı Göster
Saksıya koyacağınız toprağın yarısı leonardit, yarısı toprak olacak.
Bahsettiğiniz leonarditin suda çözünme süresi ne kadar?

Todor Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2009, 14:24   #158
Ağaç Dostu

Leonardit hidrolize edilmişse 20 gün cıvarında çözülür. Hidrolize edilmemişse 30 günü bulur. Granül leonardit gübre atma makinaları çok daha kolay atılırken çözülme süresi daha uzundur.

Eski 10-04-2009, 15:44   #159
Ağaç Dostu

Yani 20 - 30 gün içerisinde suda çözülecek bir leonarditi, 5 lt saksı harcına 2.5 lt oranla katıyoruz.

30 gün sonra leonardit suda çözününce ve 5 lt hacimli saksımızın içinde 2.5 lt harç kalınca ne yapacağız? Ben bu noktayı bir türlü geçemiyorum.

Yoksa diğer belirttiğiniz uygulama oranları (misal meyve ağaçları için 1-3 kg ağaç başına) benim de uygulamakta olduğum miktar. Fakat saksılı bitkilerim için 5 lt saksıya 100 gr civarında uyguluyorum.

Eski 10-04-2009, 16:09   #160
Ağaç Dostu

Ben saksı ve toprak uygulamalarını 4 yıldır yapıyorum. Saksılarımda toprak eksildiğini hiç görmedim. Leonartidin içinde organik maddeler eksilmez. Leonardittin içinde hümik asit ile fülvik asit görevlerini yapmaya başlarlar. Bitkinin ihtiyaçı olan besinleri çözerek bitkiye ulaştırmaya başlarlar. Anladığım kadar leonardit kullanıyorsunuz. Neden bir deneme yapmıyorsunuz. Deneyenler çok memnun. Geçen yazımda yollamıştım ama tekrar ağaçlar ve diğer ürünler de hocaların belirlediği kullanım miktarlarını tekrar yolluyorum. Bu arada Çanakkale 18 mart üniversitesi, Manisa Celal Bayar üniversitesi bu ürünü denediler. Şu anda Samsun 19 mayıs üniversitesi denemeler yapıyor. Siz saksılı bitkilerinizde bu miktarla netice alamazsınız. En az % 30 kullanmanız lazım.

Düzenleyen Remzi Sarıoğlu : 10-04-2009 saat 16:15 Neden: Fotograf ekleyemedim.
Eski 10-04-2009, 16:21   #161
Ağaç Dostu

Daha önce belirtiştim, 5-6 senedir toprağı iyileştirmek amacı ile leonardit ve hümik asit kullanıyorum. Hatta 2007 yılında yazdığım bu mesajda nasıl uyguladığımı anlatmıştım.

Harca %50 oranında katılacak bir ürün benim işime gelmiyor. İlk olarak maliyeti çok yükseltiyor, ikinci olarak işçiliği arttırıyor. O yüzden saksılı bitkilerimde daha konsantre olupta istenirse yapraktan veya damlama ile uygulanabilen ürünleri tercih ediyorum.

Eski 10-04-2009, 16:38   #162
Ağaç Dostu

Tercih sizin. Ne kullanacağınıza siz karar vereceksiniz. Bana sorduğunuz sorular bilgim çercevesinde cevap vermeye çalıştım. Resimleriniz güzel çıkmış. Hayvan gübresi ile fiyat olarak kimse baş edemez. Hayvan gübresi kullanılan yerlerde yaban otu ile mücadele edersiniz. Bu da sizin işçilik maliyetinizi arttırır. Diğer gübrelere oranla leonardit daha ekonomiktir. ( pahalı ve kalitesiz leonarditlerden bahsetmiyorum.) Ziraat mühendisleri yeter ki doğru kullanın diyorlar. İyi hasatlar

Eski 16-04-2009, 07:08   #163
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Bilgilendirmelere teşekkür

Sayın, Remzi sarıoğlu satırlarıma başlarken göstermiş olduğun ilgine teşekkür ederim, arkadaşım yardım isteyen mesajımı yazdıktan sonra geliboluya gitmiştim, geldiğimde mesajıma cevap olacak leonardit konusundaki taleplerimin bir çoğuna burada açıklamışsın.

Ben geliboluda "Yenilikçi teknik tarım" murat çelikten litrelik ambalajlarda hümik asit alıyordum fakat ekonomik olsun diye bundan böyle 20 lt ambalajlarda almayı düşünüyorum, litrelik aldıklarım ege tarım mıydı yoksa ege kimya mıydı şimdi pek hatılıyamıyorum fiyatıda 7tl. civarında 20 lt lik sorduğumda 55tl olduğunu söyledi ben markasını sormadım kendisinden eminim kalitesiz malzeme satmaz.

Geliboluda toz veya granül formunda eknomik amlajlı leonrdit yok 600gr. lık antalya menşeli dr tarsanın toz leonarditi madeni kutulu ambaljında gördüm bana ekonomik gelmedi.
Ben leonarditten başka sıvı haldeki toprak düzenleyici halde gidya madenini araştırmak için, Gidya başlığında yazı başlatım fakat konuyu fazla ilerletemedim,sizden bu konudada bilgi alabilirmiyim ilgine tekrar teşekkürler .

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2009, 07:55   #164
Ağaç Dostu

İnternete gidya ile ilgili bir yazı buldum. (gidya leonarditten bir alt sınıf diyebilieceğimiz analizlerinde ph degeri leonardite nazaran daha düşük çıkan bir madendir toprak ıslahında içerdiği humik ve fulvik asitler sayesinde su tutması da yüksek oldugundan dolayı tercih edilen bir madendir ancak son yıllarda leonarditin niteliklerinin daha yüksek olması dolayısı ile organik gübre üreticileri üretimde leonardit kullanımını daha yaygınlaştırmışlardır.) Bu arada mart 2009 sonunda Gelibolu'ya gittim. Tamamen bir tesadüf sonucu Yenilikçi teknik tarım Ziraat Mühendisi Murat Çelik ile görüştüm. Oranın halk pazarı vardı. Numunelerimi ve belgelerimi bıraktım. Bir daha Murat beyle görüşmedim. Eğer uygun bulursa leonardit bayiliğini Murat beye vermeyi istiyorum.Selamlar

Eski 16-04-2009, 09:35   #165
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Toprak sevgisine minnettarlık

Sn,Remzi sarıoğlu seçimlerde bende oradaydım dün döndüm, Muratı çok sevdiğim bir arkadaş çuğunlukla ihtiyaçlarımı oradan karşılarım,orada bir de arıcılar ticaret var onlardan da leonardit+kilonop+mineral gübre karışımı kompoze bir malzeme omca-mineral gübre alıyorum, birde iskele tarafında belediye parkının arkasında çetinler ticaret var bunlara ben devamlı leonarditin bütün forumlarını getirmelerini elerinde bulundurmaların tembihlemişimdir.

Senin bayilik işlemlerinin geliboluda ki ilk destekçisinin benim olduğumu söylersem abartmış olmam, arkadaşım üyelik işlemlerimde açıkladığım gibi toprak,bahçe, vede kompost ilgi alanlarımın başında gelmesinin sebebi bir çevreci olarak kendimi toprağa karşı daha duyarlı olmamın gereği olarak topraklarımıza gereken ilginin gösterilmemesinden dolayı topraklarımız kan kaybediyor anlamında topraklarımızın organik kayıpları hat safhasına ulaşmış mineral güreler le doygunluğa varmış can çekişir durumdan kurtarmak için organik toprak düzenleyicilerin acilen devreye alınıp kırsal insanına tarımla uğraşanlara bunları önce anlatmak sizlere düştüğünün farkında olarak. Belli bölgelerin köylü-tarımcı günleri düzenliyerek bilgilendirirseniz, kendinizi kabul ettirmede zorluk çekmemiş olursunuz

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-04-2009, 10:08   #166
Ağaç Dostu

Sayın Epsodi
Bir önceki yazınızı okuduktan sonra 0286.566 28 69 numaralı telefondan Murat Çelik ile görüştüm. Kendisi Gelibolu'da talep olmadığını, talep olduğu taktirde alabileceğini söyledi. Zaten ziraatın içinde olanlar sizin kadar bilinçli olsa her şey düzelir. Celal Bayar Üniversitesinden Doc.Dr.Tuncay hocamız ipsalada leonarditle ile çiftçiyi bilgilendirme semineri verdi. Çok da başarılı bir seminerdi. Çiftçinin bütün sorularını çok güzel yanıtladı. Ama biz İpsala'ya bir torba ürün veremedik. Sonra nedenlerini araştırdık. Çiftçi ben arazimde dönümden 600 kg çeltik alıyorum. Bu bilmediğim ürünü kullandığım da 600 kilonun altına düşersem ne yaparım diyor.
Bizim Leonardit ile ilgili bir cd miz var. Leonarditle yetiştirilen ürünler ile leonardit kullanılmayan yan tarladaki farklılıkları iraat Mühendisi Mutar Çelik beye de cd bırakmıştım. Bu sabah konuşurken cd izleyip izlemediğini sordum. İzlememiş. Sizin gibi bilinçli, yeniliklere açık ve organik ürünlerin yetişmesini sağlayıp canlıların daha sağlıklı beslenmelerine katkı verilmeli. Leonardittin tanıtımı için çalışmalar yapıyoruz. Gökçeada ve Bozcaada bu işi çok güzel yapmaya başladılar. Samsun Bafra ovası bu konuda çok başarılı. Çetiner ticareti için Gelibolu devlet hastanesinin arkasında demişlerdi. Bulamadım ama bir dahaki sefere bulacağım. Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Sağlıcakla kalın.

Eski 13-05-2009, 13:04   #167
Ağaç Dostu

yalıçapkını's Avatar

Giriş Tarihi: 24-11-2008
Lonardıt ve humık asitle, 3 yıl önce çiftçiliği hakkıyla yapan değerli bir ağabeyin sayesinde tanıştım. Onun tavsiyesi ile gittiğim ziraatçi en iyisi bu diyerek A.B.D malı ithal sıvı humık ve fulvık asiti verdi.
(%25 oranlı)...O sene ektiğim erik fidanlarına üzerinde yazdığı şekilde topraktan ve yapraktan uyguladım.

Düzenleyen yalıçapkını : 13-05-2009 saat 13:04 Neden: düzeltme
yalıçapkını Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-05-2009, 13:15   #168
Ağaç Dostu

yalıçapkını's Avatar

Ben bugüne kadar böyle bir gelişmeye hiç rastlamadım,2 yaşındaki fidanları 2 kere seyreltmek zorunda kaldım..Fidanlar adeta coştu..Bu yıl 3 yaşındalar ve süper diyebileceğim bir gelişme ve sağlık var ağaçlarda.
Toprağım ağır killi ve sadece yanmış hayvan gübresi ve humık asit uyguladım...

Eski 13-05-2009, 13:27   #169
Ağaç Dostu

yalıçapkını's Avatar

Ben çevremdeki arkadaşlarıma sürekli tavsiye ediyorum...Bu yıl tüm meyve ağaçlarıma toz leonardıt uygulamayı düşünüyorum..ama fiyatlar öyle değişkenki hala alıp kullanamadım..
15 ile 60 lira fiyat aralığı var..Güvenilir bir marka arıyorum

Eski 30-05-2009, 19:37   #170
Ağaçsever

ayselug's Avatar

Giriş Tarihi: 05-11-2007
zeolit karıştırdığım toprağa leonarditte koyabilirmiyim :?

ayselug Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-05-2009, 20:21   #171
Ağaç Dostu

Sayın ağaçsevenler
Perşembe akşamı otobüsle İstanbul'dan Aydın'a Cuma akşamı da Aydın'dan İstanbul'a döndüm. Bunda ne var diyebilirsiniz ama ben başak gübrenin leonardit tesislerini gezdim. Bundan önce başka firmaların leonardit tesislerini de gezmiştim. Çok farklı bir leonardit yapılışına gözlemçi oldum. Ürün toz halinde iken granül hale dönüşmesini ve yeşil renge dönüşmesini sonra tekrar gri formu dönmesini izledim. Tesis sahibi ziraat mühendisi mikro elementlerin nasıl faliyete geçtiğini, toprağın içindeki NPK ve iz elementlerini nasıl çözüp bitkiye kazandırdığını ve hangi işlemlerle bitki için için faydalı elementleri öldürmeden ürünü toprağa dolayısyla bitkiye ulaştırdığını bana anlattı. Son derece etkilendiğimi söylemeliyim. 4 gün önce çamlıca'da büyük bir peyjaz firmasında rasladığım ziraat mühendisi leonardit işi yaptığımı anlayınca, bana hala granül formunda leonarditi yapamayı beceremediniz değil mi? dedi ve ben hemen yaptığımız granül formundaki leonardit hatta kalsiyum kaplı granül formundaki leonardit torbalarını kendisine verdim. Benim bilgilerime göre zeolit su veridiğinde su tutan ve bitkiye veren bir malzeme. Leonardit ise çok farklı bir malzeme. Beraber verilirse bitkiye bir zarar vermez ama ne ikisi aynı anda ne kadar faydalıdır derseniz olumlu bir cevap verememayın Aysegul zeolit atmışsanız, leonardititi ayrıca uygulayıp çok faydalı neticeler alabilirsiniz. Bence denemelisiniz. Ben iki haftadır bir çok büyük peyjaz firmasına verdim. Hepsi denemelerinden aldıkları neticelerden etkilendiler. Bütün ağaçseverlere saygılarımla,

idris şenol beğendi.
Eski 04-06-2009, 00:45   #172
Ağaçsever

ayselug's Avatar

Giriş Tarihi: 05-11-2007
Sn Remzi Sarıoğlu teşekkürler...

ayselug Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2009, 00:33   #173
Ağaç Dostu

Aziz Fayda's Avatar

Giriş Tarihi: 21-04-2009
Sayın Remzi Sağıroğlu,

Ben ürününüzü köyümüzde bir kaç çiftçinin (kiraz üreticisi) bahçesinde deneme amaçlı kullanılmasını tavsiye ettim. Ayrıca kendi bahçemde de hem çiçeklerimde hem de çeşitli meyva ağaçlarında kullanmak istiyorum. Ürününüzün İzmir'de bayisi var mıdır ?

Aziz Fayda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 05-06-2009, 10:14   #174
Ağaç Dostu

Sayın Aziz Fayda

Teşekkür ederim. Üretim yerimiz Aydın'dan yardımcı olacaklar. Size özel mesajla bilgileri yolladım. Saygılarımla,

Eski 05-06-2009, 23:09   #175
Ağaç Dostu

Aziz Fayda's Avatar

Giriş Tarihi: 21-04-2009
İlginize çok teşekkür ederim.

Aziz Fayda Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2009, 09:02   #176
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-06-2007
Hümik Asit,

Bende geçen hafta fatihbrk ın gönderdiği menekşe yaprakları için köklendirici hormon aramaya çıktığımda Gürsu dan genç bir ziraitçi arkadaş hümik asit önerdi, 1 şişe aldım 15 tl ye... Tabi bende ürün kullanımına karar verirken biraz bocaladım dekar hesabı yuzunden, 2.5 litre lik suya ilaç kutusunun kendi kapagının dıbını kapyacak kadar sıvıdan koydum artık kac cc oldu bilmiyorum, suya ekledim ve , 2 hafta önce ektiğim PS nin hoya celiklerine, menekşe yaprak celiklerine,ve henuz adını bılmedıgım 2 aydır acaba tutarmı tutmas diye gözünün içine baktığım bir sarmaşığa uyguladım...

Vee sonuç, cidden bir mucize, hoyalrım sürgün vermeye başladı(serpens, mindorensis, silver pink, crassicaulis... kerii cekinceli hala ama olucak gibi) adını bilmediğim dediğim sarmaşık toprağın içinden bir surgun verdi... Çiçeklerin şekli değişti velhasıl...

Bundan böyle en azından ayda bir en azından 1 cay kasıgı ölcusunu ezberleyip sulama suyunda bitkilere vermeyi düşünüyorum.. Gürsu da ki çeşme suyuda bir hayli kireçli..

Az önce bahçeye ektiğim domates ve biberlerede uyguladım..bahce toprağımız cok sert ve nemi kaybolunca beton gibi sıkışıyordu, anladığım kadarıyla , faydalı olacak bahçemede.

Şahsen ben her kese tavsiye ediyorum

sehersongur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2009, 18:14   #177
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
arkadaşlar internette BİYOTAR ORGANİKGÜBRE A.Ş. NİN BİYO-ORGANİK GOLD ADLI LEONARDİT adlı bir ürününü gördüm.HUMİK-FULVİK ORANI % 80 YAZIYORDU.50 KG TORBALARDA 32 TL DEN SATILIYORMUŞ.Kullanan veya bilgisi olan varmı?Özellikle Ankaralı arkadaşlardan bilgi bekliyorum.Fabrika Ankaradaymış.

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2009, 18:21   #178
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almira Mesajı Göster
arkadaşlar internette BİYOTAR ORGANİKGÜBRE A.Ş. NİN BİYO-ORGANİK GOLD ADLI LEONARDİT adlı bir ürününü gördüm.HUMİK-FULVİK ORANI % 80 YAZIYORDU.50 KG TORBALARDA 32 TL DEN SATILIYORMUŞ.Kullanan veya bilgisi olan varmı?Özellikle Ankaralı arkadaşlardan bilgi bekliyorum.Fabrika Ankaradaymış.
Almira onlar büyük tarlalar için. 1 litre suya 1 çay kaşığı karıştırılıyor. Yakın çevrendeki zirai ilaç satan dükkanlarda küçük ambalajları vardır.
Ben humi plus.80 diye bir ürünün 500 gramını 15 tl.ye aldım.
Teneke kutuda.

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2009, 18:32   #179
Ağaç Dostu

almira's Avatar

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Galeri: 4
Celal BEY ilginiz için teşekkürederim.Bende büyük tarla için sordum zaten.Büyük dediysem 2500 m kadar biryer.İçinde kiraz,şeftali ve zeytin var.Orada kullanmayı düşünüyorum.50 KİLOLUK TORBADA 32 TL ÜSTELİK HUMİK-FULVİK ORANI%80 OLUNCA İYİMİŞ GİBİ GELDİ.Araştırdım üretim izinleride var.YALNIZ BEN MERSİNDE yaşıyorum bu civardaki bayilikleri ile ilgili bilgi edinemedim.Ürünle ilgili sizlerinde düşüncelerini almak itedim.

almira Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2009, 19:33   #180
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi almira Mesajı Göster
Bende büyük tarla için sordum zaten.Büyük dediysem 2500 m kadar biryer.İçinde kiraz,şeftali ve zeytin var.Orada kullanmayı düşünüyorum.50 KİLOLUK TORBADA 32 TL ÜSTELİK HUMİK-FULVİK ORANI%80 OLUNCA İYİMİŞ GİBİ GELDİ.
Tamam o zaman çok hesaplı.

Google'a Biyotar organik gübre yaz veya humik asit Mersin yaz, arat bakalım bulabilecek misin.

http://www.google.com.tr/search?sour...irai+ila%c3%a7

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 18:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024