agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni849Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 13-01-2010, 13:34   #301
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi akcan67 Mesajı Göster
Sn Meyvelitepe
Orfe tekniğin çıkarmış olduğu Agrohum hakkındaki fikrinizi alabilirmiyim.Bu yıl bu ürünü kullanmak istiyorum.Umarım doğru bir tercih yapıyorumdur.
Bu arada yeni sebze parkı konsundaki yazılarınızı sabırsızlıkla bekliyorum.Ellerinize sağlık.
Sn. Akcan67, bu ürünü geçen yıl kullandım ve oldukça memnun kaldım. Kaliteli bir malzeme. Bir miktar ayırmıştım, onları da yeni sebze parkında diğer malzemelerle birlikte kullanacağım.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-01-2010, 20:12   #302
Ağaç Dostu

idris şenol's Avatar

Giriş Tarihi: 07-05-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Sayın idris şenol, Leonardit konusunda Remzi Sarıoğlu ile irtibatını vardı ne oldu öğrenebilirmiyim, Geliboluda çetinler kardeşler ticarette, leonardit bulabilirsin istanbuldan nakliye yönünden daha avantajlı bir durum sayılabilir. Leonardit uygulaması gübre uygulamalarıyla beraber bu aylarda yapılma halinde gübrenin topraklarda yakınmadan tutunması sağlanabilir, tarım çalışmalarında başarılar dilerim.
sayın epsody remzi sarıoğluyla irtibatımız devam ediyor ürünlerine güvenim tam
önemli olan en kaliteli ve en ucuzu bulmak şuan için remzi beyin önerdiği leonardit uygun ama benim araştırmacı yönümü bir türlü aşamıyorum
böyle yeni bilgiler geldikçe deyerlendirmelerim devam edecek
sizden
ve sayın Meyvelitepeden ricam çeşitli gübreleri denemek ve biz amatör yetiştiricilere en kısa zamanda en ucuz yöntemle en iyi ürün almayı sağlamak ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim saygılarımla

idris şenol Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2010, 17:28   #303
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-05-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Todor Mesajı Göster
Remzi Bey ve Ahmet Bey, dilerseniz ürünleriniz için satış bölümünde bir başlık açalım. Konu başlıklarında satış/reklam amaçlı mesajlara izin vermiyoruz. Böyle içerikli mesajlarınızı temizlemenizi rica ediyoruz.
Sayın site yöneticisi,
10. ayda Remzi Bey ve benim mesajlarımı reklam içerikli olması gerekçesiyle -ki ben reklam değil bilgi amaçlı olduğuna inanıyorum- uyarmış ve düzeltmiştiniz. Oysa son 20 mesaja baktığımızda Remzi Bey ve benim yazdığım mesajlara kıyasla bana göre bilgilendirme, sizin kriterlere göre en az 2 kat reklam içeriyor. Sitenin bir üyesi olarak bende mesaj standartlarında bir sıkıntı olduğu kanaati oluştu. Aşırıya kaçmamak şartı ile bilgilendirme amaçlı mesajların reklam kabul edilmemesi temennisindeyim.
Leonardit kullanıcısı ve satıcısı olarak verdikleri bilgilerden dolayı tüm mesaj yazan arkadaşlara teşekkür ederim. Burada şu konuya dikkat çekmek istiyorum. Piyasada leonardit adı altında fiyat ve kalitesi birbirinden oldukça farklı ürünler üretilip satılıyor. Aynı ürün aynı bölgede geçen yıl 25 ila 50.00 tl arasında satılırken bu yıl 10 tl civarında satılmaktadır. Hatta paket üzerine 25 kg yazıp, paket içine 20-21 kg ürün doldurup 8-10 tl'den satılmaktadır. Çiftçimiz ve özellikle köylü kardeşlerimiz kamyonlarla bahçesine kadar getirilen çuvalları o anda tartma imkanı olmadığı için malesef kötü niyetli insanların tuzağına düşmektedirler. İşin bir başka boyutuda içeriğine çok çüz-i miktarlarda kimyasal elementler ilave ederek (azot, fosfor, potas, demir, çinko vs.) elde edilen karışımı afaki fiyatlara satmaktadırlar. Bu elementlerin bitki üzerinde mutlak faydası olmakla birlikte 10 tl'lik ürüne 50-100 tl'lik katkı yapma şansı bana göre mümkün değildir. Yani Ph:6-7 + organik madde oranı: 45-50 + hümik-fulvik asidi: 40 + nem oranı 25 + organik azotu 1,5 / 2,5 olan ve 10 tl / 25 kg olan bir ürün, %2 n + %2 p + %2 k ilave edilerek nasıl 50-60 tl'ye satılır aklım ermiş değil. Bu konuda kullanıcı ve satıcıları uyarıyorum. Lütfen bilinçli hareket edelim. Kanmayalım ve kandırılmayalım.

AHMET DANIŞ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2010, 17:55   #304
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Giriş Tarihi: 05-05-2008
Galeri: 73
Leonarditi balkonda ve içerde yetiştirdiğim çiçek ve sebzelerim için nereden, nasıl temin edebilirim?

Agrohum'u inceleyerek Orfe Teknik'e mail yazdım. Umarım yanıtları olumlu olur ve 1 torba göndermeyi kabul ederler.

maki01 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2010, 18:26   #305
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
..Bu konuda kullanıcı ve satıcıları uyarıyorum. Lütfen bilinçli hareket edelim. Kanmayalım ve kandırılmayalım...
Bu malzemede tescil belgesine bakılmalıdır. Tescil belgesine yansımamış her rapor, ifade vb. şüphelidir.

Yenisu beğendi.
Eski 14-01-2010, 20:21   #306
Ağaç Dostu

akcan67's Avatar

Giriş Tarihi: 02-04-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi maki01 Mesajı Göster
Leonarditi balkonda ve içerde yetiştirdiğim çiçek ve sebzelerim için nereden, nasıl temin edebilirim?

Agrohum'u inceleyerek Orfe Teknik'e mail yazdım. Umarım yanıtları olumlu olur ve 1 torba göndermeyi kabul ederler.
Sn makio1

Telefonla görüşürseniz kargoya veriyorlar.

akcan67 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 09:58   #307
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-11-2009
İçinizde İzotar'ın Perlhumus, Altıntar'ın Agrolig Granüler-HA ürününü deneyen var mı acaba?

acemi_caylak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 10:22   #308
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
İçinizde İzotar'ın Perlhumus, Altıntar'ın Agrolig Granüler-HA ürününü deneyen var mı acaba?
Biyotar - Organik GOLD
İzotar - Perlhumus
Orfe Teknik - Agrohum
Altıntar - Agrolig Granüler

Özellikleri iyi görünüyor, tescili de uygun. Daha başka da vardır herhalde.

Eski 15-01-2010, 10:38   #309
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Arkadaşlar topraklarımız elden gitmiş, organik özlliğini yitireli yıllar olmuş sizlerin bu arayışlarınıza dayanacak gücünün kalmadığının farkında değilsiniz herhalde, maddi imkanlarınız elvermiyorsa gidiniz linyit kömür ocaklarından satılamıyan yanma özelliğine olaşmamış kalitesiz de olsa bu linyit kömürlerinin eleterek tozlarını alınız sizden parada istemiyeceklerdir kendileri bunları verimsiz ocakları kapamakta kullanıyorlar, bu adi kömür tozları topraklarınıza ilaç gibi gelecektir, öncelik bu acil durumu aşmak zorunluluğu vardır.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-01-2010, 10:56   #310
Ağaç Dostu

Alıntı:
Arkadaşlar topraklarımız elden gitmiş, organik özlliğini yitireli yıllar olmuş sizlerin bu arayışlarınıza dayanacak gücünün kalmadığının farkında değilsiniz herhalde, maddi imkanlarınız elvermiyorsa gidiniz linyit kömür ocaklarından satılamıyan yanma özelliğine olaşmamış kalitesiz de olsa bu linyit kömürlerinin eleterek tozlarını alınız sizden parada istemiyeceklerdir kendileri bunları verimsiz ocakları kapamakta kullanıyorlar, bu adi kömür tozları topraklarınıza ilaç gibi gelecektir, öncelik bu acil durumu aşmak zorunluluğu vardır.
Sayın Epsody,
Bölgemizde maden ocağı olsa zaten alacağım.Araştımamızın nedeni, ne yazık ki Leonardit'te henüz bir standart yok. Dün bir üretici ile konuşmamı aynen aktarıyorum.
25 Kg lık paket için fiyat 25 TL dedi. Ben organik madde oranı %40 ve Nem Oranı %25-30 arası olan bir madde için pahalı olduğunu söylediğimde. Zaten zeytin için bu ürün lüks olur dedi. Bana 25 kilosu 10 TL olan organik gübrelerini önerdi.
Bu durumda Meyvelitepe'nin belirrttiği gibi tescil belgesi kesinlikle olmalı. Çünkü bir standart oturmuş değil. Nem oranı %15-20 ve organik madde oranı %85 olan ürünler biraz pahalı olduğu için, bizim yerli üreticiler işin kolayını bulmuşlar. Size taş toprak yığınını yutturmaya çalışıyorlar.

Eski 16-01-2010, 05:49   #311
Ağaç Dostu

Yapacağımız masrafları topraklarımız bize ödeyecektir.

Sayın arkadaşım acemi_caylak, Benim bütün endişe ve telaşım topraklara adına, adamın sana 10 lira organik gübre önermesinin nedenini belirteyimmi hastaya ilaç lazım olduğunun farkında siz bal alın diyor, zafiyet geçiren vücüda bal ne yapsın vaka bu, bence toprakları bu durumdan kurtaracak homusun toprakta sağlamanın yolu hümik asitlerden geçiyor.

Bize ahkam kesmek düşmüyor, firmalarda yetki tesçil belgesinin peşine düşmek bırakın bu işi üstlenen yetkililer yapsınlar, bizim birinci vazifemiz var olan topraklarımızdaki bu sorunu aşmanın yolunu bulup gidermek, serbest piyasa ekonomisi işliyor, buda sistemin parçası olsa gerek ben nice çok kalite leonarditler buldum fakat adam ton bazında kamyon hesabıyla haraket ediyor.

Bizler bilinçli olarak bir araya gelerek bu işi büyle toptan alım yapabilsekte kendi aramızda bölüştürerek bu işi ozanan kendi lehimize çevirebiliriz, toptancı leonarditi almış elinde kalmış satacak bilinçli çiftçiyi bulamamış, malını bizim gibi bazı parekedecilerin önünde ezilirmi, adam toptan alana malını kaptırıyor ben geliboluda, adam toptan aldı 3ton 7-8 lirdan torbasını, ben iki torba alınca 15 liradan verdi, adamda haklı malı ocakta doğrudan adama indiriyor taşıma nakliye depo paralarını asgariye düşürüyor, senin alacağın mal deposına indiriyor taşıma nakliya depo masrafları satana kadar işliyor nerden çıkacak bu masrafalar,

Hümik asitte böyle 30 litre hümik asit 60 lira bir litre alırsan 7lira diyor bende 30 litrelik bidonla alıyorum, nasıl olsa topraklarımın ihtiyacı bu, iş arz talep dengesi kuralı içinde düşünülürse ekonomi olur, en iyi mala en ucuz fiata elde ederiz, sözün kısası parana göre mal alırsın adamın karşısına tesçil ruhsat dersen adam senden şüphe içinde işi daima yokuşa sürerek sana müşteri muamelesi yapmıyacaktır, bozungunculuk yaparak topraklarımıza hizmet sağlıyamayız.

Eski 16-01-2010, 06:23   #312
Ağaç Dostu

Sn. Epsody,
Alacağımız miktar azda değildi. Ben yaklaşık 1,5 ton alacağım. Araştırmalarım hala sürüyor. Uygun fiyata kaliteli bir ürün bulursam hemen alacağım.

Eski 16-01-2010, 06:50   #313
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi adnanu Mesajı Göster
Üretici firmayı şu anda söylemek istemiyorum ancak cuma günü yapılacak toplantının ardından açıklayabilirim.
istediğiniz tüm bilgileri buraya yazacağım.
Sn. Adnanu,
Yukarıda sözettiğiniz toplantı yapıldı mı acaba? Tescil belgesini paylaşabilir misiniz?

Eski 16-01-2010, 08:03   #314
Ağaç Dostu

topraklara hizmet adına.

Alıntı:
Sn. Epsody,
Alacağımız miktar azda değildi. Ben yaklaşık 1,5 ton alacağım. Araştırmalarım hala sürüyor. Uygun fiyata kaliteli bir ürün bulursam hemen alacağım.
Geliboluda senelerdir leonardit yoktu, diyebilirimki kendi şahsi çabalarım sayesinde gelibolu lu çiftçiler leonarditle tanştılar, tabi bu şasi gayretlerimi destekleyen üye arkadaşlarımızdan Remzi Sarıoğlu arkadaşımızın pazarlama faaliyetlerine ilgi gösteren gelibuludaki çetinler ticaretin sahiplerinden Birol beyinde katkıları ile böyle birlektelikle sonuçta topraklarımızın adına ileri
bir adım atmış olduk.

Not. Remzi Sarıoğlu ile irtibata geçerek görüşmenizde fayda görmekteyim.

Eski 16-01-2010, 08:24   #315
Ağaç Dostu

Tesçil ruhsat kalite belgesinden önce gelen düşüncemiz.

Arkadaşlar topraklarımıza Hümik asitleri ve ya leonardit'i bir an evvel kazandırmamak demek ayni zamanda dün anız yangınlarına muhatap olmakla ayni özdeş düşünceye hizmet etmektedir, belki bu gün anız yangıları bir mertebe yavaşladığını kabul etsek bile insanin yine kendi eksik anlayışı ile mineral gübrelerle toprakları yakarak zehirlidiği gerçeği ortadır.
Arkadaşlar topraklarımızın organik özeliklerini koruyarakta, bir yerde onları organik yapılarında tasaruf sağlamış olmaktayız, onların bu yapılarına zarar veren oluşumların önune geçerekte hizmetlerimiz anlam kazanmaktadır, aşığıda yazılan mesajlar buna bir örnek teşkil etmektedir.

Anız yakmak demek cehennemi dünya üzerinde kurmak demektir, insanlara dinsel öğretilerde neden cennet vaad ediliyorda cehennem ateşi ile cezalar öneriliyor, Cehennem ateşinden medet ummak şeytanla dost olmak demektir.

Arkadşlar bizler birer doğa ve çevre dostu olarak toprak üstündeki ateşleri yakmamanın ötesinde ateşin etkisinden daha fazla etkilere sahip bir gübleme sistemi olan, insanın dar düşünceleriyle doğayı taklit ediyorum diyerek sadece bitkileri beslemeyi amaçlayan, fakat onuda yetkisiz ellerde kullanımına sunarak bitkilerde başlayan kalıntılar, toprakta daha fazla tahribatlara sebeb olmaktadır.

Bu toprakların dün anız yangılarıyla, bu gün mineal gübre kullanımıyla doruğa yükselen bu gidişatı ancak tarım bakanlığının yetkileri ile zehir ve toksinlerin alımını satışını kullanımını cok sıkı denetleyen birimlerle sağlama yoluna gitmelidir.

Yoksa bu topraklar üzerindeki rant paylaşımının sonu nereye gideceği belli olmayan serüvenlerle topraklarımızı çöle çevirme yarışında hızlarını kesmeden devam edemiyeceklerini bildiklerinden şimdide topraksız tarım diye, biten topraklarda şimdi suda bitki yetiştirelim teraneleri yaparak suların da işini bitirme telaşında kendilerine yandaş bulmada geçikmemişler, sonuçta toprakla suyun arasındaki farkı gördüklerinde bitkilerin gen yapılarıla oynayarak yeni üretim modelleriyle insanlığı bir deneysl macera içinde beslenme sorununa çareler üretme telaşlarına girmişlerdir.

Bu gün gdo lu ürünler diye bitkilerin gen yapılarını bozanlar yarın insanlığın sonunu getiren genitiği değiştirilmiş ürünlerle beslenen insanların hastlıklarına çare bulmadaki düşüceği durumları şimdiden görüp düzelmek zor olmasa gerek.

Sonuç topraklarımıza sahip çıkmaya, korumaya, onun arganik yapısını güçlendirmeye, atıklardan arındırmaya, başlamanın tam başında olduğumuz kanısındayım.

Burada şimdi yapacağımız işlerin başında toprağı düzenleyen mineralleri toprağa kazandırmak bizlerin yapacağı en önemli işlerin başında geldiğidir.

Eski 16-01-2010, 09:42   #316
Ağaç Dostu

Alıntı:
Geliboluda senelerdir leonardit yoktu, diyebilirimki kendi şahsi çabalarım sayesinde gelibolu lu çiftçiler leonarditle tanştılar, tabi bu şasi gayretlerimi destekleyen üye arkadaşlarımızdan Remzi Sarıoğlu arkadaşımızın pazarlama faaliyetlerine ilgi gösteren gelibuludaki çetinler ticaretin sahiplerinden Birol beyinde katkıları ile böyle birlektelikle sonuçta topraklarımızın adına ileri
bir adım atmış olduk.

Not. Remzi Sarıoğlu ile irtibata geçerek görüşmenizde fayda görmekteyim.
Sayın Epsody,
Remzi Bey'in analiz raporunu ve ürününün özelliklerini önceki sayfalarda okudum. Ürünü kullanan biri olarak sizin düşünceleriniz nelerdir? İçindeki diğer maddeleri belki ölçme şansınız yok ama nem oranı gerçekten %4 ler civarında mıydı bilmek iserim. Tecrübelerinizi paylaşısanız sevinirim.

Eski 16-01-2010, 10:17   #317
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Alıntı:

Gelen cevapta en az 500 Kg gönderebileceklerini yazmışlar...

Eski 16-01-2010, 10:32   #318
Ağaç Dostu

Arkadaşım acemi caylak, Ben bu sene ilk defa kullandığımdan sonuçları hakkında kesin sonucu bu sene alacağım her halde, iki çeşit mamül aldım, bir tanesi toz formunda, öbür de granül formunda granül formu işlem görmüş diyerek 15 lira idi 25kg çuvalı öbürü toz olan 14 lira idi 25kg çuvalı nem oranı çuvalın üzerinde vardı ama şimdi aklımda değil.

Ben kullanımında azami özen gösterdiğimden maksimum neticeye ulaşacağımdan eminim, forumlarda bahçelerde sonbahar bakımı, başlığı altında uygulamalarımı anlatmıştım, sizede uygulamalarımı tekrarlıyabilirim.

Bahçemde bulunan meyva ağaçlarımın dal iz düşümlerine gelecek şekilde biofarm kompost gübre ile beraber ağaç başına 2kg kadar toz olandan kullandım üzerine kendimin bahçe artıkları ve muytfak atıklarıyla oluşturduğum kompost uygulamasına ilveten bahçemdeki ağaçların budama artıklarıyla oluşturduğum malçı sererek gübre kompost leonardit ve malç ile tam bir kompoze olan işlemleri tamamladım, tabii baharda sebze dikeceğinm parsellerede aynı asasiyeti gösterdiğimi belirtebilirim.

Eski 16-01-2010, 12:03   #319
Ağaç Dostu

Alıntı:
Gelen cevapta en az 500 Kg gönderebileceklerini yazmışlar...
Sn. Maki01,

Fiyat ne verdiler acaba?

Eski 16-01-2010, 12:25   #320
Ağaç Dostu

Sizin leonardit üzerindeki amaçlarınızı öğrenmek.

Alıntı:
Sn. Epsody,
Arkadaşım toprakla ilgili çalımalarınızdan bahsedermisiniz araziniz nerede ve nekadar ekili bağ veya ağacınızın oluşumu hakkında bilgi verebilirmisiniz toprakla uğraşılarınız ne kadar zamanınızı almaktadır leonardi'ti aramalar daki ciddi ısrarlarınızın mahiyeti hakkında malümat edinmek isterdim, çalışmalarınızda başarılar dilerim ilgin için teşekkür ederim.

Eski 16-01-2010, 12:52   #321
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
..Bize ahkam kesmek düşmüyor, firmalarda yetki tesçil belgesinin peşine düşmek bırakın bu işi üstlenen yetkililer yapsınlar, bizim birinci vazifemiz var olan topraklarımızdaki bu sorunu aşmanın yolunu bulup gidermek, serbest piyasa ekonomisi işliyor,..
Alıntı:
..sözün kısası parana göre mal alırsın adamın karşısına tesçil ruhsat dersen adam senden şüphe içinde işi daima yokuşa sürerek sana müşteri muamelesi yapmıyacaktır, bozungunculuk yaparak topraklarımıza hizmet sağlıyamayız.
Bunlar herhalde benim kalite, tescil vb. hakkında yazdıklarıma istinaden söylenen şeyler.

Deniyor ki, tescil vb. kurcalamayın. Satılanı alın. Aksi halde bozgunculuk yapmış olursunuz

Sürekli verilen irtibat adresi de kalite,tescil, rapor vb. hakkında söylediklerimi teyid ediyor sanki.

Alıntı:
bende bakanlık onayı ve garanti edilen değerlerden bahsediyorum yoksa eline bir rapor alan ortaya atlar
Demiş, bilfiil leonardit satan bir üyemiz.

Vatandaş iyi zannederek aldığının hammallığını yapmış, ağır malzemeyi bahçesine taşımış, kazmış çabalamış, kimin umrunda. Nasılsa faydası ve sonucu da hemen görülmez. Üstelik, bir malzeme konusunda bu kadar fanatik olmak için denenmiş ve sonuç alınmış, alınan sonucun net olarak gözlenmiş olması gerekirdi. Hepsi birleşince ortaya çıkan iyi bir şey değil maalesef.

semce ve AylinK. beğendi.
Eski 16-01-2010, 19:56   #322
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Fiyat sormamıştım sayın acemi_caylak, onlar da yazmamış.

"Adana da AGROHUM satan bir bayimiz yok.
En az 500 Kg ( 20 torba) siparişlerde gönderiyoruz."

Gelen yanıt bu

Düzenleyen maki01 : 16-01-2010 saat 19:58 Neden: ek
Eski 16-01-2010, 20:32   #323
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
sn maki01 selamlar

en az 500 kg kargo ucreti kendilerine ait olmak uzere gonderiyorlar sanirim daha az kilolarda kargo ucretini siz karsilamak sartiyla alabilirsiniz

saygilarimla

Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-01-2010, 20:52   #324
Ağaç Dostu

maki01's Avatar

Bilgi için teşekkürler sayın ayhandukel, tekrar görüşeyim o zaman...

Eski 16-01-2010, 22:13   #325
Ağaç Dostu

Alıntı:
Arkadaşım toprakla ilgili çalımalarınızdan bahsedermisiniz araziniz nerede ve nekadar ekili bağ veya ağacınızın oluşumu hakkında bilgi verebilirmisiniz toprakla uğraşılarınız ne kadar zamanınızı almaktadır leonardi'ti aramalar daki ciddi ısrarlarınızın mahiyeti hakkında malümat edinmek isterdim, çalışmalarınızda başarılar dilerim ilgin için teşekkür ederim.
Sn. Epsody,
Arazi Gaziantep'te toplam 12 dönümlük arazi. 56-60 kadar Antepfıstığı, 400 ağaç kadar zeytin var. Fıstıklar ve Zeytinlerin 50-60 kadarı 50 yaşından büyüktür (dededen kalma olduğu için tam yaşını bende bilmiyorum). Diğerleri 5, 3 ve 2 yaşında. Bugüne kadar hiç kimyasal gübre kullanmadık. Yanmış ahır gübresi verdik.
Bu yıl kaliteli gübre bulamadık. Bu yüzden 20 gün önce ağaçların yaşına göre tavsiye edilen oranda Biofarm organik gübre verdik. Gübreyi ağaçların taç izdüşümüne yaklaşık 15-20 cm çukurlara gömdük.
Şubat sonu, Mart ayı başlarında Leonardit, EM (EM için 2 traktör koyun gübresi temin ederek kompost yaparak uygulayacağım) ve Biofarm karışımı uygulamak istiyorum. Bu yüzden ısrarla fiyatı ve kalitesi uygun bir ürün arıyorum.

Eski 16-01-2010, 22:24   #326
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe Mesajı Göster
Sürekli verilen irtibat adresi de kalite,tescil, rapor vb. hakkında söylediklerimi teyid ediyor sanki.
Yukarıda Meyvelitepe'nin sözünü ettiği, şu tescil meselesi üzerine karşılaştırmalı bir tablo en iyisi olacak. Aşağıda tescil belgelerinde belirtilen oranları gösteren bir tablo var. Kaliteli olanların fiyatları 30 TL'nin üzerinde (25 Kg için).

İçindekilerPerl Humus - İzotarAgrohum - Orfe TeknikAGROLIG - AltıntarBiyo Organik Gold - BiyotarBiyo Organik SR- BiyotarBiyo Organik AS- BiyotarBiyo Organik MD- BiyotarBiyo Organik- Biyotar
Toplam Hümik Asit+Fulvik Asit% 85% 75±10% 72% 80% 65% 52% 48% 45
Organik Madde Oranı% 90% 85% 80-85% 70% 65% 54% 50% 40
Nem%15%17±5% 14 -22% 25% 25% 25% 25% 25
pH% 6.7% 4±1% 4.5% 3-5% 6-8 % 7-9% 4-6% 7-8
Fiyat60 TL (25 Kg)35 TL (25 Kg)65 TL (25 Kg)-720 TL (Ton)-670 TL (Ton)280 TL (Ton)
HammaddeLeonarditLeonarditLeonarditLeonarditLeonarditLeonarditLeonarditLeonardit

Ayrıca aşağıda bir üreticiden gelen, Meyvelitepe'nin ısrarla vurguladığı tescil belgesiyle ilgili kuşkular uyandıran bir maili sizinle paylaşmak istiyorum. Şimdi adam Laben'e kaliteli bir ürün göndermişse, ama gerçekte sattığı ürün bu değilse ne yapacağız?

Alıntı:
ÜRÜN İÇERİĞİMİZ;
TOPLAM ORGANİK MADDE:%40
TOPLAM HUMİK-FULVİK ASİT:%40
MAX.NEM:%25
PH:5.5-7.5

NOT:FİYATIMIZ 600 ÇUVALA (1 KAMYON) KADAR 10 TL DİR.AYRICA YUKARIDA YAZAN DEĞERLER AMBALAJ ÜZERİNDEKİ BİLGİLERDİR.LABEN DEN TAHLİL SONUÇLARI İSTEMENİZ DURUMUNDA TARAFINIZA GÖNDERİLECEKTİR. LABEN DEĞERLERİMİZ;ORGANİK MADDE %65,HUMİK-FULVİK TOPLAM %60 MAX.NEM;%20 ŞEKLİNDEDİR.

Çamtepe beğendi.

Düzenleyen acemi_caylak : 21-01-2010 saat 07:53
Eski 16-01-2010, 22:51   #327
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Alıntı:
Ayrıca aşağıda bir üreticiden gelen, Meyvelitepe'nin ısrarla vurguladığı tescil belgesiyle ilgili kuşkular uyandıran bir maili sizinle paylaşmak istiyorum. Şimdi adam Laben'e kaliteli bir ürün göndermişse, ama gerçekte sattığı ürün bu değilse ne yapacağız?
1. Ürünün kalitesiz olduğunu anlamayacaksınız. 1.5 ton malzemenin hammallığını yapmakla kalacaksınız. Ama ne gam, nasılsa farkında değilsiniz.

2. Diyelim ki, ısrarcısınız, tahlil ettirdiniz ve anladınız. Hiç bir şey iddia edemeyeceksiniz, kimselere şikayet edemeyeceksiniz, çünkü aldığınız tescil ile uyumlu çıkacak.

3. Yoksa siz de mi bozguncusunuz? Neymiş öyle kalite filan

Eski 16-01-2010, 23:17   #328
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Sn.Acemi caylak

güzel ve yararlı bir tablo olmuş.

Aslında fiyatlarda olsaydı durumu net olarak görebilecektik.

(İzotarın ürününde neden ph yukarlarda anlamadım?)

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-01-2010, 07:05   #329
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi denizakvaryumu Mesajı Göster
Sn.Acemi caylak

güzel ve yararlı bir tablo olmuş.

Aslında fiyatlarda olsaydı durumu net olarak görebilecektik.

(İzotarın ürününde neden ph yukarlarda anlamadım?)
Sn. Denizakvaryumu,
Foruma table post etmek biraz zor olduğu için fiyatlardan öğrenebildiklerimi eski tabloda yanlarına yazdım.
İzotar'ın oranı kendi sitelerinden alıntıdır. Yanlış yoktur diye düşünüyorum.

Eski 17-01-2010, 07:45   #330
Ağaç Dostu

sındırgılı's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2007
Galeri: 13
Bandirmadan aldigim leonardit ile Remzi Beyin deneme amacli verdigi leonardit arasinda fiziksel olarak ayird edebildigim nemdi. Sn.Remzi Beyin leonarditi daha kuru ve yagli gozuktu. Tabii bu soylediklerimin hicbir bilimsel yani yok. Sn.MeyveliTepe nin dedigi gibi bu konu, ureticinin ticari ahlak degerlerini ozumsemesine kalmis !!! Turkiyemizde yedigimiz veya ictigimiz hangi seyden %100 eminizki ?
Benim 40-50 M2 sebze bahcemde kullandigim 1 torba, agaclarimadada 1 torba kullandim.Asil onemlisi bu urune bel baglayip tonlarca alip arazisinde kullanacaklar.... Adamlar, cok guzel Web sayfasi yapip, urunlerini allayip pulluyorlar.Ne yapabiliriz ? Ben www.hazemkimya.com dan aldim.Isteyenler siteye girip urunler hakkinda arastirma yapabilirler.Hatta bazi sorular sorup, karsilarindaki tuketicilerin bilincli oldugunu farketmelerini sagliyabiliriz. Ne dersiniz?

Düzenleyen sındırgılı : 17-01-2010 saat 09:56 Neden: Imla hatalari,Klavye Tr olmadigi icin bazi turkce karekterler cikmiyor.
sındırgılı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024