agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni16Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-06-2018, 16:30   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Su motoru önerisi

Merhabalar, 4 dönüm bahçem var, yaklaşık 300 civarı ağaçlarım ve aralarında da yonca ektim. salma sulama yapmak istiyorum. daha önceden benzinli su motoru kullandım ve pancar motoru kullandım. pancar motoru gerçekten çok iyi su sağlıyor basınçta şahane ancak mazotlu olduğundan dolayı sıkıntı. Acaba elektrikle çalışan pancar motoru performansı verebilecek bir su motoru varmıdır? Selamlar..

ahmt_thr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2018, 01:12   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Pancar motoru performansını değil, 8-10 katını verecek çok çeşit ve modelde elektrikli pompalar mevcuttur. Ancak bunlar genelde 380 volt ile çalıştığından sanayi tipi denilen elektrik aboneliği gerektirirler. Pancar motorlarının çıkışları genellikle 4-5 inç, bunların ise genelde en fazla 2-2,5 inç çıkışı olduğundan, suyu aşırı basınçtan dolayı 25-30 metre ileri düşürürler.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2018, 13:09   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Pancar motoru performansını değil, 8-10 katını verecek çok çeşit ve modelde elektrikli pompalar mevcuttur. Ancak bunlar genelde 380 volt ile çalıştığından sanayi tipi denilen elektrik aboneliği gerektirirler. Pancar motorlarının çıkışları genellikle 4-5 inç, bunların ise genelde en fazla 2-2,5 inç çıkışı olduğundan, suyu aşırı basınçtan dolayı 25-30 metre ileri düşürürler.
bahçemde 380v elektrik var o konuda sıkıntı yok. ancak salma sulama yapıcam ve tarlam su tutmada hiç iyi değil, suyu hemen emiyor. siz hangi marka model önerirsiniz?

ahmt_thr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2018, 08:30   #94
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Bizde 7,5 hplik motor var rahat pancardan daha çok su basar. Örnek fotoğraf atayım, bizdeki fotoğraftakinin kayışlı olanı.

Name:  domak-sdm325-75hp-monoblok-elektropomp__0107752094784131.jpg
Views: 37
Size:  42.7 KB

remzi5561 beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2018, 11:53   #95
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2018
Acil yardım

Şimdiden Tüm grup üyelerinin Ramazan Bayramı mübarek olsun.
İleride ceviz bahçesi kurmayı düşündüğüm bir bahçemi şimdiden elektirik tesisatını hazırlıyorum.Ancak ceviz işi için memlekette olmam gerekiyor. Buna da biraz daha vaktim var.
Bu süre zarfında aşağıdaki 2 tarlayı yağmurlama sulama ile sulamak yonca ve mısır yetiştirmek istiyorum. Tarlanın dibindeki göl kaynak 3 günde tekrar dolabileceğini düşünüyorum ve derinliği yaklaşık 4 metre. Şuan için 220 volt için başvuru yaptık. Ancak daha önce sulama işiyle hiç uğraşmadım. Sizden ricam buraya nasıl bir dinamo almam gerekir. Nasıl bir sulama yapabilirim. yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Eklenen Resimler

remzi5561 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
kuyu, sulama

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2018