agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni22Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 12-06-2018, 17:30   #91
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Su motoru önerisi

Merhabalar, 4 dönüm bahçem var, yaklaşık 300 civarı ağaçlarım ve aralarında da yonca ektim. salma sulama yapmak istiyorum. daha önceden benzinli su motoru kullandım ve pancar motoru kullandım. pancar motoru gerçekten çok iyi su sağlıyor basınçta şahane ancak mazotlu olduğundan dolayı sıkıntı. Acaba elektrikle çalışan pancar motoru performansı verebilecek bir su motoru varmıdır? Selamlar..

ahmt_thr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2018, 02:12   #92
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 22-10-2011
Galeri: 1
Pancar motoru performansını değil, 8-10 katını verecek çok çeşit ve modelde elektrikli pompalar mevcuttur. Ancak bunlar genelde 380 volt ile çalıştığından sanayi tipi denilen elektrik aboneliği gerektirirler. Pancar motorlarının çıkışları genellikle 4-5 inç, bunların ise genelde en fazla 2-2,5 inç çıkışı olduğundan, suyu aşırı basınçtan dolayı 25-30 metre ileri düşürürler.

s.serdar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-06-2018, 14:09   #93
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-05-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Pancar motoru performansını değil, 8-10 katını verecek çok çeşit ve modelde elektrikli pompalar mevcuttur. Ancak bunlar genelde 380 volt ile çalıştığından sanayi tipi denilen elektrik aboneliği gerektirirler. Pancar motorlarının çıkışları genellikle 4-5 inç, bunların ise genelde en fazla 2-2,5 inç çıkışı olduğundan, suyu aşırı basınçtan dolayı 25-30 metre ileri düşürürler.
bahçemde 380v elektrik var o konuda sıkıntı yok. ancak salma sulama yapıcam ve tarlam su tutmada hiç iyi değil, suyu hemen emiyor. siz hangi marka model önerirsiniz?

ahmt_thr Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-06-2018, 09:30   #94
Ağaç Dostu

İsmail Kuzucu's Avatar

Giriş Tarihi: 13-01-2011
Galeri: 7
Bizde 7,5 hplik motor var rahat pancardan daha çok su basar. Örnek fotoğraf atayım, bizdeki fotoğraftakinin kayışlı olanı.

Name:  domak-sdm325-75hp-monoblok-elektropomp__0107752094784131.jpg
Views: 4171
Size:  42.7 KB

remzi5561 beğendi.
İsmail Kuzucu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-06-2018, 12:53   #95
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2018
Acil yardım

Şimdiden Tüm grup üyelerinin Ramazan Bayramı mübarek olsun.
İleride ceviz bahçesi kurmayı düşündüğüm bir bahçemi şimdiden elektirik tesisatını hazırlıyorum.Ancak ceviz işi için memlekette olmam gerekiyor. Buna da biraz daha vaktim var.
Bu süre zarfında aşağıdaki 2 tarlayı yağmurlama sulama ile sulamak yonca ve mısır yetiştirmek istiyorum. Tarlanın dibindeki göl kaynak 3 günde tekrar dolabileceğini düşünüyorum ve derinliği yaklaşık 4 metre. Şuan için 220 volt için başvuru yaptık. Ancak daha önce sulama işiyle hiç uğraşmadım. Sizden ricam buraya nasıl bir dinamo almam gerekir. Nasıl bir sulama yapabilirim. yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler

Eklenen Resimler

remzi5561 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-06-2018, 02:33   #96
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi remzi5561 Mesajı Göster
Sizden ricam buraya nasıl bir dinamo almam gerekir. Nasıl bir sulama yapabilirim. yardımcı olursanız çok memnun olurum. Şimdiden teşekkürler
Konunun tam uzmanı değilim. Ancak bir fikir vermesi ve konunun belki de geliştirilmesi açısından bazı küçük açıklamalar vereyim istedim.

Bahçe tipi sprinkler en fazla 8 metreye kadar, tarımsal amaçlı sprinkler ise 50 metre yarı çaplı alana su atışı yapabilmektedir.

8 metre atışlı bir sprinkler saatte 700 litre, 50 metre atışlı sprinkler ise saatte 30-50 bin litre ortalama su tüketir.

8 metre atışlı bahçe tipler 2-4 bar, 50 metre atışlılar ise 5-10 bar basınçlı su gerektirir.

Coğrafyanızı bilmediğim için 1 m2'ye kaç günde ne kadar su vereceksiniz kestiremiyorum. Aynı anda kaç tane sprinkler çalıştıracağınız ve sulamanın süresi ne olacak bilinmediği için ne boru çapı belirlemek ve önermek mümkün, ne de buna dayalı bir pompa önermek doğru olmaz.

Sulama sisteminin boruları tarlanın içinden geçecek ise durum farklı, kenarlarından geçecek ise daha farklı bir projelendirme gerekir diye düşünüyorum.

Ayrıca bu işe ayıracağınız bütçeye göre, ya da boruların seyyar veya sabit oluşuna de çözüm ve önerileri oldukça farklı olacaktır.

Umarım bir katkı sağlayabilmişimdir.

remzi5561 beğendi.
Eski 26-06-2018, 03:06   #97
Ağaç Dostu

Sayın remzi5561

Bu konudaki aıklamalarımı Su motoru önerileri linkinde yaptım. Göz atmanızı dilerim.

Eski 26-06-2018, 09:59   #98
Yeni Üye

Sulama

Serdar Bey,
Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. sorduğunuz sorulara cevap vermeye çalışıp doğru sulamayı yapmak için yardımlarınızı bekliyorum. öncelikle tarla dikdörtgen
şekilde. bu yüzden tam ortadan boru ile yarı çapı 35 metrelik sprink ile sulamak istiyorum. **** köşelerden sprink ile sulamayı düşünüyorum.50 tonu önce tarlanın yarısını sulayıp dolunca tekrar diğer yarısını sulayabiliriz. Tarla çok büyük olmadığı için boruları taşımakta sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Resimde 2 farklı şekilde sulama düşüncem var. bunları göz önüne alarak yardımcı olabilir misiniz ?
**** sizin bana önerebileceğiniz bir şekil var mıdır ? şimdiden teşekkürler.

Eklenen Resimler

Eski 01-07-2018, 05:39   #99
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi remzi5561 Mesajı Göster
Serdar Bey,
Zaman ayırıp cevap verdiğiniz için çok teşekkürler. sorduğunuz sorulara cevap vermeye çalışıp doğru sulamayı yapmak için yardımlarınızı bekliyorum. öncelikle tarla dikdörtgen
şekilde. bu yüzden tam ortadan boru ile yarı çapı 35 metrelik sprink ile sulamak istiyorum. **** köşelerden sprink ile sulamayı düşünüyorum.50 tonu önce tarlanın yarısını sulayıp dolunca tekrar diğer yarısını sulayabiliriz. Tarla çok büyük olmadığı için boruları taşımakta sıkıntı olacağını zannetmiyorum.
Resimde 2 farklı şekilde sulama düşüncem var. bunları göz önüne alarak yardımcı olabilir misiniz ?
**** sizin bana önerebileceğiniz bir şekil var mıdır ? şimdiden teşekkürler.
Sanırım aşağıdaki ki bir;

Köşelerde 90 derecelik, orta kenarlarda 180 derece çalışan ve en az 63 çapında bir borudan beslenen bir proje işinizi görecek gibidir.

Eski 02-07-2018, 01:39   #100
Ağaç Dostu

Aşağıdaki gibi yani.

Name:  su1.jpg
Views: 3630
Size:  31.9 KB

Eski 02-07-2018, 22:24   #101
Yeni Üye

Dinamo

Serdar Bey

Bu şekilde ki sistemi 63lük boru besler mi ? beslerse kaçlık santafüj **** dalgıç kullanmak gerekir. Yarıya bölüp 2 seferde de sulanabilir. Tek seferde su yetmeyebilir ? Birde Bunu besleyecek fıskiyelere örnek verebilir misiniz ?

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi s.serdar Mesajı Göster
Aşağıdaki gibi yani.

Eklenti 677497

Eski 03-07-2018, 03:51   #102
Ağaç Dostu

Remzi bey.

Zaten hesabı yarıya bölerek, yani iki seferde yapılabilir ve 10 bar basıncı kaldıracak tipte boru üzerinden düşünmüştüm.

Marka, model çokluğundan dolayı bir pompa vermek pek sağlıklı olamaz diye düşünüyorum. Ancak kullanılacak fıskiyeler genellikle roket veya jet sprink olarak tanımlanır. Örnek bir resmleri aşağıdaki gibidir.

Name:  s1.jpg
Views: 3500
Size:  9.6 KB

Name:  s2.jpg
Views: 3419
Size:  10.5 KB

Borulama, pompa ve sprink uyumu şart olduğundan, konuyu tarımsal amaçlı sulama sistemleri projelendirme ve satışını yapan firmalar ile temas ve işbirliği kurmanızın yerinde olacağını düşünüyorum.

latif.07 ve remzi5561 beğendi.
Eski 19-07-2018, 12:46   #103
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-03-2017
Selamlar hayırlı günler

Bahçe işlerinde kullanmak için bir dalgıç pompa almak istiyorum. Kuyuda su 2 metre seviyelerinde olduğu için en basit model bile işimi görecektir. Burada ki sorum pompaya bağlayacağım hortum pompa çıkışından küçük olursa bir zararı olur mu?

Örnek verecek olursam.
almak istediğim pompa bu. https://urun.n11.com/su-pompasi/bava...mpa-P263963393

buna 1/2" bir hortum bağlarsam sorun olur mu? 50 metrelik bir hortum düşünüyorum.

blick Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-10-2018, 14:33   #104
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-10-2018
Merhaba,

limon bahçesi kurmak için çalışmalara başladım.

tarla Mersin tarsusta. kot farkı sıfır tam düz

önümüzdeki ay tarlaya sondaj vurulacak. tahmini 40 50 metre civarında olacak derinlik. çevredeki bütün sondajlar bu metrelerde ( şans faktörü yanımızda olmazsa yapacak bişey yok)

tarlada elektrik yok getirme imkanıda yok malesef. tek çarem güneş paneli kullanmak.

50 tonluk bir depo yaptırmayı hesaplıyorum. Bu depoyu 4 5 günde doldursam işim görülür.

kısaca bana 1.5 hp gücünde bir dalgıç pompa ile 50 metreden saatte kaç ton su çekebilirim.

1.5 hp motor tahmini 1.1 kw , bunun içinde 2 kw lık bir güç üretecek solar sistem kurmaya niyetliyim.

tecrübeli arkadaşlarımın abilerimin örerilerine ihtiyacım var. mantığın doğru değil diyorsanız yeni önerilere sonuna kadar açığım

hepinize yeni sezonda başarılar dilerim

not: suyu tarlaya depodan vermek istememin sebebi kuyuda kullanacağım motorun gücü arttıkça daha çok enerji ihtiyacı çıkıyor ve güneş enerjisi maliyeti birden katlanarak artıyor bütçeleri aşıyor.

depo yapma kuyudan bas suyu şu pompa tipini kullan diye bir öneri var ise çok kıymetli bilgi olur benim için. tarla uzunluğu 240 metre eni 100 metre dikdörtgen

ali_gok Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-01-2019, 23:14   #105
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 27-01-2019
Merhaba arkadaşlar,
Benim sorunum ;
kuyu suyunu 5 metreden dalgıç tip pompa ile çekmeyi düşünüyorum,

Bu drenaj pompası düzenli olarak suyu su deposuna basacak,
ama su deposu dolduğunda pompayı nasıl otomatik durdurabilirim ?

depo girişinde manuel flatörlü (şamandıralı) vana var, flatörlü vana kapattığında drenaj pompası hidrofor gibi durur mu ?

dalgıç tip pompamın üzerinde susuz çalışmasını önlemek için flatörü var,kuyu içinde susuz kaldığında otomatik durabilir.

Düzenleyen MESMAK : 27-01-2019 saat 23:29 Neden: ANLAŞILABİLİR BULMADIM
MESMAK Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2019, 14:20   #106
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-01-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi MESMAK Mesajı Göster
Merhaba arkadaşlar,
Benim sorunum ;
kuyu suyunu 5 metreden dalgıç tip pompa ile çekmeyi düşünüyorum,

Bu drenaj pompası düzenli olarak suyu su deposuna basacak,
ama su deposu dolduğunda pompayı nasıl otomatik durdurabilirim ?

depo girişinde manuel flatörlü (şamandıralı) vana var, flatörlü vana kapattığında drenaj pompası hidrofor gibi durur mu ?

dalgıç tip pompamın üzerinde susuz çalışmasını önlemek için flatörü var,kuyu içinde susuz kaldığında otomatik durabilir.
Merhaba, flatörü aktif bir şekilde kullanırsanız drenaj pompası kapanacaktır.

Kampa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 17:05   #107
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-02-2019
Pompa seçimi

Arkadaşlar merhaba,

Bahçe sumada kullanmak için 100m uzaklıktaki bir su kaynağından suyu emebilecek pompa veya hidrofor arayışım var. Su kaynağı ile bahçe arasında 20m kod farkı var uzaklıkta yaklaşık 100m. Pompa sabit olarak bahçede kalacak, su kaynağına uzattığım boru ile gerekli zamanlarda su çekeceğim.

Bu konuda bana önerebileceğiniz pompa veya hidrofor öneriniz var mı?

enginsahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2019, 17:15   #108
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi enginsahin Mesajı Göster
Arkadaşlar merhaba,

Bahçe sumada kullanmak için 100m uzaklıktaki bir su kaynağından suyu emebilecek pompa veya hidrofor arayışım var. Su kaynağı ile bahçe arasında 20m kod farkı var uzaklıkta yaklaşık 100m. Pompa sabit olarak bahçede kalacak, su kaynağına uzattığım boru ile gerekli zamanlarda su çekeceğim.

Eğer suyu temin edeceğiniz yer bir akarsu ise size şöyle bir tüyo vereyim. "Su Koçu" diye internette arama yapın. Ücretsiz sadece kurulum masrafı olan bir sistem. Görüp görülebilecek en güzel sistem. Umarım işinize yarar.

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 07:32   #109
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Su Koçu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Eğer suyu temin edeceğiniz yer bir akarsu ise size şöyle bir tüyo vereyim. "Su Koçu" diye internette arama yapın. Ücretsiz sadece kurulum masrafı olan bir sistem. Görüp görülebilecek en güzel sistem. Umarım işinize yarar.
Sitede açılmış bir konu da var.
Bedava çalışan su pompası

Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 08:00   #110
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Zorluklar

Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,

20 m aşağıdan su çekmek birçok zorluklar içerir. Pompa öncelikli sorun sayılmaz.
Önce pompa seçimine yanıt vereyim, sonra güçlüklere. Ne kadar debiye gerek duyduğunuza göre pompa debisi belirlenecek.
Pompadan önce ve sonra neler basınç kaybı yaratacak ? Boru boyu çok önemli değil ama çapı önemli. (Pompa giriş ve çıkış çaplarının iki çap büyüğünü seçmenizi öneririm. Özellikle emme tarafında. Kayıplar hızın karesi ile orantılı olduğu için hız düşük tutulmalı.) Basma borusunun ucunda ne kadar basınca gereksiniminiz var ? (Damla sulama ise debi 1 bar için verilmiştir.)
Bunları bilmeden pompa seçimi yapılamıyor.
Pompalar emme hattında zayıf, basma hattında çok güçlüdür. Emme borusu sürekli olarak su dolu olmalıdır. (Derenin içinde bir gölet benzeri yer olmalı ki ucunda dip klapesi bulunan boruyu asla suyun dışında kalmayacak şekilde yerleştirebilesiniz. Pompa çıkışında düzgün bir çek valf olmalı. Pompa çalışmadığı zaman, su geri kaçarak emme hattını boşaltmasın.
Bu arada don tehlikesi olduğu zaman hattınızda hiç su olmamalı.
Bu bilgiler ışığında pompa seçimi yapılabilir. Siz hiçbirini belirtmemişsiniz
6 metreden daha derinden su çekmek, santrifüj pompalar için, zorluklar içerir. Yeri görmek önemli.

AkisSoftware beğendi.
Eski 20-02-2019, 08:13   #111
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 19-02-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi AkisSoftware Mesajı Göster
Bilgi için teşekkür ederim, gerçekten güzel sistem, su temin edeceğimiz yer akarsu bu sistemde çalışır. Ancak ben pompanın bahçede durmasını istiyorum su kaynağının olduğu yere herhangi bir ekipman kurmadan sadece hortumla suyu çekebileceğim bir pompa gerekli.

enginsahin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 09:19   #112
Ağaç Dostu

AkisSoftware's Avatar

Giriş Tarihi: 10-08-2017
Sanirim oyle bir sistemi cok zor kurarsiniz. Ya da maliyetli olacaktir.

AkisSoftware Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2019, 14:30   #113
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Su Koçu

Alıntı:
Bilgi için teşekkür ederim, gerçekten güzel sistem, su temin edeceğimiz yer akarsu bu sistemde çalışır. Ancak ben pompanın bahçede durmasını istiyorum su kaynağının olduğu yere herhangi bir ekipman kurmadan sadece hortumla suyu çekebileceğim bir pompa gerekli.
Su koçu 20 m yüksekliğe bir kerede basmayabilir. Debi çok düşük olabilir.

Eski 30-06-2019, 13:33   #114
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-10-2016
suyu 9 metreden alıp 8 metreye sifon yapmaz.10 metreye sifon yapabilir

mustafanevzat1 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-06-2019, 15:04   #115
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ar4920 Mesajı Göster
peki ama ben daha once dalgıc pompa kullanmadım hiç dalgıc popayı kuyua nasıl salmalıyım bu konuda hıc bır bılgım yok http://www.koctas.com.tr/U/Mac-Temiz...-W/42576?R=200 bu pompa ısımı görürmü bunun elektırıgını evden saglarım ama kuyunun ıcıne nasıl koymalıyım tasarruf yapıcaz dıye kıvrılmayalım
Elekrikle olan işlerinde motordan anlayan birisini getirip ona kurdurmalısın.bu işler tarifle olmaz.benim 6 metre kuyuma tulumba kurdurmak için bu işten anlıyanı getidim malzemeleri beraber aldık ve kuyuya tulumbayı kurdu ona da 1 yövmiye verdim şimdi tulumbayı çekip sulamamamı yapıyorum. bende elektrik yok bu sene benzinli bir motor aldım.onuda bir bilene kurdurup öğreneceğim.deneme yanılma ile bu işler tehlikeli olur.

Eski 30-06-2019, 15:29   #116
Yeni Üye

su tulumbası kaç metreden su şeker

Bahçemde 6 metre derinliğinde su kuyusu var el tulumbası kaç metreden su şeker bilgi verirsenin memnun olurum.

chelik26 beğendi.
Eski 25-07-2019, 13:43   #117
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-07-2019
Merhabalar arkadaşlar. Üstteki yardımcı fikirlerinizin hepsini okudum ama benim işim biraz daha uzun mesafeli olacağı için size tekrar danışmak istedim. Arkadaşlar bahçemde 5 tonluk su tankı var ve sulamayı oradan yapıyorum fakat yaz aylarında köyün suyu yetersiz kaldığından sıkıntı yaşıyoruz. Bu yüzden suyu ırmaktan almak istiyorum. Irmak ile bahçemizin arası 620 metre ve 40 metre de yükseklik farkı var. Kısacası 620 metre uzaklığa ve 40 metre yüksekliğe su basabilecek bir motor var mı varsa hangi tip su motoru bu suyu basabilir. Şimdiden vereceğiniz fikirler için teşekkür ederim. Bu arada bulunduğumuz bölgede elektrik yok.

Buken Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2019, 17:11   #118
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Giriş Tarihi: 16-11-2018
450 metre uzağa 40 metre yükseğe 10 metre derinden, 180 metresi 90lık boru kalan 250 metresi ise 75 lik boru ile taşınacak ve saate 25 ton su basacak sistem
15 hp dalgıç pompa olarak hesapladılar bana. Pompa panel vs 9.500 tl hesap çıktı,380 volt elektrik ile çalışacak. Sizinki daha uzak en az 20-25 hp pompa **** su motoru lazım.

chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-07-2019, 17:13   #119
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mustafanevzat1 Mesajı Göster
Bahçemde 6 metre derinliğinde su kuyusu var el tulumbası kaç metreden su şeker bilgi verirsenin memnun olurum.
Belirttiğiniz kuyudan tulumba ile çok rahat su çekersiniz, tulumbanın hava almamasına dikkat edin.

Eski 25-07-2019, 17:18   #120
Ağaç Dostu

chelik26's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mustafanevzat1 Mesajı Göster
Elekrikle olan işlerinde motordan anlayan birisini getirip ona kurdurmalısın.bu işler tarifle olmaz.benim 6 metre kuyuma tulumba kurdurmak için bu işten anlıyanı getidim malzemeleri beraber aldık ve kuyuya tulumbayı kurdu ona da 1 yövmiye verdim şimdi tulumbayı çekip sulamamamı yapıyorum. bende elektrik yok bu sene benzinli bir motor aldım.onuda bir bilene kurdurup öğreneceğim.deneme yanılma ile bu işler tehlikeli olur.
Dalgıç pompa kurulunuda bişey yok,
Kuyunuzun ağzından dalgıç pompa sığıyorsa, dalgıç pompanın zaten kablosu üzerinde geliyor. Hatta halatı bile üzerinde geliyor, yapacağınız tek şey, kaç metreye salacaksanız o kadar boru alıp pompaya bağlamak ve hepsini birden kuyuya salmak. halatı kuyu dışında sağlam biyere bağlamak ve fişi elektriğe bağlayıp düğmeyi açmak, suyun çıkmasını beklemek. Eğer su gelmezse veya ters bir şey olursa pompa bir müddet sonra ısınınca kendini kapatıyor.

Etiketler
fıskıye, kuyu, pompa, santrafüj, sprink, sulama

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 20:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024