agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni134Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 16-10-2018, 08:15   #421
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 08-06-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Evren Kılıç Mesajı Göster
Firmayı aradım adamın elinde makina yok Polatlı esnafı biraz yüksekten uçuyor.Kafasına göre fiyat vermeler arkadaşlar 1500-2000 arası güzel bir makina önerinde alalım.Gerçekten sokak esnafı ile uğraşmak zor.

Arkadaşlar Kama By Reis SR1Z-75 serisinden aldım.Umarim işimi görür tavsiyeler için teşekkürler..

Düzenleyen makovad : 18-10-2018 saat 12:25
makovad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2019, 02:00   #422
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-04-2016
elektrikli çapa makinası önerisi

kıymetli toprak sevdalısı dostlar ,küçük bir bahçem var 250 m2 gibi, elektrikli çapa makinası önerisi olan varmı acaba ,piyasada ikra ve ryopi diye 2 marka gördüm. kullanan varsa önerilerinizi beklerim .

Ağacavurgun Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-03-2019, 22:14   #423
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi k0900 Mesajı Göster
Meyve ve sebze yetiştirenlerin, bahçelerin sorunlarından biride istenmeyen otlar.

Birde toprağın havalanması ve hazırlanması için bellemek, çapalamak.

Traktörler derin sürüm yaptığı, genişliğinin fazla olamsı, sürekli kıralamanın zorluğu vs nedenleriyle çokca kullanılmaya başlayan çapa makineleri hakkında bilgi ve düşüncelerimizi birbirimize aktarabiliriz.

Aradım bu konuda başlık bulamadım, varsa yetkililer birleştirirler.

Bu makineleri araştırırken hemen herkesin dikkatlı kullanılmalı sözünüde unutmamalıyız.
Gecen yildan bu yana 3.5 lu capa makinesi kullaniyorum. Kucuk bisey ama oldukca hafif. 7 ile 10 arasinda olanlardan alan tandiklarim var. En buyuk sorun cok agir olmasi. Rellamda gosteriyorlar acaip capaliyor ama toprak sert ve tam kivaminda oluyor genelde. Toprak ilk islemeden sonra yumusuyor ve makine batiyor. Eger yer cok buyuk degilse ufak capa makinesi tavsiye ederim. Kontrolu cok rahat.

muhtaroglu03 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2019, 07:43   #424
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-09-2015
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Ağacavurgun Mesajı Göster
kıymetli toprak sevdalısı dostlar ,küçük bir bahçem var 250 m2 gibi, elektrikli çapa makinası önerisi olan varmı acaba ,piyasada ikra ve ryopi diye 2 marka gördüm. kullanan varsa önerilerinizi beklerim .
merhaba
Ryobi RCP1225
modelini aldım. bel ile kaldırdıgım toprakları güzel parcalıyor hic bellenmemiş sert topraga birsey yapamaz tabi. adı üstünde capa yapıyor alet.
150 m2 bahcem gayet yeterli geldi bana.
montajı basit 15 dk montaj icin kılavuz yok ancak basit.

Ekolojilover Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-04-2019, 09:07   #425
Ağaç Dostu

thunderon's Avatar

Giriş Tarihi: 24-04-2015
MErhaba,

1 dönüm bahçede kullanılmak üzere 7hp lik hafif bir çapalama makinesi arıyorum. Toprak çok sert marka model öneriniz var mıdır?

thunderon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-07-2019, 15:55   #426
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi makovad Mesajı Göster
Firmayı aradım adamın elinde makina yok Polatlı esnafı biraz yüksekten uçuyor.Kafasına göre fiyat vermeler arkadaşlar 1500-2000 arası güzel bir makina önerinde alalım.Gerçekten sokak esnafı ile uğraşmak zor.

Arkadaşlar Kama By Reis SR1Z-75 serisinden aldım.Umarim işimi görür tavsiyeler için teşekkürler..
merhaba sayın makovad,

Kama By Reis SR1Z-75 serisinden memnun musunuz? Tavsiye eder misiniz?

musa_ekrem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2019, 23:42   #427
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Giriş Tarihi: 24-06-2019
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi musa_ekrem Mesajı Göster
merhaba sayın makovad,

Kama By Reis SR1Z-75 serisinden memnun musunuz? Tavsiye eder misiniz?
Biz gayet memnunuz çok az kullanıyoruz sorun vs yok.

lime&mint Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2019, 12:30   #428
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 22-04-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lime&mint Mesajı Göster
Biz gayet memnunuz çok az kullanıyoruz sorun vs yok.
merhaba,
ben 1 sera, 2 adet 400 m2 sebze bahçesi ve zeytin ağaçlarının diplerini çapalamak için kullanacağım. Az demişsiniz ama bir tarif yapabilir misiniz? Benim için uygun mudur?

musa_ekrem Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2019, 13:23   #429
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Giriş Tarihi: 18-01-2014
Ben buna benzer aldım bu yıl, özellikleri ağırlığı falan aynı gibi, N11 de sepet indirimi ve maxipuan ile 3 bin tl. nin altında gözüküyor şu an. Bölgenizde servisi de varsa alın geçin yeter de artar bile. Ancak servis önemli, kurulması, sorun olduğunda başvurmanız için.

TCM Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-07-2019, 13:25   #430
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Weima 1000-N almışım

Eski 23-02-2020, 01:26   #431
ssb
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 02-08-2016
Herkese selamlar ,
Çapa Makineleri, küçük alanlar için gerçekten büyük iş gücü kazancı sağlıyor. Ben daha önce şu en küçük benzinli olanlardan almıştım. Bu sezon için 7HP benzinli bir makina aldım. Bir aydır araştırıyorum. Onlarca bayi ile görüştüm. Bu konuda aklına bir şeyler takılan arkadaşlar varsa; bildiğim kadarıyla bilgi aktarmaya çalışırım.

ssb Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-02-2020, 13:09   #432
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 01-02-2020
istanbulda ikamet ediyorum internetten jcb marka mini capa makinasi satin aldim icinden kurulum klavuzu cikmadi bir sekilde kurmayi basardim calistirdim ancak makina ileri gitmiyor topraga saplaniyor konuyla ilgili ne firmaya ulabildim ne de muhattap bulabildim kullanimda mi hata var bu konuda yardimci olabilirmisiniz

emelbalkan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-03-2020, 17:29   #433
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-11-2008
Forumda bilgisini paylaşan herkese selam,

9 yıldır kullandığım alttan çapalı Taral 32m makinamı (artık fazla yorucu geldiği için) satarak, ikinci el arkadan çapalı Yağmur turkuaz 60 aldım. İnternet üzerinden aldığım için makineyi fazla inceleme şansım olmadı. Gördüğüm en büyük eksiklik çeşitli aparatlar takmak için çeki yuvasının olmayışı. Acaba içimizde bu makineden kullanan ve dediğim sorunu bir şekilde çözen kimse var mı?

Malum bahar geliyor ve bahçe işleri hızlanacak, yardımcı olabilirseniz sevinirim....

ozencan43 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-06-2020, 14:42   #434
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 05-05-2015
Merhabalar 450 metrekare bahçem için Çapa Makinasi alacağım.Çok inceledim ama bir türlü karar veremedim.Bir kaç ürün inceledim.En çok kafamı karıştıran Ital L60 6,5Hp Loncın Motorlu Çapa Makinası oldu.Fiyatı 2800 tl civarı.Bu makinayı alan kullanan varmı?Memnun mu?İnternette araştırdım makina ile ilgili çok yorum yapılmamış.Birde Kaan 210 S e baktım fiyat olarak uygun ama Kaan Marka ile ilgili memnun olanlarda var memnun olmayanda.Yardımcı olursanız sevinirim.Özellikle bu iki makina için kullananların yorumu çok önemli

apparatebau Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2022, 17:03   #435
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

kama marka çapa makinesi var.Şimdiye kadar memnunduk. Bu sene şanzumanın keçesinden yag kaçırmaya başladı. Bizde keçeyi söktük yetkili serviste dahi keçe yok.

Kama çapa makinesini ithal eden reis makineyi arıyoruz yetkili servis numarası veriyorlar 3 tane servis aradık birisitelefona dahi bakmıyor. Diger ikisinde keçe yok.

Normal birçapa tamircisine sorduk bunlarda yaylı keçe varmış zor bulunuyormuş.Keçe yok ama bir şekilde yaparız dedi. Çapa makinesini getirsek yapacak ama çapayı taşıyacak araç yok.Ayrıca uydurma bir çözüm olacak.

Bu esnaf milleti hep düzenbaz olmuş.

Reis makine çapayı çinden getiriyor. Ama parçası yok.

Başka makineye bakan tamircinin elinde olsada keçe satmak istemiyor. Keçe en fazla 50 TL. Biz makineyi getirip kendi degiştirse en az 150/200 alacak.

Yetkili servisin bir tanesi karaköyde ki keçe satan dükkanlarda bulursunuz dedi. Gidip bakacagım.

Çapa makinesi alacaksanız yedek parça konusunu araştırın. Kaliteli yerli firmalara yönelin.

Yakınınızda servisi olsun yedek parça bol olsun. Bunlara dikkat edin.

Bir keçe için şimdi karaköyü dolaşacagım....

Eski 26-04-2022, 03:31   #436
Ağaç Dostu

mister73's Avatar

Giriş Tarihi: 09-11-2016
Alıntı:
kama marka çapa makinesi var.Şimdiye kadar memnunduk. Bu sene şanzumanın keçesinden yag kaçırmaya başladı. Bizde keçeyi söktük yetkili serviste dahi keçe yok.

Kama çapa makinesini ithal eden reis makineyi arıyoruz yetkili servis numarası veriyorlar 3 tane servis aradık birisitelefona dahi bakmıyor. Diger ikisinde keçe yok.

Normal birçapa tamircisine sorduk bunlarda yaylı keçe varmış zor bulunuyormuş.Keçe yok ama bir şekilde yaparız dedi. Çapa makinesini getirsek yapacak ama çapayı taşıyacak araç yok.Ayrıca uydurma bir çözüm olacak.

Başka makineye bakan tamircinin elinde olsada keçe satmak istemiyor. Keçe en fazla 50 TL. Biz makineyi getirip kendi degiştirse en az 150/200 alacak.

Yetkili servisin bir tanesi karaköyde ki keçe satan dükkanlarda bulursunuz dedi. Gidip bakacagım.

Çapa makinesi alacaksanız yedek parça konusunu araştırın. Kaliteli yerli firmalara yönelin.

Keçeyi kendiniz değiştirebileceğinizi düşünüyorsanız bir de yurtdışı alışveriş sitelerine bakabilirsiniz. Kargo ücreti dahil çok komik rakamlara bulunabiliyor bazen ama teslimat süresi uzayabilir...

mister73 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2022, 13:08   #437
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:

Keçeyi yerinden çıkarabiliyorsanız ya da görünür yerinde ise;
Keçe üzerinde dış çapx iç çap x kalınlık olarak ölçü belirtilir. İç ve dış çap tutturulursa kalınlık biraz değişse de önemi kalmaz. Keçeyi hidrolik-pnömatik malzeme satıcılarında ve rulman satıcılarında bulabilirsiniz. Yol göstermesi açısından farklı markaların kataloglarında standart dışı olsa da üretilen keçeler bulunur. Onlara bakarak da ne arayacağınıza karar verebilirsiniz.
Keçe ölçülerini okuyabilirseniz telefon ile satıcılara sorup, zaman kazanırsınız.
Keçe mil üzerinde aşınma oluşturmuş mu ? Eğer oluşturmuşsa keçeyi değiştirmek yeterli olmayabilir. Düzgün bir işlemeci (torna, taşlama gibi) bulmanız da gerekebilir.
Çin makinaları, genel olarak, standart dışı malzemeden kaçınırlar. Zor da olsa bulabileceğinizi düşünüyorum.

TCM beğendi.

Düzenleyen Portakal Rengi : 27-04-2022 saat 13:12 Neden: Ekleme
Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-04-2022, 13:52   #438
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Karaköyde sadece keçe satan bir dükkana girdim. Adam keçeye baktı bu keçe özel üretim keçecilerde bulamazsın dedi. Yine aynı şeyi girdigim bir çapa tamircisi de dedi. Yetkili servise söyleyin sipariş geçsin dedi.

Keçenin içinde yay var.

Son çare ümidi kesmiştim yine bir çapa tamircisine girdim. Keçeyi kumpasla ölçtü verdi.

Bana kalırsa keçeci bir tane keçe için ugraşmak istemedi gibi. Yanında ki eleman keçeyi ölçecekti ölçmesine bile fırsat vermeden o keçe özel dedi çıktı.

Elinde olan çapa tamirciside satmak istemiyor bence.

Yine düzgün bir esnafa geldim de buldum. Keçe için 80 TL ödedim.

Söktügüm keçede herhangi bir rakam vs yazmıyordu. Ölçüleri yazsa internetten bakacaktım zaten.

Umarım sorun çözülür.

TCM ve Portakal Rengi beğendi.
Eski 03-06-2022, 22:57   #439
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Aldıgım keçe ile sorundan kurtuldum şuanlık yag kaçagı yok. Ama kama ve reis makinede parça sorunu yaşama ihtimaliniz var.

Reis makineyi aradıgınızda yetkili servis telefonu veriyorlar. Yetkili serviste parça yok. Belki çapa makinesini göürseniz yaparlar ama parça satmak istemiyorlar olabilirlerde.

Biz kama yı honda motoru oldugu için koçtaştan almıştık zamanında. Özetle yerli ürünler tercih edin **** alacagınız makinenin yedek parça ve servis konusunu araştırın.

TCM ve Portakal Rengi beğendi.
Eski 16-06-2022, 16:33   #440
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-04-2008
Alıntı:
Aldıgım keçe ile sorundan kurtuldum şuanlık yag kaçagı yok. Ama kama ve reis makinede parça sorunu yaşama ihtimaliniz var.

Reis makineyi aradıgınızda yetkili servis telefonu veriyorlar. Yetkili serviste parça yok. Belki çapa makinesini göürseniz yaparlar ama parça satmak istemiyorlar olabilirlerde.

Biz kama yı honda motoru oldugu için koçtaştan almıştık zamanında. Özetle yerli ürünler tercih edin **** alacagınız makinenin yedek parça ve servis konusunu araştırın.
Malesef reis çok sıkıntılı. Bir kullanan yazmıştı. Kuyruk mili kırılmış. Koca dizel makine reis makina tarafından parçası yok diyerek hurda muamelesi yapılmış. Düşünsenize makinanın en hayati parçalarından birine rahatça getirmiyoruz elimizde de yok hiç de gelmeyecek diyebiliyorlar. Ve bu firmalar servet biriktiren akılalmaz zenginlikteki patronlara sahipler .. Devleti yönetenler kendi kuyruklarının derdine düşünce ülke bu hale geliyor işte. Resmen vahşi Batı ne hak var ne hukuk ne kanun geçiyor.

junior Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2022, 08:16   #441
TCM
Ağaç Dostu

TCM's Avatar

Bu durumlarda tüketici hakem heyetine başvurmak gerek. Başvuru şekilleri kolaylaştı, işlemler hızlandı ve yaptırıcılığı da var. Firmaların 10 yıl yedek parça bulundurma tedarik etme zorunluluğu var. Yok biz iyice muz cumhuriyeti olduk durumu varsa da en azından tüketiciyi bilinçlendirmek lazım sanal ortamlarda.

Bu arada çapa makinesinin tekeri patladı, iç lastiği vs. 120 lira aldılar.

Eski 17-06-2022, 08:37   #442
Ağaç Dostu

Portakal Rengi's Avatar

Giriş Tarihi: 19-02-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi TCM Mesajı Göster
Bu durumlarda tüketici hakem heyetine başvurmak gerek. Başvuru şekilleri kolaylaştı, işlemler hızlandı ve yaptırıcılığı da var. Firmaların 10 yıl yedek parça bulundurma tedarik etme zorunluluğu var. Yok biz iyice muz cumhuriyeti olduk durumu varsa da en azından tüketiciyi bilinçlendirmek lazım sanal ortamlarda.

Bu arada çapa makinesinin tekeri patladı, iç lastiği vs. 120 lira aldılar.
İç lastik bisiklet yaması ile onarılır. Bilginize

TCM beğendi.
Portakal Rengi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2022, 11:58   #443
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 03-09-2022
arkadaşlar bahçe çapası almayı düşünüyorum ve mobilya kulp modelleri de ilgi alanım da bilgisi olan arkadaşlar varsa tavsiyeye ihtiyacım var şimdiden teşekür ederim

denizket Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2023, 23:53   #444
Ağaçsever

lime&mint's Avatar

Başımdan geçeni yazdım

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/23833781

Kaan marka alacaklar bölgesinde durumu iyi araştırsın. Aslında motor çin malı 7 hp çalışması güzel. Demir kalitesi kötü biraz yumuşak sert degil.

En önemli sorun servis ve yedek parça sorunu yaşarsanız sıkıntı.

Biz satıp tekrar kayışlı kama makineye geçtik. Hem kullanımı daha kolay hemde biz evin içine koydugumuzdan kama daha hafif.

Kaan 26s3 daha heybetli yüksek felan ama biraz daha agır.Ayrıca yerigeldiginde servislik durum oldugunda kama makinenin çamurluklarını vs söküp gidonunu söküp sedan aracın arka koltuk ksımına sıgdırabiliyoruz ama kaanda bu şans yok. doblo tarzında bir araç lazım.

Kaan 26s3 bu sorunu yaşayınca makineden soguduk açıkçası. Etrafımızda kullanıp memnun olanlar var.

Eski 25-03-2023, 23:38   #445
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-03-2023
Taral 210M, Yavuz y300, Kaan 26s, Kama sr1z&klg 75-80, Arasında Kaldım, Hangisi daha iyi mantıklı ?

desefa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
çapa, yabani ot

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:45.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024