agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni134Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 27-04-2013, 11:49   #301
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Safranlı Mesajı Göster
param gitti
savcılıktan haber yok
Nasıl olur, isim varsa bulunması lazım, parayı bankaya eft mi ettiniz? ptt hesabına mı yatırdınız.
savcılık görevini iyi yaparsa bulur.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 11:54   #302
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-01-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi aviator34 Mesajı Göster
sayın dafranlı kusura bakmayın ama bi inceden güldüm kendi kendime.
bu sizin iyi niyetinizden karşınızdaki insanı kendiniz gibi gördüğünüzden kaynaklanmış yoksa sütü bozuk insan o kadar çok ki sağlık olsun. Manuel'e devam...
evet aynen manuele devam
yarın zaten işimiz o
bellemeye başlıyoruz
3-5 kişi
ama benden pek iş çıkmyor
hemen yoruluyorum
bütün hafta masada oturunca pazar günü pil fazla gitmiyor

Safranlı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 11:57   #303
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi lilium Mesajı Göster
nasıl olur, isim varsa bulunması lazım, parayı bankaya eft mi ettiniz? Ptt hesabına mı yatırdınız.
Savcılık görevini iyi yaparsa bulur.
evet
isim soy isim tel nosu(şu anda kapalı)
net ev adresi belli
savcılıga vereli bir ayı geçti
henüz haber yok
nasıl takip edilir onuda bilmiyorum
ümitle savcılıktan haber bekliyorum
uyap sistemi dedikleri mesaj sistemine yolladım
cevap gelmedi
adliye te de gidemedim
öyle kaldı
biraz daha bekleyip
adliye ye gidicem artık
belki yine saflık olacak ama
halen dolandırılmayıp adamın başına bir bela geldiğini
düşünüyorum
ne bileyim...
Hayırlısı olsun

Eski 27-04-2013, 12:16   #304
Ağaç Dostu

aviator34's Avatar

Giriş Tarihi: 18-04-2012
Alıntı:
evet aynen manuele devam
yarın zaten işimiz o
bellemeye başlıyoruz
3-5 kişi
ama benden pek iş çıkmyor
hemen yoruluyorum
bütün hafta masada oturunca pazar günü pil fazla gitmiyor
Sayın safranlı ve sayın lilium konu konuyu açıyor burası yeri değil ama ben 32 yaşındayım 2 haftada bir bahçeye gidip saha da çalıştığım zaman hemen hastalanıyorum (soğuk algınlığı,kireçlenme,kas tutulması,güneş çarpması,boyun tutulması hepsini defalarca yaşadım) özellikle dikkat ettim hafta sonu kalırsam yanımdaki genç arkadaşlar ile birlikte sıkı çalışıyoruz pazar akşamı yola çıktığımda ya da pazartesi sabahı işe başladığımda resmen pert olmuş şekilde şirkette geziniyorum 2-3 gün sonunda ancak kendime geliyorum.
Benim için gerçekten çok büyük bir problem ama her seferinde öteliyorum.hele ki yazın ortasında atlet çıkarsam rüzgar çarpıyor,çıkarmasam terleme yapıyor,6-7 t shirt birden yanıma alıyorum hepsini de kullanıyorum.
Düzenli,tertipli,molalı çalışma prensibini hiç uygulamış değilim ha şurası da ha burası da derken akşamı yapıyoruz e bizim buralar edirne hali ile akşamda boş durulmuyor BÜYÜK lere saygımız sonsuz derken istanbul yolu ızdırap oluyor.
Şu 7x3 konteynır gelmesine 10 günden az kaldı,Mola aralarında rüzgardan, güneşten ya da yağmur çamurdan ,kardan korunmanın küçük bir yolu umarım etkili olur.

Bu arada bu konu ile ilgili faydalı tavsiyelerinizi kesinlikle göz ardı etmeyeceğimi bilmenizi isterim...

Düzenleyen aviator34 : 27-04-2013 saat 13:46
aviator34 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 13:21   #305
Ağaç Dostu

Degerli kardeşim
sen benden gençsin
bizde 38 olduk
ama annem kadar iş yapamıyorum
annem biz demirden miydik
ne kadar dayanıksınız deyip işilerimizi asla beğenmez
ben 65 yaşındayım benim yarım kada ryapamıyorusnuz der
gerçektende öyle
eskilerin maşallahı var
sırf bu yüzden pat pat aşkına tıtuldukya...
Annem duysa beni keser alimallah....
Birde daire alıp iyice boşlandığımız dönemde....
Vallahi yazdım buralara ama
korku sardı beni....
Malum karadeniz kadını
orak hep elinde....
Duyarsa yandı gülüm keten helva....

Eski 27-04-2013, 13:22   #306
Ağaç Dostu

Yaaa bu siteye bağımlılıgım ne olacak artık belli değil
sır mır kalmadı....

zeyve ve ahmettugrul55 beğendi.
Eski 27-04-2013, 13:48   #307
Ağaç Dostu

aviator34's Avatar

)

Safranlı beğendi.
Eski 27-04-2013, 14:42   #308
Ağaç Dostu

Ifadeni de beğendim...

Eski 27-04-2013, 15:43   #309
Ağaç Dostu

alimallah's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2008
Latife

Alıntı:
Annem duysa beni keser alimallah....
...
Bu cümleyi anlayamadım.
Annenizin sizi keseceğini bana haber mi veriyorsunuz
yoksa
anneniz olayı duyarsa ben sizi mi keserim?
Tövbe, tövbe..
Ben kendi halinde bir adamım.
Lütfen beni karıştırmayın şahsi işlerinize
Selamlar..

Lilium ve akgul1a beğendi.
alimallah Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-04-2013, 17:18   #310
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi alimallah Mesajı Göster
Bu cümleyi anlayamadım.
Annenizin sizi keseceğini bana haber mi veriyorsunuz
yoksa
anneniz olayı duyarsa ben sizi mi keserim?
Tövbe, tövbe..
Ben kendi halinde bir adamım.
Lütfen beni karıştırmayın şahsi işlerinize
Selamlar..
evet evet...
kimse duymasın.....
kendi aramızda kalsın
sonu kötü olur vallahi.....

Eski 28-04-2013, 21:54   #311
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-02-2013
Sayın Safranlı geçmiş olsun. Umarım savcılık karşı tarafı bulurda, maduriyetiniz karşılanır.

tasci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-04-2013, 07:38   #312
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi tasci Mesajı Göster
Sayın Safranlı geçmiş olsun. Umarım savcılık karşı tarafı bulurda, maduriyetiniz karşılanır.
çok teşekkür ederim

Eski 30-04-2013, 20:45   #313
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-12-2011
Sayın Forum üyeleri,

1-2 dönümü işleyebileceğim bir bahçem var. Bahçe biraz meyilli, toprak da ne çok sıkı ne çok gevrek.

Senede 1-2 kez traktörle sürdürebiliyorum ama çapa her sene dert oluyor. Hem dikimden önce (sadece sebze için) hem de dikimden sonraki çapalamalarda kullanabileceğim bir çapa makinesi araştırıyorum.

Yaşım 50 ye yaklaştığı ve bedensel olarak ham olduğum için beni çok da yormasın istiyorum.

Arkadan frezeli mi alttan frezeli mi? (işleme derinliği önemli mi?)
5,5 HP mi 6,5 HP mi ya da daha mı fazla beygir gücü?
Şanzımanlı mı? Kayış aktarmalı mı? (karşılıklı bir şeymidir onu da bilmiyorum)

En iyisi farklı makineleri denemek ama ayarlamak zor olacak.

Deneyimlerinizden yararlanmak istiyorum. (Başlığın çoğunu okudum, cevap varsa gözümden kaçmıştır)

basut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-05-2013, 06:12   #314
Ağaç Dostu

Çamtepe's Avatar

Giriş Tarihi: 14-12-2010
Kayışlı alırsanız her 2-3 kullanımda kayışı sorun çıkarır. Şanzımanlı alın.

Hafif meyil varsa ve toprak da "çok gevrek" değilse 5 HP üzeri bir şey almanızı tavsiye ederim.

Çok yormasın diyorsanız benzinli alabilirsiniz, daha hafif olur. Ama hafif çapa zor toprağı daha zor işler onu da ekleyeyim. Babam maşallah 66 yaşında tüm bahçeyi kendi çapalıyor benzinli çapasıyla.

Benzinlinin yakıt masrafı çok olur ama 1-2 dönümlük bir bahçe için çok da masraf yapmanıza değmez.

alimallah ve yağmur beğendi.
Çamtepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2013, 06:41   #315
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-12-2011
Teşekkür ederim Çamtepe

Bu arada okumaya devam ediyorum ve dün alttan frezeli 6,5 HP bir çapa makinesini denedim tarlamda. Tahminimden fazla yordu. Ancak tarla traktörle sürüldükten sonra olan tezekler işi zorlaştırdı.

Arkadan frezeli bir makineyi de denedikten sonra karar vereceğim. Ama kayışlı olmayacak ve 5 HP nin üzerinde gücü olacak, tercihen bir den fazla ileri vitesi olacak.

Denememi yapınca paylaşacağım.

basut Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2013, 11:36   #316
Moderatör

Güler's Avatar

Giriş Tarihi: 26-04-2007
Galeri: 103
Okudum, okudum yazışmalarınızı ben de okudum. Ve aranıza girmeye karar verdim.
Bizim çapa makinemiz Honda. Bahçe Ekipmanları.
Büyük değil ama sebze bahçemizi çapalamaya yetiyor da artıyor bile. Hem de sebze ektiğimiz alan da küçük sayılmaz.
Hatta çim alanı tanzim ederken de 1000 m² lik alanı bununla çapaladık.
Önceleri eşime de zor geliyordu kullanmak ama şimdi alıştı, yaşı sizlerden daha ileri olduğu halde rahatlıkla kullanıyor.
Ben bile bu yaşımda yarım saat bir saat kullanabiliyorum. Yeter ki canınız istesin, ben de yapabilirim deyin.

Güler / Bahçe

Lilium bizim makineyi kullandı, kendi makinesinden daha küçük olduğu için kullanımı daha kolay diyordu.

Biz de elektrikli tırpan ile ot boylarını kısalttıktan sonra çapayı sürüyoruz, sebze alanına.
Sonbaharda da üzerine bol bol hayvan gübresi atıp, çapalayıp bırakıyoruz. Kar ile yağmur ile gübre toprağı iyice ıslah ediyor. Ekilen sebzeler de haliyle güzel oluyor.

Sevgili Safranlı, başınıza gelene üzüldüm. Bu zamanda, bütün güzel değerlerin yitirilip de yerini para mefhumunun aldığı bu ortamda nasıl oldu da malı almadan para ödemesi yaptınız? Bence mutlaka takip edin. Tüketici haklarına müracaat edin.

Hepinize kolaylıklar dilerim.

Safranlı beğendi.
Güler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-05-2013, 16:37   #317
Ağaç Dostu

Sevgili Safranlı, başınıza gelene üzüldüm. Bu zamanda, bütün güzel değerlerin yitirilip de yerini para mefhumunun aldığı bu ortamda nasıl oldu da malı almadan para ödemesi yaptınız? Bence mutlaka takip edin. Tüketici haklarına müracaat edin.

Hepinize kolaylıklar dilerim.[/QUOTE]

İŞ ARTIK SAVCILIKTA
ÜMÜDİMİ KAYBETMEDİM
İYİ HABERLER GELECEK DİYE HALEN BEKLEMEDEYİM
GELMEZ İSE DE KONUNİ YOLDAN CEZALARINI MUTLAKA ÇEKECEKLERDİR

Eski 03-05-2013, 18:45   #318
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 05-11-2008
Sayın Safranlı geçmiş olsun. umarım makinenize ya da paranıza kavuşursunuz...

çapa makinesi almayı düşünüpte hala karar veremeyen arkadaşlara bir fikir verebilir diye başka bir sitede (ben bu siteyle kardeş gibi görüyorum) paylaştığım özeti burada da paylaşıyorum.

buyrun:

almayı düşündüğünüz makine işinizi görecek kapasitede olsun. kriterler:
arazinizin durumu(düz-meyilli), toprağın durumu (killi-kireçli-kumlu-taşlı vs), arazinin büyüklüğü-küçüklüğü, makineyi taşıma durumları (şehir merkezinde ikamet edip yakın civardan bahçe alıp hafta sonları toprakla uğraşmayı sevenler için(bazı arkadaşların bağ-bahçe evlerinde duran makinelerinin çalındığını yorumlarda okuduk.) ) , sadece yüzeysel çapalama(5-10 cm.) içinmi kullanılacak( ot çapası) yoksa sebze vs. ekimi için sürüm yerine geçecek kadar derin (25-30 cm.) çapalamamı yapılacak? ileri dönük başka ilave aparat kulanımı düşünülüyormu?

aklınıza daha birçok soru gelebilir. bu arada fiyat olayı da yine etkili bir kıstas. ancak ucuz etin yahnisi hesabı, sonradan pişman olmamak için 2 kere düşünmek gerek. (sevdiğim bir söz: bir kere almak veya yapmak, iki kere almak veya yapmaktan ucuzdur.) ucuza aldığınız makineyi değiştirmek istediğinizde ya yok pahasına satarsınız **** elinizde kalır. ben 2010 yılı başında 2500 liraya vadeli aldığım taral 22m i 2 sezon kullandıktan sonra (piyasaya 500 tl lik iş yaptım, kendime kullandığımı saymıyorum bile + çapa demirleri bitik vaziyette 1600 e peşin sattım.) üste biraz daha ekleyerek 32m aldım geçen ay.

ancak bir uyarıda bulunayım. daha önce çapa makinesi kullanmadıysanız 120-150-180 kg.lık alttan çapalı dizel makineleri kullanmakta epey zorluk çekersiniz. boyunuz ve kilonuz da burada önemli bir etken. (püf noktası: daha önceden sürülüp kazayağı çekilmiş toprak biraz daha kolay işleneceği için makine kullanım tecrübesini kolay kazanmanızı sağlar.) tecrübe kazandıkça makineyi sağa sola ve arkasındaki derinlik demirini hafifçe yukarı aşağı oynatarak daha kolay toprak işleme yapabildiğinizi göreceksiniz. yine de imkanı olanların önce 80-90 kg lık benzinli bir makine ile bu işe girmelerini tavsiye ederim. kendilerini geliştirip makineyi büyütmek istedikleri zaman ikinci el piyasasının oluşmasına ve imkanı kısıtlı olanların bu makinelere daha kolay ulaşmasına vesile olacaklardır kanaatindeyim. (benim yaptığım gibi )

aldığınız makinenin kullanma kılavuzunu dikkatlice ve tekrar tekrar okuyun. yakıt olarak alacağınız benzin veya mazotu muhakkak birkaç gün öncesinden alarak dinlendirin. makineye koyarken dinlendirdiğiniz yakıtın çalkalanmamasına dikkat edin. (bazen yakıtı dinlendirdiğiniz şişenin dibinde birkaç damla su biriktiğini görebilirsiniz. benzinli motorlarda karbüratörün, dizel motorlarda mazot pompasının düşmanı işte bu sudur. arıza sebebi olarak yeter. yine benzinli modellerde işiniz bittikten sonra makine çalışır vaziyetteyken benzin musluğunu kapatıp karbüratördeki benzinin bitmesini bekleyin. (usta tavsiyesi)

motor yağınıza, şanzımanlı çapa kullanıyorsanız şanzıman yağına arasıra bakın. eksilme varsa tamamlayın.
çapa bıçakları bu makinelerde en önemli unsurlardan biri. ya bu bıçakları kolay temin edilen bilinen markalardan alacaksınız, ya da bıçaklar aşınıp bittiğinde makineniz elinizde kalacak. hadi biraz daha iyimser olalım: çapa bıçakları biraz aşındığında sanayide sıcak demirci bulup yalvara yakara uçlarına ilave yaptıracaksınız.(ama ne kadar sağlıklı olur? ilk taşa vurduğunuzda çat diye kırılırmı orası belli olmaz)

ve gelelim en önemli noktaya........:
sakın makinenin otomatik stop tertibatını iptal etmeyin,ettirmeyin.nette çapa kazaları diye aradığınızda ayak bacak koparanlar ya stop tertibatı olmayan veya dandik stop tertibatlı(mesela düğmeli)makine kullananlar veya stop tertibatını iptal eden (akıllı) kişilerdir. malum biz millet olarak tek elle araba kullanmayı, hatta ellerimizi kullanmadan bisiklet sürmeyi seven bir mizaca sahibiz. çapa makinesinide nasıl olsa tek elimizle kullanırız değilmi?

sağlıcakla kalın...........

kazasız belasız kullanabilmek dileğiyle............

ozencan43 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-05-2013, 08:02   #319
Ağaç Dostu

çok güzel yazmışsınız
artık makinem elime geçerse bu satırları tekrar tekrar okuruz
gerçeltende çok aydınlatıcı olmuş

Eski 04-05-2013, 23:46   #320
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Teşekkürler sayın ozencan43, güzel özetlemişsiniz.

Alıntı:
benzinli modellerde işiniz bittikten sonra makine çalışır vaziyetteyken benzin musluğunu kapatıp karbüratördeki benzinin bitmesini bekleyin. (usta tavsiyesi)
Benzinli model için açıklamayı yapmışsınız ek olarak dizel motorlar içinde ben yapayım.

Dizel motorları da sonbaharda garaja çekerken pistonu yukarıda kalacak şekilde ve üste tapasını açarak 8-10 damla yağ damlatıp bırakınız.

Bu şekilde bırakılan motor sekman ve silindir de karınçalaşmayı önleyecektir.

Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2013, 11:13   #321
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-05-2013
merhaba,

bende foruma yeni üye oldum ve paylaştığınız bilgiler doğrultusunda hem yeni şeyler öğrendim hem de çok kafam karıştı 2,5 dönüm kadar meyve ağaçları ekili bir arazimiz var. düz, killi toprak ve taşsız. her sene bu zamanlarda yabani otlardan çok çekiyoruz. motorlu tırpan ile bu sorunu çözmeye çalışıyorum ama günler sürüyor. internette çayır biçme makinaları gördüm. çok pahalı olmayan orta ölçekli bir makina düşünüyorum. örneğin KAAN 17-S hem zıpkalı çayır biçme makinası hem de çapa makinası olarak geçiyor ve fiyatı da bütçeme uygun. çapa makinası ile ağaç dipleri havalandırmayı planlıyorum. bu makineyi kullanan veya hakkında yorum yapabilecek olan varsa yardımlarını bekliyorum. teşekkürler.

Kaan 17-S Benzinli Çapalama ve Çayır Biçme Makinesi -> Kaan

örneğin bu linkte makine hakkında bilgi bulunmakta...

kivancapt Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-05-2013, 16:30   #322
Ağaç Dostu

aviator34's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi ozencan43 Mesajı Göster

ben 2010 yılı başında 2500 liraya vadeli aldığım taral 22m i 2 sezon kullandıktan sonra (piyasaya 500 tl lik iş yaptım, kendime kullandığımı saymıyorum bile + çapa demirleri bitik vaziyette 1600 e peşin sattım.) üste biraz daha ekleyerek 32m aldım geçen ay.

Sayın özencan43 merhabalar

bende 10 dönümlük bahçeme taralın 32 m dizel çapa makinasını aldım ancak çapa yapmadım.Bu taral 32 m ile ilgili tavsiyede bulunacağınız bir şeyler varmı dır ?

saygılar

Eski 21-06-2013, 10:24   #323
Ağaç Dostu

aviator34's Avatar

İşi bilmeyen çavuşlar döner .... avuçlar misali

2 hafta önce tüm fidanlara taral 32 m ile çapalama yaptım.ilk defa yaptığım için çok zor oldu ama alıştıktan sonra hele ki sulamadan 1 gün sonra o toprak kum gibi oluyor ya o zaman harcadığınız zamana değiyor.
Ben bahçenin yarısını bitirdikten sonra 2. 3. vitesi keşfettim sağlık olsun.Haftaya tekrar çapalama yapacağım.

Name:  986623_10151443352963663_1963677267_n.jpg
Views: 5955
Size:  57.1 KB

Name:  983341_10151443352278663_1330216283_n.jpg
Views: 6906
Size:  70.5 KB

Name:  962115_10151443348898663_1612929216_n.jpg
Views: 8609
Size:  72.4 KB

Eski 10-09-2013, 10:46   #324
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 10-09-2013
Merhaba Arkadaşlar,
yaklaşık 400 m² yi geçmeyen bir bahçem var, içinde meyva fidanlarım falan mevcut ve hobi amaçlı sebze yetiştiriyorum. Elle Toprak işleme işini çok beceremediğim için bir çapa makinası düşünüyorum.
fikir aldığım herkes Einhell BG-MT 3360 LD marka makinaın çok rahat işimi göreceğini söylüyor.
fakat makinanın sağlamlığı servis yedek parça durumu konusunda biraz kararsız kaldım. bu makina veya farklı bir önerisi olan tecrubeli arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
teşekkürler.

Avantgarde80 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 27-11-2013, 12:53   #325
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 28-09-2013
Arkadaşlar çapa makinalarında 2 ileri 1 geri vitesmi yoksa 3 ileri 1 gerivitesmi almak lazım.aradaki farkı bilen varmı acaba

hanekase Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2013, 07:49   #326
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 17-02-2013
Sayın Hanekase,

Çapa makinesini kullandığım kadar bilgiyle yanıtlıyorum. Vites sayısını motorun gücü ile ilgili 2 veya 3 tane yapıyor olabilirler. Gücü zayıf olanlarda fazla vites sayısının olması herhalde biraz gereksiz olur. Güçlü olanlarda ihtiyaca göre 3 vitesi uygun şekilde kullanırsın.

tasci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 28-11-2013, 08:54   #327
Ağaç Dostu

mehmetckc's Avatar

Giriş Tarihi: 19-12-2011
Aparatlar

Bu makinelere takılabilen akıllara zarar aparatlar var, bu başlık altında bunları da konuşmak gerek.

Turgay78 beğendi.
mehmetckc Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2014, 13:26   #328
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 09-03-2009
1 dönümlük arazide yılda 1-2 defa kullanacağım küçük makine önerebilir misiniz?
Yurtdışında aşağıdaki gibi ürünler var ama iş görür mü bilmiyorum.
FUXTEC Kultivator: Amazon.de: Baumarkt

mozturkgss Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2014, 13:37   #329
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Ot mücadelesi için çapa makinası almayın çünkü azalmak bi kenara dursun aksine çoğaltıyor.
Özellikle ayrık sanki ekmişsin gibi oluyor

Orhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2014, 13:39   #330
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 08-11-2013
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mozturkgss Mesajı Göster
1 dönümlük arazide yılda 1-2 defa kullanacağım küçük makine önerebilir misiniz?
Yurtdışında aşağıdaki gibi ürünler var ama iş görür mü bilmiyorum.
FUXTEC Kultivator: Amazon.de: Baumarkt
bu çok ufak olur

Orhank Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Etiketler
çapa, yabani ot

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:07.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024