agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üretim, Bakım, Düzenleme, Temel Malzemeler > Temel Konular (Toprak, Gübre, Tohum, Sulama)
(https)

Beğeni Düzeni10Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-11-2007, 13:45   #31
Ağaç Dostu

raddle's Avatar

Giriş Tarihi: 23-09-2007
Galeri: 4
Celal Bey in mesajındaki ürün daha hesaplı.Eğer Celal Bey ilgilenemezse ben alır gönderirim.Bakarım tekrar 3 lü olanından var mı diye

raddle Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2007, 14:43   #32
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi raddle Mesajı Göster
Celal Bey in mesajındaki ürün daha hesaplı.Eğer Celal Bey ilgilenemezse ben alır gönderirim.Bakarım tekrar 3 lü olanından var mı diye
Koçtaş'ın online alışveriş sitesi de var, oradan sipariş imkanı var, ama üzerimize düşen bir şey olursa seve seve hepimiz yardımcı oluruz.

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2007, 15:49   #33
Ağaç Dostu

Buket Aknar's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2007
Galeri: 53
Jel içerisinde Bambu

Daha önce sözünü ettiğim jel içerisinde bambu'larımın fotoğraflarını eklemeye çalıştım. Bu şekilde bir yıldır kullanıyorum.

Name:  Bambu.jpg
Views: 7265
Size:  23.5 KB

Name:  Küçük Bambu ve vazo.jpg
Views: 12237
Size:  23.0 KB

Name:  Yakın.jpg
Views: 6474
Size:  28.6 KB

Jakin beğendi.
Buket Aknar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-11-2007, 18:14   #34
Ağaç Dostu.

MSaygin's Avatar

Giriş Tarihi: 25-01-2006
Galeri: 36
Köklendirme için jel kullanıldığında, ana kök uzar giderken, yan köklerin yeteri kadar gelişmediğini okumuştum, bunu doğrulayacak ya da aksini tecrübe etmiş olan var mı acaba?

MSaygin Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-11-2007, 05:41   #35
Ağaç Dostu

celalsungur's Avatar

Giriş Tarihi: 29-08-2007
Galeri: 93
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi raddle Mesajı Göster
Alışveriş fişine baktım, fiyatı 4.90 ytl.(3 lü paket)

celalsungur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-03-2008, 00:41   #36
Ağaç Dostu

zenfree's Avatar

Giriş Tarihi: 20-03-2007
Galeri: 341
İst.Peyzaj ve Süs Bitkileri Fuarında su jeli satışı vardı. Satıcı, uygun oranlarda kullanıldığında bitkinin 1 aylık su ihtiyacını karşıladığını söyledi. Denemek için bir paket aldım. Kullandığımda sonucunu yazarım.

Eklenen Resimler

zenfree Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-03-2008, 16:08   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-03-2008
Merhaba, Ankara'da bu ürünü satan bir firma var. Ben Web adreslerinden ulaşıp ürünü satın aldım. küp ve küre şeklinde iki formu var ve rengarenk, ben yalnızca oturma odama uygun mor ve mavi, salonuma uygun sarı şeffaf ve kırmızı renkli küre ve küplerden satın aldım yaklaşık 8 gr ambalajında ve bir ambalaj yaklaşık 1.5 lt hacme ulaşıyor, kendim evde bambu peygamber kılıcı ve yuka yı jel toprağa aldımnefis bir görünümü var , akvaryum seyreder gibi hergün işten dönünce çiçeklerime bakıyorum. Arzu eden olursa adresini vereyim. www.crystagel.com e-mail ile iletişim için bilgi@crystagel.com. oda sıcaklığına göre buharlaşma oranınca su kaybediyor ama yenien su eklendiğinde tekrar eski formuna ulaşıyor, yaklaşık 4-5 aydır büyütüyorum yeni filizlerim oluştu yeni kökler ve daha hızlı büyüdüğünü farkettim, bitki besini ekleyen arkadaşlarımda var, ancak kendim görmediim için net birşey söyleyemeyeceğim. sağlıklı ve doğayla başbaşa günler diliyorum tüm doğaseverlere...

Jakin beğendi.
kelepek Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-03-2008, 11:57   #38
Ağaç Dostu

Tubay's Avatar

Giriş Tarihi: 20-02-2008
Galeri: 2
jel

Bana bundan bir ay kadar önce Raın Bırd diye bir firmadan bölge bayilik teklifi gelmişti.Kalın,salam ambalajı gibi paketlenmiş,çeşitli boyutlarda jel halinde sular vardı.içeriği 255 gr pakette;su %97.85,selüloz %2,Şap %0.15.Saksı boyutuna göre ve bitki çapına göre kaç adet konacağı yazıyor 30 gün bitkinin su ihtiyacını karşılıyor.sizin bahsettiğiniz jellerde vardı sanırım ama o dönemde pek ilgilenmemiştim(aklıma bu siteye üye olacağım gelseydi belki ticari boyutunuda düşünürdüm)www.rainbird.fr adresinde ayrıntıları vardır.İsteyen arkadaşlara konuyla ilgili bilgi toplayabilirim hatta mümkün olursa üründe isteyebilirim

Tubay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-03-2008, 22:45   #39
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 25-03-2008
Dekoratif mi? Yoksa tarımsal mı?

Arkadaşlar burada 2 tür polimerden bahsediliyor sanırım,birisi tarımsal olarak kullanılan ürün genel literatürde ''sutut'' olarak bahsediliyor.Alman menşeili ''Stockosorb'' Amerikan menşeili ''SoilMoist''-''Quemisoyl'' ve İngiliz menşeili ''Rain Jel'' bunların önde gelenleri,bunlar potasyum tabanlı ve tarım için elverişli olanlar.Ancak birde sodyum tabanlı su tutucu polimerler varki asla ve asla tarım için kullanılmaz!!!Fakat ne yazıkki potasyum tabanlı polimerlerin 4/1'i fiyatına piyasada tarımsal amaçlı kulanıma yönelik satılmaktadır.Saydığım markalarla ilgili yönlendirme/reklam yapmış olmamak için mukayesede bulunmayacağım.Bu bilgiler doğrultusunda araştırma ve kıyaslama yapılabilir.
Birde dekoratif amaçlı polimerler mevcut,bunlarda yuvarlak,kare ve jel şeklinde renkli kristaller(En son Ankara Bahçeli 7. caddenin sonunda bir çiçekçiden almıştım)Bunların genel adıda ''Jel Toprak'',''Nano Jel'' **** ''Crystagel''.Çeşitli ev bitkilerinin yetiştirilmesi için ideal,Kelepek rumuzlu arkadaşın söylediği ithalatçının sitesinde bu bitkiler detaylandırılmış Sevgi ve saygılarımla..

madeleine Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 26-03-2008, 11:37   #40
Ağaç Dostu

kürşad's Avatar

Giriş Tarihi: 27-10-2006
Galeri: 25
Bazı antibiyotiklerin ve cam şişede bulunan ilaçların şişesinde yutmayınız yazılı içinde boncuk benzeri şeyler içeren paketler oluyor. Son zamanlarda bilgisayar parçalarının olduğu kutularda da 3-5 g. civarı kağıt paket içinde olanları çıkıyor.
Sanırım nemi alma maksatlı ve yukarıdakine benzeyen bir şey. Bir tane bulup bir deneyelim dğeil mi

kürşad Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 04-04-2008, 23:07   #41
Ağaçsever

dilekagaci's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2008
iyi akşamlar,

acaba kullandınız kristaljelin fiyatı ne kadar bilgi verebilir misiniz? istanbul da henüz bulamadım da...ayrıca ne kadar süre kullandınız ve bitkinizde ne gibi gelişmeler oldu?

saygılar

dilekagaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-04-2008, 19:09   #42
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-03-2006
ben aldık bu üründen yanlız fıyatlar koçtaşta pahalı kilosunu 20-25 ytl arasında bulabildim en ucuz

mavifatihguler Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-04-2008, 12:33   #43
Yeni Üye

Kürşad; Asla deneme derim çünkü su tutucu polimerlerin çeşitli varyasyonları olduğundan bahsetmiştim,senin söylediğin polimerler suyu sadece alır ve ihtiyacı olduğunda bitkiye vermez,hatta bitki kökü ile rekabete girip bitkinin içerisindeki suyu bile emer ve kurumasına neden olur

Eski 09-04-2008, 23:31   #44
Ağaçsever

dilekagaci's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi madeleine Mesajı Göster
Kürşad; Asla deneme derim çünkü su tutucu polimerlerin çeşitli varyasyonları olduğundan bahsetmiştim,senin söylediğin polimerler suyu sadece alır ve ihtiyacı olduğunda bitkiye vermez,hatta bitki kökü ile rekabete girip bitkinin içerisindeki suyu bile emer ve kurumasına neden olur
aaa daha bügün aldım koctaş'tan...bir paketi 5 ytl...3 renk aldım ama henüz suya koyup şişirtmedim...kutusunda çok saglıklı diyor bitkileriniz için, cyrstagel marka jel toprak...şanş bambularımı koyacaktım vazoda...na'piim şimdi ?...

dilekagaci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-04-2008, 13:19   #45
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi kürşad Mesajı Göster
Bazı antibiyotiklerin ve cam şişede bulunan ilaçların şişesinde yutmayınız yazılı içinde boncuk benzeri şeyler içeren paketler oluyor. Son zamanlarda bilgisayar parçalarının olduğu kutularda da 3-5 g. civarı kağıt paket içinde olanları çıkıyor.
Sanırım nemi alma maksatlı ve yukarıdakine benzeyen bir şey. Bir tane bulup bir deneyelim dğeil mi
Kürşad bey'in kasdettiği anti-moisture(nem alıcı) olarak kullanılanlar.Tavsiyem onları kullanmamasıydı.Sevgili ''Dilekağacı'' Crystagel ve diğer tarımsal polimerleri gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.Saygılar.

Eski 14-07-2008, 18:57   #46
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 14-07-2008
Su tutucu jeller

Herkese merhaba.

Foruma yeni üye oldum. Çok güzel ve faydalı bir forum yürütülmesinde ve içerikte emeği geçenlere burada teşşekkür ediyorum.

Link te okuduğum haber üzerine

http://www.haber7.com/haber/20080507...uyla-cozum.php

araştırdım ve şirketi buldum.

EcoSorb
http://www.mersinecotech.org/?islem=5&list=6

QEMISOYL
http://www.tarimdasulama.info/index....&id=5&Itemid=6

Ürünün adı EcoSorb ve QEMISOYL ile karşılaştırılıyor. QEMISOYL ile ilgili bol miktarda bilgi bulmama rağmen EcoSorb ile ilgili hiç bir bilgi bulamadım. Şirketi aradım fakat ulaşamadım yarın yeniden deneyeceğim. EcoSorb ilgili kullanıcı seviyesinde bilgisi olan var mı? QEMISOYL ile karşılaştırabilir misiniz?

Yardımlarınız için teşşekkür ederim bugün tatile çıkıyorum gelecek hafta görüşmek üzere.

remzi çalık Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-08-2008, 10:35   #47
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 07-08-2008
QEMISOYL(kemisol) ve EcoSorb yanısıra Stockosorb da var

Merhaba Arkadaşlar. ben siteye yeni katıldım.

İsmim Seldagül Arslan,

Konuyla ilgili olarak benimde söyleyeceğim şeyler vardı. Ben Stockosorb ürünün satış ve pazarlamasından sorumlu kişiyim. Yani son günlerde Sututcu jel diyede bilinen ürünlerden bir taneside benim ürünüm.

Biraz ürünümüz hakkında bilgi vermek istiyorum.

Stockosorb potasyum tabanlı poliakrilamik jel diyede bilinen kopolimer dir.
su tutmakapasitesi oldukça yüksek olan bu jeller bünyesine aldıkları suyu muhafaza edip toprak nemine bağlı olarak geri vermektedirler.

...

Bizim ürünümüz 2006 yılından bu yana Türkiyede olup satışı yapılmaktadır. Tekzen , Koçtaş , ve Bauhaus mağazalarında ufak paketler halindede bulabilirsiniz. Stockosorb diye ararsanız çok rahat bulursunuz.

2006 yılından bu yana birçok alanda kullanılmış olan ürünümüzün halen daha fazla faydalarının araştırıldığı denemelerimiz devam etmektedir.

...

Düzenleyen Mine Pakkaner : 18-10-2008 saat 22:53
seldagularslan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-08-2008, 13:34   #48
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Mevcut çim alanlarda ve dikili fidanlarda nasıl uygulanabileceğini izah ederseniz sevinirim..

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-09-2008, 12:36   #49
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 12-01-2008
Ecosorb ile ilgili olarak burada kısaca uygulama videosunu izleyebilirsiniz.
http://www.ziza.net/tr/rulocim/ecoso...i-gelistirici/

Mevcut dikili fidan çevresinde uygulaması yapılırken, fidan çevresinde çember şeklinde bir hendek oluşturulur. Bu hendeğe, toprağın durumuna, bölge sıcaklığına göre 50-100 gr arası ecosrb serpilir ve hendek kapatılıp sulanır.

Ekili çim alanları için ise çimler kısa olarak biçildikten sonra ecosorb gübre serper gibi dönümüne göre 2-3kg kadar serpilir. Çim üzerinden dişli tapan çekilerek ecorobun toprağa gömülmesi sağlanır. Sulanır...

Düzenleyen Mine Pakkaner : 18-10-2008 saat 22:53
zizanet Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-10-2008, 14:17   #50
Ağaç Dostu

evrim's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2007
bir çok marka bu üründen çıkardı . ve kullanmak istediğiniz alana göre değişik türleri var . ilk etapta ekonomik görünmemesine rağmen uzun vadede faydalı olacağını düşünüyorum. ayrıca üreticiler çoğaldıkça fiyatların düşeceği kanaatindeyim. İşte o zaman uygulama ve kullanım artacaktır. Zira şimdilik çok ta fazla kullanım olmadığını görmekteyim.

evrim Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-02-2009, 16:53   #51
Ağaç Dostu

nazlı06's Avatar

Giriş Tarihi: 27-05-2007
http://www.ekosorb.com/index.asp

nazlı06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2009, 16:03   #52
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Bu ürünlerde fiyat araştıran var mı acaba? Ben bir kaç yere sorduğumda kilosu 25 TL + KDV dediler.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 11-02-2009, 16:43   #53
Ağaç Dostu

begonvil 14's Avatar

Giriş Tarihi: 11-10-2008
Ben de bugün Toprak Tv de gördüm bu ürünü.

begonvil 14 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-02-2009, 22:01   #54
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Ben de bugün Toprak Tv de gördüm. gerçektende çok güzel bir buluş bence.özellikle kırsal kesimde ve suyun az olduğu bölgelerde çok ihtiyaç duyulac bu ürün.özellikle alıp deneyeceğim. temmuz ayından sonra su kıtlığı çekiliyor.meyva ağaçlarım için ve sebzelerimde kullanacağım.
saygılar

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-02-2009, 10:25   #55
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi madeleine Mesajı Göster
Herkese selam,

Daha önce bu konu ile ilgili olarak Ankarada stockosorb isimli su tutucu polimerin ithalatçı firması ile (www.sutut.com.tr)görüşmüştüm ve 34 TL/Kg gibi bir fiyat almıştım ancak dün firmadan aldığım bir mailde stok politikası gereği ürün fiyatının kısa bir süreliğine 20TL/Kg gibi bir fiyata çekildiği bilgisini aldım.İlgilenen arkadaşlara duyurulur.
Bilginize,selamlar

Eski 25-02-2009, 14:13   #56
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-02-2009
Merhaba,
Bende bir arkadaşımda gördüm. İncekteki villa peyzajında kullandılar, her safhasına şahit oldum. Daha önce ektirdikleri çim sarı ve kel kel duruyordu , su, gübre epey uğraştılar ancak kendine gelemedi bir türlü. Daha sonra naturapol peyzaj firması ( adresini ben bilmiyorum ancak sitesi hatırımda. www.natura-pol.com ve www.sutut.com.tr) stokosorb isimli madde ile yeniden bahçe düzenlemesine başlayıp , bitkileri ağaçları ve çimleri düzenlediler. inanılmaz bir hızda bahçe şekil değiştirdi. Gözlerimize inanamadık, sonra bende satın alıp, tüm saksı çiçeklerimin toprağını değiştirirken kullandım(kullanım oranlarını firmanın ziraat mühendisine sorduğunuzda kendisi düzenliyor)büyüme hızı yaprak ve çiçek kalitesi görülmeye değerdi gerçekten.kiraz ve karadut bahçesinde kullanan arkadaşımda kesinlikle tavsiye etmektedir. Gerçekten çok başarılı bir ürün , öğrenmeme neden olan arkadaşım hülyaya bir kez daha çok teşekkür ediyorum

melek06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-02-2009, 14:20   #57
Yeni Üye

Merhabalar, arkadaşlar renkliler daha çok dekoratif iç mekan bitkileri ve süsleme de kullanılan bir üründür, ben bambuda kullanıyorum ve ankarada www.crystagel.com isimli firmadan aldım , birde , www.sutut.com.tr de satılan tarımsal alanda kullanılan stokosorb isimili ürün var, naturapol peyzaj firması tarafından yapılan villa düzenlemeleri ile kiraz ve karaduttan kullanımını bizzat gördüm gerçekten çok başarılı bir ürün, tavsiye ederim. internetten ulaşabilirsiniz. renkli olanları ise www.crystagel.com.tr den satın aldım.Adresiniz gönderiyorlar, gidip aramaya adrese gitmeye gerek yok.

Eski 25-02-2009, 14:27   #58
Yeni Üye

çok aşırı pahalıya almışsın, ben en son ankarada www.sutut.com.tr den aldım, bir kilosu yanılmıyorsam 30 lira idi, şimdi kampanyası varkilosu 20 lira, sizin 7 gramı 7,5 lira diyorsunuz ama bir yanlışınız olmalı, o hesapla kilosu 1065 e falan geliyorki korkunç bir rakam, ya yanlış hesapladınız, ya yanlış hatırladınız, ben size adreslerini vereyim isterseniz görüşün, www.sutut.com.tr, renklileri de var onlarda www.crystagel.com da satılıyor.

Eski 25-02-2009, 14:38   #59
Yeni Üye

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dilekagaci Mesajı Göster
aaa daha bügün aldım koctaş'tan...bir paketi 5 ytl...3 renk aldım ama henüz suya koyup şişirtmedim...kutusunda çok saglıklı diyor bitkileriniz için, cyrstagel marka jel toprak...şanş bambularımı koyacaktım vazoda...na'piim şimdi ?...

crystagel i ben de kullanıyorum, bir yıldan beri bambularım içinde 3 kocaman vazom var ve hepside çok sağlıklı üstelik dah acanlı ve parlak ve sağlıklı bence kullanabilirsiniz, küre ve karaleri karıştırıp renk geçişli hazırladığınızda mücevher parçaları gibi duruyor, yalnız direk güneş ışığından korumanız gerektiğini söylemişlerdi, ben pencere kenarına koymadım, deneyin ve sonra da bana sağlığım için dua edin yalnızca

Eski 25-02-2009, 14:39   #60
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 24-02-2009
aynı ürünün renklileri de var, şekilli (küp, küre ve karışık şekilli gibi granülleri var) www.crystagel.com.tr de bulabilirsiniz, cam vazo, kavanoz veya saksılarda muhteşem duruyor, özellikle bambu da gerçekten tıpkı mücevher gibiler..

melek06 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:19.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024