agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Tasarım, Düzenleme, Bitki Yetiştirme Yarışmaları (http://www.agaclar.net/forum/tasarim-duzenleme-bitki-yetistirme-yarismalari/)
-   -   Yarışma (Anneler günü için) hakkında önerileriniz (http://www.agaclar.net/forum/tasarim-duzenleme-bitki-yetistirme-yarismalari/26932.htm)

malina 03-04-2012 15:50

Yarışma (Anneler günü için) hakkında önerileriniz

Sabah'ın önerisiyle böyle bir çalışma yapmaya karar verdik...
http://www.agaclar.net/forum/anneler...2012/26882.htm

Önerilerinizi acilen yazarsanız, kuralları tekrar düzenleriz. Ben de forumda bu amaçlı bir yer açarım.

selis 03-04-2012 16:23

Çok güzel düşünce, çok hoşuma gitti.. Teyzeleri halaları da unutmayalım iyi bir hediye olacak..
Konuya mesaj yazanlar bitki önerisinde de bulunurlarsa harika olur..

hanndan 03-04-2012 18:14

Çok güzel bi düşünce olmuş,hem kendi yetiştirdikleri bitkiyi hediye olarak vericekler,hemde bir tohumun nasıl filizlendiğine şahit olacaklar.Minik yüreklerinde filizle birlikte sevgilerde büyüyecek...ben çok beğendim :)
9 yaşındaki kızım ile ilk biz katılımcı olalım....HANDAN-NURDAN

Adalet Yağcı 03-04-2012 18:29

Hemen kuzucuğuma haber vereyim, zaten büyüyünce bahçevan olacak.

Benim önerim, onlara tohum seçerken kolay çimlenecek bir tohum olmasına dikkat edelim, eğer çok küçüklerse, fasulye tohumu ideal olabilir.
Fasulye hem çabuk çimlenir hem de hızlı uzadığı için çocuğun heyecanını arttırır.

Güzin Çakar 03-04-2012 21:56

Sabah sefası da olabilir. Saksılara düşen tohumlarından bile, kendiliğinden çıkıyor.

sabah 04-04-2012 09:43

malina konuyu çok güzel toparlamış.

Duyuruya hızlı çimlendiğini bildiğimiz tohumları tavsiye olarak ekleyelim.

Sebzelerden fasulye, biber, domates, süs bitkilerinden sabahsefası, aster gibi...

sabah 06-04-2012 12:12

Alıntı:

Fotoğrafları foruma yüklemek. Açıklamaları (düzeltme yapmadan) çocuğun yazdığından kopyalamak ya da yazma bilmeyenlerin anlatıklarını (düzeltme yapmadan) yazmak.
Forum dışında mesajla duyuru yapılabilmesi için yüklenecek adresi vermek uygun olur.

malina 06-04-2012 12:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi sabah (Mesaj 941747)
Forum dışında mesajla duyuru yapılabilmesi için yüklenecek adresi vermek uygun olur.

Anneler Günü İçin Tohum Çimlendirme Yarışması 2012

malina 06-04-2012 12:38

Yarışmaya katılmak isteyenler, yarışmacının adıyla yeni başlıklar açıp, ilk görüntüleri yüklemeye başlayabilirler... :)

sabah 06-04-2012 13:32

Kopyalayıp forum dışına da dağıtmak için agaclar.net'in etkinliği olduğunu ve adresi bir yerlere yazsak...
Örneğin:

Alıntı:

10 yaş altındaki çocuklar (hepsi birinci) yarışıyor / Anneler günü bahane :)
-www.agaclar.net-

Bu yıl, 10 yaş altındaki çocuklar annelerine, (cici annelerine, annanelerine, babannelerine) kendi çimlendirdikleri bir saksı bitkiyi hediye edecekler.
İşin güzel tarafı, onlardan yardım alabilirler

Bunun için gerekenler:

- Seçeceğiniz bir bitkinin tohumu, bir saksı ve toprak.

Bunun için cocukların yapmak zorunda oldukları:

- Saksıdaki toprağa tohumu siz ekeceksiniz, üstünü siz kapatacaksınız.

- Düzenli olarak sulamasını siz yapacaksınız.

- Neler yaptığınızı, tohumun hangi gün ne kadar büyüdüğünü siz yazacaksınız ya da çok küçükseniz kendi dilinizce anlatacaksınız, büyükler yazacak.

Büyüklerin yapmak zorunda oldukları:

- Gerekli malzemeleri sağlamak.

- Gerekirse sulamayı hatırlatmak ama daha fazla karışmamak

- İlk günün fotoğrafını çekmek, 12-13 Mayıs'ta son fotoğrafı çekmek. (Arada bir iki aşamayı da fotoğraflarsanız seviniriz)

- Fotoğrafları foruma yüklemek. Açıklamaları (düzeltme yapmadan) çocuğun yazdığından kopyalamak ya da yazma bilmeyenlerin anlatıklarını (düzeltme yapmadan) yazmak.

Önerilen tohumlar :

Sebzeler: fasulye, biber, domates,

Süs bitkileri: sabahsefası, aster

Fotoğrafların yükleneceği adres:
Anneler Günü İçin Tohum Çimlendirme Yarışması 2012

sabah 06-04-2012 13:34

1 Eklenti(ler)
Duyuru için bunun gibi ekran kopyasını göndereceğim.

Eklenti 280240

malina 06-04-2012 13:41

Bekle, bir afiş yapayım :)

Afişler

sabah 06-04-2012 13:47

Bugün duyurulara başlamak istiyorum. Afiş ile uğraşmaya gerek yok.

Bir de tohumu ektikleri tarihi, tohumun adını bir çubuğa yazıp saplansınlar demeliyiz.

sabah 21-05-2012 18:23

Yarışmaya katılan çocukları ve en azından çevremdeki çocuklardan yarışmayı duyup tohum eken ama çeşitli nedenlerle agaclar.net'e yükleyemeyenleri de göz önüne alarak çalışmanın çocuklar için ilgi çekici olduğunu gözlemledim.

Bu yılki duyuruyu pilot çalışma gibi kabul edip gelecek yıla daha hazırlıklı girmek gerekiyor. Konu taze iken aklımdaki notları yazayım: :rolleyes:

- Duyuruya daha erken başlamalı. Saksı, tohum edinmek maalesef bazı aileler için ancak haftasonu alışverişleri ile yapabildikleri bir şey olmuş.

- Ulaşabildiğimiz okul ya da sınıflara duyurmaya çalışmalıyız.

- İlgilenecek okul ya da öğretmenlere yardımcı olabilecek doküman hazırlanmalı. Sulama, seyreltme gibi noktalar açıklanmalı.

-Tohum önerilerini çimlenme hızını, şaşırtma ihtiyacı, saksıya uygunluk vs düşünerek yapmalı. Çocukların üzülmesini önlemek için belki tohum önerisini iki seçenek olabilir -örneğin: geç çimlense de maydonoz gibi çok bildikleri bir şey ile kolay çimlenen küçük yapılı bir çiçek olabilir.-

:

sabah 01-02-2013 23:16

Merhaba,

Çocuklardan biri bu yıl ne yetiştireceğini sorunca konuyu şimdiden gündeme alsak dedim.

Yalnız geçen yıl apartman koşulları nedeniyle tohumdan yetiştirmede zorlanan çocuklar oldu.

Daha kolay yetiştirilebilecek, hayalkırıklığı yaratmayacak ve sonucu ile onları mutlu edecek bir tavsiyeniz var mı?

Aklıma gelen bir seçenek afrika menekşesi yaprağından üretim.

Ne dersiniz?

almanyalı 26-02-2013 23:14

merhaba,

Anneler günü için tohum çimlendirme yarışması bu yıl olacak mı?
birde sadece Anneler günü için değil de, çocukların bitki yetiştirme yarışması olsa olmaz mı? forumda birçok üyenin çocuğu/ torunu...yakını vardır, çocuklar için güzel ve öğretici olur hem.

sevgilerimle

malina 28-02-2013 22:20

http://www.agaclar.net/forum/cocukla...ozel/30504.htm

fideüreticisi 11-06-2013 12:59

bu etkinliklere önem vermeniz önemli tesekkür ederim

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 12:24.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024