agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Tasarım, Düzenleme, Bitki Yetiştirme Yarışmaları (http://www.agaclar.net/forum/tasarim-duzenleme-bitki-yetistirme-yarismalari/)
-   -   Kaktüs ve Sukulent Düzenlemeleri Yarışması hakkında konuşmalar (http://www.agaclar.net/forum/tasarim-duzenleme-bitki-yetistirme-yarismalari/15918.htm)

osmann 02-06-2009 00:33

Kaktüs ve Sukulent Düzenlemeleri Yarışması hakkında konuşmalar

Arkadaşlar içimizde gerçekten çok güzel kaktüs ve sukulent cinsleri olan ve bunlarla çok hoş arajmanlar yapanlar var. Nasıl en güzel bahçe, en güzel balkon yarışması yapılıyorsa, en güzel kaktüs-sukulent düzenlemeleri yarışması da yapilabilir diyorum. Çünkü bu işin delisi çok:) (başta ben) Eminim bol katılım olacaktır. Benimki sadece fikir.Yönetim bu konuda ne der bilemiyorum. Ya da bu başlık burada mı başka yerde mi olmalıydı onu da bilemiyorum. Ben sadece iki güzel düzenleme, iki güzel fotoğraf daha görebilmek için bütün forumu hatta bazen interneti altüst ettiğimi biliyorum. Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz?

Carlos_Cortes 02-06-2009 01:20

Bence güzel bir düşünce. Bu konunun destekçisiyim :)

osmann 02-06-2009 15:52

Evet deliler iki oldu. Yarışma yolcusu kalmasın :)

eminetirsi 02-06-2009 20:48

ben üçüncü deliyim.

malbman 02-06-2009 20:59

Ben yarışmacı olarak değil de, bir kaktüssever olarak destekçiyim. Kimbilir ne kadar güzel, yaratıcı kompozisyonlar çıkar da, biz de karşılarına geçip ağzımız açık seyrederiz.

cello 03-06-2009 07:37

Şu anda çiçekleri var, kapanmadan çekeyim bari... ;)

osmann 03-06-2009 16:41

Arkadaşlar, bence bu işe yönetim el atıp bir başlıkla tüm kaktüs delilerine duyurmalı yarışmayı.Yoksa kendimiz çalar kendimiz oynarız. Ki şahsen ben forumdan ayrı bir bünye oluşturmayı düşünmem bile.

izzeterisen 03-06-2009 19:51

Evet haklısınız
Bir de sadece kokteyl kaktüs saksılarının yarışması uygun olmaz düşüncesindeyim.
Böyle olunca katılım daha fazla olur.

Carlos_Cortes 03-06-2009 21:57

En iyi ve doğru nasıl olacaksa destekçisiyim arkadaşlar :)

malina 03-06-2009 22:04

Kuralları belirlemeye başlar mısınız?

huzunperest 04-06-2009 00:17

Burada güzel bir yarışma doğuyor anlaşılan.
Yarışma konusu kaktüs ve sukulent karışımı bir kompozisyon mu olacak? Yoksa kaktüslerin çiçekleri mi yarışacak?
Benim oyum kaktüs-sukulent karışımı bir düzenlemeden yana.
Tam seyirlik mini kaktüs bahçeleri çıkacak ortaya.

osmann 04-06-2009 10:24

Bence de düzenlemeler olsun.Çünkü sonuçta kişinin estetik anlayışı giriyor işin içine. Aynı bonsai meselesi gibi. Elimizdeki kaktüsler ve sukulentlerle neler yapabildiğimize bakılsın bence. Çok fazla türe sahip olmaya gerek de yok.İki türle bile yapılmış harika arajmanlar var.Ayrıca her kompozisyon ayrı bir dünya ve yaratım olduğu için birden fazla katılım olabilmeli bence. Zaten amaç katılımı arttırıp çok örnekle tanışmak ve bilgi görgümüzü ilerletmek değil mi? Ben fotoğrafları dört gözle bekliyorum. Kurallar konusunda diğer üyelerin de fikirlerini merak ediyorum doğrusu.

huzunperest 04-06-2009 11:09

O zaman yarışmacı en fazla 3 kompozisyon ile katılabilir diyelim.
Seçenekleri katılımcılardan oluşan bir anket ile yarışmayı oylamaya sunabiliriz.
Yarışmaya katılabilmek için en az 10 anlamlı mesaj atmış olması önşartı istenebilir.
Yarışma süresi?
Dereceye girenlere verilecek ödüller? (Yarışma ödülü olarak benden bir echinocactus)
Süre konusunda fikirleriniz nelerdir?

cello 04-06-2009 11:20

Yarışma tek daldamı (kompozisyon) olacak ? Kaktüs çiçekleri ve sukkulent fotografları da herkesin açılım peşinde koştuğu günümüzde değişik 2 açılım olmazmıydı ? Katılımcı sayısı da kesin daha fazla olurdu.

Saygılar,

esen 04-06-2009 12:13

En az 10 anlamlı mesaj şartı subjektif bir kriter değil mi?

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi huzunperest (Mesaj 437317)
O zaman yarışmacı en fazla 3 kompozisyon ile katılabilir diyelim.
Seçenekleri katılımcılardan oluşan bir anket ile yarışmayı oylamaya sunabiliriz.
Yarışmaya katılabilmek için en az 10 anlamlı mesaj atmış olması önşartı istenebilir.
Yarışma süresi?
Dereceye girenlere verilecek ödüller? (Yarışma ödülü olarak benden bir echinocactus)
Süre konusunda fikirleriniz nelerdir?

malbman 04-06-2009 12:20

I. Ana Başlık: Kaktüs

1- Kompozisyon (ya da aranjman mı demeliydim?)
2- Kaktüs çiçekleri
3- En şık/yaratıcı saksı

II. Ana Başlık: Sukulent

1- Kompozisyon
2- Sukulent çiçekleri

Burada en şık/yaratıcı saksı maddesi koymaya gerek yok sanırım. Zira bu dalda yarışacak olan arkadaşlar (eminim sukulentlerinin yanında bir kaç tane de kaktüsleri vardır) saksılarını yarışmaya yukarıdaki başlıkta sokarlar.

III. Ana Başlık (Çok ütopik olmazsa) Kaktüs/Sukulent kompozisyonu/aranjmanı

Naçizane bir kategorizasyon önerisidir. Telif hakkı yoktur. İstediğiniz gibi sahiplenebilirsiniz.:p:p

huzunperest 04-06-2009 12:50

Haklısınız Sayın Malbman "kaktüs çiçekleri" kategorisi de hoş olur. Aynı yarışmada bir kaç kategori... güzel fikir.
Kaktüs çiçekleri
Sukulent çiçekleri
Kaktüs-Sukulent kompozisyonu/aranjmanı

Başka kategori fikri olan var mı?

huzunperest 04-06-2009 12:53

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi esen (Mesaj 437381)
En az 10 anlamlı mesaj şartı subjektif bir kriter değil mi?

Yarışmacının ilk mesajının, yarışma fotoğraflarını içeren mesaj olmaması adına düşünmüştüm. "Anlamlı" kısmını atabiliriz de

malbman 04-06-2009 12:58

Alıntı:

kaktüsün tohumu mu olur hiç yaaeheh

Aslına bakarsanız bu türden mesajları düşününce, pek de sübjektif gelmiyor bana.

esen 04-06-2009 13:53

Bu şahane mesajı görmemişim:))
Belki de haklısınız...

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi malbman (Mesaj 437424)
Aslına bakarsanız bu türden mesajları düşününce, pek de sübjektif gelmiyor bana.

osmann 04-06-2009 19:50

Eee biz karar verdik gibi. Peki yönetim ne diyor bu işe? Yöneticimiz uyuyor muuuu? :)

malbman 04-06-2009 20:46

Yöneticimiz uyumuyor bildiğim kadarıyla ve
Alıntı:

Eee biz karar verdik gibi.
yi soracaktır. Neye karar verdiniz babında:D:D

Ciddiyim;)

selenn 04-06-2009 23:12

Son katılım tarihini belirlemek gerek.

osmann 04-06-2009 23:54

Ben arkadaşların tüm belirledikleri kurallara tabiyim Sayın Malbman. Kategoriler belirlendi, katılımın kaç foto üzerinden olacağı belirlendi. Ama herşeye biz karar veremeyiz ki yönetim adına. Onlar işin olurunu olmazını diyecekler ki biz de ona göre ortayı bulalım. Yoksa uyumadıklarından ben de eminim. Ben çocukluğumun izocam reklamına atıfta bulunarak latife yaptım kendimce. Uzun lafın kısası yönetim bize bir yol göstersin. Yoksa burda kaktüs deyince deliren çok :) Herkes birşey diyecek, işler arapsaçına dönecek.

malina 05-06-2009 10:49

Alıntı:

I. Ana Başlık: Kaktüs

1- Kompozisyon
2- Kaktüs çiçekleri
3- En şık/yaratıcı saksı

II. Ana Başlık: Sukulent

1- Kompozisyon
2- Sukulent çiçekleri
Sukulent neden kaktüsle eşit muameye tabi değil? :)

Bence çok bölüme ayırmayalım. Kaktüs ve sukulent için birer yarışma olsun.

Değerlendirme yapılırken puan verilecek başlıkları belirleyelim.

Bunlarla başlandı, başka neler olabilir ve bunların 10 (ya da 100) üzerinden alacakları puanlar nelerdir?

1- Kompozisyon
2- Kaktüs çiçekleri
3- En şık/yaratıcı saksı

osmann 05-06-2009 19:45

Kompozisyonun yaratıcılığına, parçaların uyumuna ve düzenlemenin estetiğine puan verilir herhalde.

osmann 06-06-2009 17:34

Eeee kimse yok galiba forumda buralara uğrayan. Cumartesinin karşı koyulmazlığına kapılıp herkes kendini dışarı attı sanırım. Neyse birileri uğrayıp görüş bildirir elbet:)

eminetirsi 07-06-2009 21:06

ben geldim osmann.ya ben yeniyim malum.nasıl yarışıcaz anlatırmısın.daha önceden tecrübem yok.

osmann 07-06-2009 22:22

Aslında anlatacak pek birşey yok. Nasıl olacağına karar veriyoruz şu aşamada. Verilen kararlarla yarışma kuralları netleşecek ve yönetimin duyurusuyla yapılacak.Başlığı baştan sona bir incelersen şu ana kadar kat ettiğimiz yolu görebilirsin. Başta gayet fazlaydı katılım, ama sanırım haftasonu forum da tatile girdi:) Bu arada hoşgeldin, belki mesajın uğurlu gelir de buralar şenlenir.

osmann 07-06-2009 22:41

1 Eklenti(ler)
Yapılacak çalışmalara örnek olması açısından fikir verebilir diye fotoğraf yüklemeye çalışacağım.Bakalım başarabilecek miyim?

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 02:15.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024