agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Sürüngenler ve Diğerleri (http://www.agaclar.net/forum/surungenler-ve-digerleri/)
-   -   Evlerde Örümcek Sorunları (http://www.agaclar.net/forum/surungenler-ve-digerleri/23218.htm)

furkan yıldız 28-01-2011 20:40

Evlerde Örümcek Sorunları

Herkese merhaba. Hep merak ettiğim bir konu vardı örümceklerle ilgili. Haftasonları yazlığımıza gittiğimizde her yer örümcek ağı oluyor. Her hafta temizliyoruz bir sonraki hafta yine aynı oluyor. Bunun için bildiğiniz ilaçlama harici bir önlem var mı diye sizlere bir sormak istedim

yağ-mur 28-01-2011 20:45

devekuşu yumurtası asılı olan yere ağ yapamazlar bildiğim kadarıyla Örnek:Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesindede bu yüzden asılı durur devekuşu yumurtaları

Suna 28-01-2011 20:57

Devekuşu yumurtasını bizde aldık örümcek kaçırıyormu anlıyamadık ama biz eve kokudan giremez olduk.:D:D
bu yaz 1 senesi dolacak şu an ev dışında duruyor yazın tekrar eve koyacağız hala kokuyorsa delmeyi düşünüyoruz.

dermana 28-01-2011 21:00

bilim-teknik`te bozuk çiğ süt kokusunun örümcekleri uzak tuttuğunu okumuştum.

furkan yıldız 28-01-2011 21:07

Devekuşu yumurtasını duymuştum ama daha devekuşunu Darıca hariç başka bir yerde görmedim yumurtasını nereden alayım :p Dermana çiğ sütü ne kadar tutabiliriz ki odada :p

hozat 28-01-2011 21:28

sevgili Furkan,
En iyi yöntem (denemeyle sabitir)
Elektrik süpürgesini al, ucuna en küçük aparatı tak(ya da takma), duvarların tavanla birleştiği yeleri süpürmeye başla. ayrıca evde ne kadar köşe bölümler varsa oralara da süpürgeyi tut.

Ha.. bir de merdiven lerin aynası ile bitiştiği bölümleride ihmal etme.

Sebebine gelince: örümceklerin ağ yaptığı bölgelerri görüyorsun ama, o gördüklerin, avlarını yakalamak için kurdukları tuzaklardır.
Belirttiğim yerler ise, yumurtalarının bulunduğu yerlerdir. yani zulalarına gireceksin.

kuyucaklı bağcı 28-01-2011 21:31

çok enterasan .arkadaşlar sayenizde nelerde öğrendik.teşekkürler

furkan yıldız 28-01-2011 21:35

Hozat ablam, annemi bir tanısan bu kadın temizlikle bozmuş aklını dersin. Duvarları hem süpürüyor hem siliyor :p Yine aynı

zenfree 28-01-2011 23:54

Örümceklerin evdeki diğer böceklerin lavralarıyla beslendiğini duymuştum. Bizim memlekte belki de bu nedenle örümceklere pek dokunmazlar.

furkan yıldız 29-01-2011 08:06

Zenfree abla evdekilerle sınırlı kalamıyor bizim örümcekler. Bahçede siyah bir penye ya da pantolon ile geziyorsanız yumak yumak örümcek ağı olup geri dönüyorsunuz :p

Güler 29-01-2011 17:22

Genelde bahçe katlarında çok oluyor. Bizim Silivri'deki yazlık da bahçe içinde ve çok örümcek oluyor.
Ben de hozat'ın dediği gibi elektrikli süpürgeyi çok kullanıyorum. Ama oradaki yardımcım da kendince bir usul bulmuş onun da faydasını çok gördüm.

Uzunca bir sopanın ucuna bezi top yaparak sarıyor. Bu topu iyice çamaşır suyuna batırarak sıkıyor. Perdeleri filan kenara çekerek bu çamaşır suyuna batırılmış bez topu bütün köşelerden başlayarak tavan ile duvarların birleştiği yerlerden iyice dolaştırıyor.
İki duvarın birleştiği yerlerden de geçirerek işini tamamlıyor.
Sonra bir müddet örümcek olmuyor evin içinde.

Ama eşyaların üzerine bir şey örtmeyi ihmal etmeyin, ne kadar sıkarsanız da yine çamaşır suyu damlayıp leke bırakmasın.

furkan yıldız 29-01-2011 20:01

Teşekkürler Güler ablacım bunu deneyelim bakalım. Tecrübelerden faydalanmak lazım

kaybol.2008 30-01-2011 00:02

Bizim ev 12. katta olmasına rağmen bizde de örümcek sorunu had safhada. Elektrik ile çalışan ses dalgası yayan bir alet aldık. Gece prize takıyoruz. Sabaha kadar çalışıyor. Geçen yaz biraz işe yaradı.

Güler 30-01-2011 08:16

Örümcekler sessizliği mi seviyorlarmış?

furkan yıldız 30-01-2011 20:59

:D Güler ablacım çok yaşa emi. Kemiriciler hatta köpekler için bile ses dalgaları var o ortamdan uzak durmaları için. Ama örümcekler için prize takan bence bir koku salgılıyordur gibime geliyor.

sessizgece 31-01-2011 20:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi furkan yıldız (Mesaj 748923)
Herkese merhaba. Hep merak ettiğim bir konu vardı örümceklerle ilgili. Haftasonları yazlığımıza gittiğimizde her yer örümcek ağı oluyor. Her hafta temizliyoruz bir sonraki hafta yine aynı oluyor. Bunun için bildiğiniz ilaçlama harici bir önlem var mı diye sizlere bir sormak istedim

sn furkan benim bildiğim tarantula var tarantulayı salınca örümcek ağlarını hatda örümcekleri bile yer eskidedn benim evimdede örümcek sorunu vardı tarantulam yedi hepsini şu an yok bende yavru tarantula var evde üretiyorum evimde 30 dan fazla hayvan var bakamıyorum size bir tane vere bilirim

şehnaz 01-02-2011 10:22

Cözüm fazla dogal oldu :)

sessizgece 01-02-2011 10:26

evet biraz fazla doğal ama işe yarıyor ve çok zevkli oluyor bakımı

17mine 28-06-2011 00:06

evlerde örümcekle mücadele

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Güler (Mesaj 749217)
Genelde bahçe katlarında çok oluyor. Bizim Silivri'deki yazlık da bahçe içinde ve çok örümcek oluyor.
Ben de hozat'ın dediği gibi elektrikli süpürgeyi çok kullanıyorum. Ama oradaki yardımcım da kendince bir usul bulmuş onun da faydasını çok gördüm.

Uzunca bir sopanın ucuna bezi top yaparak sarıyor. Bu topu iyice çamaşır suyuna batırarak sıkıyor. Perdeleri filan kenara çekerek bu çamaşır suyuna batırılmış bez topu bütün köşelerden başlayarak tavan ile duvarların birleştiği yerlerden iyice dolaştırıyor.
İki duvarın birleştiği yerlerden de geçirerek işini tamamlıyor.
Sonra bir müddet örümcek olmuyor evin içinde.

Ama eşyaların üzerine bir şey örtmeyi ihmal etmeyin, ne kadar sıkarsanız da yine çamaşır suyu damlayıp leke bırakmasın.

Ben de evi,duvarları çamaşır suyu ile siliyorum fakat örümcekler hiç etkilenmiyor.Elektrikle çalışan haşere kovucu da taktım aletin yanından geçiyorlar.Kesin çözümü olan varsa faydalanmak isterim.

furkan yıldız 28-06-2011 07:49

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi yağ-mur (Mesaj 748925)
devekuşu yumurtası asılı olan yere ağ yapamazlar bildiğim kadarıyla Örnek:Eyüp Sultan Hazretlerinin türbesindede bu yüzden asılı durur devekuşu yumurtaları

Geçen gün televizyonda Selimiye Camii'nin mimarisi hakkında bir program izlerken içerisine 300 adet devekuşu yumurtası koyulduğu söylendi örümceklere karşı. Mutlaka işe yarıyor olmalı ki hala örümcek yok. Şimdi mesele devekuşu yumurtası bulmakta.

Emre İlhan 28-06-2011 08:33

Sevgili furkan yıldız;

Biz bu gidişle devekuşunu alacağız, evde besleyeceğiz ve bol bol yumurtlamasını sağlayacağız. Ancak öyle başedebiliriz bununla.

Not: Evinizin 100-200 metre ilerisine kadar tüm insanlar aşırı kokuya dayanamayıp kaçacaklardır. Komşularınızdan vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. :D:D

Muallim 28-06-2011 15:50

Muğla-Milas'ta bulunan evimizde her yıl yaz aylarında akrep görmekteyiz.
Tedirgin oluyoruz, korkuyoruz.

Akrepleri nasıl bir ilaçla,yok edebilir ya da uzaklaştırabilirim.
Bu konuda bilgi ve tecrübesi olanların yardımını bekliyorum.

Şimdiden teşekkür ederim.

furkan yıldız 29-06-2011 07:28

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Emre İlhan (Mesaj 828620)
Sevgili furkan yıldız;

Biz bu gidişle devekuşunu alacağız, evde besleyeceğiz ve bol bol yumurtlamasını sağlayacağız. Ancak öyle başedebiliriz bununla.

Not: Evinizin 100-200 metre ilerisine kadar tüm insanlar aşırı kokuya dayanamayıp kaçacaklardır. Komşularınızdan vazgeçmek zorunda kalabilirsiniz. :D:D

Yapma Emre o kadar kötü değil. Devekuşu yumurtasının kabuğu hayli sert. Çatlamadığı sürece koku yaymaz. Kuluçkaya yatan tavukların altında bozulan yumurtalardan bozuk olanlar çürüyor ama kırılmadığı sürece koku vermiyor ki kabuğu o kadar ince olmasına rağmen.

calvus42 25-06-2012 23:19

örümcek ilacı

bahçemde bol miktarda kurt örümceği var dünde et yiyen örümcek olarak tabir edilen solifugae türüne rastladım evin balkonunda cirit atıyorlar bunları yok etmek için ne tür ilaç kullanmalıyım?

hosseda 28-06-2012 14:56

Bayerin bir ilacı var. Ev içinde yaşarken kullanılabilen. İsmi Solfac EW 50.
8 liraydı ufacık kutusu.

sertacturhan 05-08-2012 00:06

Et yiyen orumcek mi? Fotoğrafını çekebilir misiniz? Bahçesinde. orumcek olmasının bir zararı yoktur aksine diğer böceklerle beslendikleri için çok faydaları olur. ilaç kullanmanız hem size hem ailenize zararı olur. Fotograflarini çekebilirsiniz konuya atabilir misinıZ??

sertacturhan 05-08-2012 22:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi calvus42 (Mesaj 989800)
bahçemde bol miktarda kurt örümceği var dünde et yiyen örümcek olarak tabir edilen solifugae türüne rastladım evin balkonunda cirit atıyorlar bunları yok etmek için ne tür ilaç kullanmalıyım?

Solifugae familyasındaki türlere lütfen et yiyen örümcek demeyelim. Zaten yeterince halk arasında kötü üne sahipler bir de biz ağaçlar.net ailesi olarak bunu körüklemeyelim. Bırakın oarada kalsınlar onlar olmazsa siz böcekten etrafı göremezsiniz. Sadece ve sadece geceleri çıkarla karınlarını ışığa yakın ve böcekli bir bölgede doyururlar ve çeker giderler bu güzellerimiz. Hiçbir canlının öldürülmeye hakkı yoktur. Merak etmeyin size bir zararı dokunmaz ve de kurt örümceklerine sakın dokunmayın hatta çok şanslısınız diyebilirim keşke benim de bahçemde olsalar. Fazlalık olan doğal dengedeki çekirgeleri, zararlı haşereleri doğal yolla alt ederdim valla...

Gelin ilacı boşverin. Ne siz onlara karışın ne de onlar size..

Selamlarımla

TEşekkür ederim

Muhsin Hanif 06-08-2012 00:24

Benim örümcek fobim var ve küçük bir örümceği bile dışarı atmak için 40 takla atıyorum, mekanizmalar icat ediyorum:eek: .
İtiraf etmem gerek büyük çoğunluğunu eşim hallediyor :o ve bazen hoyrat davranıp ölmelerine ya da yaralanmalarına sebep oluyor ve benim eleştirilerime maruz kalıyor.
Amacım: Korksam da iğrensem de o bir canlı, doğanın ve yaşamın bir parçası, yaratılışın harika örneklerinden biri ve gerçekten geçerli bir sebep olmadan öldürmek en hafif ifadesi ile vahşilik.

Fobimi yenmek için mücadele ediyorum. Mesela örümceklerin makro fotoğraflarını çekiyorum :cool: . Hatta dün http://www.agaclar.net/forum/bortu-bocek/1300-2.htm başlığında bir paylaşımda bulundum.

Arkadaşımın yazlığında hem elektronik kovucu ( bahçe girişinde ) , hem de deve kuşu yumurtası (evin zemin katında) var. Sn. 17mine'nin dediği gibi etrafında geziyorladı ama her marka aynı olmayabilir belki işe yarayanlar vardır, kullanıp memnun kalanlar reklama girmeyecekse burada paylaşsalar güzel olur.
Yumurtanın olduğu bölümde, zemin kat olmasına rağmen gerçekten örümcek hatta diğer böcekleri de görmedim.

sertacturhan 06-08-2012 09:40

Muhsin Bey sizin için börtü bocekte bir sayfa acacagım. Örneklerle ilgili bilgiler ve fotoğraflarımı paylaşacağım orada eminim işe yarayacaktır ama ne denli yarar o kararı size kalmış. Söylediğinız ve söylediğim gibi doğada hiçbir canlının ölmeye hakkı yoktur, hele ki orumcekler o kadar faydalı canlılar... Ben sırf orumcek bulmak onların türleri ile ilgilenmek için ne mağaralara giriyorum bir görseniz... :)

Sizin gibi hem kendini tanıyan hemde doğaya saygı gösteren insanları görmek çok güzel..

Selamlarımla

Sertaç

sertacturhan 06-08-2012 11:12

http://www.agaclar.net/forum/bortu-b...tm#post1006431

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 16:26.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024