agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Hayvanlar > Yabani Hayvanlar > Sürüngenler ve Diğerleri
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 01-03-2009, 19:04   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 22-06-2008
Canlı Yem Sorunu

Merhabalar,

Ben de sürüngenlere çok meraklıyım ama açıkçası canlı yem vs bulma sorunu yüzünden cesaret edemiyorum.

Özellikle Eminönü civarında o soğukta açıkta duran zavallı tropikal kaplumbağaları ve stresten rengi atmış iguanaları gördükçe içim gidiyor, alsam "bunlar satıyor" diye daha çok getirecekler, almasam hayvancağızın eziyeti devam edecek.. Korkunç bir ikilem! Türkiye'de insanların acilen sürüngen yetiştirme konusunda bilinçlenmesi gerekiyor...

Oysa öyle güzel hayvanlar ki..

Bu aralar kurbağa almayı çok istiyorum. Almanya'da gerçekleşecek sürüngen fuarına gitmeyi düşünmekteyim. Ama canlı yem sorununu nasıl çözeceğimi bilmiyorum.

Canlı yem stoğu olmadığı sürece bu işe girişmek istemiyorum.

Aranızda meyve sineği veya küçük tropikal "cricket" denilen böcek temin edebileceğim bir yer bilen var mı?

Meyve sineğini kendim de üretebilirim biliyorum ama hava koşulları şu anda buna elvermiyor -

Bir önerisi olan var mı?

Teşekkürler

Yaren

kiattack Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2009, 19:16   #2
Kaybettik...

praecox's Avatar

Giriş Tarihi: 12-06-2006
Galeri: 21
Sayın kiattack,

Canlı yem sorunu bende etobur bitkilerimde zaman zaman yaşıyorsam da asıl ihtiyacımı ilk Grammostolla rosea 'mı bakmıya başladığımda yaşamıştım. İngilteredeki bir siteden sesiz kriketler getirtmiştim. Sesiz olması tabii evde çok önemliler ilk başlarda sesi hoşunuza gitse de zaman içinde sinirleri bozabilmekteler.
O siteden her boy cricket getirtebileceğiniz gibi onlara bir devamlı anlaşma yapar iseniz ihtiyaç duyduğunuz miktar ve tür canlı yemi otomatikman belirtiğiniz aralıklarla size yolllamaktalar. Paket posta ve/veya gümrük sorunu yaşamamıştım. Çok kısa sürede elime geçmişdi.
Bu tarz gönderilerin sorun olacağını düşünüp ben kendim üretmiye başlamıştım. Çok zor bir konu değil yeter ki sesleri çıkmasın bazen bir **** ikisi ötme gafletinde bulunsalar da pek rahatsız edici değiller o öteni bulup çıkartmak asıl sorun
Maalesef Üzülerek de olsa Grammostolla'mı başka bir arkadaşıma hediye edince tüm cricket çiftliğim de benim etobur bitkilerime ziyafet oldular.

Saygılarımla

praecox Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-03-2009, 21:09   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Denizatı hobimi canlı yem bulamam nedeni ile bırakmıştım.Yabancı ülkelerde canlı yem sorunu diye bir sorun yok.Türkiye'de de yeni yeni bir arz oluşuyor.

http://www.canliyemler.com/shop/default.asp

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-03-2009, 19:59   #4
Ağaç Dostu

saydemir's Avatar

Giriş Tarihi: 12-01-2007
Galeri: 10
Buraya da bir bakın:
http://www.canliyemci.com/
Artık türkiye'de de canlı yem bulmak çok sorun değil. Sanırım antalya'da da canlı yem amaçlı çekirge üreten bir yer vardı ama adını hatırlamıyorum.

saydemir Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2009, 09:09   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
http://www.yatirimgrup.com/?Syf=15&c...50ZSBTYXT9eW9y

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 03-03-2009, 20:16   #6
Ağaç Dostu

saydemir's Avatar

Evet bahsettiğim yer işte tam burası, teşekkürler denizakvaryumu.

Eski 04-03-2009, 16:15   #7
Kaybettik, Allah rahmet eylesin

Giriş Tarihi: 05-05-2007
İyi Günler benim de bir erkek 3 dişi leopard GECKO'm var ve geçen sene Karşıyaka'da bir akvaryumcu dükkanından almıştım yavru oldukları halde çok büyüdüler ve herhalde kış mevsiminde olduğumuz için biraz hareketsizler .
Beslenmelerini evvela canlıyemci'den aldığım morio kurdu ve cırcır böcekleri ile sağlıyordum ancak canlıyemci den aldığım bir mail de üretim ve satıma bir süre araverdik diyorlardı ondan daha sonra Karşıyaka 'da bir akvaryumcudan aldığım bayağı gelişmiş cırcır böcekleri ile şimdilik problemsiz besliyorum.
Cırcır üretip satan bu akvaryumcunun ismini ve adresini reklam olur ve etik olmaz düşüncesi ile özellikle vermek istemiyorum

selcuk44 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-04-2009, 16:31   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 15-04-2009
tek sorunun canlı yem olsun iguana alırsan biraz okşamak karşılığında çok güzel cırcır böceklerim var biraz hediye edebilirim.veya daha büyük miktarda alabileceğin yerler biliyorum.sessiz türlermi bilmiyorum ama seslerini hiç duymadım duymayı çok istiyorum ayrıca üreterek sürekli canlı yem sahibi olabilirsiniz
not=canliyemci satışlara ara verdi...

guneyozcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-05-2009, 19:34   #9
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 26-04-2009
açil unkurdu aranıyo

metin çeşme Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2009, 01:23   #10
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Üretmeyi denediniz mi?
Un kurdu yetistirmek gayet kolaydir.Ilk önce eski bir plastik bidonu yatirip yan tarafindan bir 20x20 santim kadar bir kapak acin.Icersine bildigimiz kepekten kabin dibini asagi yukari 3 santim kalinliginda kepekle kaplayin.Icersine bir miktar un kurdu koyup bir iki tane orta boy patatesi uzunlamasina ortadan kesip kesik taraflari kepegin üzerine gelecek sekilde koyun.Kalmis bayat ekmeklerdende bir iki dilim koyabilirsiniz.Un kurtlari belirli bir zaman sonra degisime ugramaya baslayacaklardir.Bir nevi cansiz gibi böcek sekline dogru degisime ugrayacaklardir.O zaman onlari oradan alip baska bir kabin icine alin yine kepek koyup Televizyon kartonlarindan asagi yukari 20X3 santim kalinliginda birkac tane kesin böcek olmaya yakin bunlari kabin icersine koyun.Böcekler ciftlestikten sonra disiler kartonlarin kesilmis yerindeki araliklara yumurtlayacaklardir.Daha sonra böcekler ölecektir.Ondan sonrada kurtlarin yeniden cikmasini bekliyeceksiniz.Pek fazla ugras istemeyen kokusu olmayan kolay bir sekilde üretilir.

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-05-2009, 18:45   #11
Ağaç Dostu

saydemir's Avatar

Sayın berduray un kurdu kültürü aldım üretmeye çalışıyorum. 6 yetişkin böcek var bunlardan kaç gün sonra yavru un kurtları oluşmaya başlar acaba? Yaklaşık 2 haftadır bende yataklık malzemesini kontrol ediyorum ara sıra ama şimdilik üremediler **** hepsi aynı cinsiyette böceklerimin

Eski 07-05-2009, 21:23   #12
Ağaçsever

saydemir arkadaşım un kurtunu nerden temin ettin biraydır arıyom kültür bulamıyom yardımcı olurmusun

Eski 07-05-2009, 23:33   #13
Ağaç Dostu

saydemir's Avatar

Bende tarantulam için aldım ama tarantulayı aldığım arkadaştan temin ettim.

Eski 07-05-2009, 23:54   #14
Ağaç Dostu

berduray's Avatar

Giriş Tarihi: 15-04-2007
Galeri: 72
Nette bu konuda forum siteleri var, oradan bilgi alabilirsiniz.

berduray Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-05-2009, 21:31   #15
Ağaçsever

formlarda var ama satılık yok o arkadaşın satmazmı 5-10 adet bi sorarsan sevinirim üretmem lazım saydemir arkadaşım bi yardımçı ol

Eski 10-05-2009, 20:23   #16
Ağaç Dostu

saydemir's Avatar

Bir sorarım ama şu sıralar canlı yem bulmada sorun olduğu için satabileceğini düşünmüyorum.

Eski 30-08-2009, 17:51   #17
/

Giriş Tarihi: 28-08-2009
un kurdunu nette nerden alıcaz yaaa ama güvenilir site olsun sahibinden hepsiburada gibi ve türk olsun lütfen yardım.

bugrayesilkayna Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2009, 20:46   #18
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-09-2009
Kendiniz bir miktar alıp üretebilirsiniz, o kadar zor değil.

hayvan dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-09-2009, 20:47   #19
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-09-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi bugrayesilkayna Mesajı Göster
un kurdunu nette nerden alıcaz yaaa ama güvenilir site olsun sahibinden hepsiburada gibi ve türk olsun lütfen yardım.
www.surungenshop.com dan canlı yem alabilirsiniz.

hayvan dostu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-12-2010, 18:57   #20
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 16-12-2010
un kurdu ceviz kurdu

öncelikle merhaba arkadaşlar unkurdu 50 adet 15 tl
ceviz kurdu 30 adet 10
İSTANBUL İÇİ ELDEN TESLİM İSTANBUL DIŞI KARGO İLE GÖNDERİM KARGODA HİÇ BİR SORUN YAŞANMAMAKTADIR

İLETİŞİM :spedy__@hotmail.com

TEŞEKKÜRLER..

Düzenleyen barracuda105 : 16-12-2010 saat 19:06 Neden: iletişim bilgisi
barracuda105 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-01-2011, 20:13   #21
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 31-01-2011
benim evinde 30 dan fazla egzotik hayvanım(tarantula,yılan,iguana,akrep vb canlılar var) canlı yem satılan yerler biliyorum genellikle hayvanı aldığınız yerde oluyor isterseniz size veriyolar bahçesi olanlar bahçeye salıp başında beklerse kendilerini doyuruolar ben genllikle ayrı ayrı alıyorum ve kendileri besleniyor

sessizgece Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 12-06-2012, 11:46   #22
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2010
Merhaba

Evimde Un Kurdu üretmekteyim. bu konuda kendi tecrübelerimle yardımcı olabilir. Yanlız eklemekte fazyda görmekteyim. un kurdu kültürünü kurt olarak alan arkadaşlar malesef kültürün döngüsünü başarmak için en az 3-4 aya ihtiyaç duyacaklarını unutmasınlar. Üretim yapmak isteyen kişi ve kişiler üretimin gerçekten tamamlanmasını hızlı bir şekilde başlamaları ve bu sırada üretilende de nasiplenmeleri için ergin böcek kültürü almaları daha faydalıdır. üretici ve ticaretini yapan çoğunlukla bu böcekleri vermeyecektir. çünkü böcekler kısa süre içerisinde dişi başına 40-50 ila 100 adet civarında yumurta bırakırlar. ömürleri boyuncada (ölene kadar) da yumurtlarla ve bu döngünün en büyük avantajıdır.

yıl boyunca taze canlı ve hızlı başlangıçlı sürekli döngüye sahip kültür isteyen arkadaşlara yardımcı olmak isterim. belirli bir ücret karşılığı üretim seti de veriyorum.

mail adresim : ardabesikci@gmail.com

saygılarımla

ardabe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-07-2012, 14:50   #23
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-04-2010
un kurdu (ergin böcek) üretim seti

herkese merhaba;

uzun zamandır. siteye girmiyordum bundan dolayı herkesten özür dilerim. bir kaç ay önce akvaryum balıklarım için canlı yem üretim denemelerinde bulundum. bunların arasında UN kurdu kadar başarılı olabildiğim bir canlı yem göremedim. bazı arkadaşların un kurdu kültürü istediklerini gördüm. bu konuda yardımcı olmak isterim.

bir kaç sitede faaliyet gösterdiğim için mesajlarımı tam zamanlı olarak göremiyorum. bundan dolayı şimdiden özür dilerim.

detaylı bilgi ve üretim teknikleri için unkurdu.blogspot.com adresimi ziyaret edebilirsiniz.

ardabe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-07-2014, 23:26   #24
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-06-2014
Un kurdu İzmir de

Merhaba,
İzmir den un kurdu isteyen olursa bana mesaj atabilirsiniz.
Saygılarımla

serus77 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-07-2014, 09:46   #25
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 25-05-2007
Galeri: 24
Ben de bir tarif var ama biraz kokar.. Talas dolu bir bidon ince talas ve birkac kirik bacak kemigi.. kasaptan alinacak talasa yüzeysel gömülecek, dolayisi ile kemik iligi kurtlanacak hizli bir tariftir kötü kokmasi da yok idare ediyor balkonda sicakca bir yer yetiyor. Bu arada bu yemler ile cok da güzel tatlisu baligi tutuluyor ..

erhan62 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:41.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024