agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/surdurulebilir-dogal-tarim-bahceleri/)
-   -   GümeTepe / Aliağa-İzmir (http://www.agaclar.net/forum/surdurulebilir-dogal-tarim-bahceleri/25415.htm)

GümeTepe 29-09-2011 10:41

GümeTepe / Aliağa-İzmir

Adım Hülya, Aliağa da yaşıyorum. Kardeşim Enver le beraber Aliağa'nın Güzelhisar köyü Gümetepe mevkiinde 20 dönüm bahçemize 2006 yılında 400, 2007 yılında 350, toplam 750 Trilye zeytin agacı diktik.

Bahçemizde bu yıl Halil bey, Ayhan kaptan ve Müdürlerin sayesinde doğal üretime başladık. Bizi kaolinle tanıştırdıkları ve zehirlerden kurtulduğumuz için kendilerine teşekkür ederiz.

TaşevliBahçe 29-09-2011 10:53

sn. GümeTepe (Hülya Hanım) öncelikle hoşgeldiniz, uzun süredir sizi bekliyorduk.

Yapmış olduğunuz mükemmel çalışmalarınızı gün yüzüne çıkarmanın vakti çoktan gelip geçmişti. Sağlık olsun nasip bugüneymiş , elinizde oldukça güzel ve çok miktarda , bizlere aktaracağınız çalışmalar olduğunu biliyorum.

Bugün müdürün bahçesinde toplantı ve sayfanızın kutlaması olduğunundan benide davet etmişsiniz , teşekkür ederim ve aksilik olmazsa mutlaka gelmeye çalışıcam.

çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum , görüşmek dileğiyle , hoşçakalın...

Halil Önen 29-09-2011 10:57

3 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi GümeTepe (Mesaj 864276)
Adım Hülya, Aliağa da yaşıyorum. Kardeşim Enver le beraber Aliağa'nın Güzelhisar köyü Gümetepe mevkiinde 20 dönüm bahçemize 2006 yılında 400, 2007 yılında 350, toplam 750 Trilye zeytin agacı diktik.

Bahçemizde bu yıl Halil bey, Ayhan kaptan ve Müdürlerin sayesinde doğal üretime başladık. Bizi kaolinle tanıştırdıkları ve zehirlerden kurtulduğumuz için kendilerine teşekkür ederiz.

Eklenti 248654

Bir doğal yetiştirici daha kazandık ve hayatımıza kattık.

Eklenti 248655

Zeytin yüklü ağaçlar...

Eklenti 248661

ve bakımı ile örnek bir yetiştiricisiniz Müdüre Hanım.

Saygılar

MeyveliTepe 29-09-2011 11:50

Hoş geldiniz. Bahçeniz ile ilgili çok güzel şeyler duymuştum, artık sizden dinleriz.

Zeytinlibahçe 29-09-2011 12:21

Hülya hanım, Enver bey hoş geldiniz.

Aslında uygulamalarımızı son bir yıldır hep beraber yapmamıza rağmen, siz ''bu zamana kadar hep kimyasal kullandık, sizin aranıza katılmaya yüzüm yok'' demiştiniz.

Bu yıl GümeTepe de doğal üretime başlayıp, doğru yolu buldu, hem de ne yol. Bizi bile geride bıraktılar :)

http://zeytinlibahce.net/wp-content/...ygulaması2.jpg

Hülya hanım yazın sabah 5 de kardeşiyle beraber bahçede çalıştı, saat 8 de işinin başındaydı, akşam iş çıkışı tekrar bahçedeydi. Çalışkan, idealist. Agaclar. netin sıkı takipçisi.

Sonuç olarak GümeTepe oldukça verimli ve güzel bir bahçe oldu. Ellerinize sağlık.

idris şenol 29-09-2011 13:59

aramıza hoşgeldiniz:))
bukadar zeytincinin arsında zeytinyağnı yabancılardan alıyorum ya:))

smnunal 29-09-2011 14:00

Toprak ve bitki dostları hasat sezonun yaklaştığı şu günlerde ürününüz bol sağlığınız daim olsun. Çevrenizdeki insanlarada örnek ve öncü olmanız dileğiyle.

üzüm 29-09-2011 17:29

Sayın GümeTepe,

İzmir grubu gittikçe kalabalıklaşıyor; paylaşımlarını da imrenerek izliyorum. :)

Agaclar.Net'e ve UBYİ'ne hoşgeldiniz.

Müdürün Bahçesi 30-09-2011 01:42

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi GümeTepe (Mesaj 864276)

Güme Tepe ;Bir yıldan beri sizi Ağaclar net,UBYİ 'ne sabırsızca bekliyorduk nihayet katılabildiniz.Aramıza hoş geldiniz.

zafersu 30-09-2011 19:18

Sayın GümeTepe, hoş geldiniz, sayfanız hayırlı olsun.
Siz de kimsiniz derseniz; UBYİ'nin dışında, mesafe olarak da uzak,
fakat üyelerinin tatlı, samimi, candan sohbetlerinin yakınından takipçileriyiz.

GümeTepe 30-09-2011 23:34

Halil Ağbi; sizlerin fikirleri, uygulamaları, destekleri emekleri, "Ay Işığı", türküler........ olmasaydı bu fotoğraflar bu kadar güzel de olmazdı. Sağolun. İyi ki sizi tanımışız. İyi ki yakın işbirliği, iyi ki yakın gönül birliği. İyi ki varsınız.

GümeTepe 01-10-2011 13:00

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi idris şenol (Mesaj 864336)
aramıza hoşgeldiniz:))
bukadar zeytincinin arsında zeytinyağnı yabancılardan alıyorum ya:))

Hoş bulduk Sayın İdris Şenol,
İnşallah yakın zamanda o da olur.

GümeTepe 01-10-2011 13:07

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Rafet Uzunok (Mesaj 864286)
sn. GümeTepe (Hülya Hanım) öncelikle hoşgeldiniz, uzun süredir sizi bekliyorduk.

Yapmış olduğunuz mükemmel çalışmalarınızı gün yüzüne çıkarmanın vakti çoktan gelip geçmişti. Sağlık olsun nasip bugüneymiş , elinizde oldukça güzel ve çok miktarda , bizlere aktaracağınız çalışmalar olduğunu biliyorum.

Bugün müdürün bahçesinde toplantı ve sayfanızın kutlaması olduğunundan benide davet etmişsiniz , teşekkür ederim ve aksilik olmazsa mutlaka gelmeye çalışıcam.

çalışmalarınızı sabırsızlıkla bekliyorum , görüşmek dileğiyle , hoşçakalın...

Teşekkürler Rafet Usta. Hep birlikte daha güzel, daha verimli işlere....
Kompostunuz ne durumda?

GümeTepe 01-10-2011 13:09

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi MeyveliTepe (Mesaj 864306)
Hoş geldiniz. Bahçeniz ile ilgili çok güzel şeyler duymuştum, artık sizden dinleriz.

Uzun süredir sizi izliyorum.Harikalar yaratıyorsunuz, bizleri de aydınlatıyorsunuz. Çok ama çok teşekkür ederiz.

GümeTepe 01-10-2011 13:16

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Zeytinlibahçe (Mesaj 864313)
Hülya hanım, Enver bey hoş geldiniz.

Aslında uygulamalarımızı son bir yıldır hep beraber yapmamıza rağmen, siz ''bu zamana kadar hep kimyasal kullandık, sizin aranıza katılmaya yüzüm yok'' demiştiniz.

Bu yıl GümeTepe de doğal üretime başlayıp, doğru yolu buldu, hem de ne yol. Bizi bile geride bıraktılar :)
....
Hülya hanım yazın sabah 5 de kardeşiyle beraber bahçede çalıştı, saat 8 de işinin başındaydı, akşam iş çıkışı tekrar bahçedeydi. Çalışkan, idealist. Agaclar. netin sıkı takipçisi.

Sonuç olarak GümeTepe oldukça verimli ve güzel bir bahçe oldu. Ellerinize sağlık.

Sayın Kaptanımız; fikirlerinize mi, emeğinize mi, dostluğunuza mı.... hangisine teşekkür edeceğimi bilemedim. Her şey için sağolun.
Sevgili Selma;Sayenizde sağlam dostlar kazandım. İyi ki zeytin işine girmişim.Şu UYBİ'cilerle tanıştırdın ya sağol.

GümeTepe 01-10-2011 13:26

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi smnunal (Mesaj 864337)
Toprak ve bitki dostları hasat sezonun yaklaştığı şu günlerde ürününüz bol sağlığınız daim olsun. Çevrenizdeki insanlarada örnek ve öncü olmanız dileğiyle.

Sayın smnunal;
İyi dileklerinize teşekkürler. Doğal Mücadelemizle hastalıksız ürün yetiştirmeye devam ediyoruz.
Size de sağlıklı günler dilerim.

GümeTepe 01-10-2011 13:38

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi üzüm (Mesaj 864394)
Sayın GümeTepe,

İzmir grubu gittikçe kalabalıklaşıyor; paylaşımlarını da imrenerek izliyorum. :)

Agaclar.Net'e ve UBYİ'ne hoşgeldiniz.

Sevgili üzüm, hoş buldum.
Yazdıklarınızı takip edebiliyordum artık turşudan meyve ağacına kadar....:)

GümeTepe 01-10-2011 13:40

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Müdürün Bahçesi (Mesaj 864649)
Güme Tepe ;Bir yıldan beri sizi Ağaclar net,UBYİ 'ne sabırsızca bekliyorduk nihayet katılabildiniz.Aramıza hoş geldiniz.

Sevgili Müdürüm,
Hoşbuldum. İyi ki geldim.:)
Benden artık hiç kurtulamayacaksın:rolleyes:

GümeTepe 01-10-2011 13:48

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi zafersu (Mesaj 865104)
Sayın GümeTepe, hoş geldiniz, sayfanız hayırlı olsun.
Siz de kimsiniz derseniz; UBYİ'nin dışında, mesafe olarak da uzak,
fakat üyelerinin tatlı, samimi, candan sohbetlerinin yakınından takipçileriyiz.

Sayın zafersu, hoşbulduk.
Siz kimsiniz demiyorum çünkü önceki yazılarınızdan biliyorum.:)
Sizi de UBYİ'de görmek dileğiyle...

Halil Önen 01-10-2011 21:49

1 Eklenti(ler)
Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi GümeTepe (Mesaj 865293)
...
Sevgili Selma;Sayenizde sağlam dostlar kazandım..Şu UYBİ'cilerle tanıştırdın ya sağol.

Biz de sizi tanıdık bir Ubyi üyesi kazandık...

Eklenti 249023

Ve her kazanılan Ubyi üyesi için gelenekleşen kutlama yapılmıştır.;)

mrduran 01-10-2011 22:14

Sayın Gümetepe;
Hayırlı olsun inşallah. Sizleri Halil ve Rafet beyin sohbet ederken bilgi verdikleri, ya da atışırken bilgi verdikleri veya tek atmaya giderlerken bilgi verdikleri(Fazla oldu bilgiler demi?..ama gerçek bu) sayfalardan tanıyoruz gıyaben.

Sanırım Duma sizleri tanısaydı ''3 Silahşörler'' için yeni bir ad bulurdu. Ama dostlarınız hep arttığına göre o da epey zorlanacaktı.

Saygılarımla Lütfen.

Halil Önen 02-10-2011 00:08

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrduran (Mesaj 865399)
Sayın Gümetepe;
Hayırlı olsun inşallah. Sizleri Halil ve Rafet beyin sohbet ederken bilgi verdikleri, ya da atışırken bilgi verdikleri veya tek atmaya giderlerken bilgi verdikleri(Fazla oldu bilgiler demi?..ama gerçek bu) sayfalardan tanıyoruz gıyaben.

Sanırım Duma sizleri tanısaydı ''3 Silahşörler'' için yeni bir ad bulurdu. Ama dostlarınız hep arttığına göre o da epey zorlanacaktı.

Saygılarımla Lütfen.

Sayın Ekselans mrduran;

Ben üç silahşörlerin dördüncüsü D'.Artangnan ( Dartanyan) ; Artos,porthos,artemis geriden gelecek.:) Sizi düelloya davet ediyorum.

'Tek' atma ile 'Hep' atma; fazla bilgi olmuştur 'ama bu gerçek' olarak...:)

1 olan ''tek'', hep tek olan 3. 5 .7 ...de tek şeklinde kayıtlara geçmiştir. Ki ubyi için özel günler de tek tek tir. Tek atmaya deyip çok ve hep atmaya biçimende anlaşılmış; diğer silahşörler tarafından da savaş sebebi sayılmıştır..:p ;)

Yeri siz seçmişsiniz zaten (ubyi doğal alanı) olarak,

Silahları ben seciyorum.

Yenilirseniz eğer;:)

şövelyeliğin ( ubyi'nin) üç büyük mücevheri olan 'Cesaret', 'Sadakat', 'Onur' nişanı ile mükafatlandırılcaksınız.:)

Kolay gelsin

Lilium 02-10-2011 00:31

1 Eklenti(ler)
Sayın GümeTepe hoş geldiniz, Hazim ve kararlılığınız taktire şayan, her şeyin çok güzel olması dileklerimle.

Ağaçlarınıza güzel bakmışsınız, güzel gelişmişler, yanlız taç yapıları çok sık, güneşlenmeye hava almaları için biraz aralasanız iyi olur derim, budama çok önemli olduğunu söylemeye gerek duymuyorum biliyorsunuzdur.

Güneş almalarını sağlalayım derken de ağaçları dinçe kaçırmayın, budamalarınızı ağacın gelişimine göre yapıp dengede tutmak çok önemli.

Başarılar daima sizlerle olsun.

GümeTepe 02-10-2011 15:57

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Lilium (Mesaj 865432)
Sayın GümeTepe hoş geldiniz, Hazim ve kararlılığınız taktire şayan, her şeyin çok güzel olması dileklerimle.

Ağaçlarınıza güzel bakmışsınız, güzel gelişmişler, yanlız taç yapıları çok sık, güneşlenmeye hava almaları için biraz aralasanız iyi olur derim, budama çok önemli olduğunu söylemeye gerek duymuyorum biliyorsunuzdur.

Güneş almalarını sağlalayım derken de ağaçları dinçe kaçırmayın, budamalarınızı ağacın gelişimine göre yapıp dengede tutmak çok önemli.

Başarılar daima sizlerle olsun.

Sayın Lilium, hoş bulduk.
Bilgileriniz için çok teşekkürler. Budama Ustasının işine karışmayalım dedik. Sonuç böyle oldu.
Yardımlarınızla seneye daha güzel olması dileğiyle.

GümeTepe 02-10-2011 20:31

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen (Mesaj 865395)
Biz de sizi tanıdık bir Ubyi üyesi kazandık...

[

Ve her kazanılan Ubyi üyesi için gelenekleşen kutlama yapılmıştır.;)

Halil Ağbi, kutlama süpermiş.
Aliağa UBYİ sayısını her hafta arttıralım:D

GümeTepe 02-10-2011 20:37

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrduran (Mesaj 865399)
Sayın Gümetepe;

Saygılarımla Lütfen.

Sayın mrduran, hepimize hayırlı olsun.
Biz en çok kutlama kısmını sevdik.:)
Her hafta bir kişi Aliağa UBYİ Üyesi olacak....:rolleyes:

mrduran 02-10-2011 21:48

Sayın Halil bey ;

Sizden korkulur inanın. İsimler üzerinde bile oynuyorsunuz. Yakında heykelini de diker ve bizim köylü idi dersiniz Artemis için. Demektir ki, şimcikten öte bana galibiyet şansı tanımıyacaksınız. Peşinen pes kere pes deyim bari.

ALLAH hep arttırsın dostluğunuzu ve dostlarınızı. Dartanyan amca da, sizin hüviyette mahkum kaldı sanırım ilelebed. Yandı sanırım o amca, savaştan savaşa giderken, emekli olmayı aklından geçirmeyi unutsun bence. UBYİ de emekli falan olamaz artık sizlerin sayesinde.

Hoş kalın,hoşca kalın. Tüm Saygılarımla lütfen.

TaşevliBahçe 02-10-2011 23:02

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrduran (Mesaj 865656)
Sayın Halil bey ;

Sizden korkulur inanın. İsimler üzerinde bile oynuyorsunuz. Yakında heykelini de diker ve bizim köylü idi dersiniz Artemis için. Demektir ki, şimcikten öte bana galibiyet şansı tanımıyacaksınız. Peşinen pes kere pes deyim bari.

ALLAH hep arttırsın dostluğunuzu ve dostlarınızı. Dartanyan amca da, sizin hüviyette mahkum kaldı sanırım ilelebed. Yandı sanırım o amca, savaştan savaşa giderken, emekli olmayı aklından geçirmeyi unutsun bence. UBYİ de emekli falan olamaz artık sizlerin sayesinde.

Hoş kalın,hoşca kalın. Tüm Saygılarımla lütfen.

sn.mduran Halil beyi öyle tasfir etmişsinizki , gerçekten size katılıyor olmamama rağmen , aslında yenilgiyi baştan kabul ediyor olmama rağmen deli cesareti ile mücadeleye devam etmek zorunda kalıyorum. birkere hodri meydan dedik geri dönmek yok. Ama Allah sonumuzu hayra çıkarsın inşallah , Elimde cephane oldukça çok olmasına rağmen ürkülmeyecek bir imparator değil kendisi .

cahil dostun olacağına , bilgili düşmanın olsun . demiş atalarımız ....

saygılarımla, iyi geceler diliyorum....

Halil Önen 02-10-2011 23:04

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi mrduran (Mesaj 865656)
S..
.Demektir ki, şimcikten öte bana galibiyet şansı tanımıyacaksınız. Peşinen pes kere pes deyim bari.
.....

''Yenilirseniz eğer;

şövelyeliğin ( ubyi'nin) üç büyük mücevheri olan 'Cesaret', 'Sadakat', 'Onur' nişanı ile mükafatlandırılcaksınız.''

...

''Yenilirseniz eğer'' diyerek sizi peşinen galip saymıştık.;) Gözünüzden kaçmış.

Dartanyan benim aslında; yani üç silahşörlere sonradan katılan, dördüncü silahsör.

Burada bahsi geçen savaş belki de kimyasal zehirlere kaşı verilendir. Yavaş ve taktik gerektiren savaş, iki ileri bir geri , yani tam bize ve size emeklilere uygun gibi...

Daha, çevirdiği korkunç entirikalarla saf kötülüğün başı ' miladi' den bahsedecektik; hepimizin gizli duran ama kullanılmayan entellektüel yanımız ile...

Saygılar efendim.

mrduran 02-10-2011 23:26

Sayın Rafet bey:

Dartanyan rolüne ondan daha çılgın birini seçmişsiniz. Sizi ordan oraya koşturur, nefes bile aldırmaz bence.
Ha ! babam dostluk havası diye adı altında burnunuzdan solursunuz. Kahkahalar arasında tabii ki. Zannıma göre korkulacak birisi:)).

Sayın Halil Bey;
Silahlarınız ilkel işte. Kılıç temiz iş, batır/kes iş bitsin. Sizinkiler çapa,dirgen,elle yol,eğil/kalk vs. Bunlar adamın soluğunu keser.......Olmasa sizdeki dostluk ve dayanışma.

Sayın Gümetepe;

Tekrar merhaba. Güzel çalışmalarınız, yaren dostluğunuz, gayretlerinizin devamı dileğimle.

Ve sayfanızda topladığınız her türlü insanî güzelliklere binlerce teşekkürler.

Saygılarımla lütfen.

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 09:44.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024