agaclar.net

agaclar.net (http://www.agaclar.net/forum/)
-   Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri (http://www.agaclar.net/forum/surdurulebilir-dogal-tarim-bahceleri/)
-   -   Kaan Uğurlu- Bergama (http://www.agaclar.net/forum/surdurulebilir-dogal-tarim-bahceleri/22252.htm)

omer.tuncer 03-03-2011 12:33

kaan bey bugün öğrendim su için 2 başarısız denemeden sonra bugün yeniden sondaj başlatmışsınız. bence çevrenizdeki hayvan barınaklarının yanına yapılan sulama havuzlarının benzerini tarlanızın boş çukur şöyle 500-600 m 2 yerine 1-1,5 m derinlikte uygulasanız daha geç olmadan bahar yamurlarından faydalanıp, doldurur bir motopomplada ağaçlarınızı sularsınız. Zaten zeytin fazla su istemez ihtiyacınızı karşılar.

Kaan Uğurlu 31-03-2011 17:32

Sevgili dostlar,
Uzun zaman oldu..Buraya yazamamın bir çok nedeni var..En önemli nedenim yapılan ilk sondajımın başarısız olması ve üstüne kazıklanmam. Sondajcılar acemiliğimden yararlanıp suyun çıktığını bildirip, paranın tamamını alıp ortadan kaybolmalar. Bunu yapan Uğur Işık adında Jeoloji mühendisi olduğunu söyleyen zat. Daha sonra Jeoloji odası böyle bir üyesi olmadığını söyledi. İsmini veriyorum ki başkalarını yakmasın. Bu alan sahtekarlarla dolu Sondaj yaptıracak arkadaşlar dikkatli olmalı ve herkese inanmamalı. Ben bunu pahalıya öğrendim..
Moralim bozulunca uzun süre tarlaya uğramadım. Ama komşum Müslüm Bey elektrik işine girince, bana yeniden cesaret geldi. Hiç olmazsa elektrik işini ortaklaşa yaparak maliyeti düşürdük.
Şimdi elimde elektrikli ve susuz bir tarla vardı. Yeniden sondajcılarla görüştüm. Ve ikinci sondaja başladım. Fakat bununda sonucu negatif oldu..
Yılmadık, tarlamda su olduğunu biliyordum. Çevrede su çıkaran tarlalar vardı. 3. denememde nihayet su bulundu. Ama çok zaman ve para kaybettim. İşten bir süre soğumamda cabası.

Ama artık suyu ve elektriği olan bir tarlam var. Zeytinlerin budama ve gübreleme işlemi yapıldı. Keçi gübresi kullandım.
Boş olan yere hiç bir şey dikemedim. Burada bir sene kaybettim. Tarım insana ilk önce sabır'ı öğretiyor sanıyorum.

Yeniden merhaba.
Yılmak yok:) Paylaşıma devam:)

ensar 31-03-2011 23:45

Kaan Bey,

Korkarım bu ne ilk nr de son yenilen kazıktır. Ümid ederim ki son yediğiniz kazık olur. Sonunda suya ve de enerjiye kavuşmuş olmanız sıfır (başlangıç yani depar) noktasına
geldiğinizin ispatı.

Yolunuz açık bahçeniz sağlıklı ve bereketli olsun.

Sevgiyle kalın

Halil Önen 01-04-2011 16:22

Alıntı:

Orijinal Mesaj Sahibi Kaan Uğurlu (Mesaj 777391)
Sevgili dostlar,
Uzun zaman oldu..Buraya yazamamın bir çok nedeni var..En önemli nedenim yapılan ilk sondajımın başarısız olması ve üstüne kazıklanmam. Sondajcılar acemiliğimden yararlanıp suyun çıktığını bildirip, paranın tamamını alıp ortadan kaybolmalar. Bunu yapan Uğur Işık adında Jeoloji mühendisi olduğunu söyleyen zat. Daha sonra Jeoloji odası böyle bir üyesi olmadığını söyledi. İsmini veriyorum ki başkalarını yakmasın. Bu alan sahtekarlarla dolu Sondaj yaptıracak arkadaşlar dikkatli olmalı ve herkese inanmamalı. Ben bunu pahalıya öğrendim..
Moralim bozulunca uzun süre tarlaya uğramadım. Ama komşum Müslüm Bey elektrik işine girince, bana yeniden cesaret geldi. Hiç olmazsa elektrik işini ortaklaşa yaparak maliyeti düşürdük.
Şimdi elimde elektrikli ve susuz bir tarla vardı. Yeniden sondajcılarla görüştüm. Ve ikinci sondaja başladım. Fakat bununda sonucu negatif oldu..
Yılmadık, tarlamda su olduğunu biliyordum. Çevrede su çıkaran tarlalar vardı. 3. denememde nihayet su bulundu. Ama çok zaman ve para kaybettim. İşten bir süre soğumamda cabası.

Ama artık suyu ve elektriği olan bir tarlam var. Zeytinlerin budama ve gübreleme işlemi yapıldı. Keçi gübresi kullandım.
Boş olan yere hiç bir şey dikemedim. Burada bir sene kaybettim. Tarım insana ilk önce sabır'ı öğretiyor sanıyorum.

Yeniden merhaba.
Yılmak yok:) Paylaşıma devam:)

Sevgili Kaan,
onlar böyle bir kalbe yeterince yakışmıyorlar zaten... ondandır biraz da böyle dibe vuruşumuz.

Yine de suyu bulduğuna sevindim. Hayırlı olsun. Artık güzel haberler bekliyoruz.
Kolay gelsin.

Kaan Uğurlu 02-04-2011 09:12

Teşekkürler iyi, dilekleriniz için..

Baykoca 10-02-2014 13:15

Kaan Bey son durum nedir,merak ettim?

ihakay 25-04-2016 21:35

Kaan bey merhaba. son durum hakkında bilgi verirmisiniz?

bahçe heveslisi 01-09-2017 23:41

konu biraz hortlayacak ama, kaan bey son durum nedir?

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 15:05.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024