agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Reklam

Beğeni Düzeni436Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 07-12-2018, 04:55   #121
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Sayın Muda, yazımın başlığına sizin adınızı yazmakta yanlış yazdığımın farkına vardım.
O yazımda size karşı hiçbir negatif yok, olamazda.
Satır satır başlıklar alıp bu kadar zaman harcadığınıza da emin olun üzüldüm.
Ben, sizin gibi satır satır başlıklar alıp cevap veremeyeceğim çünkü, bir sayfadan nasıl bir başlık kopyalandığını bilmiyorum.
Benim bu kadar uzun yazmaya hiç vaktim yok.
O yazımda sizin adınız adı altında sevgili dongyul'a sitem ediyorum.
Sizin, iyi niyetle yazdığınız yazınıza ne haddime kabalık yapmak.
Üzgünüm üzgünüm!
Sevgiler saygılar…

Muda beğendi.
Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2018, 08:35   #122
Ağaç Dostu

g.c.'s Avatar

Giriş Tarihi: 19-05-2016
Haddim olmayarak yazıyorum...

Sevgili Kozanli ağabey, banka paylaşımı ile ilgili aktardığın bilgi yanlış ve konunun özü sevgili Dongyul'un belirttiği gibi.

Sevgili üstad Dongyul, cevaben yazmış olduğun ileti gerçekten haddinden fazla sert. Tahminimce Kozanli'nin yurtiçi-yurtdışı deneyimlerini kıyaslamasından ve kendi üslubu sana yabancı gelmiş olabilir diye düşünüyorum.

Sevgili moderatörler, Kozanli ağabeyin başlığı içerik olarak "sürdürülebilir doğal tarım bahçeleri" alt başlığından ziyade "üyelerin bahçeleri" başlığına daha uygun.

Sevgili Muda'nın iletisine katılıyorum. Ekleme olarak yapmak istediğim şey ise Kozanli gibi renkler her toplulukta kolaylıkla rastgelmez. Paylaşımları ve birikimlerini aktarma biçimi kendine has. Kendisini kırıp inciterek agaclar.net'e küstürmemek gerek.

Son söz sizler güzel insanlarsınız. Orta noktada buluşup anlaşabilecek olgunluğu gönderebileceğinizini biliyorum. Benim gibi takipçilerinizi böyle negatif iletiler ile üzmeyin...

Düzenleyen g.c. : 07-12-2018 saat 08:36 Neden: noktalama
g.c. Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2018, 10:51   #123
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-11-2018
Bir kitapta okumuştum, what went wrong, şimdi tekrar aradım ama bulamadım orada diyorki, Osmanlılar(Türkler), yüzlerce yıl güçlü ordularının kazandığı savaşların etkisiyle problemleri tartışarak çözebilmeyi(**** çözülebileceği gerçeğini) 1890 larda anlamaya başladılar, daha doğrusu problemleri tartışarak çözme fikrini kabul etmeleri 1890 larda başladı, diyor.
Bu gerçeği pek çok forumda gördüm tıpkı burda da olduğu gibi. Bizler hala tartışmayı bilmiyoruz bizler hala güçlü olanın sadece kendimiz olduğundan eminiz. Karşı tarafında en azından azıcık gücünün olabileceği gerçeğini kabullenemiyoruz. Buna ben kendim de dahilimdir sonuç olarak aynı toplumun aynı kültürün ürünleriyiz.
elin gavuru cvp veririrken seni kırmamak için yanlış bile olsan, önce kesinlikle haklısın AMA diye başlayıp .....
Ha bu tavır çokmu iyi, hayır bu tavırda 2 yüzlülüğün resmidir. Ama en azından kavganın önüne geçiyor.

chelik26 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2018, 11:35   #124
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Başlığı daha fazla konu dışı meselelerle ağırlaştırmak istemiyorum ancak yazmadan da edemeyeceğim: Bence sayın kozanlının da benim de sizin de sayın dongyul unda hepimizin biribirimizden öğreneceği çok şey var. Forumda altı üstü bir avuç insanız. Ben şahsen şurada 1-2 senedir aktif olarak giriyorum, bitkiler, bonsai ve kaktüsler hakkında çok şey öğrendim. Lakin sanal ortamın sıkıntılarını ben de çekiyorum, yazımınıza çok hakim değilseniz yanlış anlaşılmalar maalesef oluyor. Bazen birbirimize sert de davranabiliyoruz ancak bitkilere, doğaya, çevreye, burdaki ortak meseleler hakkında kendini geliştirmek maksadıyla üye olan ve okuyan zamanla da kendi tecrübelerini paylaşan herkes değerlidir bence.
Ben burdaki herkesi seviyorum, sevmesen hergün birkaç saatimi ayırmam.
Ortada bir anlaşmazlık varsa o da sayın kozanlı nın memlekete adapte olamamasından ara sıra konu dışı paylaşımından diğer taraftan da bizlerin buna tepki geliştirmemiz olabilir.
Sayın dongyul un de kaba davrandığını düşünmüyorum lakin en doğal hakkı olan fikrini beyan etmiş. Sonraki yazışmalar için birşey diyemeceğim. Kimse yazdığından içi ferah değildir biliyorum.
Sayın kozanlıya da sonradan Türkiye ye gelmiş hatta burada dilimizi öğrenmiş birisi olarak burdaki sitemi anlayıp etrafına güzel örnek olmasını tavsiye edebilirm. Eminim yüreği memleketindedir ancak medeniyet ve insan ilişkileri özellikle profesyonel iş yapmak konusunda çok şeyi özlüyordur. O yüzden eleştirmek yerine en azından etrafına örnek olmak, yanlışları görüp bunlara tefekkür ederek çözüm yolları aramak daha doğru olur diye düşünüyorum.
Saygımla

chelik26 beğendi.
david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2018, 20:58   #125
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi dongyul Mesajı Göster
Benim özür dileyip dilemem sizin kararınızamı kaldı. Ben özür dilencek bir şey göremiyorum. Bir de benim konuşma tarzım bu şekilde, argo ya da küfürlümü konuşmuşum gayette mesajımın altında yazdım

Ayrıca siz neden savunmaya geçiyorsunuz. Ben kendisiyle konuşuyorum üçüncü kişilerin adını vermedim.

Ayrıca uzatmayı düşünmüyorum bu konuyu burada kapatıyorum bir daha cevap yazmıcam!!!
siz bu tarzınızla beğenmediğiniz şahısları küçümseyip eleştirmeye cüret edeceksiniz ama kimse size laf söyleyemeyecek. küçük dağları ben yarattım diyorsunuz. bakın ben sizi eleştiriyorum şimdi;
ilk saldırıız
hiç alakası yokken üye kozanlının yabancı kelimesini kulanmasını eleştirip olayı ırkçılığa çektiniz (maksadı aşan haksız saldırı provoke, gerilim yaratma) ki -yerli olmayan- mı demeliydi güncel akışta hepimiz farklı millete yabancı deriz ya da ülkesinin adıyla tanımlarız eleştirinize rağmen kendisi sitemini yenilikçilik diye izah etmiş. ve en çok o dikkat ediyordur emin olun "yabancıların" içinde yaşadığından. devamında yine siz
"Bazen dikkat ediyorum Avrupa da yaşamışlığın ve görmüşlüğün sonucu olarak genelde bizleri onlarla kıyaslamaya gidiyorsunuz. Ancak aynı kulvarlarda değiliz, malasef. Her milletin bir karakteri bir yapısı mevcut bunu bilerek kabullenmek gerekli. Değiştirmeyi denediğinizde çarkların dişleri kırılır"

diye saçmalayarak sanki hiç birimiz ülkeyi eleştirmiyormuşuz gibi kıyaslamıyormuşuz gibi ders vermeye çalışmıssınız.
TDK: Yabancı sıfat
1. sıfat Başka bir milletten olan, başka devlet uyruğunda olan (kimse), bigâne, ecnebi
2. Başka bir milletle ilgili olan
3. Aileden, çevreden olmayan (kimse veya şey), özge
4. Tanınmayan, bilinmeyen, yad

2. saldırınız
bankada karşılaştığı yanlış anlama olayını kendi algısına göre dile getirmesine tepkiniz
"Siz bence bedeninizi burada ruhunuzu halen avrupa bırakmışsınız gibi biraz sistemden bir habersiniz
bir haber olduğunuzda ortada
bu tarz paylaşımlar yaparak bilmediğinizi gösteriyorsunuz
Bilip bilmeden atıp tutmuşsunuz
bu tarz yersiz konularda yazmayın derim. Gülerler yani!!!"
ve kabalık için kusurubakmayın lütfen" diye düşülen not,

şaka mı bu eleştiri gelince küfür ve hakaret etmedim diyorsunuz küfretseniz daha iyi bence. kırıcı küçümseyici sözcüklerle ortamı geren sizsiniz. empati yapmıyorsunuz. içimizden biri arayış içerisinde ve kararsız kendine ait olan sayfada duygularını huzursuzluğunu dile getiriyor art niyeti yok olduğu gibi uslubu tarzı, ki bu hepimizin içindeki endişe, baba ocağına dönsem yapabilir miyim memleketin farklı bölgelerinde daha cazip ve rahat ortam olabilir mi üstesinden gelebilir miyim daha mı kötü olur birikimlerimi nasıl değerlendirsem vs. gibi sorularla boğuşmuyormuyuz. gözlemlerini paylaşıyor. niyetiniz "iyi" olsaydı yabancı kelimesine gereksizce porovoke cevap yazmazdınız, banka olayına açıklayıcı bilgiyi sürekli küçümseyerek vermezdiniz. şikayet ettiğiniz ötekileştirmeyi şekilci bakış açınızla gereksiz çıkışlarınızla siz yapıyorsunuz hemde bilinçli, tepkileri görünce konunun yer burası değile getirip verdiğiniz cevaba bakın;

"Biraz gıcık oldum bu konuya bu tarz bir saçma bir paylaşım yapıyor eleştiriyor beyfendi ama düşünmüyor nerede yazdığını!!! bu konunun yerimi burası!!! burada kimse kimseyi eleştiremez ve yaptığı yanlış bilgi paylaşımına sert tepki gösteriyorum ki daha önce yapmış olduğu gibi tekrar yanlış paylaşım yapmasın diye... Bir kaç yorum üsttede hatta kendisini uyarmıştım!"

diye şımarıkça pişkinlik yapıyorsunuz. kimse kimseyi eleştiremezse, sizin yaptığınız nedir.
muhatabınızı, sayfasındaki gözlem ve sitemlerini küçümseyerek eleştirmek size serbest ama onun yaşadığı deneyimleri yazması yasak, pardonda siz kimsiniz. kendinizle ilgili özeleştiri yapmalısınız.
sayfanın yeri yanlışsa yönetime bildirilir. maksadı aşan garezle saldırılmaz.

su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-12-2018, 21:23   #126
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 28-11-2018
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi david72 Mesajı Göster
Başlığı daha fazla konu dışı meselelerle ağırlaştırmak istemiyorum ancak yazmadan da edemeyeceğim: Bence sayın kozanlının da benim de sizin de sayın dongyul unda hepimizin biribirimizden öğreneceği çok şey var. Forumda altı üstü bir avuç insanız. Ben şahsen şurada 1-2 senedir aktif olarak giriyorum, bitkiler, bonsai ve kaktüsler hakkında çok şey öğrendim. Lakin sanal ortamın sıkıntılarını ben de çekiyorum, yazımınıza çok hakim değilseniz yanlış anlaşılmalar maalesef oluyor. Bazen birbirimize sert de davranabiliyoruz ancak bitkilere, doğaya, çevreye, burdaki ortak meseleler hakkında kendini geliştirmek maksadıyla üye olan ve okuyan zamanla da kendi tecrübelerini paylaşan herkes değerlidir bence.
Ben burdaki herkesi seviyorum, sevmesen hergün birkaç saatimi ayırmam.
Ortada bir anlaşmazlık varsa o da sayın kozanlı nın memlekete adapte olamamasından ara sıra konu dışı paylaşımından diğer taraftan da bizlerin buna tepki geliştirmemiz olabilir.
Sayın dongyul un de kaba davrandığını düşünmüyorum lakin en doğal hakkı olan fikrini beyan etmiş. Sonraki yazışmalar için birşey diyemeceğim. Kimse yazdığından içi ferah değildir biliyorum.
Sayın kozanlıya da sonradan Türkiye ye gelmiş hatta burada dilimizi öğrenmiş birisi olarak burdaki sitemi anlayıp etrafına güzel örnek olmasını tavsiye edebilirm. Eminim yüreği memleketindedir ancak medeniyet ve insan ilişkileri özellikle profesyonel iş yapmak konusunda çok şeyi özlüyordur. O yüzden eleştirmek yerine en azından etrafına örnek olmak, yanlışları görüp bunlara tefekkür ederek çözüm yolları aramak daha doğru olur diye düşünüyorum.
Saygımla
sizce üye donygul hiç kaba değil sorun üye kozanlının deneyimlerini gözlemlerini eleştirilerini kendi sayfasında yazmasında hele avam uslupla hiç yazmamalıydı herkese faydalı bilgi versin duygularını kendine saklasın ülke ne kadar bilgili ve elit dolu ve öyle müreffehki kimse eleştiremez. tecrübelerini akademik dil kullanarak size sunacaktı.ve konunun yeri burası değile getirerek suç bastırmalar. siz, üye kozanlıyı eleştirip beklentinizi yazıyorsunuz ama onun kendi sayfasında genel ifadelerle yaptığı gözlem ve eleştirilere itiraz ediyorsunuz. bunun adı çifte standarttır.uslubunuz ne kadar naif olursa olsun yaptığınız kendinden olmayanı ötekileştirmektir. siz empati yaptığınız düşünebilirsiniz ama henüz muhatabı kendi bakış açınızla değerlendirdiğinizin farkında değilsiniz. empati karşınızdakinin düşüncesi yaşamı inancı algısıyla olaya bakarak yorumlayıp çözüme gitmektir kendinizce yorumlamak sempatidir.
küstahım evet.

vural-can ve Kozanli beğendi.
su teresi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-12-2018, 15:37   #127
Ağaç Dostu

Kozanli's Avatar

Giriş Tarihi: 13-09-2015
Sayın su teresi, öncelikle size teşekkür ederim.
Duygularıma tercüman olmuşsunuz.

İl dışından misafirlerim vardı.
Artı inşaatımı takıp ediyorum.
Cevaben yazmış olduğum bu yazıyı paylaşmak için siteye girdiğimde yorumunuzu gördüm.
Size teşekkür edip çıkmak istedim ama bu eleştiri ve saldırılara sessiz kalmamak için yinede paylaşıyorum.
Yorumunuz için teşekkür ederim..

“ İnsanların önem vermesini önemserseniz, onların mahkumu olursunuz.
İşinizi yapın ve geri çekilin; dinginliğe giden yegane yol budur” der!
Lao Tzu
Ben bu sayfayı açalı epey zaman oldu.
Ve burada da hep karışık paylaşımlar yapmışım.
Yanlış bir yerde konu başlığı açmam sizi niye rahatsız ediyor?

Bu siteyi yöneten, dizayn eden siz misiniz?
Site yöneticileri açılan konuları, yazıları okumadıklarını mı düşünüyorsunuz?
Hatırladığım kadar, Sayın malina “bu yazdığınız şu başlık altında daha uygun, oraya taşıyım mı “ diye birkaç defa uygun gördüğü yere taşıdı.

Site yöneticisinin üslubuna dikkatinizi çekerim.

Yoksa, sizi rahatsız eden o paylaşımımın son cümleleri mi?
Renginize mi ayak bastım.
Ben bu ülkede yirmi ay askerlik yaptım.
Göçmen de değilim.
Göçmen olsanız bile neyi değiştirir.
Seceresini sürseniz koyu Karaman'lıdır.
Uzun süre yurtdışında yaşadım ise buda benim farklılığımdır ve artımdır.
Güzelle çirkini ayırt etmen, farklılıklar görmenden geçer.
Had bildirmeye kalkanlar önce kendi haddini bilmelidir.

Ben bu ülkenin has evladıyım.
Doğma büyüme Türkiyeliyim.
Kurtuluş savaşında beş evladını şehit vermiş dedenin torunuyum.
Adım da Dede.
Çocukluğunda yalın ayak, gençliğinde kara lastik giyip pullukla at çifti ile tarla sürmüş orakla ekin biçmiş biriyim.
Her ne yazdım paylaştım ise orada duruyor.

Yaşımı merak etmişler.
Gençsem toy, cahil
Yaşlı isem, ihtiyar bunak değerlendirilmesi yapacak anlaşılan.
Bir zırva çıkacak hakaretvari saldıracak, bu benim üslubum, tarzım diyecek övgüler alacak.
Ben üslubum ve tarzım ile kendi açtığım sayfada paylaşım yapınca saldırılacak, yok öyle bişey!
Herkes haddini bilsin!
Yarası olan gocunur!
Öyledir ukalayım!

Eklenen Resimler

Kozanli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 00:30.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2018, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2018