agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni4756Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 22-06-2011, 16:08   #31
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Biraz rüzgarın etkisiyle Raşit kaptan, mustafa abi(dede) ben ve fotoğraf makinası kaolin kilinden nasibimizi almıştık.Tulumbanın buz gibi suyu ile elimizi yüzümüzü yıkamak zorunda kalmıştık. paçayı ıslatmadan balık tutmak olmazdı.

Onlar hiç yorulmadan kaolin uygulaması yaptı. bende büyük bir keyifle onları izledim.

Eklenen Resimler

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 22-06-2011, 16:26   #32
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Kaolin uygulaması Ayhan kaptanın bahçesinde devam etti.
saat oldukça ilerlemesine rağmen, yorulmadan hem sohbet ederek işlerine devam ediyorlardı.Fakat bizim artık ayrılma saatimiz gelmişti.Benim için heyecan ve keyif dolu bir deneyim olmuştu.Ayhan kaptan, Halil bey ve Hüseyin bey, İlgi ve alakanıza, samimiyetinize,dostluğunuza ve beni aranıza kabul etmiş olmanıza teşekkür ederim. iyiki varsınız. hoşçakalın....

Eklenen Resimler

Eski 23-06-2011, 12:23   #33
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Geçen yıl dikmiş olduğumuz meyve fidanları arsız dikenlerin arasında kaybolmuştu. Ağaçlara bakım ve sulama yapabilmemiz için bunlardan kurtulmamız gerekli idi. Birazını tırpan birazını da ipli ot biçme makinası ile temizledim.

.Name:  DSCF2032 (Small).jpg
Views: 2056
Size:  71.9 KB

Eklenen Resimler

Eski 23-06-2011, 14:12   #34
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

sıcak basmadan işlerimizi bitirebilelim diye bu hafta bahçeye 6:30 da gittik. Biraz işlendikten sonra kahvaltı yaptık. Herkese ağırlık basmış, uykusu gelmişti. Kızım Işıl ve Oğlum Rıfatcan bahçedeki kamelyada şekerleme yaparken, ışıl'ın telefonu çaldı. Arayan arkadaşı büşra idi. Daha önce hiç bahçemize gelmemişti. Merak ediyordu. Anne ve babası köye gittiğinden,kardeşi ile evde canları sıkılmıştı. Işıl ile hemen arabaya atlayıp, Büşra ve kardeşini Aliağa'daki evlerinden alıp getirdik. Kamelyada toplanan kumarcı ekip hemen okeye başladı.

Eklenen Resimler

Eski 23-06-2011, 15:13   #35
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rafet Uzunok Mesajı Göster
diğer resimler...
hazırlanan karışımın oranlarını not alamadım.Umarım Ayhan bey daha sonra detaylı olarak karışım hakkında tekrar bir bilgi verir.
Ustalar;
Neler kattınız Kaoline söyleyin de bizde öğrenelim. Süper bir işbirliği süper bir çalışma olmuş.
Ayhan bey, detayları bekliyoruz..

Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2011, 16:33   #36
agaclar.net

MeyveliTepe's Avatar

Giriş Tarihi: 22-03-2007
Elinize sağlık, çok keyifli bir imece olmuş. Mevsim sonunda inşallah aynı keyifle güzel sonuçlar alırsınız.

MeyveliTepe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-06-2011, 20:24   #37
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

geçen hafta bahçemizden bazı ürünlerin fotoğrafları,

Eklenen Resimler

Eski 23-06-2011, 20:27   #38
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

resimlerin devamı,

Eklenen Resimler

Eski 23-06-2011, 20:37   #39
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

öğleden sonra büşra'nın anne ve babasıda , merak ettikleri bahçemize ilk kez gelerek bize eşlik ettiler.Bu ziyaretleri ile bizi oldukça memnun ettiler.Biraz oturup sohbet ettikten sonra Ramazan bey ve eşi çapaları kaptığı gibi bahçeye daldılar.

Name:  DSCF2100 (Small).jpg
Views: 1937
Size:  70.4 KB
Name:  DSCF2101 (Small).jpg
Views: 1970
Size:  71.0 KB
Name:  DSCF2102 (Small).jpg
Views: 1962
Size:  62.5 KB
Name:  DSCF2103 (Small).jpg
Views: 2108
Size:  68.6 KB

Biz bahçede çapa yaparken çocuklarda hamak keyfi yapıyorlardı.

Name:  DSCF2104 (Small).jpg
Views: 2067
Size:  69.9 KB

Eski 24-06-2011, 10:31   #40
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

ürünlerden toplamaya başladık..

Eklenen Resimler

Eski 24-06-2011, 11:26   #41
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Emekler'in kaynağı doğallığa inanmak.

Alıntı:
ürünlerden toplamaya başladık..
Sevgili Meslekdaşım ve forumdaki arkadaşım, bahçe çalışmalarınızdaki resimlerin ortaya koyduğu toprak çalışmalarınız gerçekten güzellikler ortaya koyuyor.

Resimlerden gördüğüm kadarıyla salma sulama uygulaması yapmaktasınız, lakin bu yöntem günümüzde uygalanabilir özelliğini bilimsel olarak yitirmiştir, biraz kolaycılıkmış gibi görünsede artık günümüzde damlama yöntemleri ile toprak ve bitki yönünden daha uygun sonuçlar alınmaktadır.

Resimlerdede görüldüğü üzere salma sulama ile toprağınız kuruduğunda kalın bir mil tabakası oluşmakta bu da toprağınızın havanın oksijeninden yararlanmasını engellemektedir, tabii buda size her sulamadan sonra bu mil tabakasını kırma mecburiye ile angarya yüklemektedir.

Bu açıklamaları Ubyi içindeki paylaşımlar adına yapmaktan onur duyarım, sevgilrimle bahçenizin bereketi daim olsun

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-06-2011, 20:32   #42
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Sayın Epsody, öncelikle bana ve bahçeme gösterdiğiniz ilgiden oldukça memnun olduğumu belirtmek isterim.

Meslektaş olmamız ayrı bir sevinç kaynağı, mesleğimizi icra ederken yaşadığımız sıkıntı ve stresi üzerimizden atmak pekte kolay olmuyor.yorgunluğumuzu bir nebze üzerimizden atabilmek için uygun şartlar oluştuğunda, birçok kişinin yaptığı gibi , yıllardır özlemini çektiğimiz bahçe rüyasına 2 yıl önce ilk adımı atmış oldum.

Salma sulama hakkındaki eleştirinize kesinlikle katılıyorum.Geçen yılki bahçe resimlerine bakarsanız damlama sulama tesisatının olduğunu görürsünüz.Geçen yıl damlama sulama sistemimizi iptal etmek zorunda kaldık.hem arazinin biraz meyilli olması , birazda şeffaf olan su depolarının yarattığı yosun tıkanmalarından dolayı sıkıntılar yaşadık.(tabi işin acemeliği cabası) Allah nasip ederse pazartesi (Ayhan bey'le ortaklaşa aldığımız) elektriğimiz bağlanıyor. çok fazla zamanım olmadığı için sistemi daha otomatik çalışacak bir düzen kurmayı planlıyorum.

yaklaşık 10 gün önce düzenlemiş olduğunuz Aliağa-menemen hattındaki ziyaretinizde sizinle tanışma fırsatını kaçırmış olmanın üzüntüsü içerisindeyim.
görüşmek dileğiyle, Hoşçakalın, Saygılar..

Düzenleyen TaşevliBahçe : 24-06-2011 saat 21:05 Neden: ekleme
Eski 28-06-2011, 16:54   #43
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Üzümlerde balsıra hastalığı olduğunu gördük. Mustafa abi (dede) Bordo bulamacı atmamız gerktiğini söyledi. zamanı ve uygulama şekli doğrumu bilmiyorum ama geçen yıl diktiğimiz ağaçlara ve bahçedeki diğer ürünlerede bunu uyguladık. sonuç inşallah iyi olur.

Eklenen Resimler

Eski 28-06-2011, 21:44   #44
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-12-2010
Alıntı:
Kaolin uygulaması Ayhan kaptanın bahçesinde devam etti.
saat oldukça ilerlemesine rağmen, yorulmadan hem sohbet ederek işlerine devam ediyorlardı.Fakat bizim artık ayrılma saatimiz gelmişti.Benim için heyecan ve keyif dolu bir deneyim olmuştu.Ayhan kaptan, Halil bey ve Hüseyin bey, İlgi ve alakanıza, samimiyetinize,dostluğunuza ve beni aranıza kabul etmiş olmanıza teşekkür ederim. iyiki varsınız. hoşçakalın....
Kıymetli arkadaşım Rafet bey;bizlere katıldığınız için size ve Raşit Kaptana teşekkür ederiz.Bahçemde çekmiş olduğun fotoğraflar çok güzel çıkmış Bahçeme ait fotoğraflardan siteme atablirsen çok sevinirim.İşten dolayı sizinle alakadar olamadım bahçeme her zaman beklerim.Sağlıcakla kalın sevgiler.

Müdürün Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 06-07-2011, 09:57   #45
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Müdürün Bahçesi Mesajı Göster
Kıymetli arkadaşım Rafet bey;bizlere katıldığınız için size ve Raşit Kaptana teşekkür ederiz.Bahçemde çekmiş olduğun fotoğraflar çok güzel çıkmış Bahçeme ait fotoğraflardan siteme atablirsen çok sevinirim.İşten dolayı sizinle alakadar olamadım bahçeme her zaman beklerim.Sağlıcakla kalın sevgiler.
Sayın müdürüm, Hüseyin bey gösterdiğiniz ilgiden ve işyerime yapmış olduğunuz ziyaretinizden ziyadesiyle memnun kaldım. Malum esnaflık yaptığımızdan kendimize zaman ayırma konusunda dönem dönem sıkıntılar yaşıyorum. Görüşmelerin sıklığı tarafıma hayırlı olacağı kanaatindeyim. Sizlerden öğreneceğim çok şey var. Umarım sizlere sıkıntı vermem.
bahçenizde çektiğim resimleri en kısa sürede sitenize göndereceğim.
Hoşçakalın, kendinize iyi bakın...

Eski 06-07-2011, 11:41   #46
Ağaç Dostu

ayazkentli's Avatar

Giriş Tarihi: 10-04-2009
Galeri: 1
Rafet bey aramıza hoş geldiniz. Bahçeniz hayırlı olsun.

Sizin aramıza yeni katıldığınız günlerde, oldukça yoğun olduğumdan ara ara izlemek ile yetinmiş ve hoş geldiniz diyememiştim. Şimdi artık vaktim bol olduğundan, bahçeleri rahat rahat dolaşıyorum. Tekrar hoş geldiniz.

Asma için bordo bulamacı kullanma zamanı konusunda tereddütünüzü, bizde şeftali ağacında yaşadık ama gözümüzü karartıp, zamanı geçtiği halde uyguladık (1.5- 2 ay önce).

Dün, ilk kez o zamanlardan sonra bahçeye (Bağ'a) gittim ve sonuç harika idi. Şeftalilerimiz kurtulmuş ve çok sağlıklılar'dı. Sadece, zarar olarak meyvelerini dökmüşler ama sorun değil. Önemli olan ağaçların kurtulması.

Zamanı geçtiği halde, bordo bulamacının uygulamasaydık, şeftaliler zaten her halükarda kuruyup, ölecekti. (Şeftaliler'de Klok hastalığı vardı). Hemen yanımızda'ki akrabamızın şeftalileri, bu hastalık nedeni ile kurudu.

Umarım sizinkiler'de balsıradan kurtulurlar.

(Eskiden hatırladığım kadarı ile balsıra hastalığı, özellikle bu aylarda (Temmuz ve Ağustos) kendini çok gösteriyordu ve dedem ile babam ilaç atıyorlardı ama ne ilacı attıklarını bilmiyorum).

ayazkentli Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 13-07-2011, 11:28   #47
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Bahçemize elektrik enerjisi verildiğine çok sevindik. Elektrik geldikten sonra yaparız dediğimiz işler vardı.Pazar günü tatili fırsat bilip işe koyulmuştuk.

sayın müdürüm , Hüseyin bey bize bir sürpriz yapıp bahçemize ziyarete geldi. Ağaçlarımızın durumunu merak ediyordu. En son bahçemize inşaat yapılacak bir arsadan söküp getirdiğimiz ve diktiğimiz yetişkin zeytin ağacının kuruduğunu üzülerek izledik.

Bahçemizde bulunan diğer ağaçlarımıza ilk kez kaolin uygulaması yapmak istiyordum. Hüseyin bey ağaçlarımızda yapmış olduğu inceleme sonucunda durumun oldukça iyi olduğunu, herhangibir hastalık veya zaralının görülmediğini söyledi. Kaolin uygulaması ile Ağaçların neşesinin daha da artacağını belirtti.

Eklenen Resimler

Düzenleyen TaşevliBahçe : 15-07-2011 saat 08:19
Eski 13-07-2011, 12:21   #48
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Uzun uzun yapacağımız uygulama ve zamanı hakkında konuştuk. Aslında pazar günü uygulamayı düşünüyorduk fakat hüseyin bey düğüne davetli olduğundan pazartesiye erteledik.

Biz Hüseyin beyle kamelyada çaylarımızı yudumlarken bizim çalışkan ekibimiz dur durak bilmeden evin üzerindeki çalışmalarına devam ediyordu. Su depoları çok yosun yapmış, temizlenmesi, tamir edilmesi gereken yerler vardı.

Depoları boyama işi, öğlen sıcağa rağmen elinden ruloyu almayı başaramadığımız (kızım) Işıl'a büyük keyif yaşatmıştı. O ve herkes görevlerini kendisi seçip harıl harıl çalıştı.

Bahçemizin ilk alındığı günden bu yana özverili yardımlarını hiç esirgemeyen (konyalı) diye hitap ettiğimiz mehmet yalçın arkadaşımız 10-12 gün önce ameliyat olmasına rağmen benden fazla iş yapıyordu. Bu arada maşallah diyelim. Dostluğun ve yardımların için teşekkürler konyalım...

Eklenen Resimler

Düzenleyen TaşevliBahçe : 15-07-2011 saat 08:24
Eski 14-07-2011, 20:07   #49
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Kaolin uygulaması

Sn müdürüm, Hüseyin beyle sözleştiğimiz saatte , hemde aynı dakikada benim bahçeye kaolin uygulaması için buluştuk.
Kaolini temin etmiştim. Fakat yapıştırıcı olarak kesme şeker kullanmayı düşünürken, Ayhan bey telefonla arayıp hazırlıkların ne aşamada olduğunu, eksik veya aksayan birşeyin olup olmadığını, kullanacağımız malzemelerin neler olduğunu sordu. yapıştırıcı olarak kesme şeker kullanmayı düşünüyoruz dediğimde, hiç üşenmeyip, işyerime kadar nu-film-17 getirip bunu kullanmanın daha iyi sonuç vereceğini söyledi. Buradan ilginize, alakanıza ve emeğinize teşekkür ederim Ayhan Bey..

Kaolin olarak AT-80 almıştım.

Hüseyin beyle ayrı bir kapta kaolini suyla karıştırdık.

Eklenen Resimler

Düzenleyen TaşevliBahçe : 15-07-2011 saat 08:27
Eski 14-07-2011, 20:20   #50
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Kaolin uygulaması

kaolini ilk kez uyguladığımız için % 5 oranında kaolin koyarak, yani 400 lt suya 20 kilo kaolin , 125 ml 'de nu-film-17 koyarak hazırladık.

Hüseyin bey antramanlı olduğundan fişek gibiydi maşallah.Yetişmek için baya zorlandım.

Eklenen Resimler

Düzenleyen TaşevliBahçe : 15-07-2011 saat 08:30
Eski 14-07-2011, 20:29   #51
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Kaolin uygulaması

resimlerin devamı..

Eklenen Resimler

Eski 14-07-2011, 20:40   #52
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Kaolin uygulaması

Hazırladığımız malzeme fazla gelince bahçedeki geçen sene diktiğimiz meyve fidanlarına ve sebzelerede kaolin uyguladık.

Ağaçlar kardan adam gibi olmuştu..

Eklenen Resimler

Düzenleyen TaşevliBahçe : 15-07-2011 saat 08:31
Eski 14-07-2011, 21:00   #53
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Müdürün keklikleri

Kaolin uygulaması esnasında Hüseyin beyle yaptığımız sohbette, keklik yumurtalarını Anaç bir tavuğun altına koyup, keklik ürettiğini ve bu tavuğun yavrulara sahip çıkarak onları kendi yavrusu gibi büyüttüğünü söylediğinde inanamamıştım.
Kendi gözlerimle görmek için kaolin uygulamasından sonra Hüseyin beyin bahçesine gittim. Kümesin kapısını açtığımızda Anaç tavuk hemen savunmaya geçti ve yavruları bizden uzaklaştırdı. Kanatlarının altında onları muhafaza etti.

Sn müdürüm, Hüseyin bey sayenizde yine çok keyifli bir gün yaşadım.
Ayhan bey,Hüseyin bey,Halil bey, Yılların birikimlerini benimle paylaşıyorsunuz, Emeğinize, yüreğinize sağlık, her şey için çok teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Eski 30-07-2011, 13:44   #54
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

bahçeden topladığımız mahsül

bahçeden dün topladığımız mahsüllerin üzerinde , özellikle domateste kaolin kili lekeleri bariz olarak görünüyor.bunları suyla yıkadığımızda hemen çıkıyor..

Eklenen Resimler

Eski 30-07-2011, 21:45   #55
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sn. Rafet Uzunok,

Eviniz de bahçeniz de çok güzel olmuş. Ürünlerinizi afiyetle yiyiniz.

Ellerinize sağlık.

ahmet09 beğendi.
mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-07-2011, 22:21   #56
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Sn. Rafet Uzunok,

Eviniz de bahçeniz de çok güzel olmuş. Ürünlerinizi afiyetle yiyiniz.

Ellerinize sağlık.

Sayın, mandalinci,

öncelikle bahçeme ve evime gösterdiğiniz ilgi ve övgüden ziyadesiyle memnun kaldığımı belirtmek isterim.

Ankara'daki bahçenizi büyük bir hayranlıkla izledim.Bundan sonraki çalışmalarınızın izmirde devam edecek olması ayrı bir sevinç kaynağı. kızınızın okulu sebebiyle izmire taşındığınızı yazmışsınız, kızınızada okul hayatında buradan başarılar diliyorum.

Benim kızımda bu hafta 3 gün okul araştırması için ankarada idi.puanın yettiği kadarıyle, ODTÜ veya BİLKENT üniversitesinde okumak istiyor. nasip bakalım kaderimize neresi olacak bilemiyoruz .

Yolunuz Aliağa'ya düşerse ailenizle birlikte çat kapı ziyaretiniz bizleri oldukça memnun eder.

izmir'deki çalışmalarınızı pür dikkat takip edeceğim için sabırsızlıkla bekliyorum.
saygılar, selamlar, görüşmek dileğiyle hoşçakalın....

Eski 01-08-2011, 06:52   #57
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Sn Rafet Uzunok,

Ziyaretiniz ve güzel sözleriniz, iyi dilekleriniz için teşekkür ederim.

Kızınız için de hayırlısı olsun diyorum, her iki okulda Türkiye'nin en iyi okullarından, inşallah mutlu olur, tahsil hayatı çok güzel ve başarılı geçer.

Bu yaz, İzmir, Bodrum, Ankara yol yapmaktan yazdan da bir şey anlamadım. Ama yerleşme işleri bitince İzmir ve civarındaki dostların bahçelerini ziyaret etmekten keyif alacağız.

Asıl bağ bahçe meraklısı eşim, ben daha küçük ölçekli çalışmalarla mutlu oluyorum.

Kolay gelsin, iyi çalışmalar dilerim.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2011, 10:08   #58
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Aliağa daki yeni arkadaşımıza paylaşımlarımız.

Alıntı:
bahçeden dün topladığımız mahsüllerin üzerinde , özellikle domateste kaolin kili lekeleri bariz olarak görünüyor.bunları suyla yıkadığımızda hemen çıkıyor..
Sn. Rafet Uzunok, bahçenizden sunduğunuz görsel paylaşımlarınız üzerine size bazı sorularım olacak, ürünleriniz bereketli olsun derken, domateslerinize uyguladığınız kaolinin yetersizlikleri ile domateslerinizde belirgin güneş yanığı gözlemlemiş durumdayım.

Bu gözlemimi ilgilenen arkadaşlarımla da paylaşarak bu uygulamanın üzerine görüşlerini almak istiyorum, Öncelikle aynı bölge içindeki arkadaşlarımdan Ayhan kaptan ile sevgili dostum Halil Öneni bu konu ile acilen ilgilenmeye davet ediyorum, sevgilerimle birlikteliğimiz daim olsun dileklerimle hoşça kalın.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-08-2011, 10:35   #59
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Sn. Rafet Uzunok, bahçenizden sunduğunuz görsel paylaşımlarınız üzerine size bazı sorularım olacak, ürünleriniz bereketli olsun derken, domateslerinize uyguladığınız kaolinin yetersizlikleri ile domateslerinizde belirgin güneş yanığı gözlemlemiş durumdayım.

Bu gözlemimi ilgilenen arkadaşlarımla da paylaşarak bu uygulamanın üzerine görüşlerini almak istiyorum, Öncelikle aynı bölge içindeki arkadaşlarımdan Ayhan kaptan ile sevgili dostum Halil Öneni bu konu ile acilen ilgilenmeye davet ediyorum, sevgilerimle birlikteliğimiz daim olsun dileklerimle hoşça kalın.
sayın epsody , öncelikle takibiniz ve hassasiyetiniz için teşekkür ederim.
domateslere uyguladığımız kaolin sorusuna gelince oldukça iyi miktarda uygulama yapmıştık. resim de görülen domateslerimiz çıplak gözle baktığımızda oldukça iyi durumda görünmelerine rağmen fotoğrafta anlayamadığım şekilde yanık yanık çıkması benimde dikkatlerimden kaçmadı doğrusu.Hatta resimleri beğenmeyip, yayınlamamayı bile düşünmüştüm.
Bu akşam bahçeye gittiğimde doğal ışık ortamında tekrar resimleyip , konuyu bu resimlerle tekrar gözlemlemek istiyorum.
saygılarımla, görüşmek üzere hoşçakalın...

Eski 01-08-2011, 20:46   #60
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Nevzat bey'in bahçemizi ziyareti

Bugün çok güzel bir sürpriz yaşadık. iki çocuğumu okutup mezun eden, şu an emekli olan öğretmenimiz ve okul müdürümüz Nevzat bey bahçemizi ziyarete gelerek, çalışmalarımızı yakından takip edip , bizleri oldukça onurlandırmıştır.

Nevzat bey bahçemize gelir gelmez , yapmış olduğumuz çalışmaları incelerken, okulda yetiştirmiş olduğu öğrencilerine gösterdiği ilginin aynısını bizimde bahçeye gösterdiğimizi düşünmüş olmalı ki , o dik duruşu ve şefkatli bakışı ile biraz hayale daldığını farkettim. Bizim bahçemize heyecanla gösterdiğimiz ilgi gibi, çocuklarımızın iyi bir eğitim almış olmasını sağladığınız için buradan sizlere ne kadar teşekkür etsem azdır.Çocuklarımın üzerindeki emeğinizi unutmak mümkün değil, iyi ki varsınız Nevzat bey.

İnsanın emeklerinin karşılığını görmesi kadar onur ve mutluluk verici bir şey yoktur herhalde. Nevzat bey'de bu duyguyu hissetmiş olmalıki büyük bir keyifle bahçemizin mahsullerinden toplamaya başladı.

Eklenen Resimler

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:56.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024