agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni205Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 17-02-2012, 10:15   #1
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Giriş Tarihi: 04-04-2011
Miyawy lerin bahçesi

Eşimle beraber geçen temmuz ayından beri dağ taş demeden en az 500m2 en fazla 2 dönümlük, içine yaz kış yaşayabileceğimiz, yerleşim alanına fazla uzak olmayan yer aradık.
Edremit, Akçay, Burhaniye ve köyleri, Çanakkale Edirne derken, İznik , iznik çevresi ,köylerini dolaştık. İznik halkını çok sevdiğimizide belirtmek isterim.
Sahibinden satılık bahçe, tarla, kendi bütçemize uygun nereyi not ettiysek gittik baktık. Gariptir, gidip baktığımız yerlerde hiç fotoğraf çekmedim.
Bu bölgelere gitmeden evvel araştırmalarımızı not edip, sırasıyla takip ediyorduk.
Karacabey bölgesi için 5 adres aldık ve geçen ay sabah erken yola çıktık. İlk adresimizin sahibi telefonda tanıştığımız, aynı köyde yaşayan arkadaşla Karacabey merkezde buluşup bizi satmak istediği bahçesinin olduğu yere götürdü. Fotoğraf makinamı çırkardım ve çekmeye başladım.

Eklenen Resimler

miyawy Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 10:23   #2
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

devamı

Eklenen Resimler

Eski 17-02-2012, 10:26   #3
Ağaç Dostu

serkan_istanbul's Avatar

Giriş Tarihi: 14-10-2010
İnşallah hayırlı olur . herşey gönlünüzce olsun.

serkan_istanbul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 10:26   #4
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Sayın miyawy ,

Yazınız daha devam ediyordu herhalde ama , ben sabırsızlanarak size UBYİ ye geldiğiniz için hoşgeldiniz demek istiyorum. Efendim Tekrar Hoşgeldiniz , sefa getirdiniz.

Bahçeniz de hayırlı olur inşallah . Görüşmek dileğiyle..
saygılar..

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 10:40   #5
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 23-03-2011
Hangisi hayırlı ise o kısmet olur inşallah.

alcen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 11:01   #6
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Dediğim gibi, biz fazla büyük bir yer aramıyorduk ama o bölgeye gitmişken önce bu adrese uğruyalım, bir görelim, birde daha önce Karacabey e hiç gitmemiş olduğumuzdan birazda bilgi alalım dedik,karşımıza hiç beklemediğimiz, bir tarafta yolu diğer tarafta deresi olan hem düz hem hafif meyilli, içinde suyu olan bir arazi çıktı, yer bizim istediğimizden büyük olduğu için telefonda fazla detaya girmemiştik. Dolaşırken sıra arazinin en yüksek bölümüne geldi. Çıktım ve birkaç dakika manzarayı seyrettim. Eşim arazi sahibiyle hem sohbet ediyor hem çevreyi inceliyordu, yanına gittim ve burayı alalım dedim. Her şey on **** onbeş dakikada oldu. Diğer adreslere gitmeye gerek görmedik. Arazi sahibi bizi evine davet etti, sağolsun, hanımına çay demletti, kümesinden taze yumurta alıp, tereyağında pişirip ikram etti. Yemek esnasında pazarlık yapıldı, anlaştılar kapora verip ayrıldık.
Günlerden cuma ve tapuya geç kalındığından pazartesiye sözleştiler, evimize döndük, döndük ama umarım hatalı bir iş yapmamışızdır diye uyku tutmadı bizi, ne olduğunu anlayamamıştık.
Hava şartları kötü olmasına rağmen eşim ve arkadaşı pazartesi sabah erken yola çıktılar ve tapuyu aldılar.

Yer Karacabey,
10950m2
Arazi sahibi , içinde yaklaşık 15 çeşit meyve ağaçları ve 30 , 35 kadar zeytin ağaçları olduğunu söyledi. Fazlada bir bilgimiz yok.
Bugün bir ay oldu , havalar düzelince ilk fırsatta gidiceğiz ve daha detaylı bilgileri burada sizlere sunucam.
Saygılar

siflera12 beğendi.

Düzenleyen miyawy : 16-04-2012 saat 09:23
Eski 17-02-2012, 11:22   #7
Ağaç Dostu

feriha's Avatar

Giriş Tarihi: 05-10-2007
Galeri: 5
Daha ne olsun!

Suyu, deresi, ağacı, yüksekliği ve düzlüğü içinde olan cennet bahçe olacak

ellerinizde inşallah.

Zeytinleriniz ve bakalım hangi meyve ağaçlarınız var..

Hayırlı uğurlu bereketli olsun..

Bol resim, haber bekliyoruz..

feriha Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 11:29   #8
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-09-2011
Hayırlı olsun....bilgilerin devamını bekliyoruz...

akifbingöl Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 13:28   #9
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Sayın serkan_istanbul, rafet uzunok, alcen,feriha ve akif bingöl sizlerde hoş geldiniz, ilgilerinize çok teşekkür ederim.

Buranın toprak yapısını, meyva ağaçlarını, varsa hangi yaban hayvanlarının olduğunu, burayı ziyarete geliyorlar mı, inanın hepsini merak ediyorum ve yeri geldiğinde burda paylaşıcam.

Burası tapuda tarla gözükmekte, eşime, orada özel bir kuruma başvurup bağ-bahçe olarak tarlanın cins değişikliğini yaptırdıktan sonra hemen elektrik verebileceklerini söylemişler.

Çok işimiz olduğunu biliyorum, hatta arkadaşlarımız artık hiç boş vaktiniz olamıyacak, çay içicek vakit bulabilirseniz ne mutlu size diyorlar, olsun, bizi ''apartmandan kurtarıcak yer'' gözüyle oraya bakıyoruz.

Kiraz ağacı bakımı için bilgi ararken bu siteyi keşfettiğimde çekirdekten domates , biber, limon, pepino yetiştirmek ,sıvı kompost hazırlamak derken bu iş balkonda ve evde bana zor geliyor benim bir bahçeye ihtiyacım var diyerek yollara düştüğümde zaten boş zamanım hemen hemen yoktu.

Bu siteyi hazırlayan, emeği geçen, bizlere bilgilerini esirgemeyen tüm AĞAÇLAR NET ailesine birkez daha teşekkür ederim.

Saygılrımla

brs_murat ve siflera12 beğendi.
Eski 17-02-2012, 13:29   #10
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

teşekkür ederim sayın Akhisarlı, sağolun...

Eski 17-02-2012, 20:45   #11
Ağaç Dostu

eko_'s Avatar

Giriş Tarihi: 23-02-2008
Hiç iyi olmamış şimdi orada elektrik yoktur.Ateş yakması ayrı bir dert.Közde çay demlemek için siyah bir çaydanlık almanız gerekiyor ,fakat pazarda bulamayacaksınız.Akşamları garip kuşlar öter,yazın karıncalar,arılar böcekler gelir.
Ama bir domatesin dalından kopmuş kokusu her şeyi alt eder..Hoş geldiniz..Çok iyi yapmışsınız..

gtatas ve pares beğendi.
eko_ Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-02-2012, 23:02   #12
Ağaç Dostu

Ozi'nin Bahçesi's Avatar

Giriş Tarihi: 30-03-2010
Sn. Miyawy,
Hikayeniz çok tanıdık geldi, bizde çok çok uzun bir süre bahçe baktık,
ama şu andaki bahçemizi görünce birden almaya karar verdik, dediğiniz gibi
10 dakikada bitti iş. Kısmet mi? nasip mi? , elektrik mi ? ne dersiniz bilmem ama
o an birşeyler sanki çekiyor insanı.
Bahçeniz hayırlı uğurlu bereketli olsun, hoş geldiniz.
Devamını merakla bekliyoruz.
Selamlar.

Ozi'nin Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2012, 01:18   #13
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi miyawy Mesajı Göster
...
Çok işimiz olduğunu biliyorum, hatta arkadaşlarımız artık hiç boş vaktiniz olamıyacak, çay içicek vakit bulabilirseniz ne mutlu size diyorlar, olsun, bizi ''apartmandan kurtarıcak yer'' gözüyle oraya bakıyoruz.
UBYİ ye hoşgeldiniz Sn. miyawy lerin bahçesi.

Bahçeniz hayırlı olsun. Güle güle yetiştirin ve sağlıklıca tüketin. Keyif alacağınız bir uğraşınız olmasına çok sevindik. Sizi tanıdığımıza da çok memnun kaldık.

Ben UBYİ' nin daha doğrusu Ağaçlar. Net' in hava muhalefetini biraz karıştıran biriyim. Daha doğrusu benimle iyi geçinmek zorundasınız.

Miyawy lerin bahçesi güzel isimmiş, bu miyavy yabancı dil de biliyor olamalı; bu bir...

İkicisi bu yaptığınız çaba, apartmandan daha doğrusu şehirden kaçış olmamalı. Çünkü kaçarken hep arkamıza bakarsnız. Bu insanın kalbini dinlemesi ve yüreğinin peşinden gitmesi şeklinde açıklanabilir. (belki)

'Çay içecek vakit bulursanız ne mutlu size' sözü insanın iyi bitkin halinde söylenendir. O zaman bir bardak çayın keyfine doyulmaz.

Bahçenizin yanından dere akıyor; dereyi görüp paçaları sıvamışsınız ama fazla güvenmeyin dereye derim, yağmur suyundandır, mayıs sonu gibi değirmeni döndürmek için taşıma suyu bulamayabilirsiniz. Eğer kuyunuz yok ise...

Şimdi size yerli tohumlardan yetişen lezzetli sebzeler ve güzelim çiçeklerde lazımdır. Hani kendim ektim, kendim biçtim, kendim yedim ve eşe dosta verdim; belki birazıyla masrafımı çıkardım çeşitlerinden..

Bunun için Tohum Takas Bankasının sorumlusunu _ o kendini müdür sanıyor_ bulmak zorundasınız.

Hayallerinizi önünüze, eşinizi de yanınıza aldığınıza göre başarı kaçınılmazdır.
Sanki bana bir ''Uzaylı/Dünya''lı ikilisi daha gördüm _ geliyor_ gibi geldi.

Sevgiler, saygılar size... Her zaman yadıma hazırız _ kazma, kürek derseniz_ kıvırma hakkımız saklıdır_ akıl vermek gibi...

Kolaylıklar dileriz.

gtatas beğendi.

Düzenleyen Halil Önen : 18-02-2012 saat 12:41
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 18-02-2012, 07:43   #14
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Sn miyawy, ubyi ye hoş geldiniz. Doğru yerdesiniz. Umarım en kısa zamanda bahçeniz doğal yetiştiricilikte çevresine örnek bir bahçe olur.

Sayı olarak biraz daha çoğaldığımızda ubyi çalışmalarına tekrar başlayacağız.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
Şimdi size yerli tohumlardan yetişen lezzetli sebzeler ve güzelim çiçeklerde lazımdır. Hani kendim ektim, kendim biçtim, kendim yedim ve eşe dosta verdim; belki birazıyla masrafımı çıkardım çeşitlerinden..

Bunun için Tohum Takas Bankasının sorumlusunu _ o kendini müdür sanıyor_ bulmak zorundasınız.
Tohum bankamızın çalışkan müdürü Halil bey yeni bir girişimci görünce kredi vermeye çalışıyor. Bankada işler nasılsa yolunda, yönetim kurulundan tam destek Halil bey

Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2012, 02:04   #15
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 12-03-2009
Sayın miyawy üç dört yıl sonra bu yazılanlara bakıp nasıl başlamışım şimdi nerelerdeyim diyeceksiniz.Bir çoğumuzun yapmak isteyipte yapamadığını kısa bir sürede başaracaksınız umarım,zira bahçenin yeri ve konumu çok güzel.Bahçenizde doğal, ilaçsız ,bol ürün almanız dileğiyle....

Hatice Tarhan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2012, 06:30   #16
Ağaç Dostu

mandalinci's Avatar

Giriş Tarihi: 01-03-2011
Galeri: 6
Hayırlı olsun, sayfanız, tarlanız.

Bu bir gönül işidir, zevkle uğraşın, yorulun, tadını çıkarın.

Bilgi için, dostluk için iyi bir yer seçmişsiniz, bu sitede çok güzel yardımlaşmalar, dostluklar var.

Tekrar hayırlı olsun, kolay gelsin.

mandalinci Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2012, 21:03   #17
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

teşekkür edrim sayın eko, umarım dediğiniz gibi o domatesi yetiştirebilir ve tadını alabiliriz .

siflera12 beğendi.
Eski 19-02-2012, 21:06   #18
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

teşekkürler sayın ozi, sizin sayfayıda bu arada okumuş ve bilgisahibi oldum, sizinkide hayırlı uğurlu bereketli olsun.

siflera12 beğendi.
Eski 19-02-2012, 22:28   #19
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
UBYİ ye hoşgeldiniz Sn. miyawy lerin bahçesi.

Bahçeniz hayırlı olsun. Güle güle yetiştirin ve sağlıklıca tüketin. Keyif alacağınız bir uğraşınız olmasına çok sevindik. Sizi tanıdığımıza da çok memnun kaldık.

Ben UBYİ' nin daha doğrusu Ağaçlar. Net' in hava muhalefetini biraz karıştıran biriyim. Daha doğrusu benimle iyi geçinmek zorundasınız.

Miyawy lerin bahçesi güzel isimmiş, bu miyavy yabancı dil de biliyor olamalı; bu bir...

İkicisi bu yaptığınız çaba, apartmandan daha doğrusu şehirden kaçış olmamalı. Çünkü kaçarken hep arkamıza bakarsnız. Bu insanın kalbini dinlemesi ve yüreğinin peşinden gitmesi şeklinde açıklanabilir. (belki)

'Çay içecek vakit bulursanız ne mutlu size' sözü insanın iyi bitkin halinde söylenendir. O zaman bir bardak çayın keyfine doyulmaz.

Bahçenizin yanından dere akıyor; dereyi görüp paçaları sıvamışsınız ama fazla güvenmeyin dereye derim, yağmur suyundandır, mayıs sonu gibi değirmeni döndürmek için taşıma suyu bulamayabilirsiniz. Eğer kuyunuz yok ise...

Hayallerinizi önünüze, eşinizi de yanınıza aldığınıza göre başarı kaçınılmazdır.
Sanki bana bir ''Uzaylı/Dünya''lı ikilisi daha gördüm _ geliyor_ gibi geldi.

Sevgiler, saygılar size... Her zaman yadıma hazırız _ kazma, kürek derseniz_ kıvırma hakkımız saklıdır_ akıl vermek gibi...

Kolaylıklar dileriz.

teşekkür ederim Sayın Halil Bey,

Bu siteye üye olduktan sonra espirili ve düşündürücü yorumlarınızı okurken az çok hakkınızda bilgi sahibi oldum.

şehirden kaçış fikri sadece kişisel düşüncem. Üretmekten çok tüketenler sınıfındayız. Bu alışkanlığımızdan kurtulmamız gerektiğini, bir şeyler üretme ve paylaşma yapabileceğimize olanak tanıyabilecek, kısaca hayatımızı (umarım olumlu yönde) değiştirebileceğimiz yer olarak demek istedim.

Tohumlara tabii ki ihtiyacımız olucak ama sanırım orada önce aletlerimizi, malzemelerimizi koruyabileceğimiz ufak bir barınak yaptırmamız, gerekiyorsa artezyen kuyu açtırmamız ve en önemlisi orada kalıcak yer temin etmemiz gerekiyor.

Her fikre ve önerilere açığız, samimi yorumlarınız için teşekkür ederim.

''Üyelerin Bahçeleri'' bölümüne giriş yapamamıştım.UBYİ bugün ayrıntılarıyla okumaya çalıştım. Umarım doğru sayfadayımdır.

Saygılarımla

Düzenleyen miyawy : 20-02-2012 saat 08:28
Eski 20-02-2012, 07:24   #20
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 09-06-2008
Galeri: 2
Toprağınız hayırlı işleriniz kolay, ürünleriniz şimdiden verimli olsun Sayın miyawy.

Başlamak demek, başarmak demek olduğundan bundan sonrası çorap söküğü gibi gelecektir.

Resimlerden anladığım kadarı ile araziniz çok güzel.

Arazinizi satın alırken sanırım imara açılmamış tarım arazileri ile ilgili bilgileri almış olmalısınız.

Evi ( bağ evi olarak ) suyu, elektriği, su kuysu vs. ve bunlar ile ilgili gelişmeleri de burada paylaşırsanız örnek teşkil etmiş olursunuz.

Ben de kendime aynı sizin gibi 500 ile 2000 metrekare arası bir arazi arayışı içerisindeyim.

Arazinizin ailenize mutluluk getirmesi temenni ederim.

Tura Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 20-02-2012, 08:29   #21
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mandalinci Mesajı Göster
Hayırlı olsun, sayfanız, tarlanız.

Bu bir gönül işidir, zevkle uğraşın, yorulun, tadını çıkarın.

Bilgi için, dostluk için iyi bir yer seçmişsiniz, bu sitede çok güzel yardımlaşmalar, dostluklar var.

Tekrar hayırlı olsun, kolay gelsin.
çok teşekkür ederim sayın mandalinacı, sağolun...

Eski 20-02-2012, 08:32   #22
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Hatice Tarhan Mesajı Göster
Sayın miyawy üç dört yıl sonra bu yazılanlara bakıp nasıl başlamışım şimdi nerelerdeyim diyeceksiniz.Bir çoğumuzun yapmak isteyipte yapamadığını kısa bir sürede başaracaksınız umarım,zira bahçenin yeri ve konumu çok güzel.Bahçenizde doğal, ilaçsız ,bol ürün almanız dileğiyle....
Umarım dediğiniz gibi olur sayın Hatice Tarhan , bizimde bütün amacımız doğal ve ilaçsız ürün alabilmek. Teşekkürler

Eski 20-02-2012, 08:34   #23
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeytinlibahçe Mesajı Göster
Sn miyawy, ubyi ye hoş geldiniz. Doğru yerdesiniz. Umarım en kısa zamanda bahçeniz doğal yetiştiricilikte çevresine örnek bir bahçe olur.

Sayı olarak biraz daha çoğaldığımızda ubyi çalışmalarına tekrar başlayacağız.

Tohum bankamızın çalışkan müdürü Halil bey yeni bir girişimci görünce kredi vermeye çalışıyor. Bankada işler nasılsa yolunda, yönetim kurulundan tam destek Halil bey
Teşekkürler Sayın Zeytinlibahçe

Eski 20-02-2012, 08:44   #24
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Smile

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Tura Mesajı Göster
Toprağınız hayırlı işleriniz kolay, ürünleriniz şimdiden verimli olsun Sayın miyawy.

Başlamak demek, başarmak demek olduğundan bundan sonrası çorap söküğü gibi gelecektir.

Resimlerden anladığım kadarı ile araziniz çok güzel.

Arazinizi satın alırken sanırım imara açılmamış tarım arazileri ile ilgili bilgileri almış olmalısınız.

Evi ( bağ evi olarak ) suyu, elektriği, su kuysu vs. ve bunlar ile ilgili gelişmeleri de burada paylaşırsanız örnek teşkil etmiş olursunuz.

Ben de kendime aynı sizin gibi 500 ile 2000 metrekare arası bir arazi arayışı içerisindeyim.

Arazinizin ailenize mutluluk getirmesi temenni ederim.
Teşekkürler Sayın Tura, tabii gelişmeleri burada resimlerle yayınlıcağız.

Arsa, arazi arayışındayken, arazi alırken dikkat etmemiz gereken hemen hemen tüm olasılıklar hakkında araştırma yapmıştık. Özellikle imara açılmamış yer istedik.

Umarım sizde istediğiniz gibi bir yere sahip olursunuz. 500 - 2000 derken bizim ki gibi 10 veya 11 dönüm olur belki...

Saygılar

Eski 20-02-2012, 14:21   #25
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhaba sayın Miyawy;

Kese sanırım 1-2 dönüm dedi, ALLAH gönlünüzdekini gördü ve yürü ya kulum 11 dönüm dedi. Gönlünüz kesenizi aşmış sanırım.

Hayırlısı olsun efendim.

Yelkenler açılmakta değil, açıldı garik.

Derya üzerinde eksikleri giderirsiniz.

Kolay gelsin inşallah.

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 07-03-2012, 13:41   #26
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Havaların düzelmesini beklerken, Sayın Nuri Nuri Mürvet bey in Meyve ağaçlarını bakım ve budama sayfasında şeftali ağacı için geç kalmayın uyarısını okuyunca evvelsi gün sabah erkenden bahçemize doğru yola koyulduk. Bu arada Sayın Nuri Bey e teşşekkür ederim.

Öğle üzeri oraya vardık. Daha detaylı gezme fırsatımız oldu. Yaklaşık on dönüm zeytinliğe sahip, sınır komşumuzla tanışma fırsatımız oldu. Güzel bir sohbet havasında geçti konuşmalarımız. Biz acemi olduğumuzu, yardımlarına ihtiyacımız olucağını açıkça söyledik.
Seve seve yardım ederiz dediler.
Bize, budama işi için bizim bahçeye meyveleri eken ustayı tavsiye ettiler. Ustayı bulduk, tanıştık ve anlaştık. Usta bize ağaçları da tek tek gösterdi sağolsun. Fakat bizim fazla vaktimiz olmadığından budarken yanında olamıyacaktık. Usta da acele etmeyin, birdahaki sefer beraber yaparız dedi. Budamadan sonra ağaçlara bordo bulamacı ve göz taşı atıcağı ve kimyasal ilaç kullanmadığınada anlattı. Bir hafta sonra görüşmek üzere vedalaştık.

Oradan ayrılmak bile istemedik, akşam nasıl oldu anlayamadık.

Ve aklımız orada kalarak arabamıza bindik...

Kalacak yer sorunumuzu halletmemiz gerekiyor...

Eski 07-03-2012, 13:52   #27
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

1. resimdeki çiçeğin ve 2. resimdeki bitkinin adını bilmiyorum. 3. resimde sol taraftaki Nuri usta , yanındaki eşim İbrahim.

Eklenen Resimler

Ayazkızı ve Adil beğendi.
Eski 24-03-2012, 12:19   #28
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster
Merhaba sayın Miyawy;

Kese sanırım 1-2 dönüm dedi, ALLAH gönlünüzdekini gördü ve yürü ya kulum 11 dönüm dedi. Gönlünüz kesenizi aşmış sanırım.

Hayırlısı olsun efendim.

Yelkenler açılmakta değil, açıldı garik.

Derya üzerinde eksikleri giderirsiniz.

Kolay gelsin inşallah.

Saygılarımla lütfen.

Sayın M.duran güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, yelkenleri açtık , çıktık birkere yola, ALLAH bizi mahçup etmez inşallah. Yavaş yavaş acele etmeden eksiklerimizide gidermaye çalışıcaz.

Kalacak yer sorunumuzu Karacabey' de ev kiralayarak çözdük.

Geçen hafta sabah erken yola koyulduk, varır varmaz adresini aldığımız evleri dolaşarak aynı gün beğendiğimiz evi tuttuk ve işlemlere başladık. Yanımızda, ev tutarsak nasıl yatıcaz sorusuna cevaben bazı eşyalar getirmiştik ilaveler satın alarak sorunumuzuda çözdük.

2 gün evin işlemleriyle uğraştıktan sonra bahçemize gidebildik, neler yapabileceğimizi düşündük etrafı gezdik, ağaçlarımızın durumuna baktık, şeftali ağaçlarının altlarını havalandırmak için çapalama aletlerine ihtiyacımız var ve elimizde aletimiz bile yoktu ama yanımızda yiğeceklerimizi almayı unutmamıştık bizde piknik yaparak günün tadını çıkardık.

Ertesi sabah erkenden Karacabey'in en eski esnaflarından bileyci Orhan bey in dükkanına uğradık, kendisinden budama makası, bıçak v.s. aldık bize çapa aletleri imalatçısının adresini verdi, teşekkür ederek verdiği adrese gittik. Dükkanına gittiğimiz usta bana ayrı (hanımlar için) eşime ayrı , sopası kayın ağacından şimdilik elimiz alışana kadar idare edebileceğimiz çapalama aletlerini verdi.

İşe koyulduk ama tabii kolay değil bilenler bilir, hem acemiyiz hem vucudumuz ham, fazla kendimizi yormadan çapalama işini yapabildiğimiz kadar yapmaya çalıştık. Bahçe çok taşlı , yabani otlar almış başını gitmiş ,çapa makinası gerekiyor ama hangisinden almalıyız bilmiyoruz. Bir hafta kadar orada kaldıktan sonra , küçük oğlum üniversite sınavına hazırlandığından buraya tekrar döndük ama aklımız bahçemizde.

Bu arada taşlı arazide çalışabilecek çapa makinası araştırıyoruz.

Halil Önen beğendi.
Eski 24-03-2012, 12:29   #29
Ağaç Dostu

miyawy's Avatar

bahçenin şu anki durumu

Eklenen Resimler

Eski 24-03-2012, 12:37   #30
Ağaç Dostu

Sevgi Durul's Avatar

Giriş Tarihi: 02-08-2009
Galeri: 765
Sayın miyawy, bahçeniz ve sayfanız hayırlı olsun, gönlünüzce bir bahçe olmasını dilerim.

Bizim bahçe de, sizinki gibi epey taşlı. Kullandığımız çapa makinasından çok memnunuz. İsterseniz markasını özelden bildirebilirim. Açıktan yazmak reklama girer belki.

Bahçe çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum...

Sevgi Durul Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 03:08.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024