agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni295Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 24-05-2011, 22:10   #61
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
cin tavuğu ve keklik yavruları

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Halil Önen Mesajı Göster
.....
Ve keklik yumurtalarının üstüne yatmış cin tavuk; sözde onun için 'cin gibi' diyorlar.......
Müdür babanın çiftliği.

Sayın müdürün bahçesi,

cin tavuğunun altına keklik yumurtaları koymuştu. Biz ise cin tavuğunun cinliği ile dalga geçmiştik.

Bizi utandırdı. 7 yumurtadan 5 inin çıkardı. (ikisine ne oldu ki...)

Name:  IMAG0010 - Kopya [640x480].jpg
Views: 2639
Size:  46.4 KB

Havası yerinde... Sanki kendi yumurtasının yavrusu.

Name:  IMAG0011 - Kopya [640x480].jpg
Views: 2419
Size:  41.3 KB

Onlara yemlenlenmeyi öğretiyor. Bi keklikler büyüsün, ötmeye başlasın, nasıl hava çevirecek o zaman göreceğiz onun cinliğini...

Bir daha ya folluğa deve kuşu yumurtası mı koysak acaba.?

Bu arada müdürün yeni askerleri yaşam savaşına hazırlanıyor.

Name:  IMAG0013 [640x480] (3).jpg
Views: 7601
Size:  40.0 KB

Bu defa aldatmak yok. Doğru tavuk, doğru yumurta ve doğru civciv...

mrduran ve Maviş beğendi.
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 23:06   #62
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 20-05-2009
Unhappy cinlik

Alıntı:
Müdür babanın çiftliği.

Sayın müdürün bahçesi,

cin tavuğunun altına keklik yumurtaları koymuştu. Biz ise cin tavuğunun cinliği ile dalga geçmiştik.

Eklenti 216075

Eklenti 216077

Onlara yemlenlenmeyi öğretiyor. Bi keklikler büyüsün, ötmeye başlasın, nasıl hava çevirecek o zaman göreceğiz onun cinliğini...

Eklenti 216084

cin'i ben kandırdım.kıdemsiz md yanımızda yoktu ki.Geldiğinde 4 adet dedi ben ise 5 de3dim.Birini saklamıştım.Hem cin'i hem de müdürü kandırdım.Bıldırcınlar civcivler ne ararsan var.bakarsın bir iki ay sonra tekrar bir yere gider.Onlar bize canlarını bile verirler.

mrduran beğendi.
Keyf Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 23:37   #63
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 16-12-2010
Alıntı:
Müdür babanın çiftliği.

Sayın müdürün bahçesi,

Eklenti 216075

Eklenti 216077

Eklenti 216084

kıymetli kardeşim Halil fotoğrafların ve yorumların için teşekkür ederim .Cin tavuğunun altına yedi adet yumurta koymuştum,büyüklerimden duyduğum,bildiğim kadarıyla kurk yatırırken yumurta adedi (tek) olması gerekirmiş bende öyle yaptım,cin tavuğunu kandırdım altına kekliklerimin yumurtasından koydum.İlk günlerde bir yumurta kayboldu cin dedim yumurtaları beğenmedi dedim,yirmi gün sonra bir yumurtayı kırılmış buldum,içinde tüylenmiş yavru vardı.Dedimki cin bu işi becerecek galiba Yirmi dörtünçü gün başında olmadığım gün, Sağ olsun kıymetli Kıdemli Müd.Hasan ağbim ebeliğini yaparak torunlarımızı beş adet keklik,sekiz adet tavuk civcivleri dünyaya getirtmiş.Sonsuz teşekkür ediyorum.

Müdürün Bahçesi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2011, 23:44   #64
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi hasangultepeli Mesajı Göster
cin'i ben kandırdım.kıdemsiz md yanımızda yoktu ki.Geldiğinde 4 adet dedi ben ise 5 de3dim.Birini saklamıştım.Hem cin'i hem de müdürü kandırdım.Bıldırcınlar civcivler ne ararsan var.bakarsın bir iki ay sonra tekrar bir yere gider.Onlar bize canlarını bile verirler.
Kıymetli Kd.Müdürüm her şey için teşekkür ederim.İlgine alakana her zaman onlar sana canlarını vermeğe hazırlar, yanında papazda feda olsun sana.saygılar....

Eski 06-07-2011, 22:36   #65
Ağaç Dostu

Müdürün Bahçesinde kaolin_ Sun Shader_ uygulaması

Sayın Müdürün bahçesinde daha önce Sunguart adında kaolin uygulamıştık.

Sevgili dostumuz Acemi den de kaolin istemiş, kendi ürünleri olan Sun Shader adında kaolini kullanmak için izin istemiştik ve yer ayırmıştık.

Name:  müdürün bahçesi ve kaolin (4) - Kopya - Kopya.JPG
Views: 1971
Size:  60.1 KB

Dostumuz Acemi Ubyi Aliağa tarlarına uğrayacağını ve getireceğini, hatta beraber uygulamayı davet etmişti.

Name:  müdürün bahçesi ve kaolin (15) - Kopya - Kopya.jpg
Views: 1955
Size:  36.4 KB

Buna çok sevindik. Demekki üç yıllık kaolin uygulayan dostlarına karşı ürününe güveniyordu.

Name:  müdürün bahçesi ve kaolin (32) - Kopya.jpg
Views: 1953
Size:  38.6 KB

Kaolini her türlü _ şeftalide bile _ meyve ve sebzelerde deneyen bir ekip vardı şimdi karşısında.

Name:  müdürün bahçesi ve kaolin (28) - Kopya.jpg
Views: 1989
Size:  44.9 KB

Halep orada ise arşın burada...

Name:  müdürün bahçesi ve kaolin (36) - Kopya.jpg
Views: 2023
Size:  55.8 KB

Bu kurt adamlar;
adamı amele gibi çalıştırır, kaolin atarken bile lafa tutarlar, aklını karıştırırlar.

Ayazkızı ve mrduran beğendi.
Eski 31-08-2011, 21:02   #66
Ağaçsever

Halil Önen kardeşime teşekkür ederim.Acemi Çaylak arkadaşımada sonsuz teşekkürler.
Tarlama attığımız kaolinler için.

Eski 31-08-2011, 21:10   #67
Ağaçsever

Uzak Bahçelerin Yakın işbirliği ve Ağaçlar net'teki tüm dostlarımın Bayramını candan kutlar sağlıklı nice Bayramlar temenni ederim.
10.09.2011 cumartesi günü Aliağa'lılar kültür dayanışma derneği lokalinde Oğlum
Tolga Var'ın Nikah ve Düğün törenine tüm dostlarımı beklyorum.

Eski 05-09-2011, 08:56   #68
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 16-12-2008
Çok güzel bir çiftlik olmuş inşallah birde kuzu filan edinirsiniz.
Allah sevdikleriniz ile bir ömür boyu keyfini çıkarmak nasip etsin.
Herşey dört dörtlük Allah bizede evlatlarımızada nasip etsin. Tavuk olayına bayıldım. İnşallah daha değişik türlerde edinirsiniz.

canannuman Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2011, 23:06   #69
Ağaç Dostu

TaşevliBahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2011
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Müdürün Bahçesi Mesajı Göster
Uzak Bahçelerin Yakın işbirliği ve Ağaçlar net'teki tüm dostlarımın Bayramını candan kutlar sağlıklı nice Bayramlar temenni ederim.

Hüseyin bey maşallah oldukça kalabalık ve çoşkulu bir düğün oldu. UBYİ 'den katılan dostlarımızla , sayenizde birarada keyif dolu bir akşam yaşadık.Darısıbizim başımıza diyorum , Tolga kardeşime ve eşine ömür boyu mutluluklar dilerim....

TaşevliBahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-09-2011, 23:55   #70
Ağaç Dostu

Alıntı:
Bu gün Dikili' den gelin getirdik, Aliağa'ya...

Bir yastıkta mut'la kocasınlar.

(Bir yastıkta dedim de çok eskidendi o, şimdi herkesin bir yastığı var; yastığını kapanın 'çok sıcak oldu' deyip sesizce kaçma özgürlüğü de...)

Gençlere mutluluklar diliyoruz.

Önen ailesi

mrduran beğendi.
Eski 11-09-2011, 08:55   #71
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Alıntı:
(Bir yastıkta dedim de çok eskidendi o, şimdi herkesin bir yastığı var; yastığını kapanın 'çok sıcak oldu' deyip sesizce kaçma özgürlüğü de...)
Önen ailesi
Ne o sitem mi var. Bu yakında da hep annenin yaşadığı köydesin

Sevgili müdürüm gönlüm sizinleydi. Çok güzel bir düğün olmuş, çok sevindim.

Gençlere ömür boyu mutluluklar diliyorum. Gelince kutlarız

Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 15-09-2011, 22:53   #72
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Rafet Uzunok Mesajı Göster
Hüseyin bey maşallah oldukça kalabalık ve çoşkulu bir düğün oldu. UBYİ 'den katılan dostlarımızla , sayenizde birarada keyif dolu bir akşam yaşadık.Darısıbizim başımıza diyorum , Tolga kardeşime ve eşine ömür boyu mutluluklar dilerim....
Sevgili kardeşim Rafet Uzunok düğünümüze katılımınıza çok sevindim.UBYİ'den katılan tüm dostlarıma'da sonsuz teşekkür ederim .Darısı sizin başınıza,kızımızın okul durumuna çok sevindim başarılar dilerim.

Eski 15-09-2011, 23:00   #73
Ağaçsever

Alıntı:
Bu gün Dikili' den gelin getirdik, Aliağa'ya...

Bir yastıkta mut'la kocasınlar.

Gençlere mutluluklar diliyoruz.

Önen ailesi
Kıymetli kardeşim katılımınıza teşekkürler,inşallah sana'da bir gelin alıp,bir gelin vermek.Nasip etsin.Sağlıcakla....

Eski 15-09-2011, 23:08   #74
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeytinlibahçe Mesajı Göster
Ne o sitem mi var. Bu yakında da hep annenin yaşadığı köydesin

Sevgili müdürüm gönlüm sizinleydi. Çok güzel bir düğün olmuş, çok sevindim.

Gençlere ömür boyu mutluluklar diliyorum. Gelince kutlarız
Kaptanım bizim gönlümüzde hep seninle denizlerdeyiz.Düğünümüzün güzelliği dostlarımızdan kaynaklanmaktadır,dostlar güzel olunca düğün,dernek'te güzel oluyor.Eşiniz ve çocuklarınızın katılımına çok sevindim sonsuz teşekkür ederim.İyi seyirler dilerim.

Eski 04-10-2011, 19:56   #75
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
UBYİ gazetesinin yarınki manşetidir.

Halil Önen bey ''Müdürün Bahçesinde'' keklik kümesine tünel kazarken yakalanmıştır.

Ben demiştim zati. Belliydi, kümes planlarını ele geçirmek amacıyla, yapımındaki civanmertce çalışmalarından anlamıştım)

Hayırlı olsun Sayın Müdürün Bahçesi.

Arazi almayıp, komşu almışsınız. Önceliğiniz çok isabetli. İyi de etmişsiniz. ''Tek'' ok ile, bir deste ok arasındaki mukavemet farkını bilenlerden olduğunuz anlaşılıyor.

Düğününüz hayırlı olsun, inşallah tüm mürvetlerini ailecek tadarsınız sağlık içinde.

Dere aklımı çeliyor. Acaba 60-70 cm. kaya ile set ve içine ördek/kaz......

Bence keklikleri Halil bey' den başka türlü koruyamazsınız.(Açık arazide ördek/kaz peşinden koşmak onu da yoracaktır inanın.)

Saygılarımla lütfen.

mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-02-2012, 12:15   #76
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi mrduran Mesajı Göster

Halil Önen bey ''Müdürün Bahçesinde'' keklik kümesine tünel kazarken yakalanmıştır.

Ben demiştim zati. Belliydi, kümes planlarını ele geçirmek amacıyla, yapımındaki civanmertce çalışmalarından anlamıştım)

Hayırlı olsun Sayın Müdürün Bahçesi.

Arazi almayıp, komşu almışsınız. Önceliğiniz çok isabetli. İyi de etmişsiniz. ''Tek'' ok ile, bir deste ok arasındaki mukavemet farkını bilenlerden olduğunuz anlaşılıyor.

Düğününüz hayırlı olsun, inşallah tüm mürvetlerini ailecek tadarsınız sağlık içinde.

Dere aklımı çeliyor. Acaba 60-70 cm. kaya ile set ve içine ördek/kaz......

Bence keklikleri Halil bey' den başka türlü koruyamazsınız.(Açık arazide ördek/kaz peşinden koşmak onu da yoracaktır inanın.)

Saygılarımla lütfen.
Yazınız ve önerinize geç cevap verebildiğim için özür dilerim. Temenniniz için teşekkür ederim. Halil Bey i dün keklik,bıldırcın peşinde koşarken değil,uydudan tavşan peşinde koşarken yakaladım.o an benim telefonuma cevap vermeğe çalışırken tavşanı kaçırdı,tavşan bana dua etmiştir herhalde; Dediğiniz gibi ben arazimi 2004 yılında almıştım,2006 yılında komşum Kd.Müdürü,2009 yılındada Halil Önen arkadaşımı komşu olarak aldım.Sağolsunlar... Dere ile düşüncenize katılıyorum bende çok düşündüm bir kaç tane yeşilbaş,ger ve pekin ördeklerini düşünüyorum.Ama Halil beyden nasıl koruyacagım bilemiyorum. Sonsuz selamlar..

mrduran beğendi.
Eski 17-02-2012, 18:48   #77
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Giriş Tarihi: 11-02-2008
Galeri: 27
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi omer.tuncer Mesajı Göster
Ankarada zeytin olması nerde ise imkansız. hele Gölbaşında daha da zor Dallar -2 C gövde ve kök ise -7 C kısa süreli soğuklara dayanabiliyor. ila zeytin diyorsanız buyrun egede bir yer edindirelim bakımlı halde %100 kazanırsanız bakımsız durumda %50 kazanırsınız. geç verime yatar. ama sadece hasattan hasata uğruyarak zeytin ziraati yapılır. ama tatil gibi değil sonbahar da en erken kasım ayında hasat edilir.
Ankara'dan Merhaba,

Umarım her şey yolundadır ve mesajımı okuyacak fırsatı bulabilirsiniz. Ben 33 yaşında,evli, Ankara'da kamuda çalışan bir mimarım. Aynı zamanda resim de yapıyorum. Eşim 45 yaşında,yeni emekli oldu ama serbest çalışmaya devam ediyor, meslektaşız. Her zaman şehirden kaçmak istedik ve doğal bir yaşamın hayatını kurduk. Özellikle ben, hayvanları, bitkileri kısacası doğayı çok seviyorum ve şehirde yaşadıkça,her ne kadar kuşlarım ve bitkilerim de olsa sanki bir yanım eksikmiş gibi hissediyorum. Doğada çalışmak ve üretmek istiyorum. Köy hayatının hayaliyle yaşıyoruz ve bunun içinde iyice yaşlanmayı beklemek istemiyoruz Henüz gençken ve dinamikken hayatımızı değiştirip, yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Artık bu hayalimiz için bir adım atmamız gerektiğini düşünüyoruz, biraz birikmiş paramız ve bir arabamız var, bir arazi alıp içine küçücük bir bağ evi yapıp köy hayatına başlamak istiyoruz. 900 TL gibi çok cüzi emekli maaşının yanında zeytin ve keçi yetiştirerek ek gelir sağiayabilirsek bu işi kıvırabiliriz gibi geliyor. Yoksa çok mu hayalciyiz?* Ben her boş vaktimde zeytin, keçi yetiştiriciliği ve organik bahçecilikle ilgili araştırıyor ve okuyorum. Ama, takdir edersiniz ki, sadece okumak ve teorik bir şeyler öğrenmek, görmeden, yaşamadan, o havayı solumadan pek fazla bir şey ifade etmiyor ve çok eksik kalıyor. Ayrıca kafamızda bundan başka pek çok soru(n)lar var; örneğin, araziyi nasıl bulacağız, bize ustalık edebilecek, deneyimlerini paylaşacak birilerini bulabilir miyiz,yanımızda bizim gibi tutkulu komşular olsa , dayanışma içinde olabileceğimiz arkadaşlarımız olabilir mi gibi...
Çünkü çok acemiyiz
Tabii sorulacak çok sorularımız var Belki bize bir yol gösterebilirsiniz diye umut ederek bu mesajı yazmayı düşündüm. Umarım başınızı ağrıtmadım. Selamlarımla,

mrduran beğendi.

Düzenleyen SAHIRE : 31-01-2013 saat 20:21 Neden: yanlışlık
SAHIRE Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-02-2012, 22:40   #78
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Çalışmalarınızı takip etmekten keyif alarak, paylaşımlarım olacaktır...
Sn. müdürüm sevgili epsody'nin selamı var. Sizde solucan gübresi gönderdi.

Name:  epsody (2).JPG
Views: 2035
Size:  56.9 KB

Eski 27-02-2012, 14:58   #79
Ağaçsever

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SAHIRE Mesajı Göster
Ankara'dan Merhaba,

Umarım her şey yolundadır ve mesajımı okuyacak fırsatı bulabilirsiniz. Ben 33 yaşında,evli, Ankara'da kamuda çalışan bir mimarım. Aynı zamanda resim de yapıyorum. Eşim 45 yaşında,yeni emekli oldu ama serbest çalışmaya devam ediyor, meslektaşız. Her zaman şehirden kaçmak istedik ve doğal bir yaşamın hayatını kurduk. Özellikle ben, hayvanları, bitkileri kısacası doğayı çok seviyorum ve şehirde yaşadıkça,her ne kadar kuşlarım ve bitkilerim de olsa sanki bir yanım eksikmiş gibi hissediyorum. Doğada çalışmak ve üretmek istiyorum. Köy hayatının hayaliyle yaşıyoruz ve bunun içinde iyice yaşlanmayı beklemek istemiyoruz Henüz gençken ve dinamikken hayatımızı değiştirip, yeni bir sayfa açmak istiyoruz. Artık bu hayalimiz için bir adım atmamız gerektiğini düşünüyoruz, biraz birikmiş paramız ve bir arabamız var, bir arazi alıp içine küçücük bir bağ evi yapıp köy hayatına başlamak istiyoruz. 900 TL gibi çok cüzi emekli maaşının yanında zeytin ve keçi yetiştirerek ek gelir sağiayabilirsek bu işi kıvırabiliriz gibi geliyor. Yoksa çok mu hayalciyiz?* Ben her boş vaktimde zeytin, keçi yetiştiriciliği ve organik bahçecilikle ilgili araştırıyor ve okuyorum. Ama, takdir edersiniz ki, sadece okumak ve teorik bir şeyler öğrenmek, görmeden, yaşamadan, o havayı solumadan pek fazla bir şey ifade etmiyor ve çok eksik kalıyor. Ayrıca kafamızda bundan başka pek çok soru(n)lar var; örneğin, araziyi nasıl bulacağız, bize ustalık edebilecek, deneyimlerini paylaşacak birilerini bulabilir miyiz,yanımızda bizim gibi tutkulu komşular olsa , dayanışma içinde olabileceğimiz arkadaşlarımız olabilir mi gibi...
Çünkü çok acemiyiz
Tabii sorulacak çok sorularımız var Belki bize bir yol gösterebilirsiniz diye umut ederek bu mesajı yazmayı düşündüm. Umarım başınızı ağrıtmadım. Selamlarımla, Ilgım YiGENO.
Kıymetli Sahire Aliağa/İzmir 'denmerhaba Yazınızı enaz üç,dört kez okudum .Cevap yazmak ve size nasıl faydalı olabilirim diye çok düşündüm.Doğa'yı,kuşları ve hayvanları çok sevdiğinizi sezinledim,küçük bir arazi ve içinde küçüçük bir bağ evi düşündüğünüzü belirtmişsiniz,yanlız bunları nerede düşündüğünüzü belirtmemişsiniz.Ankara'da zeytin ve keçi yetiştiriciliği yapmak çok zor olduğunu tahmin ediyorum. Ege'de düşünürseniz buralarda size UBYİ 'üyelerimiz yardımcı olur arazi bulunur,yetiştiricilikle ilgili yardımcı olabiliriz.Selamlar,sağlıcakla.

Eski 27-02-2012, 15:07   #80
Ağaçsever

Alıntı:
Sn. müdürüm sevgili epsody'nin selamı var. Sizde solucan gübresi gönderdi.

Eklenti 269944
Sevgili Epsody Göndermiş olduğun selamını, solucan gübremi aldım çok teşekkür ederim.Kd.Müdürümüz'ün solucan gübresini Halil kardeşimiz bana verdi bende en kısa zamanda Kd.Müdürümüze teslim edeceğim.Sağlıcakla, sonsuz selamlar.

Eski 02-03-2012, 19:01   #81
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Alıntı:
Kıymetli Sahire Aliağa/İzmir 'denmerhaba Yazınızı enaz üç,dört kez okudum .Cevap yazmak ve size nasıl faydalı olabilirim diye çok düşündüm.Doğa'yı,kuşları ve hayvanları çok sevdiğinizi sezinledim,küçük bir arazi ve içinde küçüçük bir bağ evi düşündüğünüzü belirtmişsiniz,yanlız bunları nerede düşündüğünüzü belirtmemişsiniz.Ankara'da zeytin ve keçi yetiştiriciliği yapmak çok zor olduğunu tahmin ediyorum. Ege'de düşünürseniz buralarda size UBYİ 'üyelerimiz yardımcı olur arazi bulunur,yetiştiricilikle ilgili yardımcı olabiliriz.Selamlar,sağlıcakla.
İlginize ve cevabınıza çok teşekkür ederim. İnşallah Muğla tarafını düşünüyoruz, yazmayı unutmuşum Sizlerden, UBYİ üyelerinden yardım ve fikir desteği almak beni çok mutlu eder. Zira oraları gittiğimiz bir kaç tatil dışında (onlar da kısa süreliydi.) hiç bilmiyoruz. Zeytin ve keçi için ilk etapta 10 dönüm arazi yeterli olur mu? Tabii arazi fiyatları hakkında da internetten araştırdığımız kadarıyla fikrimiz oldu. Oralarda 10 dönüm arazi 70-80000 tl gibi görünüyor. Ama baharda gidip yerinde bir araştırma yapmayı planlıyoruz. Tavsiye edeceğiniz bir bölge varsa önce oralara bakabiliriz... Selamlar.

Eski 18-03-2012, 20:32   #82
Ağaç Dostu

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi SAHIRE Mesajı Göster
İlginize ve cevabınıza çok teşekkür ederim. İnşallah Muğla tarafını düşünüyoruz, yazmayı unutmuşum Sizlerden, UBYİ üyelerinden yardım ve fikir desteği almak beni çok mutlu eder. Zira oraları gittiğimiz bir kaç tatil dışında (onlar da kısa süreliydi.) hiç bilmiyoruz. Zeytin ve keçi için ilk etapta 10 dönüm arazi yeterli olur mu? Tabii arazi fiyatları hakkında da internetten araştırdığımız kadarıyla fikrimiz oldu. Oralarda 10 dönüm arazi 70-80000 tl gibi görünüyor. Ama baharda gidip yerinde bir araştırma yapmayı planlıyoruz. Tavsiye edeceğiniz bir bölge varsa önce oralara bakabiliriz... Selamlar.
...demişsiniz Sn SAHİRE, ama Müdürün Bahçesinin işleri yoğundu size yazamamış. Bu tarafa gelmeyi düşünürseniz haber verirseniz sizi gezdirir fikir sahibi de olursunuz. Uygun bir yer bulduğumuzda size haber veririz.

Eski 18-03-2012, 21:04   #83
Ağaç Dostu

Alıntı:

Ben demiştim zati. Belliydi, kümes planlarını ele geçirmek amacıyla, yapımındaki civanmertce çalışmalarından anlamıştım).
Benim hakkımda böyle yazılmıştı bir zamanlar, söz uçmuş ama yazı kalmış.

Müdürü kümesten keklik çalarken yakaladım.

Name:  müdürün bahçesi.jpg
Views: 3358
Size:  57.2 KB...

Dün bize yani Aliağa ubyi ye ziyarete Mr. Duran, Metern ve Yusuf Yalcın geldiler. Önce Zeytinli bahçenin mini serasına uğradık sonra Ege tropikal e uğramadan Müdürün bahçesine baskın yaptık.

Name:  müdürün bahçesi (4).jpg
Views: 1931
Size:  53.5 KB

İzmir de üniversite tahsili gören Yusuf kardeşimiz bıldırcın ve keklik de yetiştirmiş önceleri,bu konuda bilgileri de vardı.

( bu arda metern iki saattir biriylr konuşuyor, kompost ve solucan gübresi hakkında, telefon kulağına yapışmıştı zor ayırdık. Bili bakalım kiminle görüşüyordu?)

Name:  müdürün bahçesi (3).JPG
Views: 1513
Size:  66.7 KB

Müdürün bıldırcınları Yusuf un elinde. Yumurta bile yapıyorlar. Keklikler de öğle...

Name:  müdürün bahçesi (5).jpg
Views: 1448
Size:  44.4 KB

Hava bir gün önce ne kadar kötüydü. Bu gün Pastırma baharı gibiydi Çay ve sohbeti güzel havada çok iyiydi.

Name:  müdürün bahçesi (9).jpg
Views: 1437
Size:  45.9 KB

Mete bana zeytin dalı yedirmiş.

Buradan bir zeytin dalı alıp Sevgili Ege Tropikal ( Tayfun beye geçeceğiz. Ondan bodur zeytin dalından nasıl çelik alınır ve köklenir öğreneceğiz. Ve bizim köye gitmeden önce asıl sohbet bizi orada bekliyor.

Sevgili dostlar yerinize ulaştığınızda beni tekrar aradınız ve tekrar teşekkür ettiniz. Sağ olun. Birbirimizi Ağaçlar. net sayesinde tanıdık ve sağlam dostluklar kurduk. Size ve sitemize bizlerde çok teşekkür ediyoruz.

Tekrar görüşmek üzere ayrıldık biliyoruz.

Mete Tiren ve mrduran beğendi.
Eski 18-03-2012, 21:24   #84
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Arkadaşlar hoş geldiniz. Her zamanki gibi ben yine yoktum. Gelecek sefer

Alıntı:
( bu arda metern iki saattir biriylr konuşuyor, kompost ve solucan gübresi hakkında, telefon kulağına yapışmıştı zor ayırdık. Bili bakalım kiminle görüşüyordu?)
Epsody?

Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 19-03-2012, 21:57   #85
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-03-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Zeytinlibahçe Mesajı Göster
bu arda metern iki saattir biriyle konuşuyor, kompost ve solucan gübresi hakkında, telefon kulağına yapışmıştı zor ayırdık. Bilin bakalım kiminle görüşüyordu?

Epsody?
Namı diğer eray

Düzenleyen zafersu : 19-03-2012 saat 22:00 Neden: alıntı eksikliği
zafersu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2012, 11:58   #86
Ağaç Dostu

SAHIRE's Avatar

Alıntı:
...demişsiniz Sn SAHİRE, ama Müdürün Bahçesinin işleri yoğundu size yazamamış. Bu tarafa gelmeyi düşünürseniz haber verirseniz sizi gezdirir fikir sahibi de olursunuz. Uygun bir yer bulduğumuzda size haber veririz.
İnşallah, çok teşekkür ederim)

Eski 23-03-2012, 16:49   #87
Ağaç Dostu

mrduran's Avatar

Giriş Tarihi: 20-08-2011
Merhaba efendim,

Hayırlı yazlar olsun. Bahar bölgemizde bitti sanırım artık. Yakacak olarak yedeklediğimiz kazma, kürekleri bilem kaldırdık.

Name:  müdürün bahçesi.jpg
Views: 1693
Size:  57.2 KB

Bu bence Hüseyin beyin çay üstüne keklik yememiz için çabaladığı anlar.

Fakat o kadar küçük kümeste '' yakalayamadım'' demesini de anlayamadım. Kekliğim az demez o. Olsa olsa keklik pişirmesini bilmediğinden numara çekmiştir.

Sayın Hüseyin bey, her şey için teşekkürler. İkrâm ve misafirperverliğiniz ve şakalarıma göstereceğiniz hoş görü de dahil. Sağlıkla kalın inşallah.

Saygılarımla lütfen.

Düzenleyen mrduran : 23-03-2012 saat 16:51 Neden: harf hatası
mrduran Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2012, 22:06   #88
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 02-03-2009
[QUOTE=mrduran;930121]
Alıntı:
Merhaba efendim,

Hayırlı yazlar olsun. Bahar bölgemizde bitti sanırım artık. Yakacak olarak yedeklediğimiz kazma, kürekleri bilem kaldırdık.
Sayın Mrduran, efendim! baharı gelmeden bitirdiniz mi? Ne yaptınız, nasıl oldu, ne çabuk geldi de gitti.
Sanırım ifadeniz kış olacaktı? Şakamı hoş görünüz!
Saygılar efendim. Kalın sağlıcakla.

mrduran beğendi.
zafersu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-03-2012, 22:29   #89
Ağaç Dostu

[QUOTE=zafersu;930289]
Alıntı:

Sayın Mrduran, efendim! baharı gelmeden bitirdiniz mi? Ne yaptınız, nasıl oldu, ne çabuk geldi de gitti.
Sanırım ifadeniz kış olacaktı?...
.
Bize _ Aliağa ubyi, egetropikal_ geldiğinde bahar havası vardı, İzmir' gidince bitti sanmıştır.

Name:  egetropikal (24).jpg
Views: 1367
Size:  45.5 KB

Eski 03-07-2012, 17:58   #90
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-07-2008
El emeğiyle alın teriyle olabilecek güzel bahçelerden biri de sizin bahçeniz sayin müdürüm.Bugün güya Alilağada olucaktım ama işyerinden izin alamadım.İnşallah sizlerle tanışmayı, sizlerden birşeyler öğrenmeyi ve hoş sohbete katılmayı çok istiyorum.

Sağolsun Mete kardeşimle illaki gelicez bir gün. İşleriniz de kolaylıklar diliyorum.

gtatas Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 14:34.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024