agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 03-03-2011, 12:33   #31
Ağaç Dostu

omer.tuncer's Avatar

Giriş Tarihi: 23-03-2008
kaan bey bugün öğrendim su için 2 başarısız denemeden sonra bugün yeniden sondaj başlatmışsınız. bence çevrenizdeki hayvan barınaklarının yanına yapılan sulama havuzlarının benzerini tarlanızın boş çukur şöyle 500-600 m 2 yerine 1-1,5 m derinlikte uygulasanız daha geç olmadan bahar yamurlarından faydalanıp, doldurur bir motopomplada ağaçlarınızı sularsınız. Zaten zeytin fazla su istemez ihtiyacınızı karşılar.

Düzenleyen omer.tuncer : 03-03-2011 saat 12:35 Neden: kelime düzeltme
omer.tuncer Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2011, 17:32   #32
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-09-2005
Sevgili dostlar,
Uzun zaman oldu..Buraya yazamamın bir çok nedeni var..En önemli nedenim yapılan ilk sondajımın başarısız olması ve üstüne kazıklanmam. Sondajcılar acemiliğimden yararlanıp suyun çıktığını bildirip, paranın tamamını alıp ortadan kaybolmalar. Bunu yapan Uğur Işık adında Jeoloji mühendisi olduğunu söyleyen zat. Daha sonra Jeoloji odası böyle bir üyesi olmadığını söyledi. İsmini veriyorum ki başkalarını yakmasın. Bu alan sahtekarlarla dolu Sondaj yaptıracak arkadaşlar dikkatli olmalı ve herkese inanmamalı. Ben bunu pahalıya öğrendim..
Moralim bozulunca uzun süre tarlaya uğramadım. Ama komşum Müslüm Bey elektrik işine girince, bana yeniden cesaret geldi. Hiç olmazsa elektrik işini ortaklaşa yaparak maliyeti düşürdük.
Şimdi elimde elektrikli ve susuz bir tarla vardı. Yeniden sondajcılarla görüştüm. Ve ikinci sondaja başladım. Fakat bununda sonucu negatif oldu..
Yılmadık, tarlamda su olduğunu biliyordum. Çevrede su çıkaran tarlalar vardı. 3. denememde nihayet su bulundu. Ama çok zaman ve para kaybettim. İşten bir süre soğumamda cabası.

Ama artık suyu ve elektriği olan bir tarlam var. Zeytinlerin budama ve gübreleme işlemi yapıldı. Keçi gübresi kullandım.
Boş olan yere hiç bir şey dikemedim. Burada bir sene kaybettim. Tarım insana ilk önce sabır'ı öğretiyor sanıyorum.

Yeniden merhaba.
Yılmak yok Paylaşıma devam

Kaan Uğurlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 31-03-2011, 23:45   #33
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-02-2008
Kaan Bey,

Korkarım bu ne ilk nr de son yenilen kazıktır. Ümid ederim ki son yediğiniz kazık olur. Sonunda suya ve de enerjiye kavuşmuş olmanız sıfır (başlangıç yani depar) noktasına
geldiğinizin ispatı.

Yolunuz açık bahçeniz sağlıklı ve bereketli olsun.

Sevgiyle kalın

ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-04-2011, 16:22   #34
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 18-01-2009
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Kaan Uğurlu Mesajı Göster
Sevgili dostlar,
Uzun zaman oldu..Buraya yazamamın bir çok nedeni var..En önemli nedenim yapılan ilk sondajımın başarısız olması ve üstüne kazıklanmam. Sondajcılar acemiliğimden yararlanıp suyun çıktığını bildirip, paranın tamamını alıp ortadan kaybolmalar. Bunu yapan Uğur Işık adında Jeoloji mühendisi olduğunu söyleyen zat. Daha sonra Jeoloji odası böyle bir üyesi olmadığını söyledi. İsmini veriyorum ki başkalarını yakmasın. Bu alan sahtekarlarla dolu Sondaj yaptıracak arkadaşlar dikkatli olmalı ve herkese inanmamalı. Ben bunu pahalıya öğrendim..
Moralim bozulunca uzun süre tarlaya uğramadım. Ama komşum Müslüm Bey elektrik işine girince, bana yeniden cesaret geldi. Hiç olmazsa elektrik işini ortaklaşa yaparak maliyeti düşürdük.
Şimdi elimde elektrikli ve susuz bir tarla vardı. Yeniden sondajcılarla görüştüm. Ve ikinci sondaja başladım. Fakat bununda sonucu negatif oldu..
Yılmadık, tarlamda su olduğunu biliyordum. Çevrede su çıkaran tarlalar vardı. 3. denememde nihayet su bulundu. Ama çok zaman ve para kaybettim. İşten bir süre soğumamda cabası.

Ama artık suyu ve elektriği olan bir tarlam var. Zeytinlerin budama ve gübreleme işlemi yapıldı. Keçi gübresi kullandım.
Boş olan yere hiç bir şey dikemedim. Burada bir sene kaybettim. Tarım insana ilk önce sabır'ı öğretiyor sanıyorum.

Yeniden merhaba.
Yılmak yok Paylaşıma devam
Sevgili Kaan,
onlar böyle bir kalbe yeterince yakışmıyorlar zaten... ondandır biraz da böyle dibe vuruşumuz.

Yine de suyu bulduğuna sevindim. Hayırlı olsun. Artık güzel haberler bekliyoruz.
Kolay gelsin.

Düzenleyen Halil Önen : 01-04-2011 saat 16:27 Neden: sen şakılar söyle içinden yine de, bırak hesaplarına yazılsın günah günleri...
Halil Önen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 02-04-2011, 09:12   #35
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 18-09-2005
Teşekkürler iyi, dilekleriniz için..

Kaan Uğurlu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 10-02-2014, 13:15   #36
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 11-06-2009
Kaan Bey son durum nedir,merak ettim?

Baykoca Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 25-04-2016, 21:35   #37
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 17-04-2016
Kaan bey merhaba. son durum hakkında bilgi verirmisiniz?

ihakay Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 01-09-2017, 23:41   #38
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 21-08-2015
konu biraz hortlayacak ama, kaan bey son durum nedir?

bahçe heveslisi Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 08:51.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024