agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Üyelerin Balkonları, Bahçeleri > Sürdürülebilir Doğal Tarım Bahçeleri
(https)

Beğeni Düzeni527Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 15-05-2011, 20:25   #451
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-11-2009
Sevgili Malina,

Açıkçası link eklemeyi, birileri burada kendi blogunun reklamını yapıyor kaygısıyla düşünmedim. Siz linki eklemişsiniz teşekkürler.

Bu arada mesajınız benim için uyarıcı oldu. Profil sayfama bütün iletişim bilgilerini ekledim.

Konu geçrekten de önemli, John Deere bile bu noktaya geldiyse, agaclar.net'in öncülüğünde ortaya çıkan Uzak Bahçeler oluşumu bu ülkede bir çok şeyi değiştirmeye aday diye düşünüyorum.

İsterseniz bu konu yeni bir başlıkta devam ettirilebilir.

acemi_caylak Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 11:14   #452
Ağaç Dostu

Sevgili Dostlar,

Bir süredir, bazı arkadaşlarla Uzak Bahçelerin bir logosu olması konusunda konuşuyorduk. Daha önce Sevgili Kamil Bey'in göndermiş olduğu resimlerden yola çıkarak bir logo hazırladık. Logo resmi aşağıdadır.

Name:  uzak bahceler logo2.jpg
Views: 1671
Size:  17.2 KB

Bu konuda herkes görüşünü bildirirse sevinirim.

Logoyu beğenmeyenler, daha güzelini buraya ekleyebilir

Ayazkızı beğendi.
Eski 16-05-2011, 13:33   #453
Ağaç Dostu

indomie's Avatar

Giriş Tarihi: 08-02-2009
Sayın Üstadım,

Logo çok hoşuma gitti.

UBYİ'deki yazıları zevkle okuyorum, toprağım olmadığı için yazışmalara dahil olamıyorum. Arazi satınalıp, sadece UBYİ'ne katılabilmek için sonunda bana ev sattıracaksınız haberiniz ola.

Saygılar.

indomie Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 14:24   #454
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi acemi_caylak Mesajı Göster
Sevgili Dostlar,

Bir süredir, bazı arkadaşlarla Uzak Bahçelerin bir logosu olması konusunda konuşuyorduk. Daha önce Sevgili Kamil Bey'in göndermiş olduğu resimlerden yola çıkarak bir logo hazırladık. Logo resmi aşağıdadır.

Eklenti 212735

Çok güzel olmuş.Hem göz alıcı hemde dikkat çekiçi.Ellerinize sağlık

bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 14:31   #455
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 05-08-2009
Güzel olmuş.
Uğurböceği harika ve mesajı tam veriyor.

cukurovalı Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 15:01   #456
Ağaç Dostu

Müjgan Yılmaz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-06-2008
Galeri: 11
Sevgili Acemi Usta,
Logo güzel olmuş,yapan arkadaşın ellerine sağlık.
İfadesi oldukça güçlü olmuş.
Gerisi de Ustaların maharetine kalmış;Bakalım Halil bey Ensar bey neler yapacak hepimiz yakın takipteyiz...

Müjgan Yılmaz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 21:43   #457
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 07-01-2010
Logo güzel olmuş. Yapanın ellerine sağlık.

Ben, "doğal üretim" sözünü tartışalım derim. Sanki, uygulamalarımızla "doğal" sözü örtüşmüyor gibi. Biliyorsunuz, bazı üretim girdileri doğal olsa bile, bir teknolojik süreç sonucu elde ediliyor. Bunların kafaları karıştıracağını düşünüyorum.

Daha önce de belirtmiştim; doğal yerine "temiz" sözcüğünü kullanabiliriz diye. Bir de böyle düşünelim derim.

Selamlar.

bozon Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 22:36   #458
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 04-02-2008
Epsody'nin önerisi.

Alıntı:
Sevgili Dostlar,

Eklenti 212735

Arkadaşım logo üzerinde pozatif düşüncem varsada bir öneride bulunmakta fayda mülaza etmekteyim, UBYİ'nin temiz topraklar görüşünü logoya bir solucan figürü katmanız temiz tarımı daha iyi irdeliyecektir.

Bir örnek vermek gerekirse tababet yani (Tıp) yılan figürü ile simgeleşmişse solucanda burada aynı çağrışım içinde itibar görecektir,sevgilerimle.

epsody Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2011, 22:44   #459
Ağaç Dostu

Sevgli Epsody,

Çizip gönderebilirseniz neden olmasın. Sonuçta belirttiğim gibi daha güzeli gelirse hiç kimse itiraz etmez diye düşünüyorum.

Ayazkızı beğendi.
Eski 16-05-2011, 22:57   #460
Ağaç Dostu

Katkım olması dileklerimle.

Alıntı:
Sevgli Epsody,

Çizip gönderebilirseniz neden olmasın. Sonuçta belirttiğim gibi daha güzeli gelirse hiç kimse itiraz etmez diye düşünüyorum.
Resim işini aramızdak uzmanlık alınına giren arkadaşlarımız yaparlarsa daha kollektif bir çalışma olacaktır.

Solucan figürünün logaodaki yerinin iki yaprağın altına gelecek şekilde yerleştirilmesi uygun olabilir düşüncesindeyim.

Ayazkızı beğendi.
Eski 16-05-2011, 23:51   #461
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Giriş Tarihi: 17-07-2009
Logoyu daha önce Sn Kamil35 göndermişti, ÇiftçiBiben den Erdem diğer çalışmaları yaptı, her ikisininde ellerine sağlık.

Bende çok beğendim. Gelen tüm tekliflere açık, konuşalım, en kısa sürede karar verelim.

Ayazkızı beğendi.

Düzenleyen Zeytinlibahçe : 17-05-2011 saat 07:53 Neden: eklenti
Zeytinlibahçe Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 00:07   #462
Ağaç Dostu

Sarıcan's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2008
Galeri: 32
Hizmette sınır yoktur

Sevgili Acemi_caylak,

(Grafiker arkadaşların affına sığınarak ) Logoda gerekli değişikliği yaptım. Millet elma kurdu sanıp, bunların ürettikleri ürün kurtlu herhalde derlerse karışmam.

Eklenen Resimler

Ayazkızı beğendi.
Sarıcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 00:58   #463
Ağaç Dostu

Lilium's Avatar

Giriş Tarihi: 01-05-2008
Galeri: 106
Önceki logo çok güzelmiş, sevgili sarıcana bende katılıyorum kurt görüntüsü veriyor, uğur böceği doğallığın simgesidir zaten, solucana ne gerek var.

Türkiyede solucan gübresinden üretim yapan bir elin parmaklarını geçmez, solucan gübresiyle üretilecektir diye bir iddiamızda yok. Yoksa varmı?

Var olanlar gübre üretim miktarlarını açıklarlarsa bizde öğreniriz.

Ayazkızı beğendi.
Lilium Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 06:03   #464
Ağaç Dostu

UBYİ'nin Logo'sunu geliştirmek.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi Sarıcan Mesajı Göster
Sevgili Acemi_caylak,

(Grafiker arkadaşların affına sığınarak ) Logoda gerekli değişikliği yaptım. Millet elma kurdu sanıp, bunların ürettikleri ürün kurtlu herhalde derlerse karışmam.
Batıyı öncü alıyorsak, batının temiz tarım, temiz besin ölçüsünde, meyvesindeki kurtçuğu kabullenmesinin sebebi olarak bu kurtçuğun yaşamının ölçüsünde kimyasallardan ari ürün olarak kabulünün hassiyetini de görmek bir çağdaşlık örneği olacaktır.

Solucan varlığının kabulün de ülkemizin geri kalmışlığınıda ortaya koymaktadır, insanımız arıyı ve karıncayı kendi yaşam değerlerine erdem olarak gösterirken solucanın kabulsüzlüğü çağdaş anlamda geriliğimizide vurgulamaktadır.

Bilim otoriteleri 1860 larda solucanın toprağın arısıdır diyerek bilimsel litaratüre karınca ve arıdan sonra solucanıda bu gurupta değerlendirmeyi çağdaş erdem olarak kabul etmişlerdir.

5000 yıl önce mısırlılar yılanı, bir şehrin logosu olarak kabul etmeleri ile, o şehir tıp biliminin gelişimini yılan'ın fizikselliğinden çıkarmalarıyla, bu gün modern tıp'ın da geliştiği o şehrin logosundaki iki yılanın simgesiyle kabul edilmektedir.

Ülkemiz insanın çağdaş geriliğine ölçü getirmek gerekirse 5000 yıl önceki firavunlardanda geri olduğumuz ortaya çıkmaktadır, çünkü kırsal insanımız bu canlıyı gördüğü yerde can düşmanı ilan ederken, bu canlı türünüde doğadan silmenin aczi içinde barbarlığını sürdürmektedir.

Bilimsellikte solucanın varlığı ile israilde solucan bayramı yapılmasının nedenleri araştırılırsa, tarımda israilin mucizelerinin sebebi solucanla açıklanacaktır, bu konuları öğrenmek insanın bilgeliğinide artırmaktadır

Sayın Lilium arkadaşımızın, solucana yaklaşımındaki anlayış, bire bir anlattıklarımla özdeş olmaktadır, kendisinin idrakı bitkilerden öte bir anlayışının kabul süzlüğü içinde görülmektedir.

Kendisini insafa davet ederek solucanı tanımaya yönelik yaklaşımlarıyla bu canlının topraklar üzerindeki önemini anlamaya davet ediyorum, ağaçlar net içinde bu konuda kaynak sayılacak bilgiler paylaşımlara açıktır.

UBYİ içinde bulunmamızın sebebi temiz topraklarda temiz tarımla temiz besine ulaşmada solucan kültürü bizimi çin büyük bir fırsat yaratmaktadır, kıymetini anlıyarak bu canlıyı bu logoda belirtmek cesareti içinde olalım.

Bu canlının logo içinde daha uyumlu bir biçimde gösterilmesi sağlanarak herkesin onayı alınabilir görüşündeyim, sevgilerimle.

Eski 17-05-2011, 08:16   #465
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 13-04-2006
Galeri: 25
Solucanlı logo ;
yapılanları ve yapılması gerekenleri daha iyi anlatıyor.

denizakvaryumu Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 09:26   #466
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Galeri: 1
Logo olabildiğince sade ve anlaşılabilir olmalı. Ya uğur böceği, ya solucan kullanılmalı; ikisi birden kullanılmamalı. Benim tercihim görsel açıdan, fikir vermesi açısından çok tatmin edici bulduğum uğur böcekli çalışma. (UBYİ'de neler yapıliyor bilmek isteyen bloglardan takip edebilir. Solucan UBYİ felsefesinin sadece bir ayağı.)

Bu tasarım eğer ürünler üzerinde kullanılacaksa (basılacaksa) biraz daha geliştirilmesi gerektiğini düşünüyorum; renk geçişlerinin azaltılması, vs. gibi.

Güzel bir çalışma olmuş, emeği geçenleri kutlarım.

Ayazkızı beğendi.
üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 10:10   #467
Ağaç Dostu.

bahtiyar02's Avatar

Giriş Tarihi: 14-09-2006
Galeri: 3
[QUOTE=Lilium;805141]Önceki logo çok güzelmiş, sevgili sarıcana bende katılıyorum kurt görüntüsü veriyor, uğur böceği doğallığın simgesidir zaten, solucana ne gerek var.

Türkiyede solucan gübresinden üretim yapan bir elin parmaklarını geçmez, solucan gübresiyle üretilecektir diye bir iddiamızda yok. Yoksa varmı?

QUOTE]
Tamamen katılıyorum. Solucan resminin logoda yeralması itici bir görüntüye sebep verebilir.Bu durumu birçok kişiye anlatamazsınız. Evet solucanların faydaları çok inkar etmiyorum. Ama kişisel fikrim solucan gübresi üretmeyede hiç taraftar değilim. Doğal ortamlarında solucanları görmek bana yeterli geliyor.
Saygılar

Ayazkızı beğendi.
bahtiyar02 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 10:23   #468
Ağaç Dostu

Solucan figürleri.

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi epsody Mesajı Göster
Resim işini aramızdak uzmanlık alınına giren arkadaşlarımız yaparlarsa daha kollektif bir çalışma olacaktır.

Solucan figürünün logaodaki yerinin iki yaprağın altına gelecek şekilde yerleştirilmesi uygun olabilir düşüncesindeyim.
Bırkaç resim örneği.

Eklenen Resimler

Ayazkızı beğendi.
Eski 17-05-2011, 10:51   #469
Ağaç Dostu

Sarıcan's Avatar

Giriş Tarihi: 28-11-2008
Galeri: 32
Sevgili arkadaşlar,

Ben sadece şaka olsun diye logoya müdahele ettim. Ama asıl sizlerin şuna bir cevap bulması lazım. Yaptığınız iş geleneksel doğal tarımın ötesinde biraz mühendislik, biraz teknoloji ve çokça da Ar-Ge gerektiriyor. Bunun yanında sonsuz bir doğayı koruma arzusu ile birlikte aklı da inkar etmeyen bu birlikteliğe sadece doğal tarım demek yeterli olacak mı? Yoksa tarlasını karasabanla sürüp tohumunu atan, ahırdan çıkan gübresini kullanan ve sulama işini de yetmediği yerde yağmur duasına çıkarak tevekkeli şekilde yapan biri de bu birliğin gereklerini yerine getirmiş olacak mı?

Bir saat sonra bir hafta sürecek bir yolculuğa çıkıyorum. Tartışmaları takip edemeyeceğim için şimdiden merak ediyorum doğrusu. Sevgiler...

Ayazkızı beğendi.
Sarıcan Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 11:06   #470
Ağaç Dostu

Logo tartışmalarını kaynatmak istemem ama bu haberi görmeyenler için okumakta yarar var.

Karpuzlar tarlada patladı

Böylece çiftçiler daha fazla para kazanmaya çalışırken, hasadın tümünden oldular. Çin Merkez Televizyonu'nun haberinde, Ciangsu vilayetinin Danyang kenti çevresindeki bostanlarda çiftçilerin karpuzlara aşırı derecede "forchlorfenuron" adlı hızlı büyüme kimyasalı verdikleri ve bu kimyasalı çok geç bir aşamada uyguladıkları, neticede karpuzların patlayarak parçalandığı bildirildi. Haberde, patlayan karpuzlar "kara mayınlarına" benzetildi.

Liu Mingsuo adlı çiftçi, 3 hektarlık tarlasındaki karpuzların tümünün "tahrip olduğunu" belirterek, manzarayı "7 Mayıs'ta 80 karpuzun patladığını saptadım, öğleden sonra sayı 100'e çıkmıştı, iki gün sonra ise artık saymaya bilgi gerek yoktu" diye anlattı. Danyang civarında 20 çiftçinin sahip olduğu 45 hektarlık alandaki karpuzların tümünün ziyan olduğu belirtildi. Çin'de söz konusu ilacın kullanımı yasal değil ve ABD'de de kivi ve üzümde kullanılıyor. Haber, gerek yasal gerekse yasal olmayan kimyasalların tarımda, nasıl sağlığa zararlı ve aşırı derecede kullanıldığını gösteriyor. Hükümet, daha önce, ürünleri daha çekici hale getirmek için gıda boyası ve tatlandırıcı gibi maddelerin aşırı kullanımı konusunda uyarıda bulunmuştu.

Kaynak: Vatan Gazetesi internet sitesi.

Ayazkızı beğendi.
Eski 17-05-2011, 11:26   #471
Yeni Üye

çiftçibiben's Avatar

Giriş Tarihi: 25-12-2010
2 yeni çalışma. Yoruma açık. Buyrun.

çiftçibiben Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 11:32   #472
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-03-2011
Sol taraftaki logo daha güzel gözüküyor.

KaraGölge Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 11:39   #473
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Gelen tüm tekliflerde bir gerçeklik payı var, keşke hepsini kullanabilmenin bir estetik yolu olsaydı.

Solucan, ağustos böceği, ben zeytin olsun, diğeri fıstıkta olsun derken bizim logonun içi nuhun gemisi gibi olacak. )

Genel bir logonun yanısıra her bahçenin kendine ait bir logosu da olabilir.

Ayazkızı beğendi.
Eski 17-05-2011, 12:31   #474
Yeni Üye

çiftçibiben's Avatar

Sevgili arkadaşlar,

Ayhan Kaptan'a logo konusunda katılıyorum. Kısa zamanda logo konusunun aşılması bize hız kazandırır. Belki daha yeni bir konu logo yapımı ve sunumu ancak şu da bilinmeli tamam şimdi logoyu sectik karar verdik bu olsun dedik. Bu ileride logoda değişiklik yapılmayacak anlamına gelmez. Her zaman yeniliğe açık olmak gerekliyse logoyu seçtik bitti de olmaz. Ama kısa zamanda bir logoda karara varılması en hayırlısı diye düşünüyorum.

Ayazkızı beğendi.
Eski 17-05-2011, 12:41   #475
Yeni Üye

çiftçibiben's Avatar

Bir diğer yaprak ve uğur böceği logo çalışmaları.

Düzenleyen çiftçibiben : 17-05-2011 saat 14:21 Neden: Logo ekleme
Eski 17-05-2011, 16:55   #476
Ağaç Dostu

üzüm's Avatar

Giriş Tarihi: 30-10-2007
Galeri: 1
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi çiftçibiben Mesajı Göster

Uğur böceği biraz daha uygun hale getirilirse bütün logo denemelerinde baskıya en uygun olanı sanki. (dışarıdan gazel okumak kolay )

üzüm Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 17:24   #477
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-02-2008
Çiftçibiben kardeşim,

İki ya da üç farklı yaprak + uğur böcekli bir düzenleme yapabilirmisin ?

sevgiyle kalın

Ayazkızı beğendi.
ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 20:17   #478
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 29-02-2008
Solucanların hakkını yemeyelim diyorsak, arının keçinin,koyun ,inek ve mandalarında avukatlığına talip olurum

Epsody seni seviyoruz dostum.

Sevgiyle kalın

Ayazkızı beğendi.
ensar Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-05-2011, 20:31   #479
Ağaç Dostu

Zeytinlibahçe's Avatar

Kesinlikle seviyoruz, nerede solucan görsem aklıma Sn Epsody geliyor. )

Logodaki şaşı solucan ve uğur böceği birlikteliği, her neyse bu akşam karar verelim, sabaha kadar yolu var. Halil bey nerede ?

Ayazkızı beğendi.
Eski 17-05-2011, 20:52   #480
Ağaç Dostu

Ambleme solucan ekleme genel kabul görmedi. Ancak solucanın topraktaki işlevlerini bir kez daha bize anımsatan Epsody'e teşekkürler.

Sevgili Üzüm'ün şu sözlerini de dikkate alarak;
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi üzüm
Uğur böceği biraz daha uygun hale getirilirse bütün logo denemelerinde baskıya en uygun olanı sanki.
2 resmi oylayalım, bu iş bitsin.

1. Resim: 452 nolu mesajdaki resim
2. Resim: 477 nolu mesajdaki resim

Ayazkızı beğendi.

Düzenleyen acemi_caylak : 17-05-2011 saat 21:41

Etiketler
baltaç, doğal çiçek balı, karakovan balı, meis balı, seksiyon balı

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024