agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Sukulent
(https)

Beğeni Düzeni374Beğeniler

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 04-05-2008, 10:17   #31
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 01-10-2007
Sevgili yukka gönderdiğiniz kalp kalbe karşı çiçeğim tuttu ve sürgün vermeye başladı. Kısmet ağacı, tatula, süs biberi ve cüce nar tohumlarım çimlendi. Galiba yalnız petunyayı beceremedim hepsi için çok teşekkür ederim. Biraz daha büyüsünler hepsinin resimlerini kendi yerlerine koyacağım. Yardımlarınız ve tohumlarla birlikte gönderdiğiniz sevgileriniz için teşekkürler

nkoksal Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 16-05-2008, 10:51   #32
Yeni Üye

arethusa's Avatar

Giriş Tarihi: 15-05-2008
Ben de lise zamanlarımda annemin bir işyeri arkadaşından almıştım kalp kalbe karşı çiçeğini.
Ama sanırım yerini beğenmedi,2 dalcıktı,onlar da uzayıp gitti.
Arada çıkardığı soğanlarını da toprağa gömmeme rağmen bir türlü sürgün vermedi.En sonunda da kaybettim
Sevgili yukka,hala elinizde varsa bana da göndermeniz mümkün mü?

arethusa Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2008, 10:56   #33
Ağaç Dostu

Gül Batur's Avatar

Giriş Tarihi: 08-03-2008
Galeri: 1
bu çiçeğin bir adıda aşk merdivenidir

Gül Batur Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-05-2008, 20:46   #34
Ağaç Dostu

Gülşen's Avatar

Giriş Tarihi: 30-04-2008
Galeri: 30
Merhaba Yukka, bundan 20 yıl kadar önce bende de vardı kalp kalbe karşı çiçeği.Küçük kızım Bilun yeni doğmuştu. Çiçeğin adını Biluş koymuştuk Yıllar içinde ordan oraya taşınırken yitirdik.Çok uzun zaman görmemiştim. Dibinde minik nohut gibi soğanları vardı. Hala ayırmaya devam ediyorsanız bana da yollar mısınız?

Gülşen Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 08-06-2008, 23:58   #35
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

Giriş Tarihi: 24-12-2006
Galeri: 21
Acaba her mevsimde çeliklerini tutturmak mümkün mü ... Sevgili İklimsiz, mesaj sayınıza bakarsak zaten ilk sıradasınız. Bir iki ay önce tek mesajı olan bir üyeye çelik yolladım, yolladıklarım geri geldi. Üyenin canı dalga geçmek istemiş herhalde. Bundan sonra mesaj sayısına dikkat ederek paylaşım yapmaya karar verdim ...

yukka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 00:04   #36
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Giriş Tarihi: 11-03-2007
Galeri: 53
Bu mevsimde çeliklerin tutacağını büyük oranda umuyorum. Oldukça geçirgen bir toprağa yatırırsak, toprak kurudukça fısfıslarsak neden tutmasın?

Çelik yolladığınız üyemiz çok ayıp etmiş, siz hem zahmet edip gönderiyorsunuz, daha sonra gönderi ücretini de ödeyerek geri alıyorsunuz

Bu tür taleplerde bulunup, foruma hiç uğramayanları biliyoruz ama böylesiyle ilk kez karşılaştık.

İklimsiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 19:04   #37
Ağaç Dostu

zeonka's Avatar

Giriş Tarihi: 17-03-2007
Sevgili Yukka gönderdiğiniz çelikler tuttu birsürü de yeni sürgün veriyorlar. Hallerinden gayet memnunlar anlıycağınız. En kısa zamandada resmini yükliycem işallah.
Birde nar tohumlarından ikitanesi de çimlendi. Onlarıda şaşırttım büyümeye devam ediyorlar. Sevgiler...

zeonka Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 22:18   #38
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 08-06-2008
Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi yukka Mesajı Göster
Acaba her mevsimde çeliklerini tutturmak mümkün mü ... Sevgili İklimsiz, mesaj sayınıza bakarsak zaten ilk sıradasınız. Bir iki ay önce tek mesajı olan bir üyeye çelik yolladım, yolladıklarım geri geldi. Üyenin canı dalga geçmek istemiş herhalde. Bundan sonra mesaj sayısına dikkat ederek paylaşım yapmaya karar verdim ...
sevgili yukka yolladığınız çiçeklerin size geri dönmesi çok üzücü.bazı insanlar çok duyarsız edebiliyorlar.Sizin gibi paylaşmayı seven az miktarda insanı da küstürebiliyorlar.halbuki bu çiçekleri hiçbir karşılık olmadan bize gönderiyor olmanız çok harika.bu forumu yeni keşfettim oyüzden mesaj sayım az.eğer sıram gelince bana da gönderirseniz kesinlikle sizi hayal kırıklığına uğratmam sizdenhaber bekliyorum sevgilerimle...

razh Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 09-06-2008, 23:36   #39
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İklimsiz Mesajı Göster
Bu mevsimde çeliklerin tutacağını büyük oranda umuyorum. Oldukça geçirgen bir toprağa yatırırsak, toprak kurudukça fısfıslarsak neden tutmasın?

Çelik yolladığınız üyemiz çok ayıp etmiş, siz hem zahmet edip gönderiyorsunuz, daha sonra gönderi ücretini de ödeyerek geri alıyorsunuz

Bu tür taleplerde bulunup, foruma hiç uğramayanları biliyoruz ama böylesiyle ilk kez karşılaştık.

Şimdi baktım üzerinde çiçekleri var. Çiçekler tohum yaparsa tohum yollarım herkese.

Sevgili Zeonka, güle güle büyütün ... Bunlar çok güzel haberler ... Fotoğrafları bekliyorum.

Razh, size de göndereyim; ama o güne kadar, forumdaki paylaşımlarınızı görelim ... )

Eski 10-06-2008, 01:58   #40
Ağaç Dostu

venus's Avatar

Giriş Tarihi: 09-03-2008
Sevgili yukka
Bence siz doğru olanı yapmıştınız gayet dostça bir paylaşımda bulundunuz ama keşke sonu böyle olmasaydı da hepimiz yeni çeliklerin yeni yuvalarında mutlu oldugunu bilebilseydik ancak umuyorum bu ilk ve son olur ve eminim forumlardan istekte bulunan arkadaşlar konuya daha anlayışlı ve hassas davranabilirler....
Sıranın neresinde olursam olayım buradan bu güzelliğe doğru sahip çıkabilenleri hayranlıkla takip edeceğim....sevgiler

venus Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2008, 11:42   #41
Yeni Üye

yukkacım gelin tacı adında bir çiçeğim var. kalp kalbe karşı çiçeğine çok benziyor. üzerinde kalp şeklinde yeşil yaprakları var ancak aşağıya doğru sarkmıyor. saksının üzerini kaplıyor ve eylülden yaz aylarına kadar kar kış dinlemeden kalp şeklinde inanılmaz güzel çiçekler açıyor.adına çok uygun bir çiçek ve çok şık çok narin bir bitki.bu arada çelikler kargoda zarar görmüyormu? ve her mevsimde tutuyormu?

Eski 17-06-2008, 11:55   #42
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Sevgili razh, pek merak ettim çiçeğinizi. Biraz tahminim var ama resimleseniz emin olacağım. Mümkün mü?

Eski 17-06-2008, 14:54   #43
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi İklimsiz Mesajı Göster
Sevgili razh, pek merak ettim çiçeğinizi. Biraz tahminim var ama resimleseniz emin olacağım. Mümkün mü?

Ben de merak ettim ... Fotoğraflarını merakla bekliyorum ... Bu arada kalp kalbe çok aşırı uzadı. Evden taşınıyorum şu günlerde. Taşınırken ziyan olmasın diye uçlarından budadım ve suya koydum. Köklenenleri bu sayfada sıradakilere göndereceğim. Köklenmeden göndermek istemiyorum, çünkü en uç dallar olduğu için tutmayabilir ...

Eski 17-06-2008, 16:06   #44
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Benim kalp kalbe karşı çiçeğim geçen hafta çiçek açtı. Çiçekleri çok gösterişli değil ama zarif. Minik ince uzun çiçekler. Malesef makinam arızalıydı resim çekemedim.
Bir de canımı sıkan bir husus var. Bazı yaprakların karşısında yaprak yok. Bazı kalpler karşılıksız yani O kadar karşılık bulmuş kalp yaprağın arasında çok boynu büküp görünüyorlar

Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 17-06-2008, 18:06   #45
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

O çiçekler bittikten sonra tohumlar oluşuyor. Tohum torbaları oluştuktan sonra çiçeği "gözaltına" almak gerekiyor. Tohumların bir yerlere saçılıp kaybolmalarını önlemek için ...

Eski 18-06-2008, 16:51   #46
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi razh Mesajı Göster
yukkacım gelin tacı adında bir çiçeğim var. kalp kalbe karşı çiçeğine çok benziyor. üzerinde kalp şeklinde yeşil yaprakları var ancak aşağıya doğru sarkmıyor. saksının üzerini kaplıyor ve eylülden yaz aylarına kadar kar kış dinlemeden kalp şeklinde inanılmaz güzel çiçekler açıyor.adına çok uygun bir çiçek ve çok şık çok narin bir bitki.bu arada çelikler kargoda zarar görmüyormu? ve her mevsimde tutuyormu?
Çelikleri kargoda zarar görmeyecek şekilde gönderiyoruz. Her mevsimde tutar mı pek bilemiyorum.

Eski 20-06-2008, 22:42   #47
Yeni Üye

arkadaşlar çiçeğimin resmini yarın çekip sizinle paylaşmaya çalışacağım.ancak henüz çiçeğim küçük ve dediğim gibi çiçekleri eylülden sonra açtığı için çiçeksiz.sürekli internete bağlanamadığım için biraz geç oldu kusura bakmayın.

Eski 21-06-2008, 20:20   #48
Yeni Üye

Evet yukka mesajından sonra forum kurallarını okudum ve mesajımı hemen düzeltiyorum. Bilgilendirdiğin için teşekkür ederim.

Eklenen Resimler

Düzenleyen razh : 21-06-2008 saat 22:48
Eski 21-06-2008, 20:23   #49
Yeni Üye

bu arada kalp kalbe karşıyı bugün bir çiçekçide gördüm. ancak çok büyümüştü ve sağlıksız duruyordu. sarı küçük çiçekleri vardı. 7.5 ytl idi. ama ben tek dal halinde kendim büyütmek istiyorum. yukkaya duyurulur:-)))))))

Eski 21-06-2008, 21:20   #50
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

Alıntı:
Orijinal Mesaj Sahibi razh Mesajı Göster
bu arada kalp kalbe karşıyı bugün bir çiçekçide gördüm. ancak çok büyümüştü ve sağlıksız duruyordu. sarı küçük çiçekleri vardı. 7.5 ytl idi. ama ben tek dal halinde kendim büyütmek istiyorum. yukkaya duyurulur:-)))))))

Tamam Razh ) Çiçekleriniz çok güzel ve sağlıklı; ama yukarıya koyduğunuz fotoğrafların bu konu başlığı ile ilgisi yok. Bu çiçekler için forumda daha önceden konu açılmışsa, fotoğrafları buradan alıp doğru konu başlığının altına koymalısınız. Konu açılmamışsa siz mesela "Gelin Tacı" diye bir başlık açıp bu çiçekle ilgili paylaşımlarınızı orada yapmalısınız. Diğer fotoğrafları da uygun başlıkların altına taşıyın ve paylaşımlarınızı o başlıkların altında yapın. Burada kalpkalbe karşı çiçeğinizi büyütürken fotoğraflarını ekleyip paylaşımlarınızı yaparsınız. Selamlar.

Eski 21-06-2008, 21:43   #51
Ağaç Dostu

İklimsiz's Avatar

Gelin tacı adını verdiğiniz çiçeğiniz bir fittonya. Buradan değişik türlerine bakabilirsiniz.

Eski 06-07-2008, 22:22   #52
Ağaç Dostu

zeonka's Avatar

Sevgili Yukka çiçeğinizi merak etmişsinizdir işte son hali

Eski 07-07-2008, 20:09   #53
Ağaç Dostu

yukka's Avatar

Çoook şeker olmuşlar ... Üzerinde çiçek varsa tohumları oluşabilir ...

Hani derler ya "mürvetini gör" diye; işte bu fotoğraf benim için öyle bir şey oldu )

Bunun anneannesi İ.Ü. Edebiyat Fak. kütüphanesinde cam kenarında yaşayan (1980'ler) bir kalpkalbe karşı idi ) Şeceresi güzel bu çiçeğin )

Eski 07-07-2008, 21:42   #54
Ağaç Dostu

zeonka's Avatar

Desenize anneannesi benimle yaşıtmış 1980
Bu fotoğrafı yaklaşık bir hafta önce çekmiştim şimdi tomurcuklar var nerdeyse çiçek açmak üzereler açınca yine resmini çekicem.
İyi dilekleriniz içinde çok teşekkür ederim ve tabi bu güzel çiçekle beni buluşturduğunuz içinde.

Eski 29-10-2008, 21:19   #55
Ağaçsever

Giriş Tarihi: 23-09-2008
Merhaba,
ben kalp kalbe karşı çiçeğini www.mineflora.com adresinde buldum, Türkiye'nin her yerine de gönderiyorlarmış..ben bir tane ısmarladım inşallah yarın gelecek :-)

aysefiliz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-10-2008, 22:09   #56
ide
Ağaç Dostu

ide's Avatar

Giriş Tarihi: 22-10-2007
Sevgili ayşefiliz belirttiğiniz sitedeki fiyatı görünce çok şaşırdım...Bence fiyatlarda ciddi bir abartı var . Yeşil sevdamızı nasıl da kullanıyorlar
saygılar

ide Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 30-10-2008, 18:53   #57
Ağaçsever

Evet haklısınız..bence de öyle

ben kendimi tutamayarak aldım çünkü bu çiçeği ve ayrıca çok sevdiğim çilli begonyayı sadece orada bulabildim..ama fiyatlar gerçekten çok pahalı..

şimdilik çiçeklerim biraz sarsılmış görünüyor, ayrıca çok da büyük sayılmazlar ama umarım kısa zamanda toparlayabilirim onları..

Eski 30-10-2008, 19:33   #58
Ağaçsever

Arkadaşlar bu çiçeğe nasıl bakmak lazım ? su ve ışık ihtiyacı nedir ?

Eski 13-01-2009, 22:38   #59
Ağaç Dostu

Ülker's Avatar

Giriş Tarihi: 17-11-2008
Galeri: 1
Arkadaşlar bu konuya yazılmayalı çok olmuş ama,ben ısrarla kalp kalbe karşı çiçeğini arıyorum.
Elinde olan varsa veya nereden bulabileceğim konusunda bilgisi olan varsa lütfen bana yardımcı olur musunuz?

Ülker Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 14-01-2009, 14:32   #60
Ağaç Dostu

Koyu yeşil's Avatar

Giriş Tarihi: 24-10-2007
Galeri: 35
Ege Üniversitesi Botanik Bahçesinde mevcut. Ben de ordan almıştım.

akçabardak beğendi.
Koyu yeşil Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 21:23.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024