agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Sukulent
(https)

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 31-10-2018, 06:31   #1
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 30-09-2018
Crasula ovata yaprak dökülmesi

Merhabalar 2 hafta önce aldığım crasulayı saksıya diktim 3 ayrı dal vardı bu sabah toprağını kontrol etmek için elledim 1 dalın yaprakları döküĺmeye başladı yaklaşık 7 8 yaprak döküldü biranda sorun nedir sizce çok üzüldüm yaa 😔😔

Eklenen Resimler

sahul2185 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 21-11-2018, 22:10   #2
Yeni Üye

Giriş Tarihi: 20-11-2018
Aynı durum bende de oldu bütün yaprakları döküldü ve en son dalı küflendi çürüdü. Çok mu su verdim acaba

Blmbrs29 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 23-11-2018, 22:14   #3
Ağaç Dostu

Giriş Tarihi: 11-04-2012
Para çiçeğinden bendede iki adet var. Haftada bir kere sulayın arkadaşlar o sulamanızda da toprağını iyice sulayın. Günde en az 2-3 saat güneş alsın. Bizim çiçekler direk güneş ışını sevmiyor ya da tam gölgeyide sevmiyorlar. Yarım güneş yarım gölge yerleri daha çok seviyorlar benim gözlemlerim bunlar. Yaprakları döküldü diye üzülmeyin 3-4 haftaya yerlerine yenileri çıkıyor

latif.07 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 24-11-2018, 12:22   #4
Ağaç Dostu

david72's Avatar

Giriş Tarihi: 26-03-2015
Kökleri çürüttüyseniz birdaha kendi kendine düzelmesini beklemeyin. Ayrıca haftada bir doyurarak sulamak bu mevsimde fazla gelebilir. En doğrusu toprağı tamamen kurudukça sulanmalıdır. Bu mevsimde yaprakları susuzluğu belli edecek şekilde buruşmadıkça sulanmamalı. Bu bazen ayda bir ya da iki ayda bir bile olabilir. Asıl hatayı rutin sulmada yaparsınız. Dışarda duruyorsa sularken hava sıcaklıklarını mutlaka takip etmeniz gerekir.En çok kayıp toprak nemliyken soğuğa maruz kaldığında olur. Bu periyod Antalya için farklı Ankara için farklıdır.
Kısacası hava sıcaklığı, gece ve gündüz sıcaklık farkı, güneşlenme süresi, toprağın nemle kalma süresi gibi birsürü parametre var. Ben yaprakları su kaybettiğini belli olduğu zaman suluyorum bu mevsimde tprağı doyurmamaya bakıyorum.

david72 Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön
Eski 29-11-2018, 10:05   #5
Ağaçsever

ilknur-'s Avatar

Giriş Tarihi: 18-08-2014
saksınızın dibi delik değil muhtemelen fazla sudan çürümüş olmalı. bol delikli saksıya, geçirgen bir toprağa alırsanız çürüme riski azalır.

ilknur- Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 06:18.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024