agaclar.net

Geri Dön   agaclar.net > Kaktüs ve Sukulentler > Sukulent
(https)

Beğeni Düzeni4Beğeniler
  • 4 Gönderen Mesut Temiz

Bookmark and Share Dış Bağlantılar Konu Araçları Mod Seç
Eski 28-02-2019, 22:33   #1
Moderatör

Mesut Temiz's Avatar

Giriş Tarihi: 30-05-2008
Agave Victoriae-Reginae

Sukulentler bölümünü baştan sona aradım, ama "agave victoriae-reginae" ile ilgili bir başlık göremeyince başlığını ben açayım dedim...
6 yıl kadar önce Ankara'da aloe variegata arıyordum ve şimdiki gibi yapı marketlerde falan da satılmadığından epey uğraşmama rağmen bulamamıştım... Derken yol kenarında kaktüs ve sukulent satan yaşlı bir adamda bu bitkiyi gördüm... Aloe variegata olmadığı belliydi, ama yapraklarındaki beyaz çizgilerle falan görünümü çok hoştu.. Bir agave türü olduğunu da bilmiyordum, 2-3 yıl sonra sert dokusundan şüphelenip araştırınca bulmuştum türünü... Aldığımda en minik sukulent saksısına ekili minicik bir şeydi.. Şu anki saksısının çapı 25 santim, oradan kestirebilirsiniz büyüklüğünü... Gerçi 6 yıl da uzun bir süre, bu tür çok yavaş büyüyor ve maalesef çok nadir yavru veriyormuş...
Bendeki bitkinin 3 resmini ekledim... Tepeden çektiğim flaş patladığı için biraz garip çıktı, ama düzenli şekli net görülüyor yine de... İnternetten de daha yaşlı bitkilere ait iki resim ekledim, büyüdükçe daha harika düzenli ve simetrik bir formu oluyor...

Eklenen Resimler

Mesut Temiz Çevrimdışı   Alıntı Yaparak Cevapla Başa Dön

Konu Araçları
Mod Seç

Gönderme Kuralları
Yeni konu gönderemezsiniz
Konulara yanıt veremezsiniz
Ek dosya yükleyemezsiniz
Kendi gönderilerinizi düzenleyemezsiniz

BB code Açık
Smilies Açık
[IMG] Kodu Açık
HTML Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Forum saati Türkiye saatine göredir. GMT +2. Şu an saat: 07:31.
(Türkiye için GMT +2 seçilmelidir.)

Forum vBulletin Version 3.8.5 Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Search Engine Optimization by vBSEO 3.6.0
agaclar.net © 2004 - 2024